Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 14:22:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213533 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: ноември 29, 2014, 09:56:45 »

Момичета, наистина много се радвам на вашата тема, както Ваня е писала вие сте едни от малкото информирани мами, който четат и се интересуват и най-вече МИСЛЯТ!Браво!

Мари, спокойно.И аз обичам всичко да е както трябва ама не би.Макар че Моника се обърн навреме, плацентата беше цяла бременност ниско и желанието ми за естествено раждане беше попарено от двама различни лекаря, не знаещи един за друг.За да не изпадам в излишни драми и да не се чувствам зле от това положение само си повтарях искам здраво бебе, искам здраво бебе и това до края.Мони се роди 2 седмици преди термин 3300 гр.Здраво доносено бебе.Щом е над 3 кила аз съм спокойна.

На всички други пожелавам леки последни метри, почивайте си моичета, защото това са най-тежките месеци чисто физически.Почивайте си и се наслаждавайте.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #391 -: ноември 30, 2014, 02:32:06 »

Откъде ли да започна smile Първо, Мариолка, благодаря ти миличка, сега съм много по - добре. Мога да дишам нормално, имам лека хрема. Гърлото мина. Дано да ми се размине само с толкова. Въпреки, че съм окей, продължавам с чайовете.
Рубин, за хапчетата и аз мога да ти кажа , че пиех много повече от теб, освен това инжекции всеки ден. И една месечно за Б12, която още продължава. Имах период, когато пиех 19 броя хапчета на ден + 1 инжекция. Сега вече мога да се похваля ,че съм на по - малко като вид , но като количество са пак 16  pardon Магнеротът ми е 8 хапчета на денонощие. В началото и мен ме притесняваше този факт с многото медикаменти, но няма как - всичко е за доброто на бебка. Питала си за аспирина, аз пия тромбо асс, което е пак аспирин. Не знам да ти кажа за кръвното, аз си го меря все и последно време е 120 на 70, а винаги си е било 100 или 95 на 60. Даже миналата седмица като пътувахме за село не знам от умората ли от какво, за първи път бях 130 на 70. От онзи ден взех по - често да го следя това кръвно.
Marri, и аз като другите момичета не виждам причина да се притесняваш. Моята шийка към 18 г.с. беше 37 мм. После след месец 29 мм. Такъв стрес изживях тогава...Готвехме се за серклаж, но докторът ми изписа макс дози магнерот + салбутамол и на следващия преглед след още 3 седмици, шийката си беше 38мм. Като се има в предвид ,че и бебка беше едвам 400-500 гр. сънувах кошмари с преждевременно раждане покрай тази шийка sad Дано на 19.12 прегледа да си стои на нормалните размери, иначе ще има да го мисля пак. И за другото - не се притеснявай, бебето ще се обърне и всичко ще е наред. И недейте така за това секцио - като ви чета все едно секциото е най - лошото нещо на света. А тези, като мен, които задължително трябва да са със секцио какво да правят? Wink Вярно е ,че нормалното си е най - добро, но когато обстоятелствата не позволяват, няма как.
BeRa, ах това натоварване с глюкоза... истина е, че за твое добро го правят, но наистина вече няколко пъти стават множко. Аз вярвам, че няма да имаш проблеми и ще държите захарта под контрол до последно Wink
И при нас ритниците са си стабилни, което много ме радва. Коремът ми също заема различни форми. Тази сутрин ММ взе да снима с телефона, толкова му беше интересно smile Другото при мен - продължавам да си трупам килограми. Да видим докъде ще стигнем smile и на работата тези дни всички ми казват колко ми е порастнал корема, а като им кажа че има още 2 месеца и повече до термина, удивлението им е още по - голямо lol
И така мамита, да спра вече и да се опитам да заспя smile хубав уикенд на всички и без излишни притеснения Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: ноември 30, 2014, 09:38:13 »

hulcy и при мен така, като им кажа на хората, че бебето е за средата на януари и се чудят какъв ли ще ми е корема тогава щом сега е толкова голям.....
А за секциото, напротив, нищо лошо не казвам, просто аз за себе си съжалявам понеже съм преживяла веднъж другото и въпреки че не беше леко, нямам нищо против пак така да бъде. Ако това ми беше първо раждане, подозирам че тайничко щях да се радвам, че се налага секцио. Така че, спокойно не е страшно, някак не ми се иска да опитвам от двете, но не го намирам за края на света, в никакъв случай.
За кг, не го мисли толкова,аз пък сега започнах да се обвинявам, че не се храня правилно, понеже бебето уж в норми върви, но... ще е по-малко, а и моите кг са по-малко значително от предходната бременност. От друга страна моите кг не са критерий за неговото развитие и аз не знам вече. Имах самочувствието на човек, който знае как да се храни правилно, така че и аз и бебето да сме добре с кг, май не ми се получава точно така. А за прегледа и аз така, преди всеки следващ, голямо вълнение или по-скоро притеснение. Преди последния и пред последния преглед разликата беше 5 седмици, страшно дълго време ми се стори, сега за радост съм на три седмици, за да съвпадне с влизането в 36-та седмица, така че и аз като теб на 19.12 съм на преглед.
BeRa и аз те съжалих с тези n-натоварвания с глюкоза, наистина неприятна работа, аз не съм повръщала цяла бременност, но съм сигурна, че и аз нямаше да го понеса лесно. Дано не се налага повече.
Настройвате ли се коледно момичета?Аз се опитвам с това да си отклонявам мислите и все едни коледни бебешки дрешки ми се набиват на очи, много са сладки, но още не съм се изкушила нищо да взема, макар да има голяма вероятност да си имам коледно джудженце.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: ноември 30, 2014, 23:54:31 »

Мале Хю, каква е тази бройка хапчета на ден  Oh my ... Ох какво ли не правим за малките човечета  pardon за секциото не че е края на света,ама аз за себе си го приемам много трудно, не за друго, а понеже си е една операция и тъй като никога не са ме оперирали от нищо ми е супер страшно, ама ако се наложи, какво ще правя. Малката трябва да излезе от корема по един или друг начин  pardon

Фийби, Магиheart много сте ми мили и ви благодаря за хубавите думи. Хубаво е когато от време на време някой ни сваля на земята, когато се отплеснем и да ни дава кураж и подкрепа, ако сме по правилния път  air_kiss air_kiss LOVING LOVING

Мари, не се обвинявай изобщо за начина по който си се хранила, понеже твоето хранене и килограми, нямат общо с килограмите на бебето...не и в твоя случай. последиците от неправилно хранене са си за нас...я излишни килограми ,ако се храним без контрол или пък липса на дадени съставки или витамини в случай че се лишаваме от храна. Бебето си набавя всичко, което му е нужно и колкото му е нужно тъй че и при най здравословното хранене може да се роди с по малко тегло.

Мен почва да ме чопли пък как така не качвам килограми. сега на 12ти имам час за консултация и там най правилно ще видим дали от последния път съм качила нещо, че беба вече трябва да е над килограми се предполага че едно две кила трябва да има на бебе ,води и чудесии, а миналата седмица като ме тегли акошерката продължавах да съм само с един килограм от началото до сега. Възможно ли е да свалям от себе си килограми заради начина по който смених режима си на хранене?  crazy никога не сме се хранили под час и здравословно да го нарека и моя мъж, понеже покрай мен започна да се храни и той по същия начин, само от това за две седмици е с 4 килограма на долу, без да спортува, а с хранене. Аз движение нямам никакво почти, а вместо да качвам изглежда че свалям от мен, защото ако седя на същите килограми и беба расте, значи аз свалям ,а тя качва, нали така излиза?  Утре имам час за личния и дано не си забравя да го питам него, да видим какво ще ми каже.
Днеска времето при нас беше много приятно, за разлика от последните седмици, които минаха в бури и дъждове, та решихме да излезем да се разходим и след 15 мин вече не можех да продължа, става ми лошо, започва да ме стяга корема и да получавам болки и се прибрах с последни сили. Като слушам Мари как ходи по 6км, аз не мога да мина и 200метра. Всеки ми казва ,че трябва да се движа и никой не обръща внимание, че казвам ,че не мога. Имам чувството ,че ще припадна, причернява ми, замайва ми се всичко ...на моменти даже ако прекаля с говоренето и почва да ми става лошо и да ми се вие свят и почвам да говоря на почивки с много паузи. Нямам обяснение за това.

Иначе утре ще слагаме коледната украса у нас и вече нямам търпение да внесем Коледния дух вкъщи  danceg . това ще ни е последната Коледа като двойка, живот и здраве. От следващата вече всичко ще е различно и предполагам много по празнично  Bravo
Мари вие утре ли ще украсявате? Да покажеш снимки после на вашата Коледа  Girl_hide
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #394 -: декември 01, 2014, 10:40:26 »

Здравейте момичета!
Всички изглежда са добре! Това, че Мари малко се е "спихнала" след прегледа сте и помогнали да го погледне и от друг ъгъл. И аз съм на същото мнение като останалите, Marri, мисля че всичко е добре при теб и че няма за какво да се обвиняваш.
BeRa, наистина този глюкозен тест звучи гадничък, ама и те 3 пъти! Като слушам как се храниш със сигурност ще ти е намалена захарта. И какъв късмет с тези килограми, браво! Аз съм в твоите седмици и съм +7! А съм си доста закръглена и в началото не бях качила и 1 кило, но последните 2 месецааааа.
Аз си пия витамин Ц всеки ден, по 4 от ония малките, от едно време. Не, че нещо ми се засилва имунитета. Откакто писах последния път изкарах 2 вируса и то различни, гадничко си беше.
Иначе и аз си пия желязо по 1 таблетка на ден и от оня ден след прегледа ще пия и Магнезий.
В 28-ма седмица беба е малко над 1 200 гр. Честно казано шийката не сме я мерили досега и не знам защо, може би аз трябваше да попитам.
Иначе говорихме с моята лекарка за раждането, аз също предпочитам естествено, но ще видим. Беба беше с главата надолу оня ден, но както каза и лекарката може да се завърти още няколко пъти.
Аз нещата ги виждам така, нагласата е за естествено раждане, но ако се наложи секцио, ще се прави секцио и не мога да го мисля.
Как сте с покупките? Ние както винаги до никъде, гледаме колички, легълца и още нищо не сме взели:)
А колко други неща има да се вземат!!!!!! хаха

Лек ден момичета! И спокоен най-вече, без много размишления и тревоги!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: декември 08, 2014, 17:30:44 »

Мамчета, къде сте се скрили, та никакви ви няма на последък  huhhuh.gif
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #396 -: декември 08, 2014, 20:31:08 »

Здравейте, аз както винаги си се губя smile
Свърших училище предната седмица и се надявам вече да пиша по-редовно. С моята бебка за сега сме добре, растем си, ходим на тонове всяка седмица и сега в сряда ще си я видя и на видеозон, че не съм я виждала от 18.11. Много е активно детето и ми причинява доста болка, но вече свикнах и я приемам с усмивка smile
Вие как сте мамчета, гледам доста неща стават покрай вас, мисля ви много и стискам палци за всяка една, да се справя с трудностите и да си гушкаме на финала сладките бебчета  give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #397 -: декември 11, 2014, 09:07:28 »

Мамииита smile И на мен не ми остава време тези дни да пиша много много. Хайде стискаме палци всичко да си върви така като по водя Run' че - май ти ще си първото мами в нашата темичка  Bravo

mariag, не се притеснявай за килограмите - и аз съм много много напред  pardon За покупките - също. За 1-2 дена може всичко да се накупи, само остава да си харесате. Ние поръчахме кошарката от Турция, след 2 седмици ще дойде. И вече започнахме да перем бебешките дрешкии - толкова е вълнуващооо и майката на ММ е взела някакаъв много готин бебешки прах от Турция и навсякъде ухае на бебе  heart  Взехме да се подготвяме, защото сме вече в седмиците с тройка отпред и все пак се надяваме да си изчака термина, но трябва да сме и подготвени за всяка ситуация. Макар, че розовките дрешки ,които са купени от Турция са с уговорката за евентуална размяна със сини, ако бебка ни изненада  pardon и изпрахме тези, които са унисекс и тези ,които са от Англия , че при тях няма как да стане размяна  blum

Иначе, аз си имам доста болежки - кръста ме боли, таза. Лягането, спането, ставането от леглото става все по - тромаво с всеки изминал ден, но ме радва бебка, че не ме оставя без ритници. Ако я усещам по - леко веднага почват филмите... Доки ми каза, че след 30-та седмица трябва да я усещам поне 10 пъти на ден, а в един английски сайт за бебета четох, че е било 10 пъти за 2 часа и беше се почнало голямото броене на ритници  tease Да се надяваме , че всичко й е наред на малката - на преглед съм чак на 19.12, стори ми се като цяла вечност това време. Искам вече да я видя на ехограф и да съм напълно спокойна.

Друго да питам - аз вече всяка сутрин се събуждам с киселини и не е много приятно. Ще питам и моя доктор на 19-ти, но питам и вас - нещо, което може да ги намали? И друг въпрос - ваксини правиха ли ви по време на бременноста? В Турция правели задължително 2 ваксини за тетанос  huhhuh.gif
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #398 -: декември 11, 2014, 11:00:46 »

Ехаа вие почнахте седмиците с 3 отпред smile малее минава си времето бързичко, след седмиците с 2 като че ли забърза малко времето.

Ние сме добре, дебелеем си, въпреки че аз не се чуствам наедряла, и имам чувство че корема ми не расте, всички ми казват че расте.Хю и на мен таза яко ме боли едвам сядам, направо след няколко часа на работа става много тегаво. Ти кога излизаш в 45 дневния болничен? Аз се радвам че сега от 22,12-02,01 съм в отпуска и ще сме си в София и ще си почина малко. Вчера купих 4 бодита от Карфур, не издържах, просто бяха на добра цена и бяха тип прегърни ме, мисля да залагам само на такива за сега. Пристигна ни и Starter Kit-a от амазон, майкоо колко неща има вътре, две-три бебета ще изгледа хахах. Мислилм до края на месеца да поръчаме и креватчето, направо се влюбихме в него не знам дали съм ви го показвала :



И количка мисля че съм избрала, но тепърва ще я гледам отново на живо:



Хю тук май не се бият тези ваксини
 
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #399 -: декември 11, 2014, 17:00:06 »

hulcy 10 пъти за два часа ми се вижда много smile Не за друго но и те спинкат и може просто да спи в тези два часа. На мен точно това ми се случи вчера. Станах и не я усещах, бях на запис и там никаква реакция от нейна страна, а обикновено я гоним с коланите и се налага на 3-4 мин да ги местят защото много бяга. Няма да ти казвам колко се стреснах, когато след записа акушерката ме помоли да сменя позата и да пуснат втори, никой нищо не ми обясни и аз си помислих ужасни неща. Накрая разбрах, че девойката си спяла сладко сладко, а те искали да я събудят и на втория запис успяхме де smile Но определено се бяха събрали около 2 часа в които нямах реакция от нейна страна. На мен акушерка преди време ми обясни, след навлизане в 30 г.с. обръщам внимание на режима на бебето и ако има по-сериозна променя от обичайното за него, дали е много активно или обратното веднага звъня или отивам на лекар. И двете неща могат да значат, че изпитва някакъв дискомфорт. Но и аз броя да има поней 10 движения за деня smile
Относно киселините и мен ме мъчиха много, сега е малко по-добре. Със ставането се започваше и дори от пиенето на вода се появяваха. Малкото пъти в които съм изпитвала временно облекчение, беше с газирана вода. Но имаше дни в които се засилваха от нея, върви го разбери  pardon Сода ме беше страх да ползвам, също и талцид, защото в листовката пише, че нямат информация или наблюдения при бременни жени. Въпреки, че доста майчета са го ползвали аз не посмях. Облекчение намерих в Гавискон. Има го и на таблетки и течен. Изрично пише, че става за бременни. Питах и лекаря и той ми позволи да го ползвам.
За ваксините не са ми правили. Дори точно тази година трябваше да ми се слага за тетанос, но личната ми беше категорична, че сега не може.

mariola85 количката много ми харесва  heart, креватчето аз лично не мога да видя sad

А мамчета да ви питам вашите бебчета хълцат ли много? Моята се побърква, доктора каза, че уж не било проблем, но да ви кажа тревожа се, тя не се спира smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #400 -: декември 12, 2014, 10:03:54 »

Каката хълцаше много още в коремчето ми.След като се роди продължаваше да си хълца,почти след всяко хранене,а и не само.Изобщо не повод да се тревожиш.Сега и малкото в мен го усещам да хълца.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #401 -: декември 12, 2014, 12:30:12 »

Рубин благодаря за информацията smile наистина понякога се шашкам от глупости, но като няма кой да ти каже smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: декември 12, 2014, 16:37:54 »

Момичета, нали не сте ме забравили  give_rose
Аз не съм писала от сума време, ама покрай мен имаше голямо раздвижване в отрицателен аспект, та не ми оставаше възможност, а в последствие - желание, да пиша.
Първо Митко се изпонатръшка всяка седмица с нов вирус. То не бяха температури, дивотии, викахме няколко пъти Бърза помощ, тоя телефон 112 вече на сън го избирам  blush
После, мен ме приеха по спешност в болница и си полежах на системи, защото получих контракции, 1 пръст разкритие, сега шийката е леко скъсена и малко размекната. Поне това ми казаха. В болницата беше голям цирк, хем не ми е за първи път, попаднах на някаква нова лаборантка, която така ме надупчи с некадърността си, че излязох от отделението като след тежък побой - здрава вена нямах и цялата бях в черно-лилави петна.
И, накратичко, така. Имам строго нареждане да лежа, само да лежа и...да лежа. Пия си лекарствата, на всичко отгоре се наложи да правя сума изследвания наново, щото според тези, дето ми ги бяха пуснали в отделението, имах гъбички и чудеса. Ми, излезнах, пуснах си нови - няма нищо  diablo А щях да се натъпча още месец с още лекарства....Некадърна работаааа!!!
Отивам сега да легна пак, пък тия дни ще гледам пак да понапиша, че съвсем не съм се разписвала, а не съм успяла и да ви изчета - извинете ме, моля  cray
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #403 -: декември 12, 2014, 17:01:57 »

beb4eto_na_me4o наистина си минала през много  shok дано всичко вече е наред и да се овладее ситуацията give_rose  Аз доста често се сещам за теб, но някак си реших, че покрай детенецето ти и бременността не остава много време за форуми.
Между другото и една моя позната така докато лежа в болницата за задържане и откриха цяла енциклопедия бактерии и гъбички и искаха да я пускат веднага на антибиотици, но лекарят който й следеше бременността забрани. Веднага щом я пуснаха си направи изследвания и нищо не й откриха. Стискам палци да се стабилизират нещата, а ти наистина почивай повече.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #404 -: декември 12, 2014, 18:16:05 »

Гери,мила какво си преживяла.Дано повече не се повтаря.А как ги усети ти контракциите.Аз сега съм на тази тема и все се плаша да не би тива да са.(а съм раждала) blush
За малкия,ами и ние сме така.През седмица е болна и сега сме на АБ.Смятам да не я пускам повече за да сме здрави по празниците. Girl_hide
Лежи си и почивай ,данонима кой да ти помага с детето,че мен все ме е страх аконстане нещо как ще се оправяме като сме сами тук,без баби наблизо.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines