Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:31:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 212889 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: октомври 21, 2014, 09:14:44 »

punk_girl123, количката е много интересна. Тя всъщност има само един кош. Това което виждаш като кош за новородено след това се трансформира в летен кош, респективно като летен кош има напълно легнало положение, тъй като коша е един и същ. Кошът е лек, доста по-лек от много други кошове, които изпробвах специално затова, понеже аз ще държа шасито в багажника на колата, а останала част ще прибирам с бебето, така че ми беше важно да е лек, самото шаси е около 10 кг, мисля 10.7 беше по документ, много удобно се сгъва. Относно коша, във варианта за новородено е с едно много хубаво покривало, памучно(в смисъл целия кош се облича с него и бебето ляга върху него), което се закрепва с цип, може да се сваля и пере, в комплекта е включено и покривало, което предпазва от вятър и т.н, както и дъждобран.
Когато решиш да използваш коша за по-големи деца, във варианта летен, това памучно покривало се сваля, под него има места за коланите, които се слагат по много интересен начин(за всичко са помислили), също дъното на коша в долната част се "смачква" с помощта на едни закопчалки и можеш да си я сгъваш, както решиш, има позиции за гърба и за краката. Във варианта летен кош се слага допълнителна омекотяваща приставка за гърба, както и приставки за коланите, които също да омекотяват. Кошът може да се слага, така че бебето да е обърнато по посока на движението или обратно, както е по-удобно. Сенникът е дълбок, което ми хареса. Интересно я продават тази количка, купуваш си нея в черен цвят и без сенник и отделно продават комплекти, с които всъщност си избираш цвета и които включват външното покривало, сенника(понеже сенника е с цвят от вътрешната страна), подложката за гръб и приставките за коланите. Цената на този пакет е символична, но така са решили да ги разделят. В магазина беше така и в нета като гледах също. Колелата са относително големи, една спирачка има, предните могат и да са застопорени да не се въртят, дръжката се регулира по височина.
Мисля, че е интересен вариант като за цената си.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #256 -: октомври 21, 2014, 13:17:51 »

BeRa ще стискам палци за утре  give_rose и аз всеки път се тревожа преди да трябва да я видя. В началото дори не спях по две нощи най-малко преди прегледа, а ако случайно се унесях за малко все сънувах гадни неща.

Да се похваля, вече си имаме количка  yahoo CAM Dinamico 3 в 1 цветът е син като на снимката. Нямахме много избор от към цвят защото всичко се е изчерпило от таз годишните модели, а не ми се чакаше за след нова година. Подарък ми е, а като пристигна се оказа, че имаше още един пратен подарък ваничка отново на CAM. Ще се опитам да я кача и нея със снимките на дрешките, ако успея да разуча как става  blush
Много хубава количка, run girl, и аз съм харесала САМ, но се чудех къде може да се намери на добра цена. Въпреки, че ти е  подарък, би ли споделила от къде е купена количката? (ако знаеш разбира се). Много ти благодаря.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: октомври 21, 2014, 19:48:04 »

Ехеее...имате си количкииии  Bravo
Рънче, Мари, да ви са честити, много са хубави и изглеждат много удобни...ще има да се возят бебоците в тях  danceg

Ще го видим в понеделник това изследване...каквото такова, ще мине, няма къде да иде. Аз си спомням мойта бившата шефка не успя да изпие туй сладкото  bad И после сумати време се боцкаше именно с тая машинка дето на момента ти излиза резултата. Място не и беше останало на пръстите вече. Не знам по колко пъти на ден ги бодеше. И аз няма да давам да ми слагат абокат, че не ги трая.

Днеска видяхме малката принцеска...вече сче цели 430гр  yahoo оритахме гадната леличка с ехографа, крихме си личицето с ръчички, въртяхме се , ама важното е че е добре и аз съм пак спокойна. След две седмици пак сме на преглед и после вече не знам.

Та за сега от нас е това. хубава и спокойна вечер  give_rose
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #258 -: октомври 22, 2014, 08:25:30 »

Ох това сладко в такива количества, че и рано сутрин, направо ако ми се наложи не знам как ще го изпия. Ама естествено, че ако трябва да се прави се прави:) хаха
BeRa, и ние миналата седмица на ФМ бяхме 430 гр:) Значи с тебе се сравняваме, хем момиченца, хем един термин, вървят заедно:) Служиш ми да сверявам часовника, хихи.
Само по едно не мога да те стигна - покупките, не съм купила абсолютно нищо! Не знам какво чакам, но тоя уикенд съм решила да ходим да гледаме колички -  аз съм се ориентирала към няколко марки ама искам да ги видя и най-вече да ги сложа в багажника:)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #259 -: октомври 22, 2014, 09:07:47 »

Честито колички момичета  Bravo много са хубави  give_rose

Аз си запазих от една колежка ерго раницата и вчера, оригинална е и много запазена, яд ме ече ония ден е продала количката а беше много запазена и хубава, ама то вчера разбра целия офис те първа че съм бременна  Girl_hide корема порасна много бързо и не се крие вече...

Аз за бебе още нищо не съм купила но за мен виж вчера така се охарчих  blum купих си чорпогащници дебели, дънки, черен панталон и клин от H&M  Wink

Да ви питам ония ден в понеделник усетих силни два ритници и от тогава нищо, естествено аз съм шаш за всичко, колко често се усеща от началото? Смисъл веднага ли става ежедневно? Знам че при всички е различно, аз съм с задна плацента ....

mariag аз винаги купувам дрешки и винаги купувам за след 6 месеца понеже всички купуват за момента а никой не се сеща че ще потрябват за понататък  girl_wink

BeRa браво за хубавите новини  Bravo ех че хубаво че толкова често ходиш, аз ще съм чак 15 ноември някъде за втората ФМ
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: октомври 22, 2014, 09:28:59 »



Да ви питам ония ден в понеделник усетих силни два ритници и от тогава нищо, естествено аз съм шаш за всичко, колко често се усеща от началото? Смисъл веднага ли става ежедневно? Знам че при всички е различно, аз съм с задна плацента ....



Изобщо да не се притесняваш. Като гледам лентичката ти си в 16г.с, за сравнение някои жени усещат бебетата за първи път 19-20г.с. Естествено, че е нормално да не го усещаш всеки ден и регулярно, така ще бъде още поне 2-3 седмици. smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: октомври 22, 2014, 09:35:52 »

Така е. Още им е широко на мъниците и не си го изкарват толкова на мама. Мисля че, някъде към 22 г.с. почват да се усещат по регулярно движенията.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #262 -: октомври 22, 2014, 13:52:20 »

Съгласна съм с punky_girl и Marri , аз след 20-21 вече усещах всеки ден ритничетата. Най - активна е нашата мома сутрин към 6-7 точно когато трябва да се събуждам и следобед към 4-5, но днес още от сега ме "бомбардира"  girl_wink

Едно голяяямо честито и от мен за покупките - изглеждат прек-рас-но!!! А само като си представя в тях едни малки хубавки пухкавки бебенца..ммм префектната картинка  heart heart heart

И ние сме много назад с покупките - даже нищо не сме взели още  pardon Имаме доста дрешки от двете баби. Решихме за количката, за леглото - също. Само трябва да се купят. Не знам, и двамата с ММ си викаме хайде след още малко време, хайде след още не знам колко... Не знам защо сме такива, явно подсъзнателно ни ръчкат суеверията от стари времена, знам ли. Но мислим вече към средата на Ноември да се заемем. Дрехи, одеала, завивки няма да ни трябват, от сега имаме доста. Но и трябва да се поровя и в старите теми, да видя списъците на опитните мамчета. Ако някоя от вас си е направила, ще се радвам да сподели smile

Мариолка - как реагираха на работата? Сигурно много са се развълнували всички smile Аз на моите им казах още веднага щом разбрах - в 7 г.с. и някои от колежките ми се просълзиха от вълнение , големи сладурани бяха  Girl_hide

За покупките - аз сега си търся нещо връхно, като гледам прогнозата, от утре се почват студовете, но нищо за бременни не можахме да намерим. А всичко старо ми е толкова тясно вече... И сега се обличам като марулка - жилетка върху жилетка  pardon Тук нямаме мамита от Пловдив, но , ако някой все пак знае нещо, нека сподели, иначе ще взема от на мъжа ми якетата за първо време  blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #263 -: октомври 22, 2014, 14:29:35 »

аз знам че по-късно се усеща ама нали съм си нетърпелив Овен искам всичко сега да се случва  girl_wink

hulcy главните действащи лица във фирмата знаеха още преди 2-3 седмици, но сега разбра масата народ, ние сме все пак 1000 човека в компанията и не исках всички да разбират. Иначе моя екип се притесни че ще имат нова шефка, ама аз им казах че няма да зме змества никой smile

Ти виж в H&M имаше хубави палта  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: октомври 22, 2014, 15:16:35 »

Hulcy как да няма от Пловдив?!?  Не че като съм от Плодвид мога да ти помогна много де. Магазини за такива дрехи знам, че има в халите на втория етаж и в подлеза на Тримона.
Аз лично изкарах предната бременност с едно кожено палто. Просто модела му беше перелина, но са си скъпи/а на мен ми е стар подарък/. Иначе чудна работа вършат спортните мъжки якета. Не са особенно съчетаващи се с други дрехи, но пък долу са широки и побират голямо коремче.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #265 -: октомври 22, 2014, 16:58:26 »

greta85 извинявай за забавянето в отговора, но може би ще съм ти безполезна. В БГ най-изгодната чисто нова намерих на Хиполенд, като ако предварително си си поръчала карта за отстъпки с 5%. Това става въпрос за точно този модел с трите коша. А моята е от Италия директно, там сега започнаха разпродажбите. Не мога да кажа точна цена, защото на мен ми се обадиха приятели, които искаха да ми направят подарък и то точно количката. Споменаха само че била много изгодна и аз колкото и неудобно да ми беше се съгласих. От близка позната която също живее и работи там знам, че има разпродажби на колички CAM за по 300 евро, но какви модели и прочие не знам. Ние се бяхме спряли на съвсем различна марка първоначално, но сега съм безкрайно щестлива, че имах този късмет да получа такава, наистина е много удобна и моят мъж също се влюби smile

BeRa много се радвам, че малката е добре и дори показва характер smile

mariola85 наистина е много индивидуално, моята почна от рано и от рано си е активна през целият ден, само нощно време почивка. Но те разбирам и аз съм овен и съм безкрайно благодарна, че малката бързо влезе в ритъм, че сигурно и аз нетърпеливо щях да й давам зор lol)

И аз къде от суеверие, къде от страх отлагах пазаруването, но за седмица-две вече имам количка, ваничка, много дрешки, поръчано легло, спални комплекти, хавлии, бейбифон и още неща. Останаха ми още работи, но доста отметнах smile
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #266 -: октомври 22, 2014, 17:49:33 »

Run girl, благодаря за отговора, наистина е много хубава. Аз имам приятелка италиянка, която е супер доволна от нейната САМ. Но този модел, който са ти подарили за жалост тук в Испания, го намирам за около 675 евро, което си е много пари...Има други за около 390, но да видим, има още време, надявам се да намеря нещо подобно на по-ниска цена.
Успех с покупките, ние все още си нямаме нищо освен едно шише и един биберон подарък от приятелка, но ще наваксваме.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: октомври 22, 2014, 19:00:08 »

Мариолка, моето често ходене стана случайно, понеже изсмуках от няколко места час, ама да видим сега след следващия прегледсигурночак в третия триместър ще ме викнат пак  sad
Зашаването аз мойта беба я усещах много от рано, ама като тупкане в корема, като пулс, като газове, нещо такова. Точно в 17та седмицавечерта беше първия ритник. На другия ден пак още един. Така няколко дни приритва само по веднъж на ден и после малко по малко с всяка седмица се усещаше по различен начин, на различни места.
 От снощи даже имаме нов репертуар  tease Опъваме корема с ръчичка и тогава я движим и и се следят движенията много изразено. Вкарали сме всички крайници вече заедно в шаването и я усещам из целия корем едновременно. Но определено в 18та седмица вече и таткото я усещаше като си сложеше ръката и си бяха супер изразени ритания.

За покупките не се тревожете момичета, толкова бързо може да се навакса с тях, че не е истина. Аз ако не ми се виждаше толкова рано сигурно щях да изляза и за два дена да съм напазарила всичко  tease Ама после ще се почне едно дълго чаканееее....да го гледам всичко готово и ще съм нетърпелива. Мен и без това ме сърбят ръцете от давна да почвам да пера и гладя, ама като е в последните месеци вече и някак си се чувства приближаването на голямото събитие. Уж не съм овен, ама съм тоооооолкова нетърпелив човек искам вс да се случва на момента. Все опреквам природата за дето котките носят само 3 месеца а ние цели 9  girl_wink blum
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #268 -: октомври 22, 2014, 20:17:16 »

Хихихи BeRa и аз точно това си мислех днес за 9-те месеца, защо са толкова много smile
Напълно си права за наваксването, аз нищо нямах преди седмица а сега остана малко. Но при мен и времето ме притиска. Аз трябва да свърша всичко до края на този месец. Следващият започвам лекции, втора година магистратура, записах като си мислех, че няма да има скоро бебче и да добавя добълнителна квалификация. Сега ще ми е малко зор един месец лекции от сутрин до вечер плюс събота и неделя, но какво да се прави. На 11.12 влизам в деветият месец, но до 20.12 трябва да съм наваксала с работата поней 2-3 месеца напред. Така, че сега текът последните ми по-свободни дни и дори багажа за болницата ще си понаглася, пък каквото стане smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #269 -: октомври 22, 2014, 20:49:26 »

Намерих си якенце smile И Мариолка точно в H&M. Punky , за бременни там гледахме и още няколко магазина уж само за бременни неща и продавачката каза , че от 2 години якета ,палта не получавали  crazy този път и в lc waikiki също нямаше и днес като прочетох поста на Мариолка се сетих за H&M и там намерих това, което търсех. Загледах се и по бебешките неща, ама пак се въздържахме ,големи шматки сме.
За работата-при теб е по-различен постът и за това така може да са се притеснили твоите хора smile При мен стана така,че почнах нова работа и след 2 седмици разбрах,че съм бременна в 6г.с. и не исках да крия, рекох каквото ще да става. А тя шефката взе,че най-много се зарадва  на новината pardon
BeRa, вашата бебка е май е най-активната, пу пу smile
Рънче, то при теб наистина всичко трябва да подготвено, тъй като си доста напред от нас и термина е най - близък. Помня,че докторът беше ми казал, че след 28 г.с. да сме готови и по възможност да си подготвим нужните неща. И браво на теб, много неща си свършила. А за ученето - евала! Аз имам сега на 8 или 9 ноември държавен изпит за магистратурата ,но така ме мързи да уча, а ти и на лекции ще ходиш, браво!  Bravo
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines