Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:50:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76905 пъти)
 
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #135 -: октомври 03, 2014, 15:03:34 »

И аз съм на тема ерго-ранички. Прочетох съветите на Дени от др тема и искам да попитам дали някой има впечатление от този модел : http://www.online4baby.com/hauck-three-way-baby-carrier-beige?u1=bounty
Притеснението ми е дали е подходяща за бебче родено с дисплазия и вече излекувано.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: октомври 03, 2014, 16:49:23 »

Не мисля че това е подходящо, то отива повече към кенгурото.Ние имахме проблем със ставите и като ходихме на повторен преглед занесох и раничката да я види ортопеда.Той каза че е по-подходяща но да не прекалявам и да не държа бебето повече от един час в нея.Спазвала съм препоръките му.
Ето как изглеждат краката на Мони на 3 месеца в раничката, забележи до къде стига самата раничка отдолу и как са крачетата и като поза.


* Rani4ka.jpg (41.25 KB, 500x442 - видяно 206 пъти.)
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: октомври 03, 2014, 17:06:08 »

Аз си поръчах ето това: http://www.aliexpress.com/snapshot/6258465835.html, но то е за по-голямо бебче, което може спокойно да сяда. Една приятелка има такова и каза, че било много удобно.

Иначе докато е малко бебето не съм мислила. Може би някакъв слинг по-скоро ще си взема smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: октомври 03, 2014, 17:23:52 »

Маги, аз така или иначе предпочитам с лице към мен да е, поне първоначално преди да започне да се оглежда.

Аз даже днес разглеждах от китайските сайтове директно да поръчам, там ми излизат същите като в продавалник към 30-35 лв., до 45 лв. макс с инсертите biggrin Предпочитам май от там да взема, защото ако както при Мишел не му хареса нещо, поне да не ме е яд за парите pardon

М, ти оригиналната ли взе?
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: октомври 03, 2014, 23:13:03 »

Днес ми попадна ето тази статия. На английски е, но е полезна. Горе долу обяснява това, което са обяснили Деница и Магито, но се оказва, че проблема не е само в раници/кенгура и слингове. Кошчетата за кола, люлки за врати (онези дето подскачат малките), джимове, проходилки (Such devices include but are not limited to baby carriers, slings, wraps, pouches, car seats, exercisers, rockers, jumpers, swings, bouncers and walkers, and molded seating items) също могат да доведат до същото. Неправилното повиване също. Има линк в статията как да се повиват бебетата: https://www.youtube.com/watch?v=LLqfRQdUP7k

Ето и статията за тези, които могат да я прочетат: http://hipdysplasia.org/developmental-dysplasia-of-the-hip/hip-healthy-swaddling/

Ето една идея, ако не можете да си позволите по-скъпите ранички:

« Последна редакция: октомври 03, 2014, 23:46:50 от aprilka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: октомври 04, 2014, 07:14:06 »

Има много статии за всичките уреди за улесняване на майката.Аз бънджи не съм ползвала, проходилка нямаме.
Но всеки родител, трябва да се информира(сега поне има къде) и да прецени какви рискове е решил и може да поеме.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #141 -: октомври 07, 2014, 17:09:51 »

И на мен това ми е идеята - вкъщи, кратки разходки навън, таткото особено много иска нещо такова..А има ли ергономична раница тогава, която да става за новородено?  Или нещо подобно, ако това мей тай не стане?

Върнах се малко назад и видях, че пак сте повдигнали темата за раници и т.н. Та искам да кажа, че и аз ще купувам китайска реплика, защото имам слинг и ми се налагат и много други покупки, та не мога да отделя над 200лв за оригинална в момента. Мисълта ми е, че и в алиекспрес продават baby inserts за новородено към китайските реплики - ето ви линк Wink

А относно статията, aprilka, не знам в този случай може ли изобщо да се ползва нещо или само трябва да лежи бебето в легълцето си...  huhhuh.gif  pardon
« Последна редакция: октомври 07, 2014, 17:15:31 от scilla » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: октомври 09, 2014, 15:38:36 »

Мерси на всички, харесах си модел ерго-раничка, вписах я в списъка с подаръците smile
Голямо затишие тук - кои останахме още неродили - Петенцето, Стаси, аз и априлка? Девисил се е затишила от няколко дена, нещо очаквам да каже скоро..biggrin
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: октомври 09, 2014, 17:09:04 »

Аз тези дни два вируса прекарах...много неприятно sad
Малко останахме тръпнещите в очакване на един от най-прекрасните моменти в живота на всяка жена. smile

Момичета, с тези ранички няма ли опасност бебчетата да привикнат да са все носени?
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: октомври 11, 2014, 13:29:12 »

Да, поизпразни се темичката. Май аз съм следващата  blum. Във вторник съм в болницата на преглед. Имам чувството, че пак ще си изкарам до след термин  angry Изабел беше с термин 28ми( и сега термина ми е за 28ми), а се роди на 9ти на следващия месец. Каквото дойде, да сме живи и здрави. Днес тя и баща й се прибират от България и нямам търпение да си ги нагушкам  yahoo. Тези две седмици ми се видяха като цяла вечност. Иначе багаж, дрехи и т.н. е готово за бебенце. Само дето името му не е измислено, но се надявам тези дни вече да се спрем на нещо по-конкретно. 

А относно статията, aprilka, не знам в този случай може ли изобщо да се ползва нещо или само трябва да лежи бебето в легълцето си...  huhhuh.gif  pardon

Ами то четеш и си предценяваш какво искаш и не искаш детето ти да има... В интерес на истината Изи израстна без много пособия за "забавление" и нищо и няма  blum. Едно от малкото неща, които имахме беше активна гимнастика и то се оказа, че на нея не й харесва. Бебешка работа! Проходилка имахме, но от онези другите дето се тикат.

Патенце, надявам се вече си добре.

Да се пазите, момичета!
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: октомври 16, 2014, 17:03:19 »

Ехоо, къде стеее blum
Априлче, какво стана с прегледа, как си, да не ни изненадваш и ти? girl_wink
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #146 -: октомври 17, 2014, 13:48:14 »

Май наистина почти всички от темичката са родили вече smile Ние, както и половината доктори от болницата, където се следя, се надяваме, че ще успеем да задържим нашия калпазанин още поне 1 седмица, че да навърша 38 г.с. и тогава да го вадим.... Ама той всеки ден все нещо ново измисля да ни стресне..... явно хич не му се седи вече.

аdi4ko при вас как вървят нещата? Расте ли мушморока?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #147 -: октомври 17, 2014, 15:58:38 »

Момичета успех  с раждането.Тая темичка винаги е така пише се пише и изведнъж затишие.Аз вече се обърках много кой родил кой не.Стискам палци
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: октомври 17, 2014, 18:16:22 »

tweety, стискайте още мъничко give_rose

Бебчо расте, на преглед съм чак на 28.10, но предполагам, че ще е към 2 кила вече тогава (ще съм в 33 г.с.) Много е силен и изключително мърделив - непрекъснато с много малки почивки рита, преобръща се, бута, мести ми корема, приличам на извънземното вече, защото все едно през корема иска да излезне biggrin Ясно се очертават разни краченца, гръбче и такива подробности..
Както беше с гръб вляво и главично предлежание (LOA мисля) и си му усещах ритниците само в дясно, сега започнах да усещам и вляво някакви побутвания и никак не ми харесва така, втълпих си, че се е обърнал в друга позиция sad А маймуната от началото беше в перфектната...Дано да си втълпявам, или да е нещо ръце примерно..

А и съм болна малко sad От 2 дена ме боли гърло..смуча лукчета (не ми се рискува с хомеопатични пастили, че в аптеката ми казаха, че те съдържат много етерични масла, а не всички били допустими за бременни), пия чайове и набивам лимони яко..Дано се оправя, че досега издържах, в 8 месец да се разболя е гадно..И се надявам да предам някакви антитела на бебко поне
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #149 -: октомври 17, 2014, 19:09:26 »

За гърлото и аз бях така миналата седмица. Смучих Тонзилотрен по 1-2 на ден да не прекалявам (хомеопатични са и не са с масла). И другото, което от едно време си го знам и доста си ми помога е, вечер преди лягане гаргара с лайка. Като остане половината чаша с лайка прибавям и сода (доста) и пак гаргара. После е хубаво поне 2 часа да не се пие вода обаче.

А иначе за позицията не се питеснявай, имаш още толкова много време да си се намести smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines