Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:53:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 212878 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: декември 18, 2014, 14:59:44 »

Мариолка съобщих новината да и беше много емоционално целия ден  yahoo мои и на ММ роднини звъняха в шаш по телефони, скайпове...определено се получи много готино и голяма изненада за всички  Girl_hide

за леглото...аз да ти кажа моето мнение по принцип е ,че няма смисъл от даване на излишни пари за неща, които се ползват малко време или където реално е излишно влагането на много пари. За себе си съм преценила, че единственото от което бебето има нужда е любов и внимание, а не стая по холивудски стандарт, на която единствено ще се радваме ние и то не защото е необходимост. Ако реши да си спи в креватчето ,че спи и в креватче за 400лв, ще спи и в такова за 50лв, втора употреба, но ако не иска да спи в него, тези пари стават хвърлени ей така, като могат да се похарчат за нещо много по важно. Разходите тепърва ще предстоят и за това за нашата беба бях решила да купувам легълце втора ръка, макар че в крайна сметка ни подариха едно, което не е нищо особено, ММ в момента го боядисва за да го опресни, но важното е бебка да е жива и здрава, а кошарата, че е далеч от моите представи ,които съм имала за такава ми е все тая. Ще заложа на хубав матрак, за който няма да гледам парите а качеството, защото е много по важен.
Не знам дали съм показвала снимка



нищо особено, но ще свърши същата работа, като една скъпа кошара.

Вече всеки решава за себе си и има право да похарчи паричките си както намери за добре и както си прецени  Wink Ако си от хората, които после ще гледа кошарата и всеки път ще те е яд, че не си си купила тази ,която ти е харесала повече, то по добре послушай сърцето си smile Моята приятелка примерно, никога не би си взела кошара втора употреба или някоя евтина и даде сумати пари за тяхната. ето година по късно мисли да я смена, защото вечде му идвала малка на юнака и искала да му слага легло след половин година, но пък ако беше сега, пак би си взела скъпата кшара, защото тя си е по марковото и скъпото, дори и после да съжалява за дадените пари  pardon

Рубинче  дано тежестта да е от позата на бебето или от ритане "не където трябва" .Мен беба къде ли не ме орита вече  girl_impossible първо ме пробождаше много десния яйчник, оказа се че с нещо го цели там, после имаше моменти в които се обръщаше на вътре и като вземе да рита на там е ужасно усещане и зависи на къде ще заметне крайник беше тежест и болка в различни посоки. Тия дни ми се е заяла с кокълчето на ханша  crazy е как го нацелва не ми става ясно ама все там опира. Да не говорим че ниско долу ме е разбила вече и не знам дали кокалите ме болят от разпъване или от нея, ама жива и здрава да е , аз ще търпя...кога друг път ще ме бият вътрешно  Girl_hide
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #436 -: декември 18, 2014, 16:26:49 »

Хаха BeRa,хубаво е като знаеш от къде идва болката.То и аз имам такива болежки които ,ама хич не ги отчитам,защото знам че е от бебето.Но тези болки в кръста,които знам ли дали са контракции или от това ме вече много ми натржава,а аз съм и със сколиоза,която няма начин да не се влияе от бременността и да ме боли кръста и от нея.А бе да минават тези последни месеци и един път да си гушна бебето.
Така като ви слушам за покупки ми идва да извадя всичко,ама ще изчакам още два дни.Събота-неделя ще прегледам всичко и ще отделя какво би ми свършило работа.

Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #437 -: декември 18, 2014, 23:30:31 »

Ето го и нашето легълце : http://prikachi.com/images.php?images/635/7790635M.jpg , само, че всичко , което е синичко при нас е розово  heart Аз на живо на съм го виждала, ММ беше в Турция , а на мен нали ми е забранено пътуването и ми изпрати няколко варианта иии избрах на снимка, за това и нямам търпение да я видя на живо smile можело да се ползва до 10 годишна възраст, не знам си как се е трансформирало. Като цена, по - добре да не казвам - почти колкото количката ни излезе. Всъщност легълцето е подарък от родителите на ММ, а количката от моите родители. Не знам как да им се отблагодарим, толкова много ни помагат. Аз съм купила само един чифт розови чорапки и всичко останало пак от тях. А най - много се учудих на бабата на ММ, която пък пратила парички за болницата за раждането още от сега.
То на нас все ни се иска най-хубавото да е за бебка, но разбира се всичко опира до възможности и миже би по-рационално мислене. Ние за сегс не сме много от рационално мислещите, но сигурно за второто живот и здраве ще знаем повече за кое си струва , за кое не smile
За ритканията - при нас нашата мома като беше седалищно разполжена през 10 минути ходех до тоалетната lol сега пък като се изпъне, имам чувството, че корема ми ще се пръсне; понякога пък се заиграва около пъпа и усещането е много странно smile но.при всички положения, както и да рита, дори да ме боли и да е неприятно на моменти - това е най-сладкото усещане на света  heart
Мариолка, май беше питала за количката - те по отделно се продават другите неща. Ние взехме количката + "столчето" за кола. Кош за новородено за сега не мислим - поне около мен има февруарски мамчета и ме съветват да не го взимам. Пък ,ако се наложи ще се допълни към асортимента smile И повярвай ми времето ще мине много бързо, няма да усетиш кога е дошъл 18 ти февруари. На мен днес на работата все ме питат и започнаха да тъжат като им казах ,че понеделник ми е за последно. Но не може да има по - сладка причина от това да излезнеш в болничен Wink Стискайте палци за утре за прегледа, дано всичко да е наред с малката ни шушулчица smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: декември 19, 2014, 00:43:18 »

Рубинче, всичко ще е на ред мила  air_kiss гледай само да си по спокойна  girl_wink

Хю голям фен съм на този виж легълца  Bravo много е сладко  good Ще го ползвате много години, то в цяла детска стая се трансформира после, дори горната част на кошарата в повечето такива варианти става на бюро. При нас заради място ни е невъзможно да си и помислим за такъв вариант, но са страхотни.
А виж пък наща беба като беше по дупе имах повече спокойствие от към ходене до тоалетна, ама като е главично и тия ръчички ги вре където не и е работа  Xixixi и ме припишква като кученце в парка  lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #439 -: декември 19, 2014, 09:40:14 »

Искам да ви кажа, че с едни по-хубави чаршафи и обиколници и най-смотаното легло става разкош Wink Нашите легла (три на брой) също са втора ръка от познати, но аз си бях решила, че купувам ли легло - няма да е ново. В olx и базара има огромен избор на легла, някои абсолютно нови и хем щях пак да ги видя на живо. Наистина се изненадах колко легла има за продажба в нашия град.
Хю, леглото е разкошно good
BeRa, може и да не е легълцето от мечтите ти, но като го "напълните" - няма да има по-хубаво то вашето си легълце smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #440 -: декември 19, 2014, 10:11:27 »

BeRa права е Аличка с една играчка и хубави и шарени одеялца и обиколници това легълце ще стане разкошно  heart

Хю вашето е страшно разкошно. Има снимки в интернет как се трансформира.

Честно аз все още съм раздвоена побърквам ММ не мога да взема решение, първо исках трансформиращо се легло , после реших че това ще ме ограничи в свободата за обзавеждане на детската стая, после исках да обзаведа цялата детска стая с бели мебели с повивалник отделен, сега пак съм в чуденка. Ама ще ми избистри все в някой момент и ще го реша. Най много да обзаведем от Икеа, техните мебели се надграждат и променят с различни модули, така няма да сме ограничени за в бъдеще.

Иначе и ние започнахме да купваме дрешки вчера не се сдържах и купих това има и същите чорапки към него  heart:

http://www.hm.com/bg/product/24089?article=24089-I

Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #441 -: декември 19, 2014, 10:24:10 »

Мариола , страхотно комплектче си купила за малкия, бравооо smile И аз като мина покрай детски дрешки и все се заглеждам и харесвам по нещо, ама все си викам, че имам доста време до май месец.
Аз също съм решила легълцето, а и количката да ги купя от olx (стига да не се сдобия от някой познат), разглеждам засега само, като наближи дано има все още голям избор и да си намерим най-подходящото за нас.  good Но така да нямам търпение вече да накупя всичко хех
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: декември 19, 2014, 11:44:26 »

Добре сте ми дошли, седмици с три  yahoo yahoo yahoo
Още не мога да повярвам до къде стигнахме  cray като че ли беше вчера като видяхме положителния тест и седмиците се точеха като години, а ей го днес....останаха има няма някакви си 10 седмици до края. Girl_hide
Да ми е живо и здраво детенце...вече нямаме търпение да я гушнем иии..... Momy Momy Momy

Мариолка и аз миналата седмица като ги видях тия костюмчета и не успях да се сдържа  tease и си взех ей това за малката  danceg

http://www.hm.com/bg/product/24089?article=24089-I#article=24089-G

Аличка вярно е че като сложим само бебка в кошарата, дори и нищо друго да няма, то по хубава от наща кошара на дали ще има в този момент  yahoo



Хубав и слънчев ден мамчета  give_rose и много ритащи коремчета  Girl_hide
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #443 -: декември 19, 2014, 11:47:30 »

BeRa ихаа седмици с 3 и аз ги чакам с нетърпение от там за мен започва обратното броене  Bravo

Като се родят ще ги снимаме момъка в зеленото момата в розовото и ще ги сложим  в колаж заедно хихихи много са сладки тези комплектчета  heart heart heart

Момичета вие какво си избрахте за изписването? На мен пижаместите вариянти не ми харесват, искам нещо по забавно  crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #444 -: декември 19, 2014, 13:10:08 »

Мариолка, недостатъкът, който ми изтъкваха преди време на трансформиращите се легла, е, че малко по-трудно се намират матраци за юношеското легло. Или поне са на цена като за голямо легло.
Отделен повивалник (хахаха, написах попивалник) си е предимство донякъде. Нашият е такъв и като се махне отгоре повивалната част, си става просто един скрин с 4 чекмеджета - т.е. не е прекалено бебешки и може да си се ползва като мебел и след това. Понякога и с една елементарна смяна на дръжките може да го промените да не е вече бебешки. Дори може да си сложите силиконови колелца със спирачки - и за чистене е лесно, и за местене от тази стая в онази стая...
Хайде, обратното броене започна и при вас give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: декември 19, 2014, 13:55:39 »

Хихихи Мариолка ще ги снимаме как  danceg зайче и динозавърче , ще са супер сладки  Girl_hide

Ние бяхме току що при акошерката и ни мериха, теглиха, ала бала. Слуша сърчицето на бебка и каза че реагира добре на движенията и всичко . Опипа я едно хубаво и ни показа къде дупе, къде гръбче , от къде какво вади  Girl_hide а ние с ММ гледахме зяпнали  в захлас.  Каза че колкото повече хълцат по добре...значи се развивали добре щом хълцали  Bravo  Каза ни също, че бебка имала дълги крачета, като гледаше по ехографиите ...може пък манекенка да си имаме  Girl_hide знае ли се. Ама ние и двамата сме високи с таткото, тъй че няма на кой да вземе късите крачета  blum 
Тъй като още не са ми дали часа за ендокринолога, се обади на неговата сестра да ме приеме днес и сега ще отиваме към нея да видим какво ще иска да ме прави.
Та така  Girl_hide
Обратното броене започва и сега с по усукената подготовка за посрещане на принцесата се надявам и да мине по неусетно и бързо  danceg
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #446 -: декември 19, 2014, 13:57:30 »

Дааа,маи всички чакаме седмиците с "3" отпред  heart
BeRa,мила не остана.Сега докато се завъртиш това да направил и да подготвиш и хоп сибвлязла в деветия.Ах един път и ние да стигнем до там.
Иначе и аз тъкмо се успокойх и днес какво ми се случи не мога да повярвам още. :\Сутринта станахме оправихме се и гледах утината да я дам на не повече от час и половина.ОК,тръгнахме с малката и по път реших да заредя колата.Да ама там една олилия.Първо ми казват че трябва да изчакам че предния не си е платил горивото.И аз през това време избирам с малката закуска.След малко връхлита една бясна жена и пита кой си оставил колата на колонката вече 10 мин.Еми обяснявам й ,че не съм си зарязала колата за кеф или непукизъм,чакам да ми я заредят.Тя твърди че е видяла да вадят пистолета.Хм,излизам аз да я преместя на друга колонка че там няма да стане скоро и ми казват ме е заредена.Ходя аз да плащам и не могат да намерят бележката.Просто не разбрах какво става,какви бешежки,какво зареждане,като аз чакам там уж да нулират предната сметка.Плащам аз и чакам още 10 мин за бележка и фактура и ми казват,ако ми е удобно да мина по късно или друг ден да я взема,за да не ме бавят.Ок,съпер,тръгвам аз инв бързината че закъснявам вече час паля колата инв мига в който се включвам в движението и поглеждам лампата на горивото ми светва }:->Лелееее,хора пречерня ми!Как е възможно да не са ми заредили.И сега трябваше да заобиколя за около още 15 мин с три светофара за да се върна отново.И така след още половин час отивам и се развиквам а те ме изкарват виновна че един вид съм ги мамила.А бе хора бррменна с малко дете ,бързам за консултация с една урина в колата която престоява вече втори час,вие в ред ли сте?Казах й че искам да ми се сложи гориво за което съм платила ,от което зареждане резервоара трябваше да ми е на половина пълен,а не на издихание.
Вярвайте толкова бясна не съм била.Да те мамят и налрая да се опитат да те изкарат теб измамника!Малкото в корема ми усети всичко ,почна еднонритане и аз се запретесних да не направя пък сега някоя беля с тия нерви.Просто не ми е ден днес!
Хубавото е,че се видях с доки(моята доки),даже отново ми прегледа шийката за да е спокойна и тя преди пътя,каза че всичко е наред да си празнувам спокойно.Единствено ми каза да си слагам Утрогестан по две вечер вагинално,не разбрах защо но й вярвам.В началото го слагах заради хематом.Сега сигурно,за всеки случай.
Резултатите от микробиологията бяха готови и за мое очудване нямам гъби,а течението явно е от раничката на шийката която имам.Казаха,че нищо не се прави в това положение,просто ще синимам течение.
Е вижте каква разлика,онзи ден се претеснявах защото чужд лекар ме бърка,а сега не стига че след ден пак ми бъркат,ама като е моята й вярвам и съм даже по спокойна.
Сега се чудя изобщо да си взимам ли някакви витамини и какви?Вие взимате ли?
Ох,да ви се оплача малкото натиска яко отдолу.Сега се е свряло в дясно и натиска с нещо отдолу.Така усещам ,че като си докосна корема и набарван нещо твърдо-краче сигурно *INLOVE*Я да се врътва главично beating
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: декември 19, 2014, 20:22:46 »

Ето ме и мен след днешният преглед. Ще се опитам да дам само отчет, без да влизам в подробности, защото ми е много криво и не искам да пренасям негативни емоции.
Аз съм +1кг от предишния преглед, общо +9кг от началото, миналият път по това време бях +13. Бебето е 2340 според изчисленията, малко под норма, наддало е 490гр за 3 седмици, което е чудесно, но все пак е малко бебе. Тонове, вода, плацента-отлични. Бебето е все още седалищно. Хемоглобинът ми е за отличен 139, имам магнезий за 13 дни, след което го приключвам. Лекарката ме попита какво мисля за вагинално раждане при тази поза, аз й казах, че се страхувам, тя коментира, че практикуват такива раждания, но ме разбира, понеже трябва точно да се следват инструкциите на екипа, а в подобна ситуация и на чужд език си е притеснително.
Обади се в болницата, за да определят дата за секцио, откъдето предложиха, ако имам желание да отида да направят опит да обърнат бебето, тъй като поради малките размери все още има такава вероятност. В петък следобяд нямаше свободни хора, но в понеделник сутринта очаквам обаждане и ще ходя. Общо взето може да го обърнат, да предизвикаме събитията или да си тръгна с дата за секцио.
В предвид, че ми изместиха термина напред, защото бебето върви напред в седмиците от 25.01 на 19.01, секициото ще бъде между 05.01 и 10.01. Просто чудесно. Попитах защо толкова рано, защо остава променения термин, след като бебето е малко, не е ли по-добре да се върнем поне на стария, отговорът беше, че не може да се установи причината, поради която е малко и е възможно изчакването да не е добър вариант, при все че за 3 седмици е наддало почти 500гр.  Майка ми идва на 09.01 и ще им се примоля да определим първата възможна дата след 10-ти, понеже изобщо не виждам как ще се справим сами.
Надеждата ми е да се обърне, понеже при това положение ще го изчакат само да тръгне до две седмици след термина.
Оказва се също и, че януари е месец с доста бебета, тъй като вече имам два отказа на жени, които трябва да идват вкъщи след раждането, да наблюдават моето възстановяване и бебето.

Та така, тези дни от един камък на друг удрям. Поплаках си, олекна ми малко, сега ми остава да почакам да видим как ще се развият неща.
Взеха ми и секрет, както си му е реда за вагинално раждане, за всеки случай. Преглед за разкритие нямаше, защото вече имаме така да се каже зелен светофар.
Ясно е, че сме далеко от 3900, колкото беше баткото, но тези мерки сега ми идват в повече. Реално, ако остане секцио, бебето ще се роди около месец по-рано от баткото, понеже него го преносих.
Технически съм готова с подготовката, но психически още не.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: декември 19, 2014, 21:11:19 »

Леле Мари информирай се добре преи да идеш да се подложиш на това обръщане на бебето  huhhuh.gif аз бях чела за него и си е доста гадна процедура и болезнена ,а и гаранция че ще се завърти няма никаква. Едно момиче обясняваше как са мъчили така да го обърнат, ама те въртят, а бебето се връща на обратно и в крайна сметка не са имали никакъв резултат. Не искам да те плаша, ама се информирай добре наистина, защото аз примерно на такова нещо не бих се подложила.  nea
Другото, че има шанс да си се завърти само дни преди секциото и да канселирате датата в очакване на нормално раждане. Това си е Божа работа. Ще стискам палци всичко да е на ред и да си се завърти калпазанина  smile Дори и с такива упражнения за завъртане четох ,че не е хубаво да се експериментира, понеже пъпната връв можело много да се увие така и общо взето ,ако реши да си се обърне със или без всякакви методи и в последния момент ще си намери начин. За килограмите пък, щом наддава пак е добре. Лошото е ако за три седмици нищо не е наддало, а колко бебета се раждат с по ниско тегло. Аз също съм се родила 2700.  Пак лекарите най добре ще ти кажат ,кое е правилно и кое не, живо и здраво да е бебенцето, па килограмите ще ги наваксате после с папане  smile

Рубинче, ама и ти си имала едни преживявания  angry много се дразня и аз на такава безотговорност Пък тая истеричната е трябвало да дойде тук да види по нашите бензиностанции как се оставят колите след зареждане и могат и 20 мин да се мотат вътре на касата в приказки и избиране на продукти и опашката търпеливо да си чака.  pardon
Радвам се много ,че си по спокойна  Bravo това се иска, а за витамините ,аз от самото начало си пия такива за бременни. Бяха ми казвали доста приятелки да не ги пия ако ми ги назначат, щото било се пълнеело от тях...нищо подобно..., ама аз си слушам доки и всеки път на консултациите ме питат дали ги пия. И плодове не мога да ям, тъй че предпочитам да си ги пия и сигурно до края ще карам с тях.

Мариолка щях да ти казвам за изписването. И аз съм в чуденка какво да и купувам на момата. И на мен ми се искаше да е нещо по хубаво, ама не мога да измисля нищо. Тук под нещо за изписване разбират едни такива плетени костюмчета, които ми се виждат много извехтяла работа и нищо специално. Чудех се за някоя по плътна рокличка, дето да си върви с нещо като чорапогащниче, ама има едни за по 35-40 евро  crazy и ми се видя супер много за едно ,най много две обличания и общо взето съм и аз в чуденка. Някой ако има идеи да споделя  give_rose

Ние пък си тръгнахме толкова доволни от срещата със мед. сестрата на ендокриноложката, че не може да бъде повече. Два часа и половина бяхме в кабинета първо при диетоложка, при която ни прати и после при нея. Така хубаво ни разясниха толкова неща. Толкова лъчезарни и отзивчиви хора, че ме накараха да приема цялата олелия около диетата като една игра дето се вика. Даде ми машинка за да си меря 6 пъти на ден захарта вкъщи. Казаха ,че се храня добре, само че ми идвали малки дозите. Сега ми дадоха една чашка, я която да си отмервам яденето. Не можело да свалям толкова килограми...ако ги задържам добре, ама щом свалям се налагало да направим така, че да ги задържим. Каза, че ако за седмица имам 3 стойности над нормата ще се наложи да минем на инсулин. даде ми тефтер в който да записвам и първата висока стойност ми излезе на лице 2 часа след обеда  angry от 120 максимум мойта захар е 155. Ама вече каквото това. Не всичко зависи от мен. То толкова бодене изядох тая бременност ,че още няколко пъти на ден бодене с инсулин...с него и без него  pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #449 -: декември 19, 2014, 22:20:39 »

Marri,сега си в края,мислиш зампрекалено много неща едновременно-къде за бебето,къде за баткото и всяка една промяна в твоите планове или очаквания те изнервя още повече.Виж аз като чета как се чувстваш ,как са нещата покрай вас не намирам нищо обезпокойтелно.По същия начин мисля,че моите притеснения онзи ден са били неоснователни.Ще видиш,че след появата на малкото ще си спомняш за всичко това с усмивка.В момента си хем в бума на хормоните ,хем се тревожиш и за бати.Бъди спокойна.Аз преди малконтазговарях с майка ми и като й разправях за бебето че пак се е врътнало седалищно,тя почна да ме успокоява че има време.Ама аз не се тревожа,за сега съм се примирила че и това не зависи от мен,защо да го мисля.Казах й ,че за мен по важно ми бе първото раждане да е нормално,че второ секцио е  гадно.Пак казвам сега съм тъй спокойна,не се знае и аз как ще ми е сърчицето след два месеца.Леле то не останало girl_impossible
Много бързо ми минава времето  danceg
Утре смятам да харесам някоя дрешка за бебо heart Че мине гузно понякога как за каката купувах като луда ,а сега знам че няма смисъл много да инвестирам като ще ми дават неща.
За витамините,ами на мен не ми се иска да пия,че нали си пия Биозин за имунната система,а и мноооого плодове си хапвам.И зеленчуци и всичко полезно.Не се знае колко "полезно" има де,ама си хапвам.
Момичета пак се опъпчих.Значи в началото се опъпчих,после в 4-ти месец се изчисти лицето,сега пак.Не мога да се гледам.Моля дайте съвет с нещо да се мажа,на козметик ходите ли?Малко ме е страх сега.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines