Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 09:30:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213395 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #420 -: декември 17, 2014, 13:12:10 »

Рубин браво за хубавите резултати, аз винаги си нося от вкъщи първа урина, т.е последно като стана. Радвам се е че и при вас са същите грамажи че нали сме с един ден разлика значи сме точно

На мен не всеки път ме гледа с вагинален за да ми измери шийката. Не мисля че имаш повод за притеснение все пак те знаеят какво правят долу  blush едва ли биха тръгнали лекари нещо да правят което може да донесе риск
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #421 -: декември 17, 2014, 13:18:25 »

Дава и аз се молех да сме горе долу във вашите мерки!
Ами точно това е,че не ме гледаха с вагинален,а с ръка.И това ме претеснява малко.Поне скоро ми предстои пак преглед и се надявам да не се намерят проблеми относно това което са ми правили.И аз така се успокоявам,че не би трябвало да се рискува.Но нали не беше моята ,на която й имам доверие и сега ми е едно притеснено.Вместо да съм спокойна след прегледа ,аз се запретесних значи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #422 -: декември 17, 2014, 13:44:21 »

Рубин, този преглед се прави, за да видят дали нямаш разкритие. Като цяло не е опасен, но все пак не се прави за щяло и не щяло, за да не предизвика контракции. Моят лекар дори рядко гледа на вагинален ехограф. Предпочита коремния, за да не дразни излишно.
Като усещане си е неприятно, определено!
Иначе си е нормално в един момент да ти натежи самото бебе. Аз към края имах чувство, че нося пъпеш между краката. Около седмица преди да родя, ми олекна като усещане.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: декември 17, 2014, 13:48:48 »

Стана обща болест да се връщаме притеснени от преглед.
Не знам дали е успокоително, обаче аз съм с такива прегледи от началото на 6-тия месец, на всяка консултация. Причината е,че съм с почти ежедневни контракции и поради тази причина проверяват за разкритие, дали е мека шийката и т.н, всички екстри, отделно прегледа с вагинален ехограф.
Изобщо тази бременност нямам консултация без такъв преглед, голямо чудо стана, миналият път въобще не беше така, но лекарите си знаят работата.
Освен ежедневните контракции сме на път да счупим рекорда по хълцане, почти по 5 часа на ден ни се събират, всеки ден. И предният път бебето хълцаше, но пък такова чудо не е било. Сега като е голямо вече, направо цялата пулсирам, на моменти ми става супер смешно.
Имам чувството, че тази нощ бебето се обърна, усещам го много по-различно, дано не се лъжа. Може би и това беше причината последните няколко дни да е много активно, голямо бутане и разтягане падна. Със сигурност си промени позата, но дали е правилната, ще разбера в петък.
BeRa, режимът ти на хранене е много добър и нищо чудно, че имате такива резултати със съпругът ти. Аз обаче на този етап бих могла да го спазвам, само ако се налага, точно сега като ми се прияде нещо направо трудно се сдържам, да не говорим, че с разделянето на часовете ми е направо невъзможно, през целият ден се редуват периоди на супер глад и тотално безапетитие, направо не мога да се позная. Миналата бременност ми наложиха ограничение в осмия месец, така и не разбрах защо точно, но не трябваше да ям кашкавал, сирене, почти никаква сол, повечето от млечните продукти. Голяма мъка ми беше, повече от два месеца с преносването, едва се сдържах, още в болницата си наваксах, така ми се бяха прияли много неща. Но когато състоянието изисква, няма как.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #424 -: декември 17, 2014, 16:53:12 »

Marriтвоя пост много ме успокой!Знам ,че така себъспокояй за едно ,но пък се запрвтесних за друго.Ще трябва да я карам по спокойно и да се насладя на бременността!
Alicka,а с коремния мисля че няма как да се определи състоянието на шиййката,разкритието.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: декември 17, 2014, 19:13:38 »

Ехааа...колко сте изписалиии...прочетох ви на един дъх и сега да ви се понакарам малко като дърта свекърва  blum
Имайте повече доверие в лекарите си ,а не на това на кой какво му правили, как и колко често. Всички сме различни и имаме нужда от различно внимание и следене. Аз съм спряла да се сравнявам с който и да било по каквото и да било , защото единственото което се получава е да се психясвам и да си самопоставям диагнози. Вярно е че има неща, за които е хубаво да търсим второ или трето мнение, но по отношение на следенето на бременността специално мисля че никоя тук от нас не е по на ясно от един лекар как да процедира. Ако някоя я гледат по често или изобщо за разкритие примерно, то е защото е имало нужда в нейния случай, както и Мари е споменала , че я гледат по дадени причини. Мен никога не са ме гледали за разкритие, но не съм и имала оплаквания или показатели на ехографа ,които да го налагат. За това и моя лекар не е предприемал такава проверка. Толкова дето се шашках за тая шийка на матката ,че никой не ми я е гледал дали е изтъняла, та се оказа , че си я гледат хората на ехографа, ама не се налага да споменават щом всичко е в норми. Не е видяно и нищо подозрително, което да изисква гледането с вагинален ехограф. Дебелината на шийката може да се види на коремен перфектно и той ми го показа.
Общо взето от как спрях да се психясвам, дали ми няма туй или онуй дето съм чула тук и там, ми е много по спокойно.   Girl_hide

Мариолка много ви е хубава кошарата  Bravo защо се чудите дали да я вземете?

Хю имам приятелка със същата количка ,само че сиви тонове и е много доволна.

Ние днес бяхме на курс с ММ и беше супер интересно. Бехме много двойки, обясняваха ни за грижите за новороденото от първия ден в болницата и вкъщи. Показваха на всяка по отделно с една кукла как да слагаме малчо на гърдата...да видим само като го приловим на практика дали ще е толкова лесно ,колкото изглежда  nea и ей такива нещица. Разбрах за съществуването на една джаджа много удобна по време на кърмене, ако си почти без зърка като мен. Едно като вакуумче, дето малко преди да дадеш гърдата си помагаш да изкара зърното колкото се може по на вън. Видях на живо продуктите на Медела и вече съм тотално убедена ,че ще купуваме помпата за кърма и шишето на тази марка.

За диетата се надявам да не дойде момент сега в последните месеци в които да ме връхлети неустоим глад и да не успявам да я спазвам. За сега ако огладнея из между храненията съумявам да се контролирам и да си изчакам времето, ама с предните бременности знам какъв глад беше и то ходи стой на стържещ корем. вече каквото това.

Лека и спокойна вечер на всички!

П.П...дето казах в началото ,че ще ви се карам се надявам да не сте го приели ,че наистина ви се карам  tease Просто споделих мнение без идеята да нападам или обидя някой  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #426 -: декември 18, 2014, 09:50:20 »

Рубинче, категорично няма как с коремния да се види дали има разкритие. Мен ме гледаха около 20-тата седмица с вагинален и преглед с ръка, но тогава се наложи, защото прокървих. В последствие се оказа съвсем различна причина, но лекарите трябва да са сигурни дали няма разкритие например, дали не е изгладена шийката и тн.
Да не забравяме, че има различни апарати - кои по-съвременни, кои по-остарели. Ехограф е марка, така както е ксерокс, но не всички копирни машини са с марка ксерокс Wink
П.П. Извинявам се - видеозон е марката, но смисълът е същият blush
« Последна редакция: декември 18, 2014, 09:54:14 от Alichka » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #427 -: декември 18, 2014, 09:58:35 »

Благодаря ви много!Прекрасни сте!Сиурна съм,че ако беше моята лекарка нямаше и грам да се тревожа,просто й имам огромно доверие.Но като друга го направи и ме побърква страха.
В крайна сметка няма какво да направя,така че се радвам че се га см добре и няма приблеми.Ще я катам по спокойно,че моята вчера ми каза ако продължавам да усещам натиск и болки в кръста ще трябва да ме приеме,а хич не й се иска сега по празниците.
А вие пиете ли витамини за бременни?Че на мен минизписаха вчера,честно казано не ми се иска да ги взимам,но доки ми каза че в този сезон е добре и да си ги взема.Че аз пия и Биозин мама.
Желая ви прекрасен ден!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #428 -: декември 18, 2014, 10:17:41 »

Рубин да не би този натиск е защото се е обърнал седалино и те рита по силно или те натиска? Пак според мен няма нищо тревожно, всичко е наред  good

BeRa не ни се караш миличка и аз вече минах на мнение спри да четеш и се радвай. Ти съобщи ли във фейса? Нали декември беше РД ти ден? За креватчето се чудим тъй като е 350 лева, а има креватчета и за 150 лева, и се чудя дали си струва толкова пари да дадем за нещо което реално не се исползва дълго време, в много случаи даже и въобще не се исползва... От друга страна пък ей нашите още пазят детското креватче ( моето и на брат ми) и сега и малкия ще спи в него като им ходим на гости. Ще го мислим.  blush pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #429 -: декември 18, 2014, 11:01:41 »

mariola85 и аз така усещам че натиска бебчо.
Сега за креватчето да ти кажа честно,както и за всичко останало няма смисъл да се изхвърляш от към пари.Вярно зависи качеството,но аз лично съжалявам че дадохме към 400 лв за креватче и отделно 200 лв за матрак.А нали знаеш важно е матрака да е хубав,не креватчето.Аз сега си пазя креватчето и ще го ползваме ,а матрак трябва да търся че не минсе искаше да престоява толкова години в гаража и да го ползвам след това.Аз се чудя какъв матрак да вземем,маи пак ще е на Магнифлекс.Но за креватчето,мисля че тези които бях харесала на фирма Дино преди би ми свършило същата работа,че даже нямШе да ме е яд.То дедето си спеше и при нас на периоди,а самото креватче беше в стаята 2 години.След това трябваше да вземем легло от рези детските,че тя минизларваше акъла като я гледах че слизаше сама от високия креват,а си е опасно.Ако питаш мен вземай евтиното,ако ти харесва.Защо не покажеш моделите да ги погледнем?Аз нали няма много неща да купувам сега и ми е готино да разглеждам.
BeRaмного добре мила,че и скарване да е още по добре! *THUMBS*По малко четене наистина из интернет=по малко бъркотия в главите.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: декември 18, 2014, 11:03:29 »

Мариолка, ние сме с креватче от Арбор, но друг модел.Да ти кажа нашата госпожица и сега не спи в него, но аз не бих го сменила.Мой избор си е то, много му се радвах, спеше детето до един момент в него, сега повече си играе в него, но няма нищо.Леглото е хубаво, масивно, залепила съм го до спалнята като съм махнала решетката от към спалнята.Нашето е голямо 70/140 има люлка, но не съм я ползвала.Много полезни са ми колелцата, местих го из стаята.Е сега и те са махнати.Вярвам и силно се надявам, един ден да си спи сама в него smile

Но това е личен избор.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #431 -: декември 18, 2014, 11:09:59 »

Рубин именно че леглото е 350 лева + 200 лева матраче и ей ги 550 лева. Ще си помисля. Гледах някакави на лорели но ще трябва да на живо да ги видим след Коледа.


магито ама много са хубави тези на Арбор, нямат никакви ъгли качеството си личи от далече. Аз дебня и в OLX  някой да ги продава ама няма бяло. Това което ние си харесахме има люлка, колелца, и чекмеджетата са отделни и няма да се прашят като се вдигне матратчето горе. heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: декември 18, 2014, 11:13:11 »

Нашето е с люлка, колелца, но чекмеджетата се прашат, ама и аз не ги ползвам.Дори сега като е на най-ниското ниво пак не ги ползвам.Забравила съм ги честно smile
Иначе са разкошни техните и нашето е бяло, много исках такова и накрая си го навих на пръста и го имам.Мисля в 6-тия или 7-мия месец беше тук и давах зор да го сглобим.
Иначе сега Моника си играе в него.Понеже е по-голямо е доста широко и има място и за играчките и за нея.Отделно се вдига по решетките и става права, пъха ръце между тях и се опитва да се докопа до разни неща.Ще пусна по-късно една снимка да видиш как е при нас.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #433 -: декември 18, 2014, 11:55:17 »

И нашето е от големите,даже огромноте легла,масивно на межел Джен Шумен.Въпреки височината на решетките налата акробатка намери начин и прескачаше.Даже по зле че епо видоко че така опасностаа да падне е по голяма.Не че не съм доволна,щом не съм го продала съм доволна,но казвам че няма смисъл според мен за година и поливина ползване.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #434 -: декември 18, 2014, 13:27:51 »

Мариолка, един съвет като патил човек. Новите мебели много миришат, защото не са от дърво, а от МДФ или ПДЧ. Там се ползват лепила за слепването на частиците. Всичко в стария ни апартамент беше ново и като бременна ми действаше покъртително зле. Така, че ако купуваш ново легло - по-навреме. Ако е втора ръка, ще се е измирисало вече.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines