Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:22:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 212899 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #465 -: декември 21, 2014, 11:02:22 »

Може и да бьркат за размера на бебчето тогава smile

При мен е факт, че сега в 12 седмица сьм както бях с Марта в 15-16. А междинната несполучлива не ми беше кой знае колко изразен, но пьк и развитието беше спряло на 10 седмици, така че  pardon

Иначе след Марта ми се вьрна както преди формата на корема, само качеството на кожата ми се беше влошило очевидно. Но това няма оправяне. Нямам стрии, просто е… овехтяла.

И да използвам да ти кажа, не му се коси за размера. Дори и да по-малко от пьрвото, сигурна сьм, че всичко ще е наред. Нали ще си го носиш до края, мисьлта ми е че няма да е преждевременно раждане, тя природата ще си го направи както трябва, за да е готово за излизане  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: декември 21, 2014, 11:12:44 »

Може и да бьркат за размера на бебчето тогава smile

При мен е факт, че сега в 12 седмица сьм както бях с Марта в 15-16. А междинната несполучлива не ми беше кой знае колко изразен, но пьк и развитието беше спряло на 10 седмици, така че  pardon

Иначе след Марта ми се вьрна както преди формата на корема, само качеството на кожата ми се беше влошило очевидно. Но това няма оправяне. Нямам стрии, просто е… овехтяла.

И да използвам да ти кажа, не му се коси за размера. Дори и да по-малко от пьрвото, сигурна сьм, че всичко ще е наред. Нали ще си го носиш до края, мисьлта ми е че няма да е преждевременно раждане, тя природата ще си го направи както трябва, за да е готово за излизане  good
За кожата, не  ми се иска да го коментирам въпроса изобщо, пък не си и представям сега как ще е, но не  е това важното,прежалила съм се вече smile
За размера всъщност не се тревожа, то бебето си знае работата, яд ме е на лекарите, че искат да се ражда две седмици преди официалния си термин по цикъл, т.е те дирижират нещата. Но здраве да е, трябва да се намери някаква златна среда, понеже пък те си знаят работата и в крайна сметка отговорността е обща, така че трябва да стигнем до някакво "споразумение".
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: декември 21, 2014, 13:18:26 »

Мари моите момчета се родиха 2000 гр и 2600 гр.По малкия седя около 10 дена в болница заради изискването да натрупа грамчета тъй като след раждането падна до 1800.Изписаха ни на 2200 гр.По малко бебче не значи задължително проблем.Стискам палци за това всичко да се случи както ти искаш.
Ина  heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #468 -: декември 21, 2014, 13:32:43 »

Гери, когато ти ражда още не го знаех това, но сега ще го пиша, все може да е полезно за някого. Масажа на бебетата е изключително полезен и не само за бебета родени на термин и с нормално тегло.

При преждевременно родени в седмия месец опитно е установено (група масажирани и група без масаж), че тези, на които се прави 15 минутен масаж дневно качват повече тегло, качват го по-бьрзо и сьотвено по-бьрзо излизат от кувьоза и болницата, което за привьрзването е супер важно. Мисля, че имаш доста разлика в теглото (мога да си проверя записките).

Като казвам масаж нямам предвид да се тьрка и натиска бебето разбира се, а леко поглаждане и други адаптирани движения. Свьрзано е с хормоните, които се отделят при контакта. Трябва да погледна и да ви дам повече подробности. Имахме цяла лекция вьрху това.

Разбира се масажа е супер полезен и за здрави, родени на термин бебенца. По принцип си е включен автоматично в повечето култури при отглеждане на бебето. Има даже теория, че бебенцата в корема като ритат много активно е за да провокират майката да масажира, защото при силно мьрдане с корема, тя автоматично започва да го гали и бебето се кротва.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #469 -: декември 21, 2014, 16:44:17 »

Marri стискай зъби още малко, знам че много мислиш и премисляш нещата, и аз като те чета оставам объркана че хем са ти изместили термина и хем върви по-малък, за това не се мести термин. Най-важно е в добро настроение да мине времето до срещата ви и мисли как скоро ще се гушкате. Раждането е само кулминация на тези 9 месеца очакване  heart Хайде чакаме си първото бебче в тази темичка  Bravo

Хю много е хубав комплекта

BeRa тази рокличка има ли я ( по долу) , на мен ми е много сладка, чух че тук от днес имало намаление в H&M така че сигурно и при вас ще има. Една мама в друг форум е взела за нейната госпожица червена рокля с черно клинче много сладурско. Аз търся сега панталонче с блузка или риза за изписването, не че кой знае какво и някой толкова ще го види ама нали си е кеф първите дрешки  heart

http://www.hm.com/bg/product/55114?article=55114-B

Аз за раждането не мисля, мисля за моментите след раждането, как ще раждам само времето ще покаже, не се знае до последно, ако док каже нормално, ок, ако каже секцио, добре, тъкмо логистиката с придвижването на родителите ми ще е по лесна  pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: декември 23, 2014, 17:34:29 »

Да дам отчет по моята история, че тя стана дълга и широка. Днес бях в болницата, първо няма да могат изобщо да ползват въпросните техники за обръщане, защото плацентата е точно пред главата на бебето и има толкова висок риск, че изобщо не сме го обсъждали варианта. Второ оказа се рядко практикуват седалищно раждане, само завеждащият на отделението и ако майката отговаря на тестовете, които правят, замервания и т.н. В крайна сметка се отказах от варианта, още при информацията, че рядко го практикуват. Имаме си дата за секцио, уважиха ми каприза да го определят за най-късната възможна според тях дата, което е 7 дни преди изместения термин. Обсъждахме и този въпрос, практиката тук е такава, на първата ехография, съобразно размерите на плода са прави корекция на термина и това повече не се променя до края. Това е положението. Та ще бъде 13 дни преди термина по цикъл. Правиха ми изследвания, запис на тонове, всичко е отлично.
Ще ходя един ден преди датата за изследвания, после ще се прибера за през нощта вкъщи. Бебето има 20 дни за обръщане, ако има желание и тогава ще отменят секциото. Мисля, че нещата се наредиха относително добре и безрисково. Разбира се съществува варианта да тръгне и по-рано, негова воля, при всички положения, ако е в тази поза ще е секцио.
Бебето обаче се движи активно, понеже се наложи 15 минутно прекъсване на ехографията(една жена роди за това време и извикаха лекарката), та вторият път се беше преместило значително, така че има шанс за обръщане все още.
Имат страхотни родилни стаи с всички екстри, но май няма да се възползваме от тях. Във връзка с това раждане, което стана, докато бях там, малко ми стана криво, някак все едно ми има нещо нередно и аз не мога да бъда като нея. Знам всички успокоителни думи в тази ситуация, знам и че трябва да се действа разумно, но все пак ми стана криво.
Здраве да е, има време. Нали по Коледа стават чудеса.... smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #471 -: декември 23, 2014, 18:17:06 »

Много добре звучи всичко, в смисьл звучи като най-доброто вьзможно за твоята ситуация. Изглежда като да се дава на природата максимален шанс да си свьрши работата като в сьщото време се избягват всички излишни рискове  good

Мари, все искам да те питам, в коя дьржава сте?
« Последна редакция: декември 23, 2014, 18:27:08 от inaxastra » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: декември 23, 2014, 18:18:40 »

И ние до последно я чакахме малката да се качи малко по-нагоре за да не е на такова място плацентата, до последно се надявах ама не би.Дано при теб се получи.Аз също отложих максимално датата за секциото и тя взе че тръгна по-рано.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: декември 23, 2014, 18:56:49 »

Много добре звучи всичко, в смисьл звучи като най-доброто вьзможно за твоята ситуация. Изглежда като да се дава на природата максимален шанс да си свьрши работата като в сьщото време се избягват всички излишни рискове  good

Мари, все искам да те питам, в коя дьржава сте?
В Швейцария съм. Да, след днешната среща в болницата останах със същото убеждение, затова съм и по-спокойна. Никой с нищо не насилва нещата. Сменили са термина-такъв е реда. Ако се беше обърнало и го преносвах, както първото, пак щях да съм недоволна от тази смяна. За теглото ми казаха, че няма нищо обезпокоително, просто някои бебета се раждат по-големи, други не. Но също така е възможно и при тези пози, които заема, замерванията да не са съвсем точни. Ще видим, много ми е любопитно. Но така или иначе, съм доволна от развитието на нещата при тези обстоятелства, както и очаквах срещах пълно разбиране от страна на лекарите, обсъдихме всичко много спокойно, за нищо не са ме поставяли пред свършен факт, включително и за седалищното раждане. Не искам да се заинатявам за нещо, после да съжалявам, премереният риск в случая е по-правилното решение.
магито, нямам нищо против да тръгне и по-рано, поне едно от децата ми да си избере само моментът. Все пак се надявам да е през новата година, нова година-нов късмет. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #474 -: декември 24, 2014, 12:45:17 »

Момичета, гледам, че много от вас купуват дрешки от H&M. Аз лично много ги харесвам и на материя, и на десени, и на кройки. Сега се сещам, че има една опция за отстъпка в техни магазини. Носиш една торба със стари дрехи (без бельо) и ти дават ваучер за отстъпка. Отстъпката мисля, че важеше за всички стоки. Идеята само е, че не можеш да ги сменяш като размер. Каквото купиш, това е Wink Приготвила съм една торба, ама така и път не ми се е отворил нататък, та не съм на 100% наясно с подробностите. Предполагам, скоро ще мога да се възползвам и да пиша повече.
« Последна редакция: декември 24, 2014, 12:47:16 от Alichka » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: декември 27, 2014, 14:18:46 »

Marri извинявай че се намесвам, но пробва ли с разни упражнения да се обърне бебчето? При мен се обърна, не знам дали от упражненията или просто си му беше време. При мен беше в по ранен срок, но все пак може да опиташ ако прецениш  Wink Иначе нормално раждане при седалищно бебе и аз не бих поела риска, дори след едно нормално раждане. Просто мисли позитивно, сигурна съм че всичко ще е наред  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: декември 27, 2014, 14:50:35 »

Gergancheto, благодаря ти за съвета! Да, пробвах с упражнения, но вероятно е твърде голямо за тях вече или просто при мен не се получава. Доста е активно детето, дадоха му време, може и само да се справи. Иначе аз се отказах от варианта за вагинално раждане в тази поза, още повече, че така или иначе до момента на раждането не е ясно дали ще разрешат такова раждане лекарите, тъй като зависи от моментната позиция(на кого съм тръгнала да обяснявам blush). Така че в тази поза ли е, дори да тръгне преди плановото секцио, пак ще бъде с операция. Не го мисля вече, щом така се редят нещата, значи така е трябвало да бъде.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: декември 27, 2014, 20:34:06 »

Мамчета, как изкарахте коледните празници  Girl_hide

Мари, много се радвам ,че нещата са се наредили и сте изяснили всички варианти. Друго си е човек да е с психическата нагласа какво го чака. Стислам палци все пак малчо да се обърне сам.  good

Мариолка целия им сайт обърнах и никъде не я видях тази рокличка  nea гледах я тази червената с черния чорапогащник в магазина, ама нещо не ми допадна черния цвят за тази малка невинна душичка, па макар и да е само един чорапогащник. При нас сега края на януари започват големите намаления и на всякъде всичко намаля цените, та ще следя да видя какво ще забърша от тях  danceg

Мен ми се оказа много сложен режима на диетоложката  angry чувствам се като коледна пуйка ,която трябва да бъде максимално угоена  shok опитах да се храня по техните мерки, ама ми е непосилно да изям такова количество храна.  nea ще ме извиняват, ама два дни се мъчих и не става и не става. Ще си ям по старите мерки на мойта си медицинска сестра, па ако ще да свалям килограми. Щом гинеколога ми каза че малката е важно да качва и за мен не е проблем да свалям, не знам защо са се втренчили да ми увеличат килограмите. Сега по Коледа сякак съм качила поне един два килограма, че не можех да се лиша от някои неща  blush ама толкова не е болка за умиране...а и нали искаха да качвам...На 29ти съм на теглене да видим какво ще покаже кантара...побъркаха ме с тия килограми и с тия режими...веднъж намали въглехидратите, после ги увеличи, че да качиш килограми...не е проблем че сваляш, после ама как да не е проблем е...айде ходи ги разбери...на края ще им тегля едни хубави майни на всички и ще си се движа както си знам.  pardon
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #478 -: декември 29, 2014, 13:56:42 »

Mari, и аз мисля, че то бебето само си знае кога ще се обърне. С упражнения и движения може да стане нещо - знам ли, но все пак природата си знае работата Wink Пък , ако не се обърне - тогава секцио. Важното е, че резултатът ще е все еднакво хубав - едно мънинко сладинко пухкаво бебенцее  heart

BeRa, мила моя на теб ти се карат , че не качваш , а на мен , че качвам много blum такава "хубавица" съм станала със моите стрии и все мазане , та кремове , та масла  pardon здраве да е. Иначе и аз много съм чувала и чела, че ако бебето си наддава нормално, то няма значение колко кг майката отслабва или въобще не качва. Щом и са ти го казали - не се притеснявай. И не знам за диетите какво те карат да правиш, но ти си знаеш най - добре. Важното беше да се овладее захарта, а килограмите - нека да си ги нямаш, повярвай ми така е мноооого по - добре отколкото 16кг отгоре както при мен. Мен ме е страх да се претегля и ще си потрая до 5-ти януари, когато ми е прегледа при докито от ЗК blush

Иначе при нас всичко изглежда е наред smile Последната седмица имахме доста грижи около нанасянето - бяхме в апартамента на нашите, които са си в Англия. Ама решихме да излезнем на квартира, че бебка като се роди нашите, родителите на мъжа ми ще са тук живот и здраве и в апартамента на нашите щяхме да сме като в дядовата ръкавичка. Другото е, че пък нямаше къде там да си сложим багажам - всички гардероби пълни. След дъъълго умуване решихме да е квартира за сега - не се осмелихме да закупим някое апартаментче, отложихме го поне докато бебка се роди. Та ако се наложи спестеното да отиде за нея, отколкото за апартамент. Най - важното е да е жива и здрава, пък останалото все някак ще се оправи smile

Тези дни от повечето движения ли или просто си свиквам с голямото коремче и килограми, се чувствам по - добре по отношение на болежките в кръста, триъгълника. Бебка рита най-активно през нощта, през деня е много спокойна. Хълцането си продължава, но по - умерено Wink Вече съм вкъщи - стига толкова работа. Но ми е много странно още от сега - да видим цял Януари как ще мине. Сега чета и някакви новини за майчинските - щели да ги смятат 24 месеца назад, а беше 18 месеца. Аз с моя стаж от 13-14 месеца да видим какво ще стане  pardon

inaxastra - беше попитала за комплектчето май. Има си пеленка, бодинце дълъг ръкав и крачолки smile горнище, друго бодинце с къс ръкав, лигавниче, шапчица, чорапки - и всичко като е в тон изглежда много сладурско  heart Много ми харесват и рокличките , които другите мами са споделили - май беше Мариолка или BeRa. И аз си умирам за такива миниатюрни дрешки , но не знам дали ще мога да боравя с чорапогащник и новородено  Girl_hide Но като стане на 1-2 месеца само по роклички ще я контим момата - ох нямам търпение  yahoo

Тези дни ще търся джи пи и педиатър - нали трябвало да се нагласят нещата преди бебка да дойде. Знам, че тук нямаме мамита от Пловдив, но ще съм благодарна, ако някой все пак е чувал и знае за добър педиатър тук. Знам вече за един - частен, но за ваксините май ни трябва от ЗК. Не съм разглеждала и другите теми тук във форума, може пък да има инфо.

Станах пак много дълга smile И за това спирам biggrin Мисля често да досаждам вече, тъй като се очертава да имам доста свободно време  blum  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: декември 29, 2014, 15:47:25 »

Hulcy    аз съм от Пловдив, най добре разпитам за педиатър в близката до вас поликлиника. Питай твоето джи пи.Аз така направих като трябваше да избирам.Питах и приятелки, както и четах по форумите, което не е показателно , но все пак е ориентир. Като съвет добре е лекарят да е по млад , за да може да е педиатър до 18 г. На детето, както и да няма много пациенти. Аз съм доволна от моята педиатърка, но има много пациенти и се налага да се чака. Къде точно живееш?
Момичета от първи януари ще се изчислява по нов бачин майчинството. Ще се взема доходът 24 месеца назад.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines