Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 04:02:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76570 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 16, 2014, 14:28:49 »

Noir, честито бебче! Много здраво и щастливо да е!

Вече веднъж казах, че се чудя защо разсъждавате така. Защо мислите, че за лекарите секциото е по-лесно? Та това си е работа за него, при това сериозна. А при едно нормално протичащо нормално раждане работата се върши почти изцяло от акушерката.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 16, 2014, 14:49:12 »

devisil, тук има и секцио по желание, не се шашкай, ама е дори без медицински показатели, а просто, когато майката пожелае (най-често е от страх честно казано). Wink

Веси, не знам, дали преди казах, май не съм, но е по-лесно за докторите, защото не поемат такъв риск, какъвто поемат с нормалното раждане. Защото, макар да го води акушерката, акушерката не отговаря за живота ни, а доктора отговаря. И не е като при нормално раждане да не прави нищо - той решава как върви раждането и налага ли се секцио или не, той следи бебето и т.н. Миналата седмица бях на една лекция с водещ завеждащия АГ отделението в болницата - човека в прав текст си го призна това, което написах по-горе. Каза "Да, по-лесно е за докторите, защото има много по-малко непредвидености и променливи от нормалното раждане, където те са много и всяка минута може да се промени нещо. По-лесно е, защото е по-бързо и по-рано пада отговорността от плещите на лекаря. И по-лесно е за лекрая, защото режеш, вадиш бебето и се приключва. А при нормалното раждане не знаеш никога бебето в какво реално състояние е и кога нещо може да се обърка с него" Това, честно, беше най-честния доктор, който съм срещала. И той между другото, обаче, на всичкото отгоре е привърженик на секциото. А тези негови думи само ме убедиха да искам нормално раждане pardon
« Последна редакция: септември 16, 2014, 14:53:30 от adi4ko » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #17 -: септември 16, 2014, 15:23:48 »

Да кажа и аз, като минала под ножа (по медицински причини) - не всеки лекар би ви казал всичко! Независимо от каквито и да било европейски и международни стандарти да се казва всичко, тук не е така. И Слава Богу! Лекарите избягват да казват цялата истина, за да не шашкат излишно майката, за да не търси мнения по форуми и да не чете глупости (с извинение) в интернет, за да не се самолекуват с медикаменти и други подобни. Секцио може да се наложи по страшно много на брой причини и то в последния момент - обърнало се бебето, увила се е пъпната връв, загубили са се тоновете, или не са хубави (равномерни), не са достатъчно водите, бебето е преносено и костите са започнали да се втвърдяват, бебето е високо, получил се е кръвоизлив и още, и още...
Само искам да ви кажа, че при едно стимулиране с медикаменти, това страшно много влияе на тоновете. Затова си има схеми, по които се вливат банките. Не е така - хоп, включват системата и чакат бебето да изскочи!
Дразнещо е, тежко е, всеки те пита "Айде бе, няма ли да се ражда вече?". Мен бяха започнали да ме питат от 8-я месец - зор, та зор beating Запасете се с търпение и се насладете на последните моменти 2 в 1  Wink
Аз не търсих второ мнение - доверих си се на моят лекар и в последствие разбрах много неща. Оказа се напълно прав - спаси живота на бебето ми. Препоръчвам ви да се доверите и вие на вашите лекари good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 16, 2014, 15:30:31 »

Този доктор ,който го е казал за мен е човек чиста проба сметкаджия.Уредено секцио,парите в джоба и готово.Това не е честност за мен ,това е наглост.Може обратите при нормалното раждане да са по често срещано явление ,но не забравяйте ,че секциото е операция.Да не говорим ,че има места и то много места ,където секциото се прави с пълна упойка.Плюс това бебетата ,родени секцио имат много по често дихателни проблеми като по големи отколкото останалите деца .Просто ,защото прехода от едната среда в другата не е така плавен като при нормалното раждане.Аз родих спешно секцио,но бях готова за нормално раждане.

Noir, честито бебче!

adi4ko стискам палци да си родиш така като си избрала.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Alichka,да стимулираното раждане не е шега работа.Но и това е така тук в БГ ,защото без да има някакви застрашаващи индикации се чак максимум 3 дни след термин и хайде системата.По другите места изчакват минимум седмица.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 16, 2014, 15:34:31 »

Ваня е написала всичко.Аз до последно се пазарих за нормално, но бебешори си седеше много ниско с голяма плацента и доктора не искаше да рискува бебето.Колко ли не и говорих да изпълзи малко на горе, тя не та не.

Не исках секцио точно защото това е операция, което е доста по-страшно от едно нормално раждане.Това си е рязане на де що имаш в корема, кожа, мускули, матка, всичко се реже.

А за стимулираното раждане съм без коментар.Избрах болницата в която роди сестра ми.Тя преноси племенника и нито за ден не се е говорило за предизвикване, накрая мъника сам си избра кога да излезе.Роди нормално за 2 часа от влизане в болницата.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #20 -: септември 16, 2014, 16:13:45 »

devisil, аз говоря за потенциално секцио поради това, което ми каза моята докторка на 3-ти септември (тогава ме гледа последно, а утре пак ще ме гледа): "съмнения за нормално раждане" и като запитах какво означава това - тя каза, че главата на бебка е застанала над лунната кост, която била разположена ниско и ако не слезе надолу може да е доста трудно да излезе, защото трябва да прави много голям завой, за да мине под нея. Та се разбрахме на 17-ти - утре да ми каже окончателно може или не може нормално, тя много добре знае аз колко много искам да родя нормално, а и разбрах, че тя самата е привърженик на нормалното раждане и затова я и избрах нея де... Много се чудех дали да ходя да търся второ мнение, ако утре ми каже пак същото и "предпише" секцио и все още нямам ясно становище по въпроса, по-скоро ще импровизирам на момента според това как ме накара да се чувствам тя, а и ММ ще е с мен, та се надявам, че ако аз съм афектирана, той да ми вдъхне здрав разум smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 16, 2014, 16:23:49 »

Абсолютно съм съгласна с вас - това си е операция в крайна сметка. И то в коремната област, което не е леко.
Благодаря за пожеланията, макар да ми е рано, наистина много стискам палци да се ориентираме към нормално раждане!
Засега имам един от всичките странични отзиви - положителен - кардиоложката каза, че от нейна страна няма предписание за секцио и сърцето ми може да издържи нормално  раждане yahoo Ще чакам и другите специалисти да кажат, много се надявам всичко да е ок (АГ, офталмолог..).

А относно онзи доктор - ми честно беше, никой не си го признава това, макар да не е редно все пак да си казват, че ни подтикват към секцио за да си вържат те гащите beating

scilla, ако ти каже секцио - можеш да се консултираш и с друг, за всеки случай
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #22 -: септември 16, 2014, 16:47:00 »

Момичета тук ще се чуват хиляди мнения за естествено,секцио,предизвикано и т.н. Аз лично предпочитам да послушам доктора какво ми казва а не да се уставя  на природата,защото и след преносване има много проблеми. Моя позната скоро роди бебето и беше застанало като по учебник но не беше слязло надолу а започна раждане,докторите накрая бяха готови да я срежат,защото можеше да се наложи вакум ,което също е опасно,затова нека не се месим когато кажат какво трябва да се направи.Всяка жена иска да роди естествено без проблем,без шев и ако може и без болка. Секциото в крайна сметка не е толкова страшно и понякога е подобре да имаш една операция на корема от колкото хиляди разкъсвания от долу.
Мои познати който ходят на курс за родители,все им говорят на това да не се съгласяват,на онова да не се съгласяват,което не е много правилно,защото понякога  е по добре за родилката и бебето :)Леко раждане на всички и дано стане така както искате
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #23 -: септември 16, 2014, 17:00:52 »

а другото което исках да ви кажа,че в Плевен чакат до 8 дена след термин и тогава предизвикват ,ако ти не пожелаеш по рано.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 16, 2014, 17:45:37 »

devisil, аз говоря за потенциално секцио поради това, което ми каза моята докторка на 3-ти септември (тогава ме гледа последно, а утре пак ще ме гледа): "съмнения за нормално раждане" и като запитах какво означава това - тя каза, че главата на бебка е застанала над лунната кост, която била разположена ниско и ако не слезе надолу може да е доста трудно да излезе, защото трябва да прави много голям завой, за да мине под нея.
scilla, bебетата се завъртат в матката по време на раждане, природата много добре си знае работата  good blush Важното е тазът ти да не е тесен, за да може диаметърът на главичката да мине през лонните кости надолу.
https://www.youtube.com/watch?v=duPxBXN4qMg
От коя страна е застанала бебка? Ляво или дясно?
Разкажи утре как е минал прегледа.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #25 -: септември 16, 2014, 19:36:19 »

devisil, да наясно съм, че е възможно и в последния момент да се завъртат и придвижват, но проблемът е, че може и анатомично лонните кости (не знам защо преди го бях написала с "у"  crazy) да пречат изобщо да слезе, т.е. да е невъзможно, вероятно утре ще ми кажат дали е така... тя предния път това го установи от гинекологичен преглед  huhhuh.gif Иначе е в така наречената LOA позиция, гръбче в мое ляво, крачета и ръчички надясно smile Утре задължително ще споделя новините след прегледа!  Girl_hide

Иначе тея дни чух за какви ли не случаи, например една майка до последно се инатяла и искала да роди нормално, казали ѝ, че не може, тя отишла за второ мнение в друга болница (Тина Киркова в случая) и там ѝ казали, че може и пукат се водите, отива там при когото е на смяна, 24 часа стои без 0 см разкритие и без води, накрая падат тоновете и я режат по спешност, след което получава кръвоизлив и за малко да я изгубят. Та както казва jasminne, може би поемаме по-малък риск, ако се доверим на лекарите си, особено, ако им имаме доверие  Wink
« Последна редакция: септември 16, 2014, 19:43:26 от scilla » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: септември 16, 2014, 19:49:15 »

но проблемът е, че може и анатомично лонните кости (не знам защо преди го бях написала с "у"  crazy)
Боже, досега седях и се опитвах да си припомня кои са тези лунни кости и реших да си замълча, да не се изложа да питам funnytooth lol
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #27 -: септември 16, 2014, 19:54:58 »

Няма страшно, само аз съм се изложила  funnytooth Ashamed
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: септември 16, 2014, 19:55:16 »

 Offtopic   Ади, няма страшно, тези кости са т.нар. "os pubis", или ето това:


adi4ko, scilla, черпя ви с по една безалкохолна бира  drinks!!!!!! Съпружието го няма за следващите 3 дни и ще е голяма скука!
Абе да ви кажа, при по-развинтено въображение, кокаляците могат и за лунни полумесеци да минат!  tease Поне на мен винаги са ми приличали на лопатки  blush
« Последна редакция: септември 16, 2014, 20:19:08 от devisil » Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #29 -: септември 16, 2014, 20:16:56 »

Момичета сигурно съм ви питала от къде сте но не помня,но тук в нашия регион на мойте приятелки ако ви кажа какви кошмарни раждания са имали и което най много ме учуди че не са им слушали тоновете по време на раждането.Аз се надявам да не ми се налага да влизам тук да раждам във ВТ или Горна ,затова искам Плевен ,други мои познати са много доволни от там и най-вече че има много специалисти недай си боже да се усложни нещо,но всеки препоръчва да си избереш екип ако имаш възможност за да се погрижат малко повече за теб.Аз много харесвам моя доктор и сега съм в огромна дилема какво да сторя искам той да ме изражда а се налага седмицата преди термина да бъде в чужбина.За това правя какво ли не да слезе главичката хубаво в таза и четвъртък ще ходя пак на преглед и ако шийката е готова(каквото и да значи) доктора каза че може да го предизвикаме и да стане лесно и бързо(дано да е така).Иначе аз съм ужасно неподвижна вече,днес цял ден ме боли кръста и след прегледа за разкритие чувствам дискомфорт и затова давам зор и аз ама всички в последния месец се чувстват така особено ако са качили много килограми
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines