Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:08:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 212885 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: декември 19, 2014, 22:33:44 »

BeRa, благодаря ти за успокоителните думи! Ще отида до болницата, ще се консултираме, ще ми обяснят какво що, пък ако искам или не ми понася ще се откажа и определяме дата. Не вярвам да ме насилват за нещо, което ми неприятно, аз така или иначе отивам с уговорката, че ще обсъждаме въпроса, вярвам ще са доста изчерпателни. Имам им доверие някак, дори ако езика ми беше по-близък, отколкото в момента, бих се съгласила да опитаме и със спонтанно раждане и при тази поза.
За дрехите за изписването си помисли добре. Всеки познава себе си, но аз в началото бях много вдървена с бебето, някои "сложни" дрехи ме плашеха, не бих си и помислила за чорапогащници и роклички, пък и самите процедури по обличането не са най-приятните за новородените. Аз лично ще заложа на боди с дълъг ръкав и гащеризон, за отгоре още не съм го решила дали ще слагаме ескимос или само одеало, тип порт-бебе. Лично мнение разбира се, гледам да ми е лесно и да е удобно за бебето, без излишно да го тормозя.
Рубин, благодаря и на теб! Истина е, че промяната в плановете ме притеснява, но едно нещо плановете за второ дете не стана, както трябва. Ако първият ми опит беше такъв, щеше да е последен, трудно щях да се реша втори път, а то всичко мина като по учебник и аз реших, че при мен е така, като по учебник, а то не било....
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #451 -: декември 19, 2014, 22:55:31 »

Marri,така си мислиш сега.Аз нали изкарах една претеснителна бременност,с процапвания,контракции и тн.Аз много исках второ още в мига щом родих дъщеря си,просто копнеех за още едно такова преживяване(не мога да опиша чувството при раждането).Но колкото да исках,все си мислех че няма да мига да се справя,че в предвид първата трудно бременност през която трябваше да лежа постоянно и да се пазя,не можех и да си представя как бих съчетала такава +малко дете.Ей това ме спираше да действаме пи рано,исках някаква средна разлика във възрастта.И рискувах,наистина имаше доза страх как ще се развият нещата и слава на Господ се чувствам по добре с тази ми.
Сега давам пример пък с моя приятелка-дългогодишни опити инвитро-ражда им се детенце.Сега детенце е на две годинки а тя отново след инвитро бременна ,но с ДВЕ!Много трудно постижима бременност,с мъки и тежка.
Малко се отплеснах,но мисълта ми е да не мислиш защо сега така се случва,а не иначе.Бебето ще се появи по най-подходящия за него начин и в най-доброто време! good
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: декември 20, 2014, 03:50:56 »

Мари, има жени с толкова жестоки бременности и раждания, дето се заричат, че втори път в никакъв случай няма да забременеят, ама като мине малко време и мислят по съвсем друг начин. Бременността и раждането колкото и да са трудни и болезнени, минават и се забравя...детенце е за цял живот, тъй че както и да е било първата бременност пак щеше да си искаш второ детенце  Girl_hide
За изписването...мен не ми е проблем да го преобличам или да го подмятам бебенце. За рокличка си представях нещо с копченца  и лесно обличане. Представях си я в лилаво без ръкавче, а от долу бяло боди с дълъг ръкав и бели ританки...не ми се вижда адекватно много , за това смятах нещо като чорапогащниче. Ама....дали ще намеря такова нещо  е друг въпрос.  nea  После имам човалче в което мисля да я сложим за да я занесем със столчето до колата (тук из болницата не можело да я носим без столчето за колата  crazy ) и вътре ще го махна и ще я завия с пеленка, защото при нас не е студено като в бг.
Та туй си мислех, ама да видим.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: декември 20, 2014, 09:27:24 »

BeRa, тези дни съм малко по-директна, много не подбирам думи, дано не ти звуча като свекърва, нямам такива намерения.
Тук съм виждала всякакви сладурски варианти за бебешки дрешки  размер 56-62, не знам как се обличат тези неща, но за момченцата има ризки с пуловерчета, джинси или дънки или пък някакви панталончета, че и вратовръзки дори, за момиченцата много хубави плътни роклички, виждала съм вариант плетени или от плюш и да, виждала съм толкова малки размери на чорапогащници.
Колкото за кошчето за кола и при нас така, в списъка за нещата за бебето, които трябва да се занесат, наред с дрешките, пише и кошче за кола. Съпругът ми се шегува, ако сме с градския транспорт и количка,трябва ли ни кошче за кола, за да го изнесем от болницата....
По този въпрос и аз се чудя, за излизането. Купила съм ескимосче, тип торба, с много ципове за крачетата, отпред, много удобно, може да се сложи в кошче и да се закопчее с колани, ако се налага, в смисъл, ако така ще пътуваме. При нас температурите са по-зимни, да кажем 5-6 градуса(сега е 10-12, но това е друга тема) ,но в колата ще е топло, та и аз си мислех, как точно да стане тази работа. Иначе и аз имам дебела одеало - пелена, но пък само с боди и гащеризон и това одеало да го извеждам навън, не ми се иска... Твоят вариант е добър, вероятно и аз нещо такова ще направя.
Колкото до другите въпроси,нали казват, че утрото е по-мъдро от вечерта. Та прочетох по въпроса с тези техники и малко се поизплаших. Ще отида в понеделник, ще ми обяснят за какво става въпрос, ще обсъдим рисковете, но най-вероятно ще си тръгна с дата за секцио, пък ще се надявам да се обърне само, защото пред риска оттова в понеделник да предизвикаме раждането или да стане, нещо което да наложи по спешност операция, предпочитам да дочакам датата за секцио след 3 седмици, още повече че водите и плацентата позволяват това.
Ще обсъдим и варианта за спонтанно раждане при това положение, ако не друго, така ще го оставят да тръгне само, пък ако се наложи, пак до секцио ще се стигне, макар малко да ме е страх от точно този сценарий. Все пак ще ги разпитам и по този въпрос.
Ще обсъдим и варианта за по-късна дата за секцио съобразно термина по цикъл.
Като цяло съм доста по-спокойна и всъщност телесната маса не е чак такъв критерий, детето си върви добре в развитието по останалите показатели, които замерват, просто на тегло нещо не го докарваме. Отдавам го на прекалено динамичния живот, който водя, аз самата съм наддала 4 кг по-малко.
Та така, понеделник ще е решаващ, надявам се да взема правилното решение като му дойде времето.
Колкото за тежките бременности, не казвам, че ми е тежка бременността, но тази година я изкарах в бременност почти цялата с един месец прекъсване, много неща ми минаха през главата, включително и лошите резултати от генетичните изследвания. Ако не бях направила специалния кръвен тест, с който да определят дали точно това бебе е с увреждания, сега щях да се побърквам вече от притеснения, заради тези кг, в чудене дали бебето е здраво, понеже ме предупредиха, че този вид увреждания не се регистрират от ехографски изследвания. Та мисълта ми е, че просто ми дойде в повече, надявах се поне на един нормален финал. Все още имам надежда разбира се, може пък нещата да се наредят по един по-добър начин.
« Последна редакция: декември 20, 2014, 09:35:55 от Marri » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: декември 20, 2014, 09:36:13 »

Мари все пак ехогръфита не дават теглото с 100% точност. Мисля, че имаше около 500гр. отклонение. И при нас Алексче беше 2800гр., а две седмици по късно се роди 3600гр. Така че според мен това е условно с теглото.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: декември 20, 2014, 09:38:43 »

punk_girl123, за такъв вариант не бях се замисляла, честно smile. По-скоро за обратния, понеже баткото беше 4100 по ехограф, а се роди 3900, та си мислех, ако това е 2340, а всъщност е по-малко....
Но като им гледам апаратурата тук, се съмнявам да грешат. Здраве да е. Да му е всичко наред и да не се налага заради теглото по-дълъг престой в болница, пък другото ще го мислим след това.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #456 -: декември 20, 2014, 10:42:15 »

Във връзка с измерванията на мен при раждането измериха каката -3100,а се роди 3400.Една моя приятелка знаеше че бебето ще е малко по голям,към 4 кг.Тя второ раждане,също второ момче, тръгва нормално и ражда за няма и два часа(много бързо) -бебе 5кг!!! shok
Така че недей го мисли.Моята леля роди близнаци-2500 на 2100,в началото на 9 месец наложащо.Еми трябва да ти кажа ,че си бяха много добре мъниците,след 5 дни ги изписаха.Като имаш предвид ,че са свалили първите деа дни по 100-200 грама.
Давам ти напълно реални и пресни примери,за да се успокоиш още повече.Наслади се на последните дни с коремче.Аз като се запретесня в един момент ми писва цялата тази олилия и си казвам-я да в забавя трмпото,все пак мисля това да ми е и последна бременност,що да не се насладя както си му е реда?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: декември 20, 2014, 17:45:01 »

Вчера пропуснах да споделя нещо много интересно. Седалищното положение на бебето си има и своя чар. За първи път видях ходилцата на бебето. Получи се нещо като на една много популярна снимка на коремче в нета, където едно краче се опитва да излезе не откъдето трябва Wink. Бебчо натискаше така с краче и се очертаваше много добре, дори пръстчетата си личаха, има си доста голямо ходило човекът. Не можах да направя снимка, защото всеки път като се размърдам и крачето веднага се скриваше, но пък остана спомена. smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #458 -: декември 20, 2014, 17:58:15 »

Страхотно! heart
Аз сега разхвърлих 5 кашона с дрехи и съм Love chee Love girl
Гледаме с малката какво ще ни свърши работа и в ръцете ми едни панталонки нейни с размер за нейната кукла.Поглеждам етикета-6-12месеца :girlhide:И се чудя колко малко ли беше бебето като се роди,наистина съм забравила размерите и са ми много сладки тези миниатюрни дрешури.Още не сме стигнали до тези с размер за новородено,ето там ще е тръпката. danceg
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: декември 20, 2014, 23:28:04 »

Леле Мари настръхнах като четох как си видяла крачето на бебче  Bravo това е уникален момент и сигурно тези на които се случва са супер малко. Аз само дупе виждам как издува здраво в единия или в другия край  LOVING
Иначе не ми звуиш въобще като свекърва и не виждам нищо лошо в думите ти.  give_rose Аз и аз не знам още със сигурност какво искам. Бях гледала тука в един магазин много сладурски неща, ама всичко мноооого скъпо...Днес се оказа, че 56ти размер, който аз гледам, нямат и поне да не ме е яд. В H&M гледах едни роклички, подобие на това, което ми се върти в главата, видях че имат чорапогащничета 56 размер  Girl_hide и много сладурски шапчици  http://www2.hm.com/es_es/productpage.0185982007.html бяхме и купили същата ама розовка за малко по голямка като си ходим в бг че бяха на промоция и ако се спра на тази рокличка сигурно ще и взема и бялата за сега
В страницата им не намирам никъде моделчето рокличка, детъо гледах. Беше в лилаво, розови тонове без ръкавче плътна и с бяло боди с дълъг ръкав, бяло чорапогащниче и бялата шапка, щеше да е бонбонче, ама реших да разгледам и в други магазини преди да я взема.
В сайта им видях ей това костюмче
http://www2.hm.com/es_es/productpage.0236250001.html
ама в магазина пък го нямаха да го видя на живо каква материя точно е, че тук ми изглежда що годе плътничко , ама знам ли в действителност. На мен това лилаво ми е голяма слабост за разлика от бебешкото розово, от което все се опитвам да избягам и почти нищо не купувам в такъв цвят  nea
Между другото много странно ми стана на мен миналия ден на курса за родители като ни каза акошерката, че вече дори и да е по дупе бебето го израждали нормално  Oh my ... не мога да си обясня как става, ама щом го прилагат ,значи не е невъзможно.
Каза ни и че списък за болницата тук няма, защото не се носи абсолютно нищо  pardon за бебето единствено неща за изписването, като дори ти давали памперса за бебето , тоест само дрешките и разбира се столчето за кола при изписването. За майката само лични принадлежности, които тя сметне че са и нужни от сорта на гримове, четка за зъби, дрехи за изписване и пантофки. Всичко останало го осигурява болницата.

Рубинче, представям си каква забава е у вас щом сте наизкарали дрешките  DANCE аз нямам търпение да започна да ровя в наще кашони и да вадя да пера. Сякаш съм забравила вече какво сме купували и какво имаме  tease ама след празниците вече и почвам  danceg
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #460 -: декември 21, 2014, 02:17:16 »

Здравейте и от мен smile Вчера не успях да пиша след прегледа, за това реших да се отчета сега набързичко. Бебка е добре, всичко си е наред пу пу  heart Вече сме 1800 гр.  yahoo И терминът ни излезе този път 8.02.15 и доки каза ,че май ще си имаме едра мома. Било е нормално, тъй като е в рамките на 1 седмица. И освен това аз съм се родила 4 кг така ,че нищо чудно. На ехографа пак й видяхме личицето, толкова мило ни стана..И до личицето краченце, стъпалце smile Доки каза ,че вече почва да й става тясно blum Другото, което хем ме изненада, хем ме зарадва беше новината, че евентуално може и нормално раждане при мен. Не е решено, защото трябва да мина през очен лекар да видят как са очните дъна, пъпната връв е все още увита макар и този път доки каза, че не може да определи дали е увита или просто минава през раменцето и се получава зрителна измама. И на следващия преглед май ще се гледа там таза дали е ок за нормално раждане. Не мога да повярвам , така се бях настроилс ,че при мен не може нормално раждане. А сега има такава вероятност smile
За изписването ние сме готови:
http://prikachi.com/images/174/7796174E.jpg
Много сладурско комплектче smile Имаме и едно ,което е кремавко унисекс, та сме подготвени и за изненади lol За болницата аз като питах моя доки ми каза да си нося чанта с парички и друго няма да ми трябва biggrin общо взето и аз няма да подготвям чанта за болницата, освен моите лични неща.
Искам и само да вметна, Marri, не се притеснявай, аз съм сигурна ,че всичко ще е наред. Не знам там как стоят нещата, но аз бих отишла и при друг доки само за да чуя и второ мнение. А това за бебето за смяната на позата - не знам какво е, но и на мен не ми звучи много удачно. Ти сама ще прецениш най-добре.
Ще продължа утре, че нещо клепачите ми се затварят smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: декември 21, 2014, 09:17:52 »

BeRa, много сладък момент беше наистина, стопли ми сърцето, особено, както бяха овесила нос в петък. Имаш още малко време да избереш дрешките, които ще ти харесат най-много и в които си представяш твоята принцеса да си тръгне от болницата smile.
Относно списъците за болницата, аз го написах съвсем условно. И тук няма общо с нещата, които обичайно се искат в България. За мен само лични принадлежности, от които преценя, че имам нужда и списък с документи, както и две нощници, предполагам това за повече удобство, не че си нямат нощници хората и чехлички, а за за бебето дрехите за излизане, също без памперс и кошче за колата, това е.
hulcy, радвам се, че ще имаш право на избор, какво ще стане е друг въпрос, но е хубаво човек да може да избере. Хубаво комплектче сте избрали, много ми хареса smile
Като ви чета момичета си мисля, че само се вкарвам във филми, моето бебе в 32-ра седмица също беше около вашите мерки 1850, наддава си за три седмици почти 500гр, а го наричат малко, защото решиха да сменят термина по цикъл. Ако се роди, когато се роди и брат му, ще е на неговите кг, че и отгоре, ако запази темповете на наддаване.
Радвам се, че имах два дни да помисля, да се информирам и да си изясня приоритетите. В крайна сметка разбрах, че около 3-4% от бебетата не се обръщат до раждането, т.е когато им дойде момента. Една от причините за това предлежание би могла да бъде от отпусната матка, каквато аз имам поради това, че не ми е първо дете, но най-вече, защото тази бременност ми е един цикъл след друга, която приключи в 10-та г.с, а хормоните си бяха свършили работата, дори на лекарката й направи впечатление коремът ми в 8-ма седмица, когато беше първия преглед за тази бременност. Така че при това положение и при бебе под 2500 е напълно възможно на бебето да му е твърде широко и нищо да не му подсказва, че е дошъл моментът за обръщане, още една причина да изчакаме, колкото е възможно по-близо до термина.
Информирах се и за седалищното раждане, не е нещо чак толкова страшно, най-големият риск е от луксации, не че е малко разбира се, както и да се наложи спешно секцио, поради усложнения, които могат да настъпят и при всеки друг вид вагинално раждане. При второ раждане и ако все пак бебето на финала не се окаже много голямо, няма причина да не се направи такова раждане.
Интересувах се и за тези методи на обръщане, ако не ми предложат нещо съвсем различно и не толкова рисково, от това за което четох, почти сигурно е, че няма да се подложа на такава процедура, тъй като има огромен риск да предизвикат раждането и поради тази причина се практикува само за бебета, които са в седмици, в които раждането не е проблем. Само че пред алтернативата да се роди сега и след три седмици секцио, естествено предпочитам след три седмици секцио. Иначе успеваемостта е 65-70% и да болезнено и неприятно е за майката, което не такъв проблем, понеже на този етап от бременността вече свиквам с идеята за болка, няма как да няма такава.
Та отивам с нагласата да обсъдим седалищното раждане, мисля че съм готова да поема този риск и евентуална дата за секцио като ще се опитам да я отложа, колкото се може по-близо до термин и то истинския му термин, по цикъл, първо защото ще е по-голямо, второ защото има голяма вероятност след 3-4 седмици да се е обърнало и трето, защото води, плацента, тонове позволяват това. Вярвам, че хората ще ме изслушат и ще вземем най-доброто решение при тези обстоятелства, а какво ще се случи в действителност никой не може да каже.
Рубин и аз бях така като разглеждах дрешките на баткото. Стигнах до едни, които ми се сториха порядъчно малки, а то се оказа че са за 6 месечни бебета. После като започнах да пера и гладя най-малките размер, ама никак не ми вървеше тази работа, тези дребни неща нямат свършване Wink. Сега вече добих рутина, остана ми само една малка камарка и приключвам. Имам проблем с мястото обаче, един скрин и един рафт в гардероба не му събират нещата, със зимно бебе много място трябва Wink
« Последна редакция: декември 21, 2014, 09:22:17 от Marri » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #462 -: декември 21, 2014, 10:03:19 »

Hulcy, комлекта е страхотен  heart heart heart Какво сьдьржа? (вижда се добре само това, което е отгоре).

Мари, и аз като теб сьм бременна (само че в началото) след една наскоро приключила в 10 седмица бременност. Не се бях замисляла, че това може да играе роля за размера на корема (но да, сега ми е по-голям от при най-пьрвата бременност).
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #463 -: декември 21, 2014, 10:05:32 »

Да,някога не вярвах ,че се забравя така.Дори като ми казваха си мислех ,ме те забравят аз нямам как,ама уви.
Аз за главната подготовка имам обещана помощ.Към февуари да дойде майка ми хем да ни погостува ,хем да изгледа им всичко необходимо.За каката се оправих сама,но с нея скучаех и само чаках този момент.А сега едно че имам куп ангажименти и друго,че някак бих споделила тази радост girl_wink
Аз сега се възползвам о ситуацията,че след два дни ще нося дрешурките на мои роднини за тяхната принцеса,иначе нямаше толкова рано да се ровя.Ако знаете колко нови необличани неща има!Защото купувах като за две.Няма смисъл момичета,пазете желанието си за по натам,когато проходят,тогава и повече се цапа и да гледаш как се фръцка с роклето принцесата.
BeRa и аз избягвах и още избягвам традиционното и досадно розово или синьо.Лилавото винаги ми е било слабост.Страхотни са дрешките.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: декември 21, 2014, 10:22:37 »


Мари, и аз като теб сьм бременна (само че в началото) след една наскоро приключила в 10 седмица бременност. Не се бях замисляла, че това може да играе роля за размера на корема (но да, сега ми е по-голям от при най-пьрвата бременност).

С втората бременност не беше така, коремът много приличаше на първата. При мен като цяло коремът се прибра след първата бременност, но си имам мускулна херния, така най-грубо да се изразя, но за момента не се сещам за по-точна дума. И въпреки това втория път нещата не се различаваха съществено до 10-та седмица, за разлика сегашната бременност в същите седмици. Иначе въпреки, че казват че бебето е малко, коремът ми е порядъчно голям, всички ме питат няма ли вече да се ражда това бебе.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines