Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:33:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76559 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #45 -: септември 17, 2014, 18:50:28 »

Ох момичета с тея раждания тука естествено ли ,секцио ли ,предизвикано и какво ли не ,не мога да спя по цели нощи все сънувам някакъв вид раждане събуждам се ужасена и объркана как да родя.Утре съм на преглед и тъй като днес цял ден ме боля отпред и отзад ако имам всички предпоставки ще предизвикаме и това е вече се побърквам психически с моите мисли и мога да откача,решила съм да послушам доктора а дано всичко е наред накрая.
Девисилче моя тумбак ми пречи да сядам нормално на масата даже smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 17, 2014, 20:00:46 »

Девисилче, много ме разсмя с лигавника за мама biggrin Но аз не мога да кажа, още не ми пречи, много е скромен моят корем..Дават ми 5 месец, а съм 7-ми..Ама като знам, че тепърва ще започне да расте..В тази връзка, момичета на вас кога започнаха да ви растат повечко коремите?
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #47 -: септември 17, 2014, 20:05:59 »

Моя шкембак почна да расте още от 3-тия месец. Тогава ми казаваха, че изглеждам като в петия. А сега само ме питат да не са две smile

Иначе за окапването... същтата история съм. Все не разбирам как и кога се окапвам. Преди имах един колега, който беше с бая огромен корем и все му се чудех как нон стоп се капе, ама сега му влизам в положението.... (добре че е само за малко). Иначе ми е зор да се навеждам и да си връзвам обувките. А от 5-ти месец насам не мога и да си отрежа ноктите на краката та ходя на педикюр... smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 17, 2014, 20:18:36 »

adi4ko , аз съвсем не се шегувам!  blum Днес готвих кюфтета със сос фрикасе, и след като си хапнах установих, че съм се накапала на 3 места. Обаче се научих да си слагам салфетка в деколтето и така по-се пазя. Ами то не мога да стигна ръба на масата, лъжицата пътува поне едно 50см до устните ми, ха ми се е разтреперила ръката, ха съм се оклепала за срамотиите.

В средата на 7-ми месец вече не можех да се сгъна, за да си вържа обувките, та ММ ми помага, и за събуването, и за обуването!  Girl_hide

Педикюрът е почти мишън импосибъл, когато трябва да режа нокти се побърквам!  По-лесно ми е да оправя десния крак, отколкото левия, за лак за нокти да не говорим, та ще ходя и аз тия дни в някое студио да ме понаправят за пред хора.

На мен ми пролича в края на 6-ти месец, бих ви показала снимки ама не знам как да качвам тук директно в постовете. Някой има ли идея как?
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 17, 2014, 20:34:52 »

......не мога да спя по цели нощи все сънувам някакъв вид раждане събуждам се ужасена и объркана как да родя...... ако имам всички предпоставки ще предизвикаме и това е вече се побърквам психически с моите мисли и мога да откача,решила съм да послушам доктора а дано всичко е наред накрая.

jasminne-чо, недей да го мислиш толкова, ти вече си си взела решение - да послушаш доктора си, а ние ще ти стискаме палци всичко да е наред и с двете ви! Да пишеш като можеш!
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 17, 2014, 20:55:35 »

Моят корем беше малък. Почна да расте доста чак в 9ти месец. В деня на секциото никой не вярваше, че е време да раждам. smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 18, 2014, 07:41:30 »

До 5-6 месец никой не вярваше че съм бременна,даже имах ситуация в която ми казаха да пусна бременното момиче пред мен на една опашка.В 7-я и 9-я най много ми порасна корема.При мен пък никой не вярваше че са две и все ме питаха дали съм сигурна и дали наистина съм в този месец.
Относно раждането това за мен е решение ,което всеки трябва да вземе сам.Аз бях секцио по медицински причини-единия беше седалищно разположен.Но дори и да бяха с главата надолу пак не бих избрала нормално раждане,но това е спрямо моята ситуация че са близнаци.
Само едно ще ви кажа както и да избере или да се получи да не се обвинявате и съмнявате.Важен е крайния резултат появата на здраво бебче.Болка има но тя се забравя-при нормалното по време на раждане,при секциото след това.Каквото и да изберете ви пожелавам едно прекрасно раждане и прекрасни емоции.
jasminne колко дни преносваш че ще предизвикват раждане.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 18, 2014, 08:16:21 »

И аз да си призная предпочитам секцио smile Вярно, операция е, но в последно време като слушам мои познати, които избраха нормалното раждане все повече се убеждавам, че то не е за мен.  smile

petenceto0, викаш - страх лозе пази, хихи :-) Ако нормалното раждане не е за една жена, за кого да е?  Girl_hide Друг е въпросът, че в Бг много ви форсират и ви правят раждането ненужно болезнено и мъчително. Оттам е цялата работа. 

Късмет и на теб и лека бременност ти желая!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #53 -: септември 18, 2014, 08:39:46 »

И така, вчера бях на поредния дългоочакван запис + преглед в 38 г.с. + 1 ден. Дългоочакван защото трябваше да разбера дали ще ме чакат да раждам нормално или се налага секцио. Първо бебка е слязла по-надолу, но докторката каза, че лонната кост (пубиса отпред) е все така твърде ниско и няма да излезе никак лесно, второ водите ми са намалели (на долна граница са), трето плаценатата е 3-та (последна степен) на зрялост и е започнала да се калцифицира (т.е. вече не храни беба на 100%), четвърто главата на беба е вече 98мм в диаметър и близо 34см обиколка - т.е. доста е едра и много трдуно ще излезе от мен.

Прати ме при ФМ специалистката да преслуша доплерите, защото не чуваше много добре този на мозъчната ѝ артерия. Тя ги чу и каза, че в идните три дни сме ок да чакаме. Разбрахме се в неделя да отида пак на запис, но да съм измислила дата за секцио в началото на идната седмица - препоръчват ми секцио, за да не се мъчим и двете с беба, защото всички фактори изброени по-горе говорят, че ако нормалното раждане изобщо е възможно - то ще е много мъчително и рисково и за двете ни. Вие всички знаете аз колко много исках да родя нормално, но ако трябва да избирам дали бебчето ми ще страда само и само да опитам да я родя нормално, определено ще избера да не страда, нищо, че съм разочарована, но поне ще я родя здрава и спокойна, надявам се. Друг е въпросът, че винаги ще се чудя дали все пак не е било възможно да я родя по естествен път...  girl_impossible Тези от вас, които са родили секцио вероятно са запознати с чувството. gucci, добър е съветът да не се обвиняваме или съмняваме, но за мен лично е трудно постижим на този етап  sad

 jasminne, аз се чувствам по същия начин, само това сънувам и мисля по цели нощи и нямам пълно спокойствие все още... чудех се дали да търся второ мнение или не, но реших, че с тези 12 дни до термин ще е много стресиращо за мен и беба да сменям доктор и болница, по-добре да се опитам да се доверя изцяло на моята сегашна и  това, което ми препоръчва.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 18, 2014, 08:46:50 »

Миличка scilla, за да си спокойна и да не се тормозиш дали си опитала всичко възможно за беба, потърси второ мнение, просто за консултация. А и друго, при започнала калцификация на плацентата бебка може сама да ти даде знак, че иска да излиза, т.е дори да ви предпишат секцио, добре е да изчакаш родилният процес да започне (бебето така изживява по-малък стрес по време на раждането си и изваждането му на бял свят няма да е толкова шоково за него), а и адаптацията му към новия свят ще е по-добра, отколкото ако изведнъж я извадят от топлия корем на мама. Прегръдки и се успокой!   give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 18, 2014, 08:49:59 »

Всичко зависи от лекаря, моля не обобщавайте.Просто сондираш мнение и виждаш кой лекар как се отнася към раждането.Аз пак ще кажа, сестра ми пренасяше, нито са слагали системи нито нищо.Племенника сам реши кога да излезе и то за 2 часа smile При нас го има другото.някой си чул че тоя лекар е добър, той има реноме, и ти отиваш при него, не задаваш въпроси, не се интересуваш, вярваш на сляпо и накрая индуцирано раждане.
Аз така смених лекаря си по ЖК в началните седмици защото не ми допадна начина му на действие.Да реномиран лекар с голям стаж, но просто не ми хареса начина му на работа и действие с родилките.

scilla, и моя съвет е да се отдадеш на бебето и на срещата с него, а как се е случила тя е подробност.Аз също исках нормално, но 5 годишната борба за това дете плюс риска за нея, накрая ме отрезви и всичко което исках е здраво бебе.Това беше и е най-важното за мен.Защото раждането отминава, а от там нататък ти трябва да си на 100% спокойна, за да се грижиш за това малко човече което е на 100% зависимо от теб.Тепърва има много по-важни неща за който да се чувстваме виновни smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #56 -: септември 18, 2014, 08:57:11 »

devisil, маги, благодаря за окуражителните думи!

devisil, още се колебая за второто мнение, защото може само още повече да ме стресира и обърка - ако ми каже другия лекар, че може да чакаме нормално, а после да се влошат повече нещата, съвсем ще рухна  huhhuh.gif Иначе аз затова попитах моята колко максимално можем да чакаме да започне нормално, макар и да завърши с операция, защото знам, че шокът за бебето е по-малък, ако усети подготвителните процеси на тялото ми и че скоро ще е навън... надявам се искрено все пак така да започне, но ако не успее - каквото такова...

А и от вчера се опитва да ме повали настинка, което съвсем ме побърква, защото ако всеки момент тръгна да раждам - последното, което искам е да съм болна и да не ми дават беба и да ме блъскат с лекарства в болницата. Аз по принцип никакви лекарства не съм взимала през цялата бременност и искам така да продължи, а и това ще пречи да я кърмя. Та гледам сега да се стабилизирам и да не се дам на тази настинка.  cray

Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 18, 2014, 09:04:13 »

scilla, топла вода с изцеден лимонов сок ще те позакрепи. Също и билков чай, но внимавай какъв ще си вземеш; не всички билкови са препоръчителни за бременни. Чай с ехинацея и лим.сок мен ме е спасявало от прокрадващи се симптоми на настинки.
Ъм...и...може да ми се смееш, ама яденето на чесън/зелен лук също помага. Ароматите за околните не са много приятни, но ако няма да излизаш днес сред хора, си направи една хубава салатка с много зелен лук. :-)
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #58 -: септември 18, 2014, 09:13:15 »

Аз точно с лук започнах да се "подхранвам", че чесънът не ми се отразява добре на стомаха, иначе и него бих подхванала, изобщо не ми пука сега как съм за околните, важно е да се оздравя за беба smile Иначе чай правя от липа и орехчета, лимон и мед. Благодаря за препоръките!  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 18, 2014, 09:14:23 »

Само да кажа че ехинацеята трябва да се избягва при бременност.
За вината-няма значение как едно бебе е дошло на този свят-секцио или нормално,с асистирана репродукция и нормално заченато.Важното е това бебе да се роди живо и здраво и да ви даравя с щастие и усмивка всеки ден.Цял живот ще имате достатъчно поводи за вина ,но трябва да се научите да се съхранявате заради вашите деца защото на тях им трябва здрава и щастлива майка а не изпаднала в депресия и болна.
Относно чакането да тръгнат нещата нормално аз не съм много съгласна с вас в случая.Ако за детето няма опасност да се чака е ок и ако има достатъчно фактори за естествено раждане също.Но когато състоянието показва ,че по добре детето да бъде извадено отколкото да стои в корема на мама тогава смятам че трябва да се действа в посока бебчето да бъде извадено.Същото е и ако се знае че секциото ще е задължително,защото по добре секциото да бъде извършено при спокойна матка а не при наличие на контракции.Иначе съм за максимално изчакване преди секцио когато всичко с води и плаценти е наред.
 scilla за настинката-мед,лимони,сребърна вода,чайчета,при нужда компрес с извара,прополки за смучене,повече фрешове.Стискам палци да не те повали настинката и всичко да е наред.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines