Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 02:53:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76953 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 03, 2014, 20:55:51 »

Мерси, Миленка give_rose
Априлка нещо се губии..? Новини?
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: ноември 06, 2014, 13:53:23 »

Ади, тук съм  give_rose . На 4ти се опитаха да предизвикат раждане с масаж. Мисля в резултат ми падна тапата, но контракции засега нямам. Вчера изходих има няма поне 5 км. Днес оставих малката на градина и пак се разходих до парка - има няма 2-3км. После ще я взимам от градина и ще разходим кучето на комшиите до парка и после да го заведем на фризьор. Наистина се надявам да си тръгне естествено раждане. Имам до понеделник да родя в центъра от там нататък се водя рискова и не ме искат там т.е. Ме прехвърлят в болницата и ще искат да предизвикат с химии. Акушерката ме посъветва, че мога да искам допълнителен скан, за да проверят състояниета на плацентата и бебето и евентуално да поотложа предизвикването. Предупредиха обаче, че риска нараства с преминаване на 42 седмица и аз не съм сигурна, че искам и мога да поема риска. Яд ме е на мене си, че им позволих да преместят термина ми (седмица между изчислен по календар и видеозон) сега всъщност щях да си се водя по документи 40 +4! Пфууу, тъй де надявам се да ме хванат болките днес или утре!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #197 -: ноември 06, 2014, 16:00:03 »

Ох, като видях, че си писала, се развълнувах, че си родила, хайде да тръгва бебчето вече и леко раждане ти желая! smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: ноември 06, 2014, 16:03:49 »

Аз чета постоянно тази тема и чакам ли чакам.Хайде да ти се разминава химията,пожелавам!
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 07, 2014, 11:09:28 »

Ох, милата! Пожелавам ти да си тръгне само. Ако не, по-добре малко да те стимулират с химия и да тръгне, само да не решат да те режат..Успех, чакаме новини give_rose
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #200 -: ноември 09, 2014, 09:53:41 »

aprilka дано си тръгне само.леко раждане и те очакваме с разказ  good
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: ноември 10, 2014, 18:51:26 »

Здравейте, момичета  smile Аз днес бях на консултация...бебето е добре, вече е 2,550кг. smile Обаче нещото, което ме притесни е, че пъпната й връв се е увила около врата.. sad Докторката каза, че няма страшно, че е често срещано, но аз все пак си се притесних...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #202 -: ноември 10, 2014, 19:05:44 »

Здравейте, момичета  smile Аз днес бях на консултация...бебето е добре, вече е 2,550кг. smile Обаче нещото, което ме притесни е, че пъпната й връв се е увила около врата.. sad Докторката каза, че няма страшно, че е често срещано, но аз все пак си се притесних...

няма страшно, бебето не диша през устата а диша през пъпната връв. Няма удушило се бебе в корема спокойно. Просто това е пореден мит за бременни  give_rose
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: ноември 10, 2014, 20:40:53 »

Здравейте, момичета  smile Аз днес бях на консултация...бебето е добре, вече е 2,550кг. smile Обаче нещото, което ме притесни е, че пъпната й връв се е увила около врата.. sad Докторката каза, че няма страшно, че е често срещано, но аз все пак си се притесних...
Спокойно, наистина е често срещано, а и може да си я отвие до раждането. Пък и даже си израждат бебета с увита пъпна връв без проблем - природата си знае работата и има толеранс някакъв, така ми каза докторката на мен веднъж. Обаче, до колкото се сещам, ти беше със секцио май? За секциото няма проблем за веднъж увита пъпна връв май pardon

Априлчето още не се е обадила, какво ли е станало? Не смея да й пиша във ФБ..
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 10, 2014, 20:43:40 »

Благодаря ви, момичета...успокоихте ме smile Аз бях за секцио, но в последно време съм на друго мнение biggrin
Но в крайна сметка ще е както каже докторката...както е най-добре за бебето  smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 10, 2014, 23:00:34 »

Тук съм!   blum Благодаря ви момичета!  give_rose give_rose give_rose

Още сме 2 в едно! Водното ми раждане е вече утопия! Приема се, че след 42 седмица е рисково за бебето и майката и не ме искат в центъра за активно раждане! Утре в 8 трябва да съм в болницата! Според в акушерката от неделя, ако матката ми е реагирала добре на всичките им масажи и е достатъчно омекнала могат само да ми пукнат водите и да се надяваме да си тръгне нормално. Ако не то ясно .... Епидурална и система... Оказа се също, че бебето е гръб в гръб, което най-вероятно също не подпомага нещата т.к. Не оказва хубав натиск върху шийката на матката. Това означава и малко по-болезнено раждане, макар че според акушерките доста често бебетата се обръщат както си трябва в момента, когато раждането тръгне (само 4 от 10 бебета се раждат така), така че това не ме притеснява.

Супер съм разочарована! От тялото си, от това, че бебето не поиска да излезе по естествен начин, от това, че утре ще съм вързана с колани и машинки и просто ще чакаме. Надявам се, че на това бебче системите няма да му понесат толкова зле колкото на Изабел и ще бъда малко по-мобилна, че ще е по-бързо ( в което всъщност всички се мъчат да ме убедят.... но те акушерките не вярваха и че с второ раждане ще се стигне до предизвикване).

Супер непозитивна съм днес! Изморена съм и изнервена от цялата тази ситуация. Знам, че няма да съм първата нито последната, ама ме е яд! Просто се надявам бебо да е добре и утре вечер да сме си вкъщи при каката.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 11, 2014, 00:02:49 »

aprilka, съжалявам, че се разминахте с желанието ти за водно раждане!!!! Пожелавам ви (на теб и бебето) да минете през предизвиканото раждане по-безболезнено и бързо!
Един съвет - ако се наложи да минавате през епидурални и окситоцини, след раждането (до 5 дни) е добре бебето да мине през един-два сеанса при остеопат - обикновено в клиниките има такива... Ако не - на свободна практика... Но на нас, макар и след месец, много ни помогна; бебчо започна да спи спокойно нощем и газовете му осезателно намаляха, а и спря да гълта толкова много въздух.

petenceto0 , доста често бебето само си развива пъпната връв когато я е омотало при движението си. Няма място за притеснение, дори и да се роди с омотана връв, в повечето случаи не носи риск, тъй като както и adi4ko е споменала, тя няма отношение към дихателната система на бебето. Един-два пъти омотана връв около вратлето е ок, голям процент бебета се раждат така, проблем е ако самата пъпна връв е усукана на възел някъде - това би могло да причини асфикция на бебето в утробата и трябва да се хване навреме от специалист - затова когато бременността ти напредне след 34-та седмица се препоръчва да следиш колко движения на бебето усещаш в теб - трябва да са поне 10 за два часа; при слаба или нерегулярна двигателна активност на детето имаш причина да потърсиш помощ и да направите ултразвук, за да се проследи всичко ли е наред с детето.



Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 11, 2014, 09:12:33 »

Априлче с теб сме, дръж се!  Friend Още толкова малко и ще си гушнеш бебока и ще забравиш всички притеснения и разочарования, сигурна съм! Но аз се чудя защо те чакаха толкова време, а не пукнаха мехура по-рано примерно? Каква им е политиката в тази насока, защщото тук в БГ повече от 7 дена не чакат мисля..Чувала съм май само за 10 макс.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #208 -: ноември 11, 2014, 09:30:59 »

Ади, в Англия е ужас без край според мен в това отношение, мъчат си те доста продължително, но мисля понякога и след седмица могат да предизвикат раждане, зависи от ситуацията.

Априлка, стискам палци и ти пращам позитивни мисли, дано всичко мине гладко и възможно най-безболезнено!
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #209 -: ноември 11, 2014, 12:03:34 »

aprilka Стискаме палци всичко да е наред.Чувала съм че в Англия те изписват ако всичко е наред на другия ден,така ли е ?
devisil остеопат сега чувам?какво е това и какво прави на бебчето ?


Да ви се похваля вече Мими се обръща сама като я сложа по корем и се завърта по гръб,незнам дали е добре на 51 дена сме:)
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines