Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 16:07:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213279 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #330 -: ноември 12, 2014, 10:31:52 »

Имаше пълнолуние ония ден и е кошмарно за мен всеки път сънувам кошмари, но аз си знам от баба ми отиваш в тоалетната и ги пускаш заедно с водата  good

hulcy аз също избеснявам, много колеги страдат от моето настроение, особено прекия ми подчинен, но той си е верно куче, работим заедно от 7 години и си ме търпи момчето. Ще взема да му вдигна заплатата сега Януари че не му беше лесно тия месеци  blush. Иначе за офиса аз си казах вече думата, ако настояват Мариола излиза в болничен, при мен сега станаха 143 човека, имахме даже двама хоспитализирани с бронхопневмония, хайде не мерси  shok

Къде са останалите момичета?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: ноември 12, 2014, 11:48:03 »

Е Мариолка виж, че понякога и на здрави бъдещи мами им се налага да вземат болнични /свав въпрос без да са болни/. Казвам го щото понякога всичко е толкова субективно.
За мен важното за бременните в тоя сезон е да се пазят, че от един грип кви усложнения може си докара човек!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #332 -: ноември 12, 2014, 12:30:02 »

Ама Пънки аз и тогава ти казах че това твоето е било оправдано, оправдано е когато слагаш бебето в риск, за мен да бъда по цял ден помежду толкова много хора е риск.Но аз имам подкрепа от шефката и тя е майка и веднага се съгласи че има голям риск за мен и че няма да се случи сега а след като се върна от майчинство. give_rose
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #333 -: ноември 12, 2014, 17:20:37 »

Здравейте мамчета. Най-сетне имам малко време. Мислех, че не съм влизала от седмица, но когато видях последният ми коментар то минало почти месец  shok Поней това значи, че времето минава бързо smile

hulcy благодаря за загрижеността  give_rose  При теб как мина държавният изпит, ако не греша трябваше да е 8-9 ноември, все те мисля и стискам палци smile А за нервите при бременните аз съм си супер. Още не са ме връхлитали промени в настроението изцяло съм щастлива smile Много ти съчувствам за тази твоя колежка, дано нещата се променят.

BeRa виждам, че имаш още изпитания по пътя sad силно се моля всичко да е наред, ти бъди само спокойна, за да може и бебка да е спокойна. А за кошмарите и аз минах през тях, преди бяха всяка нощ, но от скоро са по нарядко. Стискам палци всичко да се оправи с диабета и да се овладее, ако се докаже такъв  give_rose

За сега не мога да се похваля с нещо при мен. Бачкам, уча и се занимавам с какво ли и не. Пълно гроки съм, но съм щастлива, че съм бременна. Бебка ще я видя във вторник. Много е активна, но тя винаги си е била такава. Вече съм купила абсолютно всичко необходимо за нея, а от моя списък остана втора нощница. Аз едва първата намерих, но и тя не е много подходяща, защото няма копченца и ще ми е трудно с нея да кърмя живот и здраве. Ходя си и на училище за родители, дори си намерих и второ и утре ще го посетя, ако ми остане малко време покрай всичко останало smile
Момичета борят ме едни смесени чувства. Хем съм супер щастлива че идва финала и че живот и здраве ще си гушна бебка, хем не искам тази приказка да свършва, толкова ми е хубаво да си имам коремче и вътре да е малкото ми слънчице smile
« Последна редакция: ноември 12, 2014, 17:22:43 от run_girl » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #334 -: ноември 13, 2014, 08:46:10 »

run_girl , много се радвам ,че се включи, че и аз си мислих за теб, викам си какво стана с това момиче, не се появява, няма я  blush  Как няма какво да се похвалиш - покупките свършили, училище за родители, бебка си е супер - какво по - хубаво от това  girl_wink При мен държавния не беше това, което очаквах, паднаха ми се две теми, които общо взето не бях учила. По - скоро стана при мен свободен текст, малко обща култура, малко това ,което съм учила в бакалавъра. Но все пак силно се надявам да съм го взела, нямам амбиции за висока оценка. Утре ще станат ясни резултатите, да видим една колежка ще отиде да провери и моя резултат иии се надявам да ви се похваля. Ако не - е, ще го преживея, догодина ще се явя пак  pardon В момента бебка е над всичко  heart heart heart

Аз от няколко дена се чувствам едно такова, как да го кажа..много натежала. Движенията са ми по - бавни, няма го онова припкане до преди 2-3 седмици и си усещам тумбачето , че вече все ми напомня, че е там  blum Какво ли ще е положението към 30-та, към 35-та седмица  Girl_hide Разбирам те run_girl за смесените чувства, и аз ги изпитвам още от сега smile Така свикнах да се радвам на коремчето, все да си го пазя, да си говоря, а от друга страна не се сдържам направо като гледам бебешките дрешки , които имаме вкъщи, искам да си я гушна час по - скоро и тези 13 седмици да минат със скоростта на светлината  heart
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #335 -: ноември 13, 2014, 10:56:13 »

run_girl, ти си доста напред с материала, щом всичко ти е купено, аз все още нямам нищо:) НО другия уикенд има бебемания и съм там да разглеждам колички и всичко друго и след това започвам с купуването, хихи.
А ти откъде си, run_girl? Питам заради училището за родители, ако си от София ми е интересно мнението ти. Че аз като изляза в 45-дневния мисля да посетя някоя лекцийка. Дотогава нямам възможност, защото повечето за които съм чела са през деня.
А да ви попитам момичета ще ходите ли на Дни на отворените врати в някоя болница? Имам предвид момичетата от София, извинявам се.
Аз съм решила къде ще раждам, но ми се иска да посетя някоя държавна болница да разгледам и чуя какво предлагат, да се убедя че съм направила правилния избор с моята:) хаха луда работа!
Ох, аз нощем голямо въртене се въртя и като легна на една страна, ама ей така малкоооо по корем ли и аз не знам, бебата като почне да рита ама от ляво и от дясно на корема, изглежда е напречно разположена. Не знам вече как да спя, а ми се спииииии:)
Днес си пуснах кръвна захар, че тоя гестационен диабет много съм го размислила в последно време, не знам какво ми става.
Иначе пия само витамини Пренатал и желязо (като се сета, ужасна забравана съм станала)
hulcy, видях ти снимката във Групата на февруарките във FB, много добре изглеждаш, браво! А за държавния изпит стискам палци!

Лек ден момичета! Без излишни емоции на работа! (аз много се ядосвам с хората на моята работа, ама аз съм си такава сприхава по принцип:)
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #336 -: ноември 14, 2014, 08:54:39 »

mariag, ах къде си ме видяла smile Аз в фейсбук съм в групата на мамите от форума само - каква е тази група на февруарките? Мерси за комплимента, но аз не съм слагала снимка във фб като бременна, сега ми стана любопитно какво имаш предвид  blum

За отворените врати - да ти кажа аз не мисля да ходя никъде (става въпрос за Пловдив), така и така ми беше голям зор докато избера лекар и болница , в която да раждам, не искам да си замъглявам мозъка с още мисли. Мое мнение smile Иначе виж, лекциите за бъдещи родители ще са ми много полезни и на мен, да видим дали ще успея да хвана някоя. Ще започна да чета и една книга за отглеждане на бебчета, тази вечер една колежка от университета ще ми я донесе, била много хубава и полезна. И така. За покупките, и ние сме много назад, но повечето неща са избрани. За количка сега се взехме да се чудим освен за bebeconfort и сега за iCandy strawberry. Последната не съм я виждала на живо, но на видео и снимки изглежда много добре. Ще видим уикенда, ще се решим какво да правим. Леглото ще го купува ММ от Турция следващата седмица - и то е избрано при последното ни ходене там smile

Татко ще идва от Англия понеделник и мама ще прати всичко, което пак е накупила за бебка. След 3 седмици ще идва и майка, т.е. свекито, от Турция, и тя ще донесе всичко, накупено. И впоследствие ще решим ние с мъжа ми какво трябва да допълваме.

Общо взето, леееека полека се подготвяме за финала, макар да си е далечко още smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: ноември 14, 2014, 09:01:45 »

Hulcy ако не е тойна къде ще раждаш? В Селена?
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #338 -: ноември 14, 2014, 12:17:19 »

mariag Не мога да ти помогна, аз съм от Русе. Ние си имаме едно родилно и аз ходих на отворените врати там, защото ми беше много полезна информацията която ни дадоха. В Русе май избора се свежда да родиш в АГ-то или в друг град, като много мамчета ходят в Тутракан. А училището което посещавам е в родилното и е безплатно. Но е само веднъж на месец и аз ходя там от 5 месеца някъде. В нашият град няма много избор на нищо, нито на училища нито на каквото и да е smile Но човек има ли желание намира и начини. Същото е и с покупките за бебчетата. Повечето неща се избират по каталог и чакаш доста докато ги видиш или получиш. Например леглото на бебка го поръчах към началото на октомври, а пристигна преди 2-3 дена. Магазините не желаят да зареждат скъпи неща на скалд и почти за всичко си чакаш, като дори помпата си чаках доста време. Абе кофти си е smile Но аз бързах с покупките защото нямам вече време за ходене по магазините от работа и училище. Искаше ми се да отида на бебеманията, но мъжът ми забрани да пътувам в края на ноември, защото според него било вече рисковано, а майчето не искаше да отлагаме пазара толкова и за това вече няма смисъл да идвам до София smile

hulcy силно се надявам да си си взела изпита, без значение оценката  smile И аз преди се мъчех само за 6-ци, но сега ще го карам по-леко smile Относно натежаването ела ме виж мен smile Толкова ми е странно. Винаги съм била в отлична спортна форма и сега това коремче, което ме дърпа и ме кара да се чувствам тромава, направо ходя като патенце smile А и моите кг не лъжат вече, за един месец съм качила цели 3 кг. Сигурно във вторник ще получа критика от докито, но не мога да стоя гладна имам ужасен апетит. Хапвам малко насищам се и след 2 часа вече съм супер гладна. По моя кантар съм + 12 кг като в тях влизат и първоначалните загубени, но като знам че има още доста седмици в които се качва много...направо не знам smile
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #339 -: ноември 17, 2014, 09:53:29 »

hulcy, изглежда съм се объркала много здраво:) хихи защото има едно момиче от групата на февруарките (FB) което ще ражда в Пловдив, омъжила се е миналата година, около твоите седмици и също пише за Турция и как свекърва и праща неща от там или нещо подобно, и аз съм решила че си ти, а то са просто съвпадения:) Извинявай! В такъв случай, не съм те виждала, хихи.
Мамите там във FB си слагат снимки на коремчетата, много са готини, там големи дискусии правят.

Ох аз в петък и събота бях лепнала някакъв ужасен вирус, повръщане, стомашно разстройство и най-лошото температура, 3 пъти вдигах до 38 и нещо и се бях шашнала. Още ми се гади малко и съм все още на препечени филии. Не пия нищо освен чайове и вода, а и вчера започнах един пробиотик. Внимавайте с тия вируси. Честно казано витамините и мед всеки ден не ми помагат на имунитета изглежда:(

В петък, събота и неделя в София има изложение Бебемания, някой ще ходи ли? Аз съм го запланувала от преди 2 месеца:) защото ние нали още нищо нямаме:) хем малко да образовам таткото.
Момичета, а да ви попитам някоя от вас мисли ли да замразява стволови клетки?
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: ноември 17, 2014, 09:54:05 »

Здравейте прекрасни smile
И аз не съм се включвала скоро, ама така да не ми остава време....Аз бях на консултация миналия понеделник, добре сме, качила съм само 1кг от миналия месец, с което стават общо 4кг твърдо качени от началото на бременността. Имам един, който варира според колко вода съм пила и него не го броим още за качен, но и 5кг да ги пиша, пак за средата на 6ти месец мисля, че е добре smile
Бебока расте, слава Богу, за сега всичко е наред, беше застанал в страшно смешна поза - опънат по цялото свободно пространство, с крачета, опрени в челото  Oh my ... Лекарката ми каза, че щял да става акробат с тия пози, дето ги заема, хахахха  tease Иначе е много подвижен, беше труден за измерване, както обикновено, хихи....А лекарката ми вика :"Спомням си, и батко му беше такъв..Такъм ще си е и като се роди, живи и здрави!". Ама нека...само да са добре децата, и ние покрай тях.
Покрай драмите с моя хемоглобин - след още един куп боцкания и изследвания се оказа желязодефицитна анемия, изписаха ми някакъв препарат, дето се пие един път на ден, на гладно, сутрин до 10ч. Отврат ми е, защото аз без закуска не мога и сега първото, което пия, като стана, е въпросното хапче, което се поглъща с чаша вода и после един час не можеш да се храниш - съответно, през тоя един час гледам да съм седнала, че ми става много лошо sad Ама какво да се прави, ще го пия. Трябва да си следя всеки месец кръвната картина, а след като родя - в продължение на две години ще продължа с наблюдението и приемането на въпросния препарат, за да ме стабилизират, щото положението било "изпуснато от контрол", така каза хематоложката.
От миналата седмица пия и Магнерод, че се появиха някакви болки в кръста и лекарката веднага ми изписа въпросния магнезий, заедно с но-шпа, ако имам по-силни болки. На следващия преглед в началото на декември ще ме провери и за разкритие. За сега понамаляха болките, но и аз гледам да почивам малко повече. Та така покрай мен..Наоплаквах се. Дори няма да споменавам, че не мога да спя и пишкам като отворен кран tease А тази нощ сънувах, че ми изтичат водите и почвам да раждам. И се събуждам, усещам, че наистина ще текна - а то така ми се пишкаше, че едва стигнах до 00, хихихихи....И му викам на моя мъж - "Сънувах, че раждам", пък той в просъница - "Е, ти пък. Ще ти мине.."  crazy pardon Много ми беше смешно  tease
Гледам, че за Бебемания си говорите - и ние ще ходим, че уж нямам вече кой знае какво да купувам, ама ми е интересно. А, искам да взема ваничка с поставка, че Митко още си ползва неговата детска вана, и го питахме дали ще я даде за бебето, а той вика "Ами, не, тази е за мен, ама като порасне бебето, може да се къпем двамата вътре"...хаха, сладур той, ама сега ще търсим да вземем някаква по-малка, хем да ми е удобно да ги къпя и двамата, без да се привеждам в ниското.
А мамите от София - къде мислите да раждате?
Ставам, че пак ми прилоша...Целувки на всички!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #341 -: ноември 17, 2014, 13:31:43 »

Привет и от мен

Аз мисля да мина през Бебемания също, много е близо до нас и се надявам да има хубави неща за разглеждане, искам колички да гледам.

За стволовите клетки не бих замързявала а по-скоро дарила, но там пък процедурата е много сложна  huhhuh.gif

beb4eto_na_me4o все пак че по-добре май че е желязо дефицитна нали? Аз понеже сутрин пия еутирокс, и не трябва да ям половин час, мога да те посъветвам да си правиш една аларма по раничко и да пиеш хапчето и пак да спиш, за да не трябва да чакаш един час. Браво за кг и за малкия мъж, и нашия днес си качи крака на главата, ММ му вика йога бебе  Bravo

Ние днес ходихме на втора ФМ, гадно беше че чакахме да влезнем 1 час, но пък си заслужаваше. Малкия има цяла фотосесия и най-важното е перфектен. Док каза без никакви забележки. В носа прилича на ММ.Тежи вече 350гр и си отговаря перфектно на дните, което много ме радва че нали все треперя над този ГД, ФМ док ме посъветва да направа натоварване с глюкоза в 28-ма седмица. С Дрехите ме мериха и за 5 седмици съм 4 кг отгоре което не ми хареса, въпреки че само на корем съм качила, с S панталон съм, ама и съм се отпуснала много ям картофи и хляб а не трябва ще се сложа на ограничение
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #342 -: ноември 18, 2014, 12:17:51 »

beb4eto_na_me4o много се радвам че бебчето върви добре  give_rose А за хапчето сутрин и аз като mariola85 имам хормон и понеже мъжът ми става много рано, като чуя алармата му изпивам хапчето и продължавам да спя. До моята аларма вече е минало необходимото време и веднага си хапвам като стана от сън smile

mariola85 много се радвам и за теб, че малкият върви добре smile А искрено ти завиждам за това, че сте си го видели на ФМ. Ние и на трите си се криехме и освен малкото й ушенце, нищо не можахме да видим smile

Аз днес също бях на преглед. Моята бебка е супер. Вече сме цели 2200 гр. Доктора 4 пъти я мери защото според него бързала smile но после каза, че най-вероятно ще си имам голямо бебче smile Отговаряме на 34 г.с. + 2-3 дни. Все още сме си в поза за раждане, плацентата вече е втора степен. Каза, че всичко било супер и следващият видеозон ми е чак за 10.12. Според него нямало смисал за сега от друг. Бях и на първият запис на тонове. Беше вълнуващо, а малката хич не хареса коланите. Голямо бягане и ритане smile Вече всяка седмица ще съм на записи. Утре ще пускам изследвания дано всичко е наред и там. Малко се притеснявах за кг защото вече съм +12 и за последният месец качих 3 кг. Мислех, че ще се кара доктора, защото мисля че до следващият преглед ще кача още 3-4 с този апетит, но той не направи забележка, така че се моля да не е претупал тази част и ако има проблем да ми каже.
Вие как се чувствате мамчета smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #343 -: ноември 19, 2014, 21:47:53 »

Здравейте smile Чета ви все ама все не мога да драсна два реда. Радвам се за хубавите новини покрай всички  Bravo За болницата Пънки ме е питала - да, в Селената мислим. Там е и моя лекар. Надявам се всичко да е наред като му дойде времето. Чувала съм и негативи, и позитиви за Селената, но то няма място, където хората да са 100% доволни. Имам доверие на лекаря, само се надявам да не реши бебка да дойде в момент , в който докито е на конференции в чужбина. Той много често ходи напред назад. Дано да уцелим правилния момент smile

Аз искам да споделя ,че понеделник ми беше доста кофти ден - болки в корема,яйчниците, кръста...и бебка така силно рита вече, направо се шашнах. Това, което е било до сега въобще не са били ритници. Та заедно с всичкия дискомфорт с болежките, имаше ритници без да се спре от 6 часа сутринта до към 4 часа следобед. Доста се паникьосах. Звъннах на доктора и ми каза да взема волтарен на свещички. И като реших да само да отбележа ,че след 26 та седмица на листовката пише, че не е препоръчително за бременни...едно хубаво ми се скара lol та направих това, което ми каза и нещата се успокоиха. Но ритниците са си доста силни, но добре,че не ги усещам ниско долу ,а над и около пъпа. Май май си смени позата нашата маймунка smile на преглед съм в петък и както обикновено нямам търпение да си я видя  heart

А за изпита - за пръв път съм скъсана на изпит и ми е много странно smile явно ще се ходи пак  pardon
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: ноември 20, 2014, 20:44:11 »

Здравейте хубави мамчета  give_rose

Много се радвам да ви чета растящи и добре развиващи се  Bravo

Хю, съжалявам за изпита, но следващия път ще го вземеш със сигурност.

При нас нещата са много динамични на последък от към прегледи и чудесии. Почти всеки ден имам час за някъде. Тази седмица, като изключим вторника, всеки ден бях по кабинети. Следят ме из късо сега с тази захар. Не сме стигнали до диабет, но сме на ръба. Трябват ми няколко единици просто за да вляза в ранга гастационен диабет, та ме побъркват сега с една диета. Първо беше никакви въглехидрати, после ама как без тях...никакъв хляб, ама пък как без него...всеки различно казва. Днес ми дадоха една примерна диета, дето съдържа много повече хляб и въглехидрати на ден , от колкото аз за седмица поемам по принцип. Ходи ги разбери. Ама ще я нагласим някак. Утре съм в болницата сутринта и трябва да мина през акошерката, медицинската сестра и личния ми лекар  crazy . Чудят се дали да ме пратят на ендокриолог заради захарта или не е нужно. Утре ше разбем. след няколко седмици пак трябва да мина натоварването с глюкоза  angry ...колкото исках да си го спестя веднъж, то на края три пъти искат да ме накарат да го мина, ама може и да го откажа, ще видим.
След два месеца на хапчета желязо, хемоглобина ми е супер нисък и сега ми смениха хапчетата с течен вариант за пиене. Дано да има ефект.
Гери , предполагам и ти си с такива ,ако не същите , то подобни като препарати за хемоглобина. И аз трябва да ги пия сутрин на гладно, ама след тях 20-30 мин после можеш да си закусиш. На мен ми обясниха, че трябва да се с портокалов сок или друго витамин Ц съдържащо. И в никакъв случай с прясно мляко, понеже неотрализира това което сме изпили. Само не разбрах дали се отнася и за киселото мляко и сега се замислям, щото аз си пия хапчетата именно с кисело мляко и нищо чудно заради това да не ми се е усвоявало  Oh my ... Как не ми дойде днес на ума да питам. два часа чак след пиенето му може да се пие мляко.

Бебка иначе расте. Вчера я видяхме. Беше много кротка цял ден и даже на ехографа за пръв път спинкаше. вече сме 912гр. Доки каза ,че върви като по учебник с размери и тегло. Имаме си много силен характер от сега още. С всеки изминал ден, все по малко понасяме нещо или някой да ни бара корема  pardon ритаме и протестираме, колкото и да сме били кротки преди това.
Днес акошерката ме тегли и продължавам да съм само с килограм от горе за цялата бременност до сега спрямо нейните мерки, че ме мери тя и в болницата на консултациите пак ме теглят.

Другата сряда почваме курсовете за бременни и нямаме търпение с мъжлето да видим ,какво ще ни обясняват там.  Girl_hide

Гледам ,че всички вече наваксватежс покупките. Ние сме почти готови. То на нас не ни се и наложи да купуваме много неща. В крайна сметка толкова много неща ни подариха, че ни спестиха повече от половината полупки. Трябва само да вземем матрак за кошарата, нещата от аптечката, козметиката, на която съм се спряла и дори си взех да изпробвам първо на себе си, и ако на мен не ми създаде някакви проблеми и на нея би трябвало да и се отрази добре. А как хубаво мирише на бебееее  heart един гардероб и скрин за нейните неща трябва да поръчаме до края на декемрви и май това ни остава горе долу.

Станах супер дълга и за това спирам, че ще ме линчувате на края  girl_impossible
« Последна редакция: ноември 20, 2014, 20:49:22 от BeRa » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines