Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 13:27:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213263 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: ноември 24, 2014, 17:33:18 »

Днес бях при медицинската сестра и ме похвали много за диетата. Каза че се справям идеално и да продължавам в същия дух. В интерес на истината днес захарта ми е по ниска от всеки останал ден преди това дето мерихме с нея  crazy а включихме хляб и въглехидрати в диетата. Нищо не разбирам...ама не е и нужно...щом действа ще продължавам по същия начин  pardon в петък съм на натоварване с глюкоза  angry и другия вторник пак съм при нея със записките от менюто ми.
В други ден почваме курсовете за родители, на 25ти съм на една лекция за масаж по време на раждане а на 28ми на друга за масажче на бебенце.  danceg програмата е пълна и вълнуваща, беба разпъва корем на поразия  Bravo и мама е супер доволна  Girl_hide
Остават две седмици някъде да съобщя новината за бременността ми в бг (че освен едната ми баба и родителите на милото ,никой друг не знае...и вие разбира се  blum )  Та ще бъде голям бум изненадата, която съм подготвила. Решила съм на 07.12 в деня на рожденния ми ден да пусна снимкавъв фейса и....да чакам реакции...най вече от лелите и братовчедите ни  pullpigtails Xixixi

Мари жадна съм за естествена елха, ама нашатавинаги е изкуствена ,за съжаление. При нас с това вечно лято ако искам да украся нещо естествено, ще трябва някоя палма да довлача вкъщи  funnytooth и както се шегувахме с майка ми една година, да я украсим вместо с играчки с кокосови орехи а под нея маймунка облякана като Дядо Коледа  tease Да оставим на страна въпроса, че нашия Дядо Коледа не идва на елени а на камила  insane
Аз сладките тази година ще си ги спестя, че иначе правя като теб през няколко дни и пред телевизора егоистично си ги изяждам , а както ми са забранени, ще направя само преди Коледа, за да не ме изкушават преди това.  pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #361 -: ноември 24, 2014, 18:44:57 »

Браво убавите новини BeRa бях убедена че всичко е наред  Bravo

Аз по социялните мрежи не искам да показвам че съм бременна. Моята рода знае, тук знае офиса, приятели и роднини близки.Даже бременни снимки не искам да правя, малко е тъпо но ми е много суеверно, аз да имаше как до раждането нямаше да казвам.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: ноември 24, 2014, 20:01:05 »

Мариолка то има повери, че на колкото повече хора кажеш след 3тия месец, толкова по-бързо ще проговори. А аз да ти кажа много съжалявам, че нямам снимки с корем. В крайна сметка след време като ги погледнеш ще ти наняват мили спомени.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: ноември 24, 2014, 20:21:17 »

Лелеее...то ако е верно това поверие, наща мома трябва до пенсия да не проговори, както се крих и продължавам да го правя.  tease

Мариолка, снимките с корема не е нужно да ги показваш на никого, но и няма вечно да си с него. Ще дойде ден в който ще съжаляваш, че не си се снимала  girl_wink Ние постоянно си правим фотосесии и ми е много приятно да гледам разликата в коремчето, как расте.

А за споделянето във фейса...при мен е друго. аз съм на почти 7000км от бг и това ми е единствения начин за комуникация с всички близки, познати и приятели. Ако съм си в бг ,ще се виждам с хората и ще ми видят корема, съответно ще са в течение с нещата, но ако не кача снимка или да съобщя по някакъв начин, няма кой да знае че си имаме бебе.  Girl_hide От друга страна, роднините ми е ясно че ще искат да ме видят бременна и като не могат да ме видят на живо, както теб те виждат твоите баби и лели ,примерно, то поне снимки ще искат да гледат. Ако трябва на всеки по отделно да пращам по скайп, то трябва с дни да седя пред компа и само снимки да разпращам.  crazy Друго е като си в чужбина.
Аз изобщо не съм суеверна и тия бабини дивитини с разни поверия не ги вярвам. Единствената причина, заради която се крия толкова време беше в началото от страх, щото не знаехме дали и до кога ще се задържи, а не ми се искаше после всеки да ме пита кво е станало и да ми ровят в раната. Както имам толкова аборта, не е приятно после някой като вземе да те разпитва. За това исках да съм сигурна, че всичко върви добре и тогава да казвам и в последствие ми дойде идея, че мога изчакам още малко и да сервирам новината за рождения си ден  Girl_hide
« Последна редакция: ноември 24, 2014, 20:29:49 от BeRa » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #364 -: ноември 24, 2014, 20:31:23 »

Пънки достатъчно хора знаят, работа във фирма с 1000 човека, ако не проговори по-рано не знам....Който ме е питал съм казвала, аз съм ги чела всички поверия знам ги smile

BeRa Засега имам една снимка с корема, и я изпратих на майка ми и леля ми. Просто много трудно преживях загубата миналата година, и бях казала на много хора. За това сега си мълча. Снимки мога за себе си да правя но не и да ги качвам. Знаеш ли колко мои познати ей така директно от бебетата качиха, това е още по готино и изненадващо според мен  pardon Гледам приятелки американки, ее ту мач са ми. Всеки ден снимка на корема, коя седмица е, какво е яла и пила във фейса качени...
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: ноември 24, 2014, 21:26:06 »

Еее Мариолка, под споделяне на новината нямах в предвид седмични отчети в снимки  lol нито пък че снимките които си правим трябва да ги качим някъде в нета
Ще бъда в седмия месец и от една две снимки ще бъде достатъчно да се разбере.
То си е въпрос на разбиране и усещане. Аз ако на майка ми и пратя една снимка само от бременността, за мен е супер недопустимо. Моите родители са също тук и се виждаме редовно и въпреки всичко постоянно и пускам снимки, които сме си правили и клипчета на беба как шава, а тя се разтапва като си ги гледа вкъщи. Не мога да си позволя да я лиша от това. Едната ми баба пък дето знае за бременността и ме е отгледала и е супер тежко, че не може да ме види бременна и през две седмици и пращам снимки в плик да се радва жената. На нея и казах в края на петия месец и си мълчи и с никой не е споделила, макар че и идва да извика с всички сили че ще става прабаба  heart
Тук испанките още като разберат че са бременни и се почва едно хвалене и чудесии, раздухляне във фейса и прочия...това и аз не го разбирам, ама всеки си решава. Не разбирам също и криенето до като се роди бебето...то е толкова хубаво нещо, което ти се случва, че ако не го споделиш с близки и приятели, с кого друг?н girl_wink
« Последна редакция: ноември 24, 2014, 21:30:40 от BeRa » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #366 -: ноември 25, 2014, 09:18:42 »

Много зависи от разбиранията и предпочитанията на човека. Мое лично мнение е ,че снимка като бременна във фейсбук не бих сложила. Иначе се снимам пред огледалото, с коремчето, по пожами и всякак, иии разбира се пращам по вайбър на моето фемили веднага. Имаме си общ чат с мама, тати и батко и те така се радват и постоянно питат за снимки. Същото е и след всеки преглед при доки smile Даже се дразнят като видят някоя размазана снимка от ехографа и почват да недоволстват по адрес на моя лекар smile

Наистина е много трудно като най - близките са далече, но аз предпочитам да им пращам лични съобщения на тези, които се интересуват, даже много по - мило ми става като ми пишват на лични "Искам снимка с коремчееееее  heart" Това са главно хората на ММ в Турция, големи сладури, които не могат да ме видят ,защото не мога да си позволя 8-9 часа път с кола smile А във фейсбук, може би вече ми е много банално поради ежедневните снимки на бебоци и бременни, които се сподялт - не знам, или хората в моя списък са луднали, или нещо аз съм много назад...но за мен не е нормално да качваш по 10-20 снимки на новороденото си бебче във фейсбук всеки денн. Може и суеверие да го наречете, но аз съм против това. Даже като си говоря с мои приятелки и близки по тази тема ги предупреждавам, ако някой ден живот и здраве нашата бебка си дойде и аз ако лудна да качвам нон-стоп снимки, просто някой да ме стресне и да ме спре lol

На мен ми е първа бременност и слава богу преди това съм нямала горчиви изживявания със загуби и т.н., но все пак все нещичко отвътре ми пърха. И се моля всичко да е наред, да продължим така както сме сега, защото доста "път" изминахме. А за проговарянето - аз това не го знаех и както вече ви бях разказвала, веднага щом разбрах ,че съм бременна казах на всички близки и за отрицателно време имам чувството ,че целият свят разбра. И на следващата седмица проблемите тръгнаха. Едното със сигурност няма общо с другото, но след това не знам защо, доста съжалих, че сме казали на близки и приятели, а не само на семействата. Та ,ако съдим по това - нашата бебка трябва да проговори веднага  blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #367 -: ноември 25, 2014, 10:34:51 »

BeRa ее нямах предвид че ще правиш отчети, като знам тук едва сподели, едва ли ще имаш нова снимка всеки ден. Ти разбираш поне колко е трудно и колко искаш да запазиш за себе си висчко.Аз също пращам на нашите снимки от бебо, даже сега от 3D им пратих, баща ми така се беше шашнал, приличало на истинско бебе  funnytooth, По-скоро съм на мнението на Хю че снимки на лични само по време на бременноста а за след това ще видим.Със сигурност планирам бебешка фотосесия в първите седмици, а за понататък като знам колко малко снимки от мен качвам сигурно ще е същото и с бебока.

Иначе ММ снощи звъни ми аз полусънена ( той е в командировка в Хелсинки) и ме пита да потръчам ли на Tommee Tippee Starter Kit, намален е, и аз му викам прави каквото искаш, и се оказа че го е поръчал. Като го гледам има всичко, но ако се кърмим ми е излишен. Е винаги мога да го пусна в продавалника ако не го ползвам.

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B004GCJF9U

Имате ли някакави мнения за Карера детска количка? Вижда ми се много компактна и лека и на добра цена, гледам много се ползва.

Стана ми много интересно, в тази тема се събрахме с проблемите, а в съседната са ветеранки съформуки. Аз ще си остана тук засега smile па ще се местя като родите вие  blum
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: ноември 25, 2014, 12:30:54 »

Мариолка комплекта е супер! Не бързай да си мислиш, че ако кърмиш няма да ти трябва. Има си контейнерчета за кърма, а биберонита можеш да ползваш за чайче против колики.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: ноември 25, 2014, 14:48:56 »

Мариолка, и аз съм си взела точно от Амазон на Томи типи кит, само че моя е с по-малко неща и помпа за кърма. Хубав е, по-евтин от повечето. Можеш да ползваш шишетата наистина за чайче за колики, за вода, ако се налага, може да ти се наложи да отсъстваш и да дадеш на някой да храни бебето..Има за какво да ти влезнат в употреба Wink Най-полезни са контейнерчетата, аз си закупувах допълнително, защото смятам да позамразя малко да имам за по-нататък резерви за дохранване. Нагревателят също ще ти влезне в употреба, защото в него се събира и бурканче за пюренце smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #370 -: ноември 26, 2014, 09:04:53 »

Добро утро мамита smile Аз малко да ви се оплача - настинала съм... И звъннах веднага на моя доктор вчера преди да е станало положението зле. Боли ме гърлото, запушен нос - кофти  nea Добре, че температура нямам. Общо взето съм на лукчета, чай с мед с прополис, доки ми каза да си взема бонбонки кофлет, витамин ц разтворимо, осцилококциум и за носа - морска вода. Прпрочетох и в другата темичка, там имаше едно болно мами , на което и предстои секцио тези дни. Та и от съветите на момичетата там ще се възползвам. Иначе проблем ми е запушеният нос - морската вода не ми помага кой знае колко. Ако някой знае нещо по-ефикасно и така безвредно, ще съм много благодарна.

Иначе и другото - знам , че оплакванията ми ще станат много, но тази нощ се събудих от ужасна болка в прасеца, чак се разплаках. Не знам точно как му викат - крампи или спазъм..една ужасна болка и ММ добре, че скокна веднага да помасажира и ми отмина. Не изцяло - сега ми пречи пак като вървя...Но е по-добре. И на мен ми стана много странно защо се получава, все пак изпивам 8 хапчета магнерот на денонощие + 1 аспирин  crazy Или въпреки това, явно организмът не може да свикне с много килограми и тежестта...знам ли  huhhuh.gif
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #371 -: ноември 26, 2014, 09:09:29 »

Хю за носа вземи си Хималая за запушен нос, прави чудеса, мажеш се на челото и около синусите, отпушва на секундата.Намажи и гърдите и краката завий се и почивай

За крампите, нормално е, въпреки че си на високи дози магензий,знам какво е, аз ги имах преди много често и е някакава ужасна болка, шефката ми е разказвала как ей така е будила посред нощ мъжа и от викове от болка. Да се оправяш бързичко
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: ноември 26, 2014, 10:10:10 »

hulcy, аз бих ти препоръчала този продукт на Веледа http://www.weleda.de/produkt/s/schnupfencreme, много ефикасен и напълно безвреден за бременни, питала съм специално и май напоследък ми се налага често да го използвам. Не съм сигурна обаче дали го продават в България, може би трябва да потърсиш в някоя по-голяма аптека или дрогерия.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #373 -: ноември 26, 2014, 12:53:07 »

Marri & Мариолка, благодаря ви многооо!  good Хималаята дали е това - http://bio.kasida.bg/himalaya-naturalen-balsam-kold-10-gr-32-10039.html ? Мисля ,че ще се намери по - лесно. Но нищо не ми пречи да потърся и другото кремче в по - големите аптеки. Чудех се дали да остана вкъщи, но има толкова много неща на работата с наближаващата Коледа  angry и не знам ако ме няма 2 дена и като се върна какво ще ме очаква  shok Разбира се, здравето и бебето преди всичко, за сега не ми е отпаднало и съм сравнително добре. Гърлото попремина, с бонбонките на Хималая. Остава да оправим и носа. Даже в почивката ще си го взема това мехлемче.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #374 -: ноември 26, 2014, 12:58:12 »

Това е да на Хималаята. Ами поне днес остани вкъщи за да не се влоши  good
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines