Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:00:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213323 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #240 -: октомври 18, 2014, 17:13:39 »

hulcy давай си го по-леко не се натоварвай, майка ми дето казва живота няма повторение. Иначе трябва да ти се следи глюкозата и кр. захар, ако са под 5 на гладно няма нужда от натоварване. Глюкозата е общо взето преяждане и се следи как се движи кр. захар, горе долу половин торта/един хляб. Аз не мисля да го права също тъй като го правих миналата година и знам че резултата не е добър и док знае.  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: октомври 18, 2014, 17:41:30 »

Ох какви разправии до сега с моите инджекции в аптеката  angry
Поръчах си новата кутия в четвъртък, понеже никоя аптека не ги държи в наличност и като ми свършват правя заявка и на другия ден ги носят. Кутията от 30 инджекции струва 200€  Oh my ... Ей така бях първия път като видях цената, ама понеже ми минават по здравната каса , аз плащам около 5€. Та поръчах ги в четвъртък и днес отивам и се оказа, че вчера са ги продали на някакво момиче, като са мислели ,че съм аз  girl_impossible такава безотговорност, ама пък и никой не е безгрешен. До сега ги поръчвах в друга аптека и ми ги записваха на името и после по името ми ги даваха с документ. Та като се притесниха и разтърчаха, а няма как до вторник да ми ги доставят и няма от къде и да ги купя, че хващаме събота и неделя. Така се притесних. Мислех си ,че имам само за днес, ама се оказа че са ми останали точно 3 и тъкмо за вторник ще дойдат другите...ако пак не ми ги объркат нещо.  girl_impossible та сърце на място. Сега ще им звъня да им кажа, че щях да звъня на моя гинеколог да питам какво да правя.

Мари, имах в предвид, че никой не ме е предупредил за поемането на въглехидрати дни преди изследването. Иначе то при кръвните по принцип е хубаво да не си консумирал около 12 часа преди това.
При нас също е задължително изследване. И аз питах дали не може да ми се размине, ама няма как. Единствено, ако ми е над 140 кръвната захар няма смисъл, защото е допълнителна захарна бомба. При нас го правят на контролните изследвания за втори и трети триместър. При нас лошото е че не е само до система за жалост а и до лекари. За жалост недостатъците да си на остров е едно от това, че трябва да се задоволиш с каквото има. Специалисти почти няма, за това ни и пращат по съседни острови и да намериш ,някой, който да си разбира от работата е истинска находка. Ама...никой на сила не ни държи тук в крайна сметка  pardon

А щях да питам слагат ли ви абокат при това изследване или ви боцкат от пръста?

Хю, виж не знаех за салбутамола, че и за това го дават, ама ти се пази, защото не е шега работа това. По добре да се психясваш сама вкъщи от колкото после да събаляваш, че за едното почиване е станало нещо, не дай Боже. .
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: октомври 18, 2014, 18:31:04 »

mariola85,честити сини гащи  baby_boy и добре дошла в отбора на бъдещите свекита  blum
Bera страхотен избор на количка!Много ми харесва!Аз случайно попаднах на тези сенници във ФБ и щях да ти пиша тъй като са точно в комплект с калъфа,но си ме изпреварила!Страшно сладурско се получава!Здравната система тук и в Испания е едно към едно-УЖАС!Некомпетентни,неинформирани направо изпитвам ужас при мисълта за доктори тук.Да вярно поемат огромна част от цената на лекарствата и изскедванията са безплатни,но от към специалисти са много зле.Тук дори идват испански доктори които не говорят португалски,та при нужда да се молим да е на смяна една молдованка която е компетентна.Само се моля детенце да ми е здраво да не допиране до тях,че и на частно са трагични!
Аз точно преди 2г си правих това изследване с инсулиново натоварване.Аз питах дали може и без него,но няма мърдане задължително е.Също не ми казаха за приемането на  въглехидрати нито,че трябва да стоя в лабораторията(в болницата в нашия град няма затова пращат в часна по ЗДК) 3-4ч добре,че се бях информирала.Отидох рано сутринта,взеха ми кръв венозно,след това ми дадоха едно сокче при това имах право да избера вкуса smile Викам си супер,аз обожавам сладки неща smile Но сока беше толковааа сладък все едно съм сложила 10 пакетчета захър!Ужас!Едва го изпих,но ми се догади и после цял ден ми беше гадно.След около 1ч и 30мин ми взеха кръв от другата ръка и пак след толкова време пак от първата ръка.Общо 3пъти никой не ми е споменавал и за абокат.Но по добре,че после по време на раждането ми бяха сложили и на двете ръце и тъй като съм с много бяла и нежна кожа бях синя.Та изследването не е кой знае какво отнема много време просто и за някой бременни които са по чувствителни към вкусовете е неприятно това със сока.
Стискам палци за инжекциите  give_rose
« Последна редакция: октомври 18, 2014, 18:47:05 от miauka » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #243 -: октомври 18, 2014, 21:18:55 »

Marri, на мен ми е странно, че във всяка държава е различно - някъде е задължително, някъде не е това с натоварването с глюкоза. На мен и двата ми лекаря,и този със ЗК,и частният казват едно и също,че се прави, ако се налага. Иначе Мариолка, много логично ми звучи, това което си писала. Май при мен беше 3.85 последно. Дано и при тебд а са под контрол нещата.
BeRa, това с инжекциите се е получило много неприятно, но добре, че си имаш още. Не се притеснявай, във вторник ще дойдат Wink И добре ,че касата поема сумата. Тук такива екстри няма. На мен 1 инжекция ми е 4лв. Това са 120 лв на месец, в държава, която минималната заплата е 340лв...В Турция е 2.60лв, а минималната там е 800 турски лири (около 600лв). Отделен е въпросът,че се отпускат и безплатно там,когато си здравно осигурен. Иначе за другото си права - по - добре вкъщи отколкото да рискувам. Но май картинката ще стане ясна след 3 седмици на следващия преглед. От вчера се моля да изкараме поне до 7-8 месец, а естествено перфектният вариант е да си стои в коремчето до края...нещо взех много да му мисля пак sad но се надявам ,че ще ми отмине...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: октомври 18, 2014, 22:59:05 »

Така като си говорите за стойности на изследванията ме карате да се замисля. С първата бременност бях наясно с всичките си изследвания, понеже аз вземах резултатите и ги носих на лекаря. Тук системата е друга, приема се, че пациентът няма нужда да знае резултати от изследвания, освен ако лекарят не счита за нужно да ги коментира с него, обикновено, когато са проблемни. Та за цялата бременност досега зная единствено, че хемоглобинът ми е 130-133, различно и това е. Всички резултати от изследвания, дори за тези които ходя в специална лаборатория, а не на място при наблюдаващия лекар, се изпращат на наблюдаващия лекар и аз нямам информация. От една страна добре, не се притеснявам, не тълкувам резултати, от друга, идея нямам какво е положението по никой показател.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #245 -: октомври 19, 2014, 07:43:41 »

Marri да ти кажа че така е по-добре, аз първите ги правих в др лаборатория и седях и ги гадаех, този път бяха в болницата, доки само ми звънна да ми каже че всичко е наред, аз я питах за хемоглобина колко е ( нали трябва всичко да знам)  Girl_hide

Хю кр.захар ти е супер, няма нужда от натоварване, а за скъсяването стискам палци, ако не серклаж, много жени със серклаж даже и пренсят  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: октомври 20, 2014, 07:53:31 »

При натоварването с глюкоза се взима кръв от пръста и трите пъти.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #247 -: октомври 20, 2014, 09:59:55 »

То и при мен изследванията отиват директно при моя лекар, този от ЗК. По телефона се чуваме, когато резултатите са готови и той ми казва дали всичко е ок, или там каквото има за коментар коментира. Но аз отивам да си направя едно копие и за другия ми лекар (частния), този който всъщност ми следи всичко. И така виждам кое колко е. От септември насам ги правим всеки месец кръвните. Лекаря ми по ЗК ми каза ,че се правят по принцип 3 пъти през цялата бременност-това се отпускало по ЗК (а вече другото си го правиш сама, ако желаеш) , но другия ми лекар държи след 16г.с. да ги правим всеки месец и да следим изкъсо какво става.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: октомври 20, 2014, 13:51:31 »

Миаука, ние с теб се печем в една и съща здравна система  angry На нашия хазяин жена му я изкараха болна от рак , някаква напреднала фаза, дето даже не смеят да оперират. Тя се прибра в Германия, за да пробва да се оперира там и на края се оказа ,че няма нищо общо с рак заболяването и и ни операция и трябва ни нищо  girl_impossible Такива притеснения изядоха.
И аз предпочитам да ме боцнат 3 пъти, от колкото да ми слагат абокат. Веднъж само са ми слагали и ми беше ужасно.

Гучи при нас в болницата те бодат венозно  angry аз за това разпитвам, дали има вариант за боцкане от пръста, та да знам дали има смисъл да питам в наща поликлиника. Ще ида по късно да питам да видим

Аз утре съм на ехограф. Стискайте палци всичко да е на ред, че уж съм спокойна, ама като дойде време да я видим и ме наляга една доза притеснение  pardon ,
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #249 -: октомври 20, 2014, 14:55:07 »

BeRa ще стискам палци за утре  give_rose и аз всеки път се тревожа преди да трябва да я видя. В началото дори не спях по две нощи най-малко преди прегледа, а ако случайно се унесях за малко все сънувах гадни неща.

Да се похваля, вече си имаме количка  yahoo CAM Dinamico 3 в 1 цветът е син като на снимката. Нямахме много избор от към цвят защото всичко се е изчерпило от таз годишните модели, а не ми се чакаше за след нова година. Подарък ми е, а като пристигна се оказа, че имаше още един пратен подарък ваничка отново на CAM. Ще се опитам да я кача и нея със снимките на дрешките, ако успея да разуча как става  blush


* poussette-3-en-1-cam-dinamico-blu.jpg (56.51 KB, 600x600 - видяно 196 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: октомври 20, 2014, 15:27:39 »

Бера аз имам правени 2 броя натоварвания с глюкоза и двата пъти само от пръста са ми взимали.Знам че от там било по добре.Иначе за кръвна захар по принцип са ми взимали досега и като бременна и иначе от вената.Но за натоварването само от пръста.Дано да се съгласят да ти вземат от пръста.И не са ми слагали абокати освен при постъпване в болница и при упойки.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: октомври 20, 2014, 15:50:43 »

Мами, незнам дали тук е удачно да питам, но имам следния проблем. Имаме 3 сгъваеми кошари, но всичките са само с едно ниво. Обаче живи здрави, като се роди малчо, ще ми трябва второ поне първите месеци. Та питането ми имате ли идея от къде може да се вземе само приставка за второ ниво, че не ми се ще да купуваме още една кошара. В крайна сметка ако не наложи и това е вариант, но ми се ще първо да потърсим само ниво.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: октомври 20, 2014, 15:55:37 »

Прати ми адрес и ще ти пратя едно ниво.Само после ще ми го върнеш като реша да ги продавам кошарите.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: октомври 21, 2014, 07:58:22 »

Привет и от мен!
Вчера бях на това прословуто натоварване с глюкоза. Честно казано не беше толкова зле като се изключи, това че е супер скучно да стоиш толкова време, при това се бях запасила с материали за четене и слушане и все пак... времето минаваше бавно, може би защото имах куп неща планирани за след това и всеки 5 минути удължаване на времето ми идваха в повече.
Така на въпроса, моментното състояние на кръвната захар го определят с кръв от пръста, моята е 4.4, ура, знам си един показател tease. Беше интересно, бодват пръста, вземат проба на една пластина и веднага я слагат в едно преносимо апаратче и резултата е готов. Правят го, защото при определени стойности, натоварване не може да се прави. След като определиха кръвната захар ми взеха кръв от вената, без абокат, направо си боцкат и за мен това беше по-добрия вариант понеже не ги понасям тези абокати. След това ми дадоха вълшебната течност, никак не беше зле, имаше доста свеж лимонов вкус, приличаше на сладък фреш от лимон, само 300 мл ми дойдоха в повече. Изпих ги и започна обратното броене. После на един и на два часа ми взеха проби отново от вената и това беше.
Разговаряхме със лаборантката, тя беше така по-възрастна, каза че по преди години не е имало такова задължително изследване, но сега бременна ли си правят изследване след изследване, значително са им завишили броя.
Остатъка от деня беше обикаляне по магазини и вече сме горди собственици на количка, кошче за колата и сме поръчали комот с ваничка, но него не можахме да го видим, малко съм притеснена дали ще е това, което очаквам.
Количката я избрахме по възможно най-странния начин, обикаляйки установих, че по нашия бюджет са само АВС и Хаук, две марки които изобщо не харесвам. Така или иначе бях се примирила вече, че ще е ABC Design Mamba, когато видях Chicco Urban. Доста ми допадна като за парите си, погледахме я, покарахме я и си я взехме. Като цвят не съм възхитена, по принцип имат едно морско синьо, което в магазина го нямаше, та се принудих да взема по-неутрален цвят и малко ми тъмнее, особено зимния вариант, но това да са ни грижите. Кошчето е Römer, като ми остане време ще го снимам, че не го откривам в нета, а ето ги и останалите неща

http://www.baby-walz.ch/BREVI-Bade-Wickelkommode-IDEA-5517370.html?group=130711916812
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: октомври 21, 2014, 08:05:26 »

Мари щях да те питам /понеже и аз я гледах тази количка/ има ли пълно легнало положение седалката за след 6 месеца? Понеже така като я гледам на снимка и ми се вижда, че евентуално може да се бутне самата седалка и бебето да е сгънато, а не в легнало положение.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines