Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:35:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213282 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #600 -: януари 28, 2015, 19:10:16 »

Рънче хайде расказвай!

Аз да се отчета днес от ЖК, въпреки че ми е сдухано  blush
 Бебчо е главично 1640 гр, перфектен за седмиците, плацента, тонове и води перфектни.Нямам контракции. За мое голямо учудване въпреки лежането съм качила 3 кг само за 2 месеца, 10 до тук. Доволна не ми личат засега, само на корем качвам.

Гадните новини, конуса се е отворил пак, шийката е 23 мм. Док ми каза че с тая шийка ще го износим, ама аз не съм доволна. При мен странното е че се отваря и затваря, имах силен запек тия дни и най вероятно от това се е отворила? Сега ще лежа максимално ( то не че сега не съм)   за да закрепим положението. Док ме иска сега по често на 2 седмици.

И така, чакам fiibi_bg да се включи да кажеш че не е толкова зле нали?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #601 -: януари 28, 2015, 19:15:48 »

Ще го износиш ,сигурна съм .Направи нещо за запека и гледай да не стискаш като ти се пишка.Стискането води до едни малки контракции ниско долу ,които никак не са полезни.Имаше едни прахчета за запека целулозни ,ама сега ми избягаха.Лежи ,лежи ,лежи .После като родиш ще разцепиш интернет пазаруването .
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #602 -: януари 28, 2015, 19:25:14 »

Мариолка, за запека, за да не се напъваш свещички и муувикол, не знам дали го има в България, но би трябвало, може да се приема от бременни, но все пак се допитай до лекаря си. Също знам и сладко от рози, че помага  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #603 -: януари 28, 2015, 19:25:53 »

 give_rose give_rose give_rose

Аз съм виновна за запека не си обърнах на време внимание. Слагам сега свещички, ще пия пробиотик, от днес има подобрение. За пишкане не стискам въообще, абе дупка съм направила на дивана вече...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #604 -: януари 28, 2015, 19:47:23 »

Мариолка,аз за да. Избегна запека още от предната бременност имах проблем и винаги ми помага сутрин на гладно киви.Ставам режа две кивита(меки) ,хапвам ги.След това си пускам едно кафенце и правя сандвич или овесени ядки.Хапвам и винаги има ефект след два три часа.Ако нещо съм прекалила със сухите храни и не подейства ,ползвам свещички Eva Q.Друго,което правех е сутрин преди киви,изпивах една чаша с топла вода и мед.Но като цяло залагам на Киви,хрм има много витамин,хем помага за тоалетната.
И супер за новините!Расте душичката.И аз се чудя колко ще е станало моето,на 9 януари беше 1150,ще видим след седмица някъде.Не се тревожи,щом лекаря ти така казва!Има още месец някъде,колко няма да мине girl_wink

Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #605 -: януари 28, 2015, 22:32:52 »

Рънчее, чакам с нетърпение разказа ти! Мисля си за вас с бебка - все се чудя дали да ти пиша на лични ама след това се отказвам, да не натрапвам blush

Мариолка, браво за хубавите новини  Bravo Щом доки казва, че е добре, не ги мисли много много тези 23мм. Ти си почиваш , лежиш, така, че ще издържите до края. Стискам палци! За запека - при мен 1-2 чаши топло прясно мляко моментално "оправят" нещата. В началото на бременността бях решена, че ще внимавам да взимам достатъчно количество калций, желязо и т.н. Но на втория ден си докарах разстройство с това мляко - пиех една чаша сутрин и една вечер. И веднага спрях. А после чат пат се появавяше проблемът със запека - тогава се сещах за млякото веднага. При мен е такъв ефекта, не знам дали и при теб ще е така, но може да пробваш smile

Аз какво да кажааа... Общо взето една и съща е при нас - днес много странно бях тооолкова енергична smile Чистих, готвих, пусках пералня. Събуждам се доста късно, защото през нощта все ставам по няколко пъти и при едно ставане не ми се спи поне половин час след това. Сънувам все различни и различни раждания - последно беше , че раждам близначета и съм ядосана на моя доки, че ме е оставил да раждам при друг..та такива фантасмагории с мен girl_haha

Утре е четвъртък, и остава точно 1 седмица до големия ден  heart heart heart
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #606 -: януари 28, 2015, 23:55:03 »

Рънче, чакаме те с нетърпение да разказваш  give_rose

Мариолка и аз си мисля, че щом доки е казал ,че ще се износите, няма защо да се притесняваш излишно. Почивай си и всичко ще е на ред  LOVING важното е че бебче е добре  smile

и аз съм със страхотен запек  angry никога не съм имала проблеми с това. За целия си живот, на пръстите на едната ръка не ми се побират пътите в които съм имала запек, а сега от това желязо ли какво, ама е нщо ужасно. Докарах си и хемороиди на края  angry и въпреки ,че питах лекаря си за свещички, прахчета и всякакви начини, ми отхвърли всичко  sad Сега слагам един крем дето ми изписаха и поне хемороидите се поприбират (не че са били кой знае колко големи де), ама ако не им се обърне внимание и кой знае...

И аз пробвах с кивита, ама киселините после са непоносими. Никви плодове не ми понасят, а така ми се ядат мандарини и портокали. Тия дни си позволявам по една мандарина след вечеря, като съм си пила ранитидина и ме хващат търпими киселини.
Казаха ми да пия много течности...ми аз карам само на вода и както си пиех по 3 литра на ден ,сега вече не ми стигат  huhhuh.gif вървя към 4 литра вода на ден...къде я побирам идея нямам, ама колкото повече пия ,толкова повече ми се пие. Хванала съм навик да се вържа за шишето и кой какво прави, аз вода наливам.  pardon ефект за запека...нулев...

Хю разсмя ме с тия сънища  lol нормално преди раждане да сънуваш именно това  Girl_hide аз се чудя как още и аз не съм взела да сънувам че раждам, ама сигурно скоро и това ще стане  crazy
не ти остана...една седмица до големия ден...леле че вълнениеее  danceg
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #607 -: януари 29, 2015, 09:16:52 »

Добро утро, прекрасни! Минавам на бързо да ви видя, че Митко хвана някаква кашлица и днес си е в къщи. А се бях настроила много да пиша, но ще гледам после да мина поне в моята темичка да ви пусна малко снимки, че тези дпи подготвихме и кошарата, и дрехите-всичко. А и там ще разказвам повече smile Аз съм добре, започват ме някакви леки болки в кръста и от време на време в корема, но за сега нищо притеснително. Лежа си и гледам да почивам. Ох, задърпа ме Митака-после направо в моята темичка ще пиша. Слънчев ден на всички!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #608 -: януари 29, 2015, 21:16:43 »

И аз да дам отчет тук за първия запис на тоновете, че да не изоставяме темичката  blum

Беше много интересно...поне на мен ми беше...всеки го намира за скучно  pardon не че се случи кой знае какво, ама едно 40-50 мин слушахме бебка. Тоновете са добре, контракции никакви, взехме проба за естрептококите и на следващия път, който е другия петък, ще е готов резултата. Надявам се да е негативен. Малката пощуря да шава и да бута по тия колани  tease още като взе да ми ги слага акушерката и вика "Леле ,ама тя ми бута ръката"  Girl_hide ми коя си ти че да ни пипаш коремчето  lol
На няколко пъти идва да ги наглася, че шушулка ги разместваше. Точно ме разкачиха и взе че се разхълца. Така ме хвана яд , че не се разхълца минутка по рано  tease
После се видяхме с един гинеколог от родилното. Не останах много впечатлена от него  nea един такъв...и той не знай кво да ми каже. Извика ме другата седмица, ама за какво и той не знае...може пак да направим тонове, ама може и да не направим, евентуално може да видим един ехограф, ама може и само корема да опипаме...една такава...шантава...ама аз да ида , пък те ще ме вържат с коланите преди да е дошъл доктора...надявам се другата седмица да се случи друг на смяна.

Това пмс, дето имам на моменти ,каза че са си Бракстьн контракции. Снощи бяха доста изразени, ама само на два пъти. Иначе има някви по леки такива, дето ако съм в движение, даже може и да не забележа.
Каза че вече не бива да се притеснявам от преждевременно раждане, защото сме минали седмиците му. От тук на татък бебка може да се появи ,когато пожелае без проблем, но няма изгледи според тоновете. За разкритие и шийка не са ме гледали, явно заради резултата от тоновете, знам ли. Ама утре на 4д-то ще помоля(ако не си забравя) да ми измери шийката да видим дали няма да има поне малко скъсяване.

Та така около нас. Бебка шава та дрънка  pullpigtails От седмица си имаме нови движения. вадим нещо мнооого остро, много в дясно и така хубаво г разкарваме, че имам чувството, че ще пробие мястото  Girl_hide
Учим сега картата на България с планините  pleasantry Точно под гърдите напречно изкарваме нещо по цялата дължина )явно краченце) ...там ни е Стара Планина, по на долу вадим връхчета около пъпа, Рола, Пирин и Родопите...точно три са  lol а пъпа пада в няква низина много смешно  laugh абе...смях...После показваме колко бурно може да е морето, като имитираме всякакви вълни по корема, от сам на там и обратно...много ми е сладка  heart
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #609 -: януари 31, 2015, 22:44:44 »

Не може да не драснем и тук два реда smile С нашите теми общата ни тема изостава - а не може така  girl_wink

BeRa, на мен винаги са ми били много интересни тези тонове и даже питах моя доки на мен дали ще се правят и кога  blush И той ми обясни, че при мен нямало да се прави, защото ще съм секцио и бебка ще я "изкарат" 10-12 дни преди термин. И тези записи започвали да се правят през ден (ако ще е нормално раждането) пак точно около 10 дена преди термин. И така smile Иначе съм виждала на снимки - мамита вързани с колани и ми е било много любопитно girl_wink

Отчетох се вече и за нас , и за да не се повтарям спирам smile Че от много четене и писане ми присъхнаха и очите - така е като човек трябва да навакса Xixixi
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #610 -: януари 31, 2015, 22:57:57 »

Май само на мен са ми скучни тоновете  girl_impossible  просто като лежах в болницата ги правехме всеки ден, и малкия много шаваше и трябваше постоянно да го търсим, сега след последните тонове бях супер схваната понеже трябваше да лежа леко на ляво за да го хвант. Хю странно че не ти правят, ама ако ти пуска доплер няма страшно. На мен и доплер и тонове всеки път за да види док за контракции   pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #611 -: февруари 01, 2015, 10:50:24 »

Hulcy и не мен до последната седмица не ми правиха тонове и аз все се чудех защо е така и се притеснявах, но лекарите знаят най -добре. И аз бях секцио и нямах контракции или разширение или друго.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #612 -: февруари 01, 2015, 12:48:44 »

Момичета,помагайте моля.Малката ми беше с ужасна хрема и аз уж взимах предпазни мерки,сма днес ме удари в гърлото! :(Боли си ме ,а аз се тъпча с инфлуцид,салвигол таблетки ,тонзилотрен *crazy*Помня че някои се беше оплаквал от гърлобол ,но не помня.Вече се замислям дали да в пускам на градина до края.То хем,аз да си почивам,но пък така лепвам веднага от нея вирус.А тапърва ще настъпва грипната епидемия в София. nea
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #613 -: февруари 01, 2015, 13:02:10 »

Ако нямаш температура не се притеснявай. Следи се само за полепи на гърлото да не е гнойна ангина. Вече взимаш достатъчно неща. Честит  8 ми месец  give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #614 -: февруари 01, 2015, 13:15:04 »

Честита ти 31 седмичка Мариолка!От вчера се каня да ти пиша обаче нещо не можах да насмогна!
Рубин ,аз бих препоръчала да правиш гаргара със сода .Ангин хил от хомеопатичните ми се вижда по ефикасно според мен.В продължение на два часа през 15 мин по една таблетка съм сигурна ,че ще те облекчи.
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines