Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 16:12:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213401 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: ноември 26, 2014, 13:14:04 »

Хю, моята баба правеше торбички с морска сол и ги загрява на печката хубаво и ги налага на носа. Като бях малка и много ме лекуваше така а тя без торбички такива не остава и до сега вкъщи. Някаква кърпичка лт тези джобните или тензих на два три ката, зависи ,колко е тънак, прави се малка торбичка, колкото да може да си я наложиш на синузите. Около 3-4 пръста е широка и по малко от педя дълга. Може да пробваш. Тя я нагряваше на електрическата печка, понеже с това се отопляше на времето, по малко от двата края, колкото да вземе леко да пари и като изстине пак затопля.

Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #376 -: ноември 26, 2014, 14:19:11 »

Ужасно е да си болен в това положение.Аз първите три месеца изкарах вирус с гърло,след седмица пък летния ни хвана с малката и беше кошмар.От тогава пия Буозин Мама,че с дете в детска градина постоянно носи вирусчета.А и не само тя де,то всичко живо оооло мен е болно.Аз превантивно си капя в носа или физиологичен разтвор или Куйкс с алое вера.Което е същото де.Сега малката имаше хрема и й изписаха едни прополисови капки за пиене който са за бебета но става и за бременни,даже и в носа си капеах за да пречиства.Много доволна съм от хомеопатичните Цинабсин и Тонзилотрен.А бих си ги взела веднага.А и хомеиоатията е абсолютно безвредна при бременност!А има и едни хапчета за смучене Салвигол.Стават и от тези за възрастни ама аз имах от ба малката за дрца и смучех от тях.Но пътвите месеци понеже не знаех какво мога и не мога се иправих с хомеопатията и лукчета.
Момичета,аз може и да се повтарям,че току що се разписах и в нашата тема,затова дамо ще спомена че феталната днес мина чудесно с изключение на това което ми казаха накрая че съм имала резистентност на матката ,че притока от мен към бебето бил малък,но не е тревожно имайки предвид сегашното тегло-407грама.Казаха ми да пия Аспирин Протект но първо да се консултирам с моята АГ.Има ли някой тук с такъв или подобен проблем,че уж ми казаха че не е тревожно,но нали като не всичко е перфектно и ние майките се тревожим. girl_impossible
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #377 -: ноември 27, 2014, 08:44:36 »

Благодаря ви много Рубин & BeRa, сега съм по-добре. Само кихам много мощно и все си държа корема, инстиктивно. Да не избяга бебка  pleasantry Но се надявам ,че до ден два ще ми мине, ако върви така smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #378 -: ноември 27, 2014, 08:57:33 »

Дано,дано!
А взимали линсте вирамин С?Понеже давам на детето и се чудя дали мога да взимам като е болни да се пазя до колкото може?
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #379 -: ноември 28, 2014, 08:31:29 »

Рубин, аз в момента пия Витамин С, доки ми каза два пъти на ден по 500мг от разтворимите да пия. Това, че съм настинала сега. А иначе ми казваше и за усвояването на желязото ,ако искам мога да го пия заедно с хапче вит. С. Но аз все забравях да си взема...Мисля, че вит.С можеш да си пиеш.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #380 -: ноември 28, 2014, 10:13:48 »

Ох,то не ми стигат сегашните,ами и ище търся да пия tease
Взимам Магнерот 3х2.Ношпа 3х2,Биозин Мама и от вчера по едно Аспирин Протект. O_OУжас!Ама като е за бебче няма начин.
А тези пт вас които взимат Аспирин протект можете ли да ми кажете дали влияе на кръвното?Тъй като разширява кръвоносните съдове би трябвало да има ефект.
И четох,че смятате да ходите на бебе изложение в Интер Експо център.Знаете ли до кога е било?Че едва тази седмица.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #381 -: ноември 28, 2014, 10:16:25 »

Рубин   аз съм на повече хапчета от теб споко smile За кръвното АП не знам как влияе, понеже то е за разреждане на кръвта. Питай док. Иначе Бебеманията беше миналата седмица не е тази.

Хю как си по-добре ли си?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: ноември 28, 2014, 11:29:58 »

Здравейте, момичета!
Връщам се от преглед и ще ви се оплача сега едно хубаво. Новините уж не са тревожни според лекарката, но аз нищо добро не видях в тях.
Първо шийката на матката значително се е скъсила от 43 на 36 за 5 седмици. Според лекарката е в норма за тези седмици, но силно ми препоръча почивка, никакво бързане, наполовина да намаля ходенето(понеже ходя по 6 км 4 дни в седмицата) и да направя всичко възможно да не започва раждането следващите 3 седмици, като каза че ако изчакам до Коледа ще е най-добре.
Второ бебето не се е обърнало. Пак ми каза, че не е лоша новина засега, ще бъде след три седмици, но честно да ви кажа тази вероятност ми се вижда по-скоро теоретична, никак не вярва, че щом сега е така ще се обърне.Това вероятно е причината за болките ниско долу при движение на бебето, тъй като там са му краката и раздава свободно ритници.
Трето теглото на бебето върви в норми, но се очаква да е по-малко от първото, което се роди 3900. Това ме обърква честно казано, понеже повечето втори деца са по-големи от първите...знам ли и аз. Като цяло кг ми тази бременност вървят по-назад. Сега съм +9, но реално са 8, тъй като сега ме теглят с ботуши, а те са над 1 кг със сигурност. Според изчисленията бебето тежи около 1850гр сега.
Четвърто имам си нов термин. По-точно аз имах такъв от самото начало, но тогава гледаха и двата, по менструален цикъл и по размери, сега вече гледат само този по размери. Направо не знам каква е тази практика..., по цикъл терминът ми е 25.01, а по размери 19.01. Днес като говорих с лекарката каза,че мине ли 19.01 евентуално, че то при тези преспективи...., следващите дни се смятат за преносване, т.е в момента съм в 32 и 4/7, а не 31 4/7-ва седмица.
Иначе всичко си му е наред на бебето, доста обстойно го огледаха. Следващият преглед е след 3 седмици  или в 36-та седмица според техните изчисления. Запис на тонове ще правят на по-следващия преглед, който е близо до термина, през януари.
Обаче с хемоглобина съм отличничка, не знам какво ми преливаха преди 8 месеца, но най-ниската стойност оттогава е 125, а в момента е 135, това поне не го мисля.
Направиха ми имунизация, някаква тройна, понеже от повече от 10 години не съм имунизирана, трябва да направим такава и на таткото и на баткото(за него, както му се пада по календар)
Общо взето това е. Малко се поизплаших, ще трябва доста да побързам с подготовката, че все си мисля, че имаме време, а то се оказа, че съвсем не е така.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #383 -: ноември 28, 2014, 11:50:34 »

Marri аз до тук не прочетох нищо тревожно, тези размери на шийката в мм ли са? Ако са са идеални. Моята беше в 20-та 32 мм. Това че шушулко не се е обърнал е божя воля, и по скоро негова, имаш още мнофо време за обръщане, така че недей се трвожи, а и с кг е много относително. От този преглед си вземи само хубавото, идеален е, върви добре  give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: ноември 28, 2014, 12:48:05 »

Наистина няма нищо тревожно. Като не се обърне - секцио. Не е края на света, не е рисково. А за килограмите, колкото толкова. Има деца в 9ти месец се раждат по 2500гр. Така че и това не е тревожно, щом всико си е в нормата, може просто да е по стройно бебче smile
А за шийката на матката, вече с в такива седмици, че дори да се скъси, съвсем спокойно може да раждаш. Дето се вика бебчо се е развил достатъчно да е самостоятелен.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: ноември 28, 2014, 13:20:14 »

mariola85,punk_girl123, благодаря ви за успокоителните думи. И да в мм са размерите.
Не знам, явно ме гони параноята, то си беше така още от преди прегледа, но се надявах да чуя, че всичко върви по учебник, както беше и досега. Може би толкова се притеснявам, понеже първото ми дете беше напълно износено, дори закъсня, наложи се предизвикване, беше отлично развито, не съм имала проблеми с колики, повръщане и т.н, просто беше зрял организъм, освен това бебе 3900 си беше много лесно за обслужване, както се казва не чудиш как да го хванеш, понеже е малко.
За секциото, какво да кажа, понеже преживях едно раждане, което беше предизвикано и без упойки, дълго и до някъде тежко, си мисля, че щом веднъж го преживях, ще се справя пак, а секциото си е секцио...
Но ще го преглътна какво ми остава.
Честно да си призная, от първия месец, в който разбрах, че съм бременна, през цялото време имах вътрешното чувство, че няма да имам вагинално раждане отново, не знам какво беше това усещане, но далеч не съм изненадана от това стечение на обстоятелствата, макар да не ми харесва.
Така като си мисля сигурно се паникьосвам, най-вече защото не съм готова още с приготовленията и идея нямам как ще се справяме сами, понеже майка ми ще дойде на 9-ти януари. Не че не мога да се оправям с бебето, но кой ще се оправя с баткото и неговите задачи, ей това не е ясно. Но каквото, такова, все ще му намерим решението.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #386 -: ноември 28, 2014, 13:32:29 »

И аз не виждам нищо притеснително от прегледа,освен твоята тревога. beating
За секциото и аз колкото и да искам да не е,все имам предчувствието че ще се наложи.Дано да не предизвикваме така съдбата.
Каката беше седалищно до към 30 седмица някъде,така че има шанс.Можеш да потърсиш онези "дупещи" упражнения за обръщане на бебето.Не знам дали от това,но е факт че нашата мадама се обърна накрая.
За приготовленията недей да се тормозиш също.Така ще се нареди всичко,че ще се чудиш за какво си го мислила.А и сред тревогите ти нищо чудно и да преносиш накрая :)Пък и що да не си дойде детето като подарък от Дядо Коледа,точно на празника? heart
Аз като те чета и си казвам,само да стигна до твоите седмици...
Ох,момичета много ми е зле днес.Не че и преди не ми се беше случвало.Цял живот съм с ниско кръвно и постоянно имам неразположения благодарение на него.Днес ми е едно такова студено,понаболява ме главата,гади ми се,като ставам ми е замаяно,СПИ ми се!Е след като хапнах на обяд премерих кръвното и е доста паднало.От нормално 110 на 60,сега ми беше 80 и нещо на 50 и нещо.Толкова ми е отмаляло ,а трябва да водя детето в 5 на урок.Смятам да поспя сега с нея малко и после да се помъча с шоколад,че хич не ми в драго сладкото. nea
« Последна редакция: ноември 28, 2014, 13:45:24 от Рубин » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: ноември 28, 2014, 22:01:06 »

Мари не го мисли толкова мила. Ще се оправиш и с двете деца, дори и да си сама. Жените сме така устроени , че винаги да намираме начин и да вървим на пред. Вярвай в себе си и ще видиш, как всичко ще си дойде на мястото.
Новините не са никак тревожни от прегледа, явно просто ти си по чувствителна сега и ги приемаш тревожно. Не сравнявай бебетата по размер и килограми и не се доверявай на това как е по принцип. Твоето бебе е уникално и единствено и не влиза в никакви средни статистики. Това че по принцип второто трябва да е повече килограми или по малко от първото не означава че при теб ще е така. Както няма да е еднакво с първото ти дете, така няма да е еднакво с никое друго.  Girl_hide
Дано да се обърне скоро, за да си имаш нормално раждане. Мен много ме е страх от това секцио и ако се наложи да правим такова не знам как ще се настроя психически. Страх ме е от упойката, не от нещо друго  crazy колкото и налудничево да звучи. Никога не са ми правили никакъв вид операция и не са ми слагали упойка и много ме е страх точно от това. Ама и нашата много обича да седи по дупе или на страни и да я видим каква форма ще заеме на края. В последно време я усещам как се е разположила на страни, понеже ми разпъва корема на ляво и на дясно и скоро ниско долу не ме е ритала. На последния преглед беше седалищна, ама ние имаме много време още да се въртим.

Аз днес пък да се оплача и аз, бях на пореднто натоварване с глюкоза и вече ми дойде мноооого в повече, та като взех да  bad половин час след като я изпих и прекратихме изследването. Тъкмо се навих с триста зора да ми сложат абоката, за да свиквам, че по време на раждането няма да ми се размине и трябва да си правя идеята, то па не стана нужда на края. Сега не знам какво ще ме правят, ама отказвам посмъртно да пробвам пак да го пия тва. Веднъж се изтърпява, втори път айде...ама трети път вече ти идва в повече. Сега сигурно ще ми дадат машинка да се следя вкъщи преди и след ядене и така. Не виждам друг начин.

В началото на седмицата пък почнахме курсовете за бременни и ми са супер интересни. Ходя в болницата и тука има една отганизация в която акошерки от родиното, доула има една и казват тука, дават курсове и се завръзват много приятни контакти. В понеделник с тях учехме масажи по време на раждане, а в сряда в болницата два часа си говорихме за раждането. Днес трябваше да съм на един друг за масажче на бебето, ама го отмениха, че времето ни е ужасно.

та спирам, че пак станах дълга. Иначе сме добре, беба мноооооого шава два дена...не спира...чак вечер не ме оставя да спа...ама пък и се радвам и я насърчавам да си рита, че като е кротка и се чудя що не шава  pardon

Хубав уикенд на всички и много цунки по ритащите сладки коремчета  heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: ноември 29, 2014, 08:19:37 »

Ами такива сте ми сладки тук.Много се радвам на всички!

Искам да кажа на Мари като човек лежал 3 месеца със скъсена шийка и родила в 34 г.с.Първо шийката ти си е в норма,въобще не трябва да се тревожиш.Наистина ,ако имаш болезнени контракции е хубаво да си почиваш повечко .А и ходенето си е натоварващо ,още повече 6 км.Ама ти си истински маратонец ,браво на теб.Това ,че бебо може да се роди примерно 3200 ,вместо 3900 въобще не е проблем според мен.За коликите донякъде си права ,но Явор въпреки че се роди в 34 г.с. нямаше кой знае какви колики ,даже мога да кажа че почти нямаше ,а зъбите му никнат като гъбки ,така че споко.А и освен това проходи на 11 м ,което си е 9,5 коригирани smile.
На Бера да й кажа как супер много добре я разбирам за абокатите ,но на мен ми с еналожи още в 25 г.с. да ме надупчат яко ,защото абокатите е хубаво да се сменят на 5 дни,но така и не можах да свикна.Аз прилагах следният трик ,защото е хубаво да си максимално отпуснат като ти слагат абокат ,защото иначе колабират вените и се пукат ,гледах настрани и започвах да си представям нещо хубаво.Много силно мислех за бебко или въобще за каквото и да било и ми се получаваше много често.Даже скоро трябваше единият родител да дава кръв за Васерман относно изследвания за яслата,разбира се ,че не бях аз smile
Тук имате прекрасни бременности всички.Умни сте ,информирани и страшно много ви се радвам .Сигурна съм ,че не съм ви наплашила с нищо.Целувки!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: ноември 29, 2014, 09:46:28 »

Рубин,BeRa,fiibi_bg, благодаря за разбирането, понякога човек има нужда да чуе някоя успокоителна дума give_rose
fiibi_bg, то е ясно, че какво ти дойде до главата трябва да го приемеш и преживееш, но моите притеснения идват главно от това, че съм свикнала всичко да върви по учебник и да съм подготвена, а в случая и двете неща не са налице, ще опитам поне с второто да компенсирам тези дни.
А за 6-те км, държа детето да се движи и затова ходим на неговите занимания пеша, те са на 1.5км, но аз го водя и после вземам, та ако няма друго не ми мърдат 6-те км дневно, но си признавам, че последните седмици ми се искаше да са наполовина по-малко. Така че от другата седмица сме с колата, тъкмо и зимата настъпва вече по-сериозно. А и с това положение на бебето, няма за къде да се напъвам, нали казват, че движението помагало за по-лесно вагинално раждане.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines