Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:48:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76904 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 02, 2014, 11:08:19 »

Кошчетата за кола съм ги признала, успокояват от колики, могат и леко да се полюшват, кеф голям е.За шезлонга нашата дунда започна да полягва в него чак на 3 месеца и до към 6-тия седеше в него.Там е и спяла.Твърдите гръбчета няма да ги обсъждам, защото то по тая логика и в кошчето за кола не бива да седи, нали!
Гери, е права, всяко дете е различно.Моника седеше в различни етапи на различни приспособления.Дали са фабрика за пари или не аз съм благодарна, че ги имах защото ме улесняваха, спасяваха ни от рев и ми помагаха.Както съм и благодарна на всичките ми дружки, че ми дадоха да ползвам техните kiss2
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 02, 2014, 11:37:48 »

А не помня дали сме обсъждали кенгурата huhhuh.gif Какво ще кажете като марки и т.н.? Защото чух, че не било хубаво, защото някак разделечавало краката и не била правилна позиция на гръбчето и крачетата това, ама малко ме съмнява nea А много искам да си взема кенгуру (не слинг), за да може и таткото да го носи навън, не само с количка. (много му е кеф като види някой татко с бебе в кенгуру smile ) Кажете марки, мнения, моля ви give_rose Аз гледам тези на Чико, че си мисля, че би трябвало да са съобразени с бебешката физика, но малко са скъпички, въпреки че единия модел беше 40-тина лева на намаление. Но не съм много много търсила
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #122 -: октомври 02, 2014, 11:50:56 »

adi4ko Маги и Деница обсъждаха в някои теми Ерго раниците, Деница беше дала много полезна информация за Ерго Раница, тя е с позицията на крачетата за Слинг и с много по-добра подкрепа на гърба от кенгуру, тъкмо днес расказвах на ММ за нея и той много се заинтересува smile

Ето тук е писано за това :

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35996.405.html
« Последна редакция: октомври 02, 2014, 11:53:25 от mariola85 » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 02, 2014, 12:49:54 »

Ау, мерси  give_rose Много полезно, започвам да чета веднага  good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #124 -: октомври 02, 2014, 14:05:16 »

Adi4ko, за кенгуруто и аз съм чела не много положителни мнения, а понеже слинг също като теб не исках, взехме малко по-различно нещо, а именно мей тай слинг. Той се завръзва за този, който носи бебето, но става за след 3тия, че и 4тия месец. Купих го с идеята на Девисил, да го нося из къщи и да е близо до мен, докато правя нещо, но това просто не е възможно, единствената опция е да го ползваме, когато излизаме на разходка в близкия парк, сега като ходим на пазар, го взимам с мен, за да не мъкнем количката и да има повече място в багажника.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 02, 2014, 14:49:03 »

И на мен това ми е идеята - вкъщи, кратки разходки навън, таткото особено много иска нещо такова..А има ли ергономична раница тогава, която да става за новородено?  Или нещо подобно, ако това мей тай не стане?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #126 -: октомври 02, 2014, 15:13:57 »

adi4ko има приставка за новородено само при оригиналите, при китайските няма. При китайските само след 3 месеца май беше. Дано Маги и Деница се включат да кажат как точно беше  blush
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: октомври 02, 2014, 17:17:55 »

Много ми харесват тези:



http://store.ergobaby.com/baby-carrier/four-position-360/grey

Казват, че е по-добро от кенгуруто.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 02, 2014, 21:50:20 »

На английският пазар всичко е байби кериър (baby carrier). Аз му викам кенгуру, защото за мен е на принципа кенгуру(пък и така му викаха 90те години докъто каките около мене раждаха) т.е. майката си носи бебето до гърдите и корема, а слинга е парче плат тип люлка. То е като пампресите в началото толкова бях свикнала да им викам памперси, та ако по инерция издрънках памперс пред англичанки те се чудеха, за какво говоря(Трябва да й сменя памперса, например). Памперс е марката, а пелената за еднократна употреба е чисто и просто пелена. Избора (без да зная, че съществува понятие като кенгуру и ерономична раница) си го направих на база цена. То ясно, че ако си вземеш нещо за 20 лева, няма да е същото като за 200 лв. Гледах да пише, че е ергономично и материята дишаща...Нашето е от новородено, но си нямам на идея раница ли е, кенгуру ли е  crazy

Предпочитам слинг, защото съм виждала как бебенце спи/стои в слинг и ми се струва в милиони пъти по-удобно. Оказа се обаче, че това, което съм си взела е за по-големи деца (тип джоб) и може би ще пробвам и тогава ще купя подходящ за от новородено.

Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #129 -: октомври 02, 2014, 22:19:43 »

adi4ko има приставка за новородено само при оригиналите, при китайските няма. При китайските само след 3 месеца май беше. Дано Маги и Деница се включат да кажат как точно беше  blush

Мариолка, точно така е, както казваш, а иначе съм виждала по видеата от Англия и съвсем малки бебенца да слагат, без някакви "уплътнения" и си спят в раничките, но на мен ми се стори прекалено революционно. Но си мисля и друго, че до третия месец бебчетата са толкова мънички и крехки на пръв поглед, че повечето майки, на които това са първи деца, не смеят нито да ги слагат в раници, нито да ги сгъват много, страх ги е за гръбчетата, за крачетата, така че реално не ги ползват преди те да са поукрепнали.  Wink

И много се радвам, че твоят мъж е проявил интерес към носене. Имам впечатление, че така татковците успяват много да се порадват на бебчетата и да ги гушкат.  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 03, 2014, 08:38:22 »

Аз Мони на 2 месеца я сложих в ерго раничката.Наистина е малко бебето, но като се стегне хубаво няма проблем.Просто много ревеше нашата девойка и бях останала без ръце от носене.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 03, 2014, 09:36:31 »

Много ви благодаря,  give_rose тогава ще се оглеждам за ергономични раници, защото ми се струват наистина по-добре за физиката на бебчо, особено от полезната и нагледна графика от другата тема на Дени give_rose
За съжаление няма да мога да отделя много финанси, така че май от по-евтините варианти ще взема, например гледам в продавалника има много. Ще помисля и за този insert дали да не го взема и него.

Иначе да, и аз се зарадвах на желанието на таткото, но гледам по улиците, че много се радват бащите така да си разнасят бебетата heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 03, 2014, 09:40:33 »

Аз взех от Продавалник раничка, нямах финансовата възможност да отделя толкова пари за маркова.Моята е китайска, но е страхотна, нямам оплаквания.

Само още едно уточнение, много родители обичат да носят детето си в първите месеци с лице към хората.Децата така се превъзбуждат и много често вечерно време плачат много защото не могат да смелят цялата информация.Имайте го в предвид в началните месеци.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #133 -: октомври 03, 2014, 11:20:29 »

 И ние си имаме девойка като на Магито (дано нейната вече не е ревлива Wink ). Та по същата причина някъде към втория месец се замислих за ергономична раница. Взех под наем, но не би...Не ни се получи. Трябваше да стегна доста презрамките и колана, за да стои малката що годе стабилно. Иначе прилично си се свличаше, когато задремваше  pardon Оказа се, че за човек с моето телосложение дори прибрани на макс, презрамките стояха халтави и постоянно ги оправях. То и бебето си беше дребно...Да не говорим, че целият този експеримент се провеждаше в жегите и мъничката беше леко като в парна баня. Накратко - не се справих  pardon Затова си купих слинг-шал и допреди 2-3 седмици ми беше супер удобен. Ама на дзверчето вече не е.
 За мен след опитите тип "проба-грешка" нещата стоят така:
- за малко бебенце докъм 5 кг и 60-тина см слингът е по-удобен, особено в топло време. Но тъй като на майките и бебетата тук им предстоят хладни месеци, раничка с приставка за новородено би била идеална;
- за по-голямо бебе и за дете - раничка.

 Подкрепям Маги за превъзбуждащите се бебета. Имали сме подобни ситуации и препоръчвам да се избягват, защото ще са неприятни не толкова за малкото човече, колкото за вас.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 03, 2014, 13:21:21 »

Ади, ние имаме такава - http://www.manduca-baby-carrier.eu/manduca-brown.html и съм супер доволна. Малкият не мрънка вътре и гръбчето му стои изправено. Има си допълнение за новородено, с което става идеално. Крачетата трябва да не вися при новородено, а да са на М.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines