Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:49:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213437 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #300 -: октомври 31, 2014, 09:01:40 »

Добро утро дами smile

Първоо да честитя за момъка, beb4eto_na_me4o  Bravo Нека да се роди живо и здраво и много да ви радва! За феталната - не знам какво да ти кажа, наистина много важно е да си уверена ,че си била при добър специалист и емоциите да ги жертваш, отколкото обратното. Но... човек все пак иска да чуе, да види нещо по-сантиментално. И това за диска и 4Д - то - не ми харесва. Но важното е ,че юнакът е добре. Аз на моята първа фетална въобще не знаех как ще мине, не знаех и , че се дава диск и т.н. общо взето - супер неориентирана  pardon И на самия преглед така мило ми стана след реалния преглед, като докторът включваше на 4Д, после правеше там някакви други неща и изведнъж бебка се "оцвети" в реални цветове и картинката беше уникална. Зяпнахме с мъжа ми и двамата, ухилени до уши smile После чакахме я нашата поспалана около 10 мин да се събуди, докторът направи всевъзможни номера, но не успя smile И никакви стойки нямаме от първата ФМ, а една малка поспаланка  heart Заради първата фетална, имам доста големи очаквания и от втората. Но ще ми я прави друг доктор, при който ще ходя за пръв път. Да видиммм...

Иначе, mariag, на мен кръвна захар винаги са ми пускали. И според мен трябва да се пуска и този показател, защото е важен и показва как се движат нещата. Според мен си ги направи.  good

Дано всички да сте добре и всичко да е наред в всички. При нас с бебка се надявам ,че сме ок. Ритниците все още идват от мнооого далече, не знам много странно - интересно ми е в каква позиция е застанала от една седмица, че я усещам така. Като се почне направо всичко ми бълбука вътре, само дето на повръхността на корема почти нищо не се вижда. Поне съм спокойна ,че я усещам. Не знам как ще издържа още 1 седмица до прегледа, вече съм страшно нетърпелива да я видя.

Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 31, 2014, 09:13:18 »

Ние сме малко назад от темата, ама още няма много мами за следващата. Та ще се похваля тук. Вчеря бяхме на първия БХС. Аз вече толкова съм се специализирала, че 4Д не ми трябва. Огледахме бебока. Всичко си е наред, даже успяхме да го снимаме как пие околоплодна течност. Та от там се видя и стомахчето и пикучния мехур. От малко е лакомо и незнам защо, но върви доста едро. Доки каза, че тежим около 80 грама.
Като цяло се радвам, че всичко е наред. Най-интересен ми беше мъжа ми, който изтърва част от прегледите с Алекс и сега гледаше с такова любопитство. Не откъсна поглед от монитора.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #302 -: октомври 31, 2014, 09:53:42 »

Пънки пол предположиха ли? браво за хубавите новини good

hulcy втората ФМ не се ли прави до 23-та седмица най-късно? smile

Ние сме добре горе-долу, явно бебчо застава на криво от ляво и ми натиска нещо ужасно много, и имам болки от време на време от ляво. Снощи много ме болеше,  като се обърнах на дясно го усетих как мърда и ми по олекна. Вчера му купихме шапчица. Оказа се че моето Свеки не издържа вече и иска да пазарува, мен изобщо не ми пречи, даже ме мързи да пазарувам, и купихме шапчица за да и дадем старт на пазара  girl_impossible
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #303 -: ноември 01, 2014, 00:45:15 »

Мариолка, права си май smile Но при нас официално втора фетална нямаше и да има, защото всеки мой преглед на ехографа си е като фетална, доста подробен и то на всеки 2 седмици. Моя доктор остави ние да решаваме, каза че е все пак е добре да се види и от друго око. И ние се съгласихме, това е при нас историята smile Болки винаги ще има , така че не се шашкай. И мен тази вечер ме прониза достра остро на корема, но ми мина веднага. Бебка прави нещо вътре  pardon нека бабите да купуват, тях не може никой да ги спре.

Пънки, браво за теглото. Аз помня нашата бебка беше точно 54 гр на първата фетална, към 12 г.с. Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #304 -: ноември 01, 2014, 17:01:20 »

Здравейте и от мен!След като се разписах в темата за бъдещи мами,сега имам огромното удоволствие да съм тук сред вас!
Първо да спомена,че страшно много се зарадвах за BeRa!Мила пожелавам ти много леки оставащи месеци,една здрава и прекрасна принцеса(няма друг избор с такива родители) и само приятни емоции покрай нея!Много,много се радвам chee
beb4eto_na_me4o и за теб мила страшно много се радвам!С теб си бременеехме с първите съкровища,сега дай Боже отново да си изкарахме заедно! danceg
Вас двечките ви познавам отдавна и затова си позволявам по отделно да честитя,не че за другите щастливки не се.И вас ви чета инсе радвам много!Даже с Мариолка сме с почти един термин.А сега по този повод можете ли да ми кажете заедно с тази ми линийка на моята принцеса мога ли да сложа още една с очакваното бебче?Пробвах се но мисля че не се събират?Може би трябва да променя някоя?Искам да си поставя от babygaga,но не се събират заедно с на каката.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #305 -: ноември 01, 2014, 17:47:43 »

И сега да разкажа малко за мен.Отдавна мислим за второ детенце и това лято се почувствахме готови,а и каката де.Искахме да поотрасне поне малко,за да мога да дам всичко от себе си и на двете си деца.И така аз бях почти сигурна ,че съм бременна още преди теста.Колкото и на мен самата да не ми се вярва,седмица преди очакваната менструация се появиха странни симптоми.Подуваше ми се стомаха и една такава тежест и задух получавах.След това си го обяснявам в промяната на хормоните и отражението върху нервната система понеже съм мн чувствителна и емоционална и в това отношение забелязвах промени.Също любимия ми сладолед ,които опитвах всяка вечер по време на вечерната ни разходка ми се отврати.И така,направих теста аз още в деня на очакваната менструация,понеже точно в този ден ни очакваше път.И видях двете чертички,макар едната да беше по бледа в имаше.Разтреперех се от радост.Чувството беше много особено.Първото нещо което направих беше да отида да прегърна дъщеря ми и се разплаках.От този момент насам си спомням с каква трепет очаквахме нея,как се тревожех за всяко нещо и се молехмсамо да е добре.Това второ бебче ни привързва още повече.
Понеже първата ми бременост беше с три зацапвания без причина,с постоянно тревога и лежане за пазене си казах,че сега ще я карам по спокойно и няма да се тревожа излишно.А то още в 12 гс на биохимичния скрининг се видя хематом на матката.Обясниха ми,че не е нещо притеснително,че или ще се разорбира в организма или ще зацапам за да го изхвърля.Да,ама колкото да се опитвам да съм спокойна го има този момент с вътрешния майчин инстинкт.Е слава на Бога след две седмици на контролния нямаше вече нищо.Олекна ми.Вчера бях пак. На преглед този път лекарката коментира че плацентата била ни предна,ни задна,в смисъл че някъде по средата ли не знам и аз,но пак се претесних.По нейните думи няма нищо дори за мислене,ама на такава съм си и аз.А и все си мисля,че ако имаше нещо щеше да ме извика по рано,а не след цели 4 седмици!!!Много време,ужас.Кой го е измислил това! :girlhide:На 26.11 сме на фетална морфология,ама как ще мине това време не знам просто.Сега ставам ,че се оправям с щастливата кака,която днес избра първото шапа на бебчето.От два дни много го усещам и то ниско долу,мисля че е понеже е седалищно.На моменти така застава,че голям натиск усещам отдолу,чак страх ме хваща да не натиска много. Girl_hide
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 01, 2014, 23:52:45 »

Рубинчееее   Welcome
Толкова се радвам, че си сред нас  yahoo много се зарадвах, като прочетох новината в темичката за чиститките. благодаря ти сърдечно за хубавите пожелания и нека ти се връщат и на теб  heart
Лентичка трябва да може да си сложиш. Аз като слагах моята, пейснах кода веднага след другия, които имам и нямах проблем. Освен ако има някакво ограничение в броя на синволите и си го надвишила.
Опитай се да я караш спокойно и не се притеснявай излишно, макар  че....то коя ли от нас не се шашка на моменти, къде за едно, къде за друго.  pardon
Аз също в началото започнах да усещам бебка много ниско долу, но се оказа, че е напълно нормално. Все още обича да се вре там и на моменти чак ми наддига на триъгълника  crazy не знам какво толкова намира там, ама на моменти имам чувството, че ще покаже я ръчичка, я крак от долу.  tease
Миналия ден пък ме сритваше точно от долу , посока влагалището и толкова неприятнооо...

Днес сме цял ден супер активни и прави едни странни вълни по корема  Girl_hide личи си вече, колко е по голяма. Едновременно надува на няколко места.
В понеделник ще я видим и нямам търпение.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #307 -: ноември 02, 2014, 11:25:59 »

BeRa,благодаря ти миличка и на теб за посрещането! give_rose
Точно и аз така усещам,ужасно е не толкова от към неудобство,а от притеснение,да не би да е нещо нередно.То на мен и болки в кръста и опъване на връзки отпред....и корема ми порасна много по бързо от колкото с каката,ама знам,че е нормално.Сега от килограми нещата са много по добре.С каката в тези седмици бях с над 10,а сега съм някъде с 3-4кг.като гледам калкулатори в зависимост колко съм била ми дава да кача около 15кг.Дано да се вместим,ама и 20 да са пак ще е добре.Че първия път беше нещо страшно :girl_impossible:То с това лежане  angry Ама пък си върнах началните 50кг още 3 месеца след раждането така,че това не ми е важно,а това малко мишленце да расте и да се развива.Ех,че и времете минава по бързо покрай дъщеря ми. girl_wink
Момичета бихте ли ми казали пиете ли магнезии,какъв и по колко?Аз пия този път Магнерот 3х1,а когато пътувам или не се чувствам мн добре увеличавам до 3х2.Също и Ношпа ,но се чудя да го пия ли заедно с магнерта или само при нужда,че болките от връзките утихнаха вече,но кръста ли ,таза ли е си боли.Също и Биозин Мама си пия,че с дете на градина доста се сблъсквам с вируси. tease
Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден! heart
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 03, 2014, 17:23:55 »

И такаааа... да разбутам малко темичката пак, че нещо сте заглъхнали  tease
Днес видяхме малката шушка  danceg
590гр е дундата и малка. Расте си убедително. Доки добре я огледа и каза, че всичко и е на ред и си отговаря на седмиците. Най после питах за води и плацемта...каза, че всичко е ок. Показа ми дори плацентата и била на хубаво ниво, каквото и да означава това.
Малката ни беше обърнала гръб, ама баща и преди това я чеса и явно му е била нагодила гръбчето  Girl_hide после се обърна и и видяхме сладката муцунка, която видяна на обикновен ехограф си е по скоро страшничка  tease Но знам ,че там се крие една хубава физиономийка  heart
В четвъртък съм на консултация...пак ме чакат 2 часа чакане сигурно докато да вляза  angry ама няма на къде.
На 11ти имам час за наща акошерка тук в града и ще започваме курсовете за бременни. Много ми е интересно и нямам търпение да дойде туй време  yahoo
 
Рубинче килограмите според мен не са въобще до лежане или ходене, а по скоро до начин на хранене и до бременност. Аз до преди две седмици някъде, основно бях на лежанка, понеже нямах сили да мръдна. Сега съм една идея по активна, но не е като да се разхождам по час и на горе. като ме теглиха в 21ва седмица и нещо, нямах нито един качен килограм. Седях си на килограмите до където бях свалила първия триместър. Сега като се теглих миналата седмица тук на кантар в аптеката, бях с килограм и малко отгоре, като имаш в предвид , че то толкова ми е и съдържанието  pleasantry в корема. Моята приятелка не се спираше от самото начало. Обикаляше като кон по няколко часа и в моите седмици вече беше 15кг отгоре. Ти поне бързо си ги свалила после. Тявече 10 месеца не успява да смъкне, ама то и това си е до човек.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #309 -: ноември 03, 2014, 19:53:33 »

Душичка сладка,цели 600 грама. Bravo
Иначе за килограмите,определено е до хранене и хормони.Аз с каката си хапвах любимите ми тестени храни,а сега и да искам не мога.Два пъти съм си взимала и на мен като взимам на нея баничка и познай,почти в края изведнъж  bad И връщам всичко.За мен е ОК ,даже не мога да понасям всякакви вредни неща.За разлика от предния път сега ми дай месо,зеленчуци и мнооооого плодове.Много съм доволна от "капризите" на бебче!
Много ми е приятно и тук ,но сега като ни откриха и на нас темичката мога ли да влизам да ви навестявям? blum
« Последна редакция: ноември 03, 2014, 20:30:14 от Рубин » Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 04, 2014, 10:39:23 »

Само набързо да кажа - Рубинче, винаги си добре дошла в темичката ни! Знаете ли вече пола? Аз ще те следя с интерес и в другата темичка, както и другите момичета там! Прегръдки на всички, извинявайте, че така набързо, но покрай Митака ми е трудно да седна да пиша повече, а имам да разказвам..Ще пробвам довечера  heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #311 -: ноември 04, 2014, 10:46:40 »

BeRa браво за хубавите новини, все така да върви като по учебник  Bravo heart

Аз имам чувство че съм започнала да качвам, не знам дали е защото корема ми расте много бързо, вече много се забелязва, все съм в шаш да не би да е много голям, да не ми да е много малък, сравнявам със снимки в нета, а не е като да не знам че при всеки е различно.

При мен днес се завърна главоболието, няколко дни натоварена програма и недоспиване и отново е факт, лошото е че няма кога да си почина.. Пак пих парецетомол..  angry ама по-добре отколкото да не спа цяла нощ
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #312 -: ноември 04, 2014, 17:12:29 »

Мариола, аз се бях вманиачила с тия снимки на бременни, просто корема ми си беше голям и много ми беше трудно да го приема, все имаше разни коментари за близнаци и т.н. Обаче в крайна сметка големината на корема не миже да го контролираме, така че каквото такова, мажи се само за стрии, че са опасна работа. smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #313 -: ноември 06, 2014, 12:17:37 »

Ох изтри ми се поста , а толкова бях изписала  angry Нищо, сега пак - само ,че по - накратко  pardon Рубинче, добре дошла в темата - леко и приятно бременеене! Питала си за магнезия - аз го пия 4 пъти по 2, преди 3 седмици бях на 3 пъти по 2. Но-шпа съм пила от 7 до 14-15 г.с. 3 пъти по 2. Но все пак ти си попитай лекаря, това ще е най - правилно. BeRa, мила моя и за теб много се радвам и за твоята принцеска, пу пу все така да продължава. За килограмите си просто голяма късметлийка, аз съм вече +10кг и съм като буренце. Да видим до 9-ия живот и здраве какво ще стане smile Но вече не си вкарвам филми от всяко нещо, каквото стане с килограмите да става, след раждането ще му мислим. Мариолка, сигурно си видяла и по интернет колко са различни коремчетата на различните мамчета, така че и това е строго индивидуално. И аз се заглеждам чат пат и не знам дали аз съм с голям или малък корем, меря си го със сантиметър понякога само да видя как расте, за колко седмици колко см и така lol) ноо важно е докторът да каже ,че бебето е добре и толкова,другото е от едното любопитство smile

Та сега да разкажа за нас малко smile Преди час се прибрах от 4Д, малката ни бебка е вече 728гр. и си има бузки дори   heart heart heart Много дълъг и обстоен ми се стори прегледа, по едно време , особено като докторът гледаше сърчицето, направо моето щеше да се пръсне. После гръбначето, главичката и всичко останало. Изкара ни 1 седмица назад, т.е. с малко изоставане сме, но доки ми обясни ,че това е съвсем нормално. Причината е , че главичката е по - овална отколкото трябва, защото бебка е била седалищно разположена и това било нормално при седалищните бебчета. Аз естествено почнах с моите въпроси "Ама това нормално ли е??? Ама няма деформации или нещо сериозно нали???" и така..човекът ми дообясни,че това се оправяло като врътне бебка главично или пък след като се роди. След това подхванах темата за моите инжекции - това изоставане ми каза ,че няма нищо общо със спирането на инжекциите. Даже от тук нататък няма смисъл да се връщаме на инжекции, тъй като кръвообръщението в пъпната връв , плацентата и още нещо (но забравих) е било много добро. И този доки ме пита кой ми ги изписа и аз тръгнах да обяснявам, показах изследвания и всичко, и той ,като моя доки ми каза, че е нямало нужда от инжекции всъщност. Просто първия ми доки ме е поизплашил малко. Даже, за мое учудване, този доктор сега ми каза, че фракспипаринът не е бил така безвреден както се мисли и този тип медикаменти се изписвали при крайна нужда (например при вече неуспешни бременности и т.н.), а не така "профилактично". Но все пак аз утре ще си питам моя си доки за всичко това, не ,че този не вдъхваше доверие, ноо..все пак  pardon Най-много бях изненадана от маточната шийка - сега я изкараха 38 мм , а беше 29 мм преди 3 седмици. Все пак вагиналният ехограф е по - точен, та утре ще стане ясно със сигурност какво е положението, но дано този доки днес да е видял правилно smile и да не се налага серклаж. Знае ли се, лекарствата може да са си свършили работата, защото днес той ми обясни ,че положенито е много спокойно и затова и шийката си е в нормална дължина. А иначе освен бузките, на доктора му направиха впечатление и пухкавите ръчички  heart heart И пак много си крихме лицето, не шавахме много много, криехме се  blum По принцип всяка сутрин се събуждам с ритници - малко или много, но тази сутрин беше пак така кротка, и на ехографа така, маймунка малка само номера ни върти heart heart heart Ох въпреки изтрития ми дълъг пост пак изписах още един толкова дълъг  tease Хубаво е да почна да уча , че държавния е в събота - не, че имам много надежди де, ама ще се пробвам пък каквото стане  pardon Хубав ден на всичкииии  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 07, 2014, 22:05:37 »

Айде да вляза егоистично да се оплача малко.
Оказа се че захарта ми е супер висока и днеска правихме повторно натварване с глюкога. Вече това дългото с четирите вземания на кръв. Не можа да ми се размине, ама това ми е най малкия проблем.
Съмняват се лекарите за гастационен диабет  angry че според изследванията, дето бях правила се оказа че не съм усвоила изобщо глюкозата. Сега от тези ще стане ясно дали е забавен метаболизъм или диабет. Взеха да ме питат какво ям. Ми нищо не редно не ям. То си ми личи и на килограмите. Качила съм точно един килограм до тук и то всичко е по беба и води и чудесии. Питах ме въглехидрати дали ям много, понеже може да не ги усвоявам, ама и с тях не прекалявм. Не знам.
Успокоиха ме, че или с диета или с инсулинови инджекции ще ме поддържат. Бе викам къде да им намеря място и на тия инджекции  shok малко са ми моите с Клексан. Вече взехме по краката да бием, че на корема явно след толкова много инджекции, мястото ми се нарани и почнаха да ме наболяват.
Хемоглобина пък устремително върви на долу. 9,80 от минимална граница 12. Айде и там на хематолог ме пращат, ама аз си имам контрол и без това за декември. Дано до тогава да не падне още повече.
Въобшеее....тия изследвания много кофти.
Беба да е добре, па аз явно ще се налага да търпя каквото дойде.
След 3 седмици съм пак на ехограф и консултация.
Та ...наоплаквах се...да се надяваме , че всичк ще влезе в граници.

hulcy много добре върви и вашата бебка.  Bravo Килограмите после ще ги сваляте.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines