Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:52:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 212895 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #345 -: ноември 20, 2014, 21:59:16 »

Бера, ГД е комплекс от висока кр.захар, голям плод и много околоплодни води, ти засега имаш само съмнителна кр. захар.Ако има от някъде си купи апаратче за мерене на кр. захар и я следи преди и след хранене и си води записки, така хем ще прецениш кои храни ти я вдигат. Аз съм сигурна че всичко е наред щом бебка си върви като по учебник
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: ноември 21, 2014, 08:36:54 »

Бера аз пазих диета през бремеността.Мога да помогна със съвети ако искаш.Аз съм с Инсулинова резистентност отпреди бремеността.
Диетата ти трябва да включва много месо,пресни плодове и зеленчуци,пълнозърнести храни,ядки-по възможност сурови,млечни продукти.не трябва да консумираш продукти със съдържание на захар и всякакви подсладители по възможност,никакви пакетирани храни като чипсове,снаксове,солети,сладки,вафли и други подобни,да избягваш сушени плодове,грозде,череши,газирани напитки ,сокове които не са приготвени в домашни условия.
Когато приемаш въглехидрати те трябва да са от така наречените бавни въглехидрати-кафяв ориз,червени картофи,боб,леща,грах,пълнозърнест хляб.
Продуктите трябва да са варени или печени с възможно най малко мазнина и по възможност тя да е зехтин,месото да не е тлъсто,и солта при приготвяне да е по ограничена.
Надявам се да съм била полезна.Питай ако мога да помагам с нещо.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: ноември 21, 2014, 13:20:27 »

Мариолка, за сега ми следят захарта в болницата и казаха ,че не се налага апаратче за редовно следене, може би защото другата седмица ще правим пак натоварване с глюкоза  angry

До сега се въртях по кабинети и на всякъде ми обясняваха на дълго и широко какво и как да ям...вижда ми се тоооооолкова сложно  girl_impossible не за друго, а понеже аз никога съм нямала режим за хранене, а сега на всеки три часа задължително трябва да ям. на обед и вечеря задължително трябва да имам въглехидрати, дали ориз, паста или картофи, месо и зеленчуци. тези три неща са задължителни.
Гучи много хубаво си ми обяснила за диетата. Абе нищо не ми казаха за тези бавни въглехидрати или да си вземам някакъв друг вид ориз или пасти. Ще взема да питам другия ден като ходя пак. За сега ми искат да записвам всичко което ям и в колко часа, за да видят как се храня. Така до петък, когато направим натоварването с глюкоза и видим резултата. Ако пак е високо, вече ще ме пратят на ендокриолог и там ще ми направят специална диета по грамажи.
Аз общо взето не виждам какво не се храня правилно при положение ,че всичко забранено ми е изхвърлено от менюто. Нито пия купени сокове или газирани напитки...карам изцяло само на вода и сутринта сега фреш от портокал ,заради желязото...нито ям чипсове, снаксове или каквото и да било от сорта в опаковки, нито сладко, тестено не ям нищо. От как съм бременна съм го изхвърлила почти изцяло, вкъщи само зехтин ползваме, от саламите ям само позволените тук и то с ниско съдържание на сол и мазнини. Знам ли вече.
Винаги имаме прясна салата на масата с пекано пуешко или пилешко, по някога и телешко. Свинско готвим на месец два веднъж. Готвя с кухненски робот, в който няма запържване и много мазнина и всичко уж е по здравословно. Не пържим нищо, освен рибата, която ям веднъж на седмица, по някога прескачам и отива на две седмици веднъж, ама по друг начин не ми харесва. Вечер гледам да ям възможно най леко. Наблягам много  на киселото мляко...ха кажете ми къде бъркам. Че не ям под час? в тва ли да е проблема, дето толкова ми го набиваха днеска в главата. Да съм ядяла по малко...ми аз много и да искам не мога да ям...то си ми личи и на килограмите, че не си прекарвам деня в тъпчене с каквото ми падне.
Не знам....тва ядене по сложно ще ми дойде и от гаденията в началото и киселините и всичко неразположение ,което съм имала до сега.
Гучи, бъркам ли някъде според теб?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #348 -: ноември 21, 2014, 14:33:39 »

BeRa тъй като аз съм същото заболяване като и Гери мога да ти кажа че не бъркаш никъде. Да винаги трябва да ядеш редовно и поне 3 пъти на ден, но храните които ядеш не са причината за високата кр.захар така че не се обвинявай. Просто си имаш някакво предрасположение явно, нали все на нас се падат тези неща. Спазвай си режима и бъди спокойна, без стрес че и това влияе, и се радвай че бебка е добре и не избързва много в седмиците. Имаш ли някой в твоето семейство с диабет?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: ноември 21, 2014, 14:48:18 »

Бера за храненето наистина трябва да се храниш редовно,но не в големи количества.Важно е да се закусва.Понякога през бремеността се отключват различни неща на хормонално ниво.Важно е да има следене.Каква е идеята на това да те тестват няколко пъти с глюкозата.Какви са нивата на кръвната захар спрямо инсулина.Гледаха ли гликемичен индекс.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #350 -: ноември 21, 2014, 17:22:53 »

Милата ми BeRa, аз не съм много наясно как се борави с тази повишена захар, но като гледам тук момичетата са дали страхотни съвети. Аз като прочетох забранените неща...половината поне си ги позволявам, защото на периоди само глупости ми се ядат.  crazy компенсирам с плодове, сурови ядки, кисело мляко, мляко...днес мисля риба да хапна. Но общо взето, да чукна на дърво, за сега положението е добре, въпреки ,че не се ограничавам много много. Явно наистина си е до натура и предразположеност на организма. Е при мен килограмите са си доста, вече няма да казвам колко smile След малко пак ще ми се скарат сигурно - чакам пред кабинета на моя доктор. Часовте вървят с горе долу 3 часа закъснение , ужас  crazy Дано всичко е наред с бебка пък, ако се налага и повече ще се чака. Аз мога да се похваля, че бях при лоя ендокринолог, отидох заедно с татко и покрай него си поговорихме за мен. Погледна изследванията и всичко, реши,че мога да спирам селена. С едно хапче съм по - малко smile за сега спирам, че и батерията ми е на свършване. Дано после и след прегледа да мога да се похваля smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: ноември 21, 2014, 21:11:58 »

Матиолка, дядо ми до колкото знам е бил с диабет.  Мен за в момента ме водят някаква нетолерантност ли как се казва. Не е задължително да мине в диабет, за това се борим в момента и дано да успеем  smile Бебка не че не избързва много в седмиците, а въобще не избързва. На пред е с ден два, което е повече от идеално. Това за сега ме успокоява, защото ако имаше нещо, щеше да избързва, предполагам.

Гучи това ,което са ми пуснали е глюкоза, преди натоварването - 91 От стойности (70-105) , час след натоварването е 251 от максимално 190, на въория час е 151 от 165, и на третия час е 118 от 145 максимална стойност.
За да ме водят диабет ,казаха, че освен на първия час, трябва да имам надвишаване в още един фактор, товст и втория час да ми е над нормата. Понеже е малко под нормата , се нашага пак да повторим за да видим дали е било нещо моментно...поне аз така разбрах. Казват ти , трябва да се повтори и това е. друго от към глюкоза не са ми пускали до колкото гледам тука. Урина и кръвна къртина ми е пусната. в урината е изследвано за глюкоза и пише че е негативно, някво билирубина и още не знам си какво, които също са негативни. . Това са ми правили.
Днеска се храня под час  angry и записвам всяко нещо ,което ям в една тетрадка, колко грама...лудории...струва ми се като някоя мания на тема килограми...четем тия етикети, търсим всичко да е 0%захар, 0% мазнини...ама...какво да се прави...както ми набиваха днес в главата...има едно бебе там в корема, за което трябва да се грижа добре  pardon
А , я да питам, какво закусвате вие...тука под закуска разбират кафе с мляко, или чаша мляко...за мен това не е закуска. После правят късна закуска плод примерно или малко хляб с шунка и кашкавал да речем, но главно плод. В бг винаги са ни набивали, че закуската трябва да е най силна и богата. Направиха ме на две стотинки, като им казах, че миналия ден съм си направила 50гр макарони със сирене за закуска след като ми казаха че трябва да ям въглехидрати. Как съм можела да ям това нещо за закуска...да не съм го правила повече. Че колко спагети и макарони сме си изпонаправили като деца сутрин, ювка или прочия.

Хю, какво ти казаха на прегледа  Girl_hide а и да те питам. Ти кога влезе в седми месец? Тази или миналата седмица. Аз не знам сега от 27ма или от 28ма седмица влизам в седмия месец. Според моята акошерка от 28ма седмица почва седмия месец, а където и да гледам по таблици и дори лентичката тука, всичко сочи от 27ма седмица. crazy не че има значение толкова, ама бабите все питат в кой месец си, началото ли , лтая ли, средата ли...хич не разбират от седмици  pardon
« Последна редакция: ноември 21, 2014, 21:18:28 от BeRa » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #352 -: ноември 22, 2014, 00:18:00 »

Мина и днескашният преглед благополучно  Bravo Въпреки ,че с час за 16ч. влезнах в 19ч.  angry Голямо закъснение , голямо чудо беше.

Сега, по същество smile Малката ни е вече 1012 гр., т.е. цял килограм! Развива се добре, пак сме няколко дена преди термина - което е било идеално. Вече със сигурност доки каза, че инжекции няма да има. Всичко си е както трябва. Само малко ме притесни факта ,че пъпната връв се е увила веднъж около вратленцето. Но това не носело никакъв риск, тъй като 50% от бебчетата се раждали така, и поради това ,че връвта е достатъчно дълга и хлъзгава, нямало как това да навреди на бебето - това бяха обясненията и успокоенията на доктора ми. Даже ми каза, че се чудил дали да ми каже за увиването , че като ме знае каква съм..Сега го приемам по - нормално, освен това следващият преглед ще ми е чак след месец - това никога не е било при нас. Веднъж на 2 седмици се налагаше да ме гледат заради инжекции, многото хапчета, скъсена шийка и т.н. Та си викам, ако имаше нещо притеснително сигурно щеше пак да ме извика след 2 седмици  pardon Този път бяхме с татко на прегледа, той си е тук за 1 седмица, а мъжа ми е в Турция за бебешките покупки smile Та тате беше толкова развълнуван милия  heart Аз като влезнах в кабинета той беше навън, малко на въздух и като се върна тропна на вратата и вече прегледът беше минал. И докторът пак ме видя на ехограф заради татко , за да може и той да види бебка. Много мило ми стана smile

BeRa, и на мен са ми тооолкова объркани тези седмици lol Но вече от седмица ,който ме пита си казвам ,че съм в седмия месец smile Моя доктор на времето беше ми казал "След 28-ма седмица никакво пътуване, че тогава ще си в 7-мия месец и всичко може да се очаква". От това си правя извода ,че за 7-мия месец считаме 28 г.с. макар и да пише различни неща по различните сайтове  pardon
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #353 -: ноември 22, 2014, 00:27:20 »

BeRa, забравих за закуската да кажа - аз всяка сутрин си хапвам две принцески с кашкавал и резенчета домати отгоре. Или 2 припечени филийки с кашкавал и сирене. Гледам по - рядко да е салам + кашкавал. И пия или айрян, или чай, или по - рядко сокче. Това към 7.30ч. Към 10.30-11ч. пак съм гладна и си хапвам нещо сладко с едно мляко с нес на работата. Обядвам към 12-1ч. в близкия ресторант. Следобед гледам да ям плодове и сурови ядки. И към 6ч. , когато свършва работното време съм адски гладна и ям доста стабилно, с десерт и всички екстри lol А иначе хляб ям само на закуска и така.

За макароните - за мен няма по - нормално нещо от това да се яде на закуска макарони със сирене. Сещам се за мама - тя толкова често ни правеше такава закуска. Или пък също кускус. То ако става за въпрос за мен е много по - ненормално да ядеш пържени яйца и бекон на закуска, както правят англичните. Така, че хич не ги слушай, всяка нация си има различни вкусове. И стискам палци всичко да е наред със захарта  give_rose
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #354 -: ноември 22, 2014, 12:30:45 »

hulcy браво за хубавите новини   yahoo  бебчето ти е супер и наистина няма страшно за пъпната връв. Щом доктора ти не вижда нищо страшно и ти трябва да си спокойна. Аз моя никога не съм го питала за моето бебче и пъпната й връв, а съм сигурна, че не би ми казал защото съм голяма шаш и паника smile

BeRa дано всичко накрая наистина се оправи с тази захар. Аз нищо не разбирам и не мога да давам съвети, само все се моля за теб, всичко да се нареди. Моята закуска се състои от овесени ядки с кисело мляко. А от два дена вече се случи нещо странно. Никога не съм обичала прясно мляко. Пийвала съм само първите 6-7 месеца от живота си докато съм била на кърма. След това го връщах и не го приемам под никаква форма. Но от два дена се будя със страшно желание за прясно мляко и закусвам овесените си ядки накиснати в горещо мляко и мед, странна работа  pardon Закусвам овесени ядки защото от дете страдам от запек и само това ми помага и то не винаги.
За месеците, кога почва и свършва даден, понеже и аз попаднах на доста разминаваща се информация общо взето гледам така на нещата. Терминът ми е на 11.01 така, че всеки месец на 11-то число влизам в новият месец smile Разминават се понякога нещата но някой друг ден не е фатален. Когато бях на обиколка в родилното и гледахме недоносените бебчета, все питахме "това в кой месец е родено" "А това" и тогава акушерките ни казаха, че не е важен месеца, а седмицата, дори всеки ден е от значение.
Мами когато влезете в седмиците с 3 отпред и времето започва да лети. Поней така е покрай мен. Всякаш беше точно вчера когато бях 29 г.с. и 6 дена, а утре ще са 33 г.с. Нижат се толкова неусетно дните. Стига съм писала, че се размечтах smile Леки и приятни почивни дни на всички  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: ноември 22, 2014, 13:13:03 »

Здравейте, момичета!
Хайде и аз да се разпиша, че отдавна не съм се появявала.
Не мога да дам никакъв съвет за диета, особено свързана с въглехидратите, но ми е интересно всичко, което споделяте тук и  ми дава тема за размисъл върху моето меню. Аз честно казано не знам къде съм с килограмите, ще разбера следващия петък и подозирам, ще е нещо от рода на минимум 3 кг за 5 седмици, подозирам и че ще ги мина. Аз винаги съм се хранила относително здравословно, без преяждания и винаги съм била в кг под норма. Сега, а и преди бременността сутрин като стана пия кафе с мляко, ограничих значително количеството кафе разбира се и някаква бисквитка, пълнозърнеста,или домашно приготвени сладки или изобщо нещо дребно, но не много сладко и в никакъв случай шоколад. По-късно към 10 ч вече си закусвам със сандвич и зеленчук или някакъв вид мюсли или овесени ядки с мляко. Сутрин, след ставане нищо не ми се хапва.
От две седмици имаме машина за хляб, изпробвам най-различни рецепти и всеки път резултатът е превъзходен. Вкъщи сме любители на пълнозърнестия хляб с ядки и семена и сега имам възможност да експериментирам.
Последните дни движението на бебето ми причиняваха болка, в някои случаи и доста остра, такова нещо не ми се е случвало преди. От вчера следобяд съм доста по-добре, вероятно си е сменило позицията.
Много съм изморена тези дни, физическото и психическо натоварване ми идват в повече. Психирала съм се на тема преждевременно раждане и подскачам само като леко ме заболи някъде.
Нямам търпение да мине прегледа другата седмица, за да видя какво е реалното положение.
Започнах да поизпирам и приготвям някои неща.
Общо взето това е при мен.
Вече съм на коледна вълна и се опитвам да се поразсея малко, но за разлика от run_girl, на мен ми се вижда, че времето върви мнооого бавно и все ми се иска да съм една седмица по-напред.
« Последна редакция: ноември 22, 2014, 13:17:49 от Marri » Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #356 -: ноември 22, 2014, 18:18:31 »

Marri здравей  smile тъкмо и за теб се бях разтревожила, но като знам че си имаш детенце, сигурно не остава много време за форуми. И ние в нас сме с хлебопекарна. Когато нямам време там правя хляба, а когато имам си го меся сама. Обожавам домашният хляб  smile Истината е, че в купешкият не знаеш какво има, а домашният освен, че знаеш съдържанието можеш да си сложиш абсолютно всичко smile
За болезнените движение да ти кажа и аз съм така. Много ме боли в последно време, дори вчера успях и да ревна  cray . Не знам точно с какво, но много обича да ме натиска в пъпа. Така болезнен е станал участъка, че едва успявам да се намажа с масло, или дори като си вземам душ едва измивам мястото. Направо е ужасно. Явно стават много силни бебчетата и мястото, като не им стига...
При мен наистина времето лети, може би покрай училището и работата, докато стана в 6 сутринта и вече си лягам в 12 вечерта, не усещам дните. Освен това изпитите ми започват точно с термина и хич не знам как ще се явявам на изпити. А може би всичко се дължи на това, че му се вижда края, а аз някак не искам да свършва, много са ми смесени чувствата smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #357 -: ноември 22, 2014, 19:08:44 »

Run_girl, и на мен много бързо ми минава времето. Аз го свързвам с работата. Много бързо ми се изнизват седмиците, дано да продължи така. За това си и държа да работя до когато мога, че като бях в болничен в началото на бременноста ми се стори като цял век sad за болките - да ви кажа момичета и мен ме поболя преди няколко дена, наложи се да помасажирам ританото място, защото с часове наред малката поритваше все едно исъщо място  pardon
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: ноември 23, 2014, 16:18:41 »

Хю, вие сте точно 100гр по тежки от нас  Girl_hide Супер, че всичко върви идеално. За пъпмата връв наистина няма от какво да се притесняваш. Има бебета дето се раждат с повече от веднъж увита пъпнавръв. Моята братовчедка, примерно, беше с два пъти увита връв.
Де да можеха и мойте инджекции да спрат  angry много взеха да ми дотягат. Взехме да ги бием от няколко седмици в краката и се оказа, че там посинява много яко, та съм като пребита в краката  pardon ама пък малката много рита вече и веднъж ритна точно където биехме инджекцията и ни стана страшно с мъжа ми, макар че няма как да я боцнем нея. Едно е сигурно...няма да ми ги спрат, защото с дозата, която бием и изследванията ми са в норма, което показва,че ми поддържат гъстотата на кръвта в норми.

Като гледам още днес ще се храня по начина по който ми изискват и утре като се видим с медицинската сестра и ми каже дали е добре или не и ще взема да си се храня както си знам.  Нищо не му липсва на бебето ми, защото си ям разнообразно и на дали е толкова видиш ли фатално, че няма да е точно на три часа. Тва да седя и да следя часовника и д а ям без да съм гладна, щото станали трите часа или да седя един час гладна, щото били минали два часа само от последното ядене, което е било примерно кисело мляко е жива тъпотия.

Мари, вие кога ще слагате елхата? И мен ме тресе вече коледна тръпка. Ние с моя мъж от как живеем заедно сме си направили традиция на 01.12 да слагаме заедно елхата, пускаме си коледни песни и целия декември звучат ежедневно. тъкмо и месеца ще ми мине бързо, че като нямам търпение вече да дойде 30та седмица и нещо взеха да се точат  Girl_hide

« Последна редакция: ноември 23, 2014, 16:21:24 от BeRa » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: ноември 23, 2014, 18:09:00 »

BeRa и ние така, на 01.12 украсяваме, като внимаваме каква елха избираме, понеже преди две години иглички не бяха останали до 24-ти, някакъв странен сорт си купихме....
За коледните песни е същата работа, но само аз и малкият мъж ги харесваме, на таткото му идват в повече. Аз добавям към коледната атмосфера и аромат на коледни сладки, почти през вечер правя от 1-ви до 24-ти. Тази година ще си почивам повече, но подозирам, че пак ще се отчета подобаващо.
run_girl, аз си мислех, че с втората бременност мускулите са доста по-отпуснати и няма да имам болежки при движение на бебето, още повече, че при първата не съм имала такива, затова и толкова се изненадах и донякъде си притеснявам.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines