Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:13:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 76557 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: септември 16, 2014, 09:33:09 »

Връзка към старата тема http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36533.0.html

Леки оставащи финални метри, леко раждане и прекрасни бебчета накрая.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 16, 2014, 09:52:44 »

Мерси Маги за темичката give_rose
Цоп да съм първа blum
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 16, 2014, 10:35:45 »

запис..Мами аз миналата седмица бях в болницата малко под наблюдение-високи тонове и контракции, бях малко стресирана точно преди тоновете и явно бебка се е постреснала и тя, но 3 дни бях под наблюдение и тоновете бяха добри изписаха ме в четвъртък. За сега не усещам контракции явно системите са ме закрепили-което е нож с 2 остриета-повечето пренасяли заради тия системи....да се надявам да не съм от тях.
Но имам чувството че ще е тия дни-до края на септември...нз някакво предчувствие имам. Само се притеснявам ако съм за нормално дали ще видя признаците-води тапа....мн се притеснявам от това. Инъче бебка е много добре пак + седмица е напред, но каза че е добре и няма проблем, 2700-800 беше на 8ми като ходих, готово бебче . Дори казаха че ако пак ядове с тоновете по-добре да я извадим секцио от колкото нещо да е не е наред. Ама това ми го казаха 1-вия ден от престоя, през другото време беше всичко ок
Днес отивам пак на тонове че не издържам като не знам дали всичко е както трябва
Честито на мама Ноир, в нашата тема за Октомврийките в другия форум има вече бая мами надявам се и аз да съм скоро защото неиздържам вече много ми тежи и защото е вече ниско долу направо като ставам и сядам всеедно ще излезе
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 16, 2014, 10:38:49 »

янче, поизгуби се ти, радвам се, че всичко е наред с вас засега.
Каква друга октомврийска тема има тук? Нещо май пак не съм в час.....  blush
За признаците не се бой, няма вече родила мама, която да не разбере кога е боят настанал! :-) pardon
« Последна редакция: септември 16, 2014, 10:40:39 от devisil » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 16, 2014, 11:24:38 »

Янчето има предвид бгмамата. Аз доколкото знам една от нашите съфорумки тук - шантал, вече е родила, но не е иддвала да се отчете и тук. Янче, аз ви следя и там какво пишете Wink
Дано се оправят нещата, но е хубаво май да поиздържиш още мъничко, но ако тоновете не са добре, най-добре да си е секцио, няма да се притесняваш, всичко ще е наред give_rose
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #5 -: септември 16, 2014, 11:56:58 »

Мда, от октомврийските мами в другия форум има вече поне 6-7 родили smile Аз съм ок да изчакам и до края на термина си, въпреки че днес влизам в 38-ма седмица и бебка е съвсем доносена, та да идва когато тя реши ще е най-добре! Утре съм на преглед и АГ-то ще каже дали ще раждам нормално или секцио. Ако все пак отсече, че ще се наложи секцио, ще опитам да е поне не планирано, а когато тя реши, че иска да излиза, за да е по-малък шока върху нея  Girl_hide Аз иначе съм готова психически за раждането и не ме е страх, чакам срещата с малката принцеса с голямо нетърпение!  Girl_hide
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 16, 2014, 12:14:42 »

scilla, ти си вече почти на финал  Girl_hide Стискам палци все пак да каже док, че може нормално, аза да си тръгне всичко естествено поне, а после - каквото дойде! Очакваме те всеки момент с Новината heart
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #7 -: септември 16, 2014, 12:30:18 »

Янче тъй като бебка е ниско долу и ти тежи защо не почнеш да клякаш с вдигнати ръце горе може да и помогнеш да излезе.Гледаха ли те за разкритие?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 16, 2014, 12:45:05 »

Жасмин, мисля че съветите ти са крайно не на място, при положение, че момичето пише, че е лежало в болница и е било на системи за задържане.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #9 -: септември 16, 2014, 12:52:59 »

Маги прочети пак поста на момичето и виж какво пише готово бебе плюс това тя иска да е скоро.Това че съм казала не значи че и тя ще го направи.Понякога каквото и да правиш бебето няма да излезе и ще дойде когато то реши:)
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #10 -: септември 16, 2014, 13:30:51 »

Момичета, всички, които сме раждали, познаваме усещането много да ти тежи накрая и да не издържаш и ден повече задъхване, недоспиване и отичане. И въпреки това бебетата не са закупен подарък, който да избереш кога да ти поднесат, нито са "готови" само според уредите. Готови са най-вече, когато тръгнат да се раждат, в случай на доносеност все пак. Да не подчиняваме напълно природата на нетърпението и разума си. Чували ли сте, че даже първите три месеца на новородените ги наричат четвърти триместър от бременността, така че колкото и да бързате и да ви говорят по чисто медицински подбуди,  няма по-добро от естествено започнало и навреме раждане. Вие спокойно можете да насърчите бебчето, като му говорите, описвате как сте готови за него, насърчавате го, в крайна сметка сте свързани. И аз накрая нетърпеливо питах моето дали мисли да става Крали Марко и да се ражда в десетия месец. Wink

Симптомите за раждане няма как да ги сбъркате иначе. Водите изтичат осезаемо и неконтролируемо, нищо подобно на тях няма. Видях, че сте писали и за предварителните контракции, аз такива нямах почти докато не започнах да правя бързо разкритие, но пък моят бебок се роди за 5 часа, така че и да ги нямате, не е проблем. Стискам ви палци.
« Последна редакция: септември 16, 2014, 13:33:45 от Деница Звездица » Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 16, 2014, 13:37:24 »

Деница Звездица, първо раждане ли ти беше? Уау, за 5 часа? От първата усетена контракция до раждането, или от постъпването ти в болницата до раждането? Късметлийка... С упойки ли, или без?
Аз смятам да се заседя вкъщи доколкото ми позволява усещането за комфорт, ще си напълня и ваната...Дано не стане твърде късно, хихихи  girl_wink, че си мечтая за водно раждане... blum
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #12 -: септември 16, 2014, 13:53:24 »

Мда, напълно съм съгласна, че е добре да си стоят докато са готови да излязат и е най-добре да тръгнат да си излизат по собствена инициатива smile Аз моята си я чакам най-търпеливо и се надявам утре да не ми кажат, че ще е секцио, още по-малко пък планирано, но ако се налага - ще трябва някак си ад се примиря. Ади, благодаря за пожеланията, дано успея нормално, много се надявам!!  Girl_hide
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 16, 2014, 14:09:59 »

Ама момичета, я ми кажете как става тоя номер...или докторите в АГ-отделенията съвсем са превъртели.
Когато бременността е без усложнения, без медицински показатели за секцио, как така докторите го уреждат вместо естествено раждане? Особено при главично разположено бебе...
Ясно ми е, че спешно секцио няма как да се избегне, що се отнася до живота и здравето на бебето по време на родилния процес, но, в другите случаи? Тотално съм шашната.

scilla, според мен нямаш основания да се притесняваш за секцио. Досега си била без проблеми, ще видиш, че утре ситуацията няма да е по-различна от колкото досега.  girl_wink

Май започнахме всички да се шашкаме. Не оставяйте докитата да ви наливат в главите идеите за ускорено индуцирано раждане! За тях винаги е по-лесно, но не и за нас! Няма нищо естествено в едно предизвикано раждане, да, но е оправдано единствено, когато има опасност за живота на бебето. Което ти пожелавам да не ти се случи, ама въобще!

И тук се сетих за нещо много хубаво, което родилната асистентка ни каза на курса, че въз основа на международните здравни рамки в ЕС бебето, до момента, в който се намира в тялото на майката, се третира като част от него, като нейн "орган", за което майката има единствено тя и само тя пълното право да решава и да се разпорежда какви манипулации да се правят, кога, и дали изобщо. И още, ако вие като майка се съмнявате в правилността на една манипулация, която медицинският екип желае да приложи върху тялото или бебето ви по време на раждането, имате пълното право да откажете да се приложи и да се подпишете за отказа си. Вътрешният правилник на здравното заведение за раждане няма и не следва да има по-силна тежест от международните правни рамки, с които и нашата страна се е съгласила. 

Тъй че, бъдещи мами, не се шашкайте толкова. По-спокойно нека да го раздаваме, че на бебетата ни в тези последни седмици никак не им се препоръчва да минават през такива емоционални сътресения.

Усмихвайте се и бройте дните до края!!!  give_rose

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 16, 2014, 14:15:45 »

Честито бебче на Noir
Нека расте здраво щастливо и усмихнато дете.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines