Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 15:42:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213400 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #45 -: септември 18, 2014, 20:44:55 »

Ооо колко сладкоо Girl_hide Ние минахме през прегледа, всичко си е наред с нашето зайче - развива се добре, върви си по седмиците  heart Пак беше стиснало краченца, все едно усеща, че го гледаме, а то милото се крие smile но доки, пак каза, че голяма вероятност ще е девойка. Правиха ми и гинекологичен преглед - оказа се ,че маточната шийка при мен е била скъсена, т.е. по-къса с около 30%. Което ме стресна. Но това е била причината тези дни да ме болят яйчниците, а днес следобеда станаха доста силни болките, но си изтърпях до прегледа. И на мен много ми се втърдяваше ниско корема, но си мислех, че е нормално заради бременноста. За всичко това е била виновна скъсената матка. Доки ми изписа магнерот и след месец ще съм пак на гинекологичен преглед. И така, това е от мен. Радва ме, че бебчо е добре  heart и останалото се надявам да не направи проблем. Лека вчер от менн smile
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #46 -: септември 19, 2014, 10:55:50 »

hulcy стискам палци всичко да е наред. Аз имам приятелка която по принцип има къса шийка, но това не попречи на финала да си има здраво и доносено дете. Знам, че трябва да си почиваш повече. Като бях на обиколката на родилното и имаше девойка в деветият месец със скъсена с 30% шийка и попита дали ще ражда скоро и там ни обясниха, че това не е фактор и че има жени които са си така цяла бременност и после дори преносват. И все пак ако си като мен знам, че това не те успокоява особено. За това силно стискам палци да е всичко наред, че през доста си минала с тази бременност.
 А да попитам скъсена шийка само с вагинален преглед ли се установява? Защото аз имам същите проблеми с яйчниците и в началото на бременността доктора ме успокои, след преглед разбира се, че е в следствие на претърпяната лапароскопия от миналата година, защото заради ендометриоза ми рязаха от яйчниците. И понеже болките спират и пак почват, а в последно време са по-силни и да не едното да замаскира другото smile
 Относно пола на бебчето и моята бебка се кри много време. Все стискаше крачета и на пук не показваше, чак 21 г.с. някъде успяхме да уловим. А доктора все гадаеше по пулса преди това. Един път момиче, после пулса бил нисък щяло  да е момче. А сега се вижда, че е жена, но с пулс на мъж smile поней аз така се базикам с доктора ми, защото не вярвам на това с пусла, все пак моята девойка е с 138 удара.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 19, 2014, 13:31:50 »

Hulcy, аз бих ти препоръчала ако е скъсена наистина шийката освен хапчетата и да почиваш повечко, да не ходиш много и да не качваш стъпала.Не е нормално да се втвърдява стомаха, това са контракции.

Аз съм с лапароскопия и прекъсната тръба, боляха е адски яйчниците.Пиех но-шпа или папаверин за тези болки.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #48 -: септември 19, 2014, 14:29:31 »

След всяка една операция боли с години. Казвам го от личен опит. Обичайно дават 3 години като период на възстановяване на тъкани и мускули. Въпреки това няма гаранция как точно зарастват тъканите. Никога не могат да се възстановят в обратен ред клетките, нали разбирате?
hulcy, нормално е да чувстваш разтягане, но не и втвърдяване на корема. Говори с лекаря ти smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #49 -: септември 19, 2014, 20:15:25 »

Run_girl, Маги & Alichka, благодаря ви за съветите. Аз от началото на бременността се пазя доста покрай грижите, които си имахме. Сега се чувствам по - енергична, но въпреки това движенията са още малко при мен, гледам все да се пазя. Днес като че ли болките бяха по - малко, сега пак имам - но не е като вчера. Иначе се старая да не ставам шаш и паника ,както бях в началото и се опитвам да приемам всичко за нормално (доколкото успявам  pardon ). Все пак днес се рових из интернет , нямаше как да небго направя просто и заключението от скъсената матка е по-висок риск от преждевременно раждане...дано всичко си е наред по - нататък. Четох ,че и трябва да се следи всеки месец дали има промяна и, ако "да" се взимат по - сериозни мерки. Аз след 2 седмици ще съм на прегледпак - само ехограф , заради инжекциите - ще ги правим през ден и в това нямало нищо страшно, и , ако развитието си е ок може така до края да ги правим през ден или да ги спрем (поне при мен тромбофилията не е била толкова изразена, а това изследване с протромбиновото време, което другия доктор ми пусна не е имало никаква тежест - природата нагласяла нещата при бременната жена и в 99% от бременните това изследване е имало стойности, близки до максималните). След още 2 седмици ще съм пак на преглед - този път за шийката на матката. Иначе, run_girl, мисля ,че да - само при гинекологичен преглед могат да установят дали всичко е ок с шийката. И на мен още в началото докторът ми беше казал, че трябва да се направят 2 гинекологични прегледа през цялата бременност - първия между 18-20 седмица, втория между 28-30 г.с. май че. Явно при мен ще са повечко. И аз пих доста но шпа в началото на бременността - около 1 месец и половина, максималната доза 3 х 2 на ден. Тогава пак имах контракции. Ох, много сериозен пост стана smile

Run_girl, това с пулса беше много весело smile на мен не са ми обяснявали за пулса,а само и двамата ми лекари просто казаха "прилича на  момиче", единият 95, другият 99% smile

А не знам дали заради бушуващите хормони, или заради нещо друго, но на работата малко се дразня на коментари от сорта "ми то колкото повече ходиш на лекари, толкова повече неща ще ти открият" или "ама ти си толкова млада, как така имаш такива проблеми и все си на медикаменти"...обичам си ги колежките и се интересуват все от това как вървят нещата с нас, но мисля,че това не са ми коментари от особена полза. Само 1 от тях е раждала преди 6 години и то безпроблемна бременност, за това и не очаквам да разберат какво чувствам аз. Не знам защо споделих това тук, но ми олекна май lol)) Приятна вечер от мен и безпроблемно бременеене на всичкиии  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 21, 2014, 12:49:32 »

Това за пулса ми се вижда бабини дивитини, същите, като да разпознаеш пола по формата на корема. аз до колкото знам, пулса на бебето зависи от това ,колко активно е то в момента. ако спи или е по -  малко активно и пулса му е по бавен. Ако пък се мятка много то и пулса му зачестява.

Хю, който не е минал по твоя път, не очаквай да те разбере. това ми напомня на времето, като бях ученичка, една приятелка казваше че 20 годишната и сестра вдигала високо кръвно, а аз и виках, " бе ти луда ли си, как ще вдига кръвно сестра ти на 20 год"  tease  ми за мен тогава само бабите имаха високо кръвно  pardon и не и вярвах. толкова съм знаела  angry
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #51 -: септември 21, 2014, 14:32:10 »

BeRa наистина за пулса са си баш баш бабини дивотии smile и аз не вярвах на тези теории и просто го вметнах, че за сега при мен теорията е грешна. Дори на първата фетална само като споменах на докторката, че моят лекар ми е споменал това и тя избухна в смях, защото е практикувала в Англия и ми каза, че само в БГ докторите още разспространяват този мит. А от майка знам, че на времето действително така акушерките са гадаели за пола, понеже докато се е следяла бременността не са ползвали видеозони. И например аз съм трябвало да бъда мъж smile
hulcy не обръщай внимание на никой, все пак хората са казали "Ситият на гладният не вярва". Важното е ти да си добре и малкото човече. Винаги щом имаш притеснения ходи си на доктор, почивай активно и бъди много спокойна. Аз когато тръгнах по доктори, защото с моето мило не можехме да си направим бебче бях на 22 години и не само познати ми викаха, че съм твърде млада за болести, но и самите гинеколози ме отпращаха след вагинален преглед, защото всичко било наред според тях. Е уви не беше и винаги ще съм благодарна на моят гинеколог, който много старателно ми сне анамнеза и започна да дири причината. Ти вярвай на лекарите си и на вътрешният си инстинкт, а ако нямаш подкрепа в обкражението си, винаги можеш да я намериш тук сред нас  give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #52 -: септември 24, 2014, 10:04:00 »

Хайде и аз ще се намърдам при вас  girl_wink въпреки че термина ми е 04,04 по-голяма е вероятноста да рода в март  Girl_hide

Много се радвам особено в тази тема че са beb4eto_na_me4o и Marri  give_rose

hulcy понеже и аз съм на фракси, ми се искаше от няколко дни да ти дам съвет. Първият лекар ми се струва много по надежден от втория. Повярвай ми никой лекар не пуска генетични по време на бременност, и той ти е спасил бременноста. Да минаваш на фракси през ден ми се струва малко несериозно при положение че имаш мутация. Аз хем нямам и съм всеки ден до края, живот и здраве. Аз примерно не всеки път съм съгласна с лекарите, др. Начев ме съветваше да спра Метформина на две черти, и то не защото е вреден, той също вярва че помага, а защото няма официялно разрешние да ми го разреши. Гинеколожката ми обаче беше на моето мнение, че е добре да се пие до 12-та седмица, и аз си го пих, бях направила хиляди проучвания. Друго аз понеже съм с мутация на МТХР и лекарката ми казва че вече мога да я спра фолиевата , но аз ще си я пия поне още месец,в Канада примерно до края пият ФК с тази мутация.

Аз лично на лекари на 100% не се доверявам, а търся такъв който е на моето мнение в 99% от случаите.С генетичните и имунологичните проблеми най-много разбират в репродуктивните клинки, и ако можеш си проследявай бременноста в такава. Обикновените гинеколози не ги разбират тези неща много и не им обръщат внимание. Обаче ти си преценяваш не искам да те обърквам още повече, но една година права проучвания на тази тема и ми е до болка позната  give_rose
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #53 -: септември 24, 2014, 12:05:36 »

mariola85  welcome-2 много съм щастлива, че си се записала при нас  danceg Една успешна и лека бременност ти пожелавам.
За фолиевата киселина аз още си я пия, дори на последната фетална стана на въпрос и лекарката ми каза, че мога и до края да я пия. Но още не съм взела решение дали да купувам нова, защото ми остават още 5-6 таблетки и после ще го мисля.
Аз си следя бременността в репродуктивна клиника, където ми и помогнаха със забременяването и съм изключително доволна от лекарят ми. Наистина, че обръща внимание и на други неща освен нормалните изследвания.
Мен на последните изследвания на урината все излизат бактерии, секрета ми е чист и доктора смята, че е или замърсена пробата или имам проблеми с бъбреците/пикочните пътища. Вчера бях на стерилна урина с катетър, дано всичко излезе наред и да нямам никакви проблеми, че ми писна да пия лекарства.
А останалите мами какво става с вас, къде се загубихте?
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #54 -: септември 24, 2014, 12:40:13 »

Мариолка, добре дошла  Bravo

Аз вече ги сънувам тези инжекции, но тези дни се успокоих малко и реших да се доверя на моя лекар (втория). Интересното е, че този , който ми каза сега да правим през ден работи в репродуктивна клиника и е един от най-известните специалисти тук, няма човек, който да е изразил негативно мнение за него. Първия ми лекар, който ми беше пуснал генетичните (за което съм му страшно благодарна, защото както казваш и ти, много рядко ги пускат други гинеколози и то в моя случай - първа бременност) - той работи в една клиника, тип поликлиника и води женски консултации, следи бременност и т.н. без да изражда. Още веднъж повтярам - добре, че попаднахме на него в началото. Но като научих съвсем скоро, че една моя приятелка е ходила при него също за проследяване на бременността и той не е открил, че тя е направила прееклампсия , доста се стреснах. Тя влезнала в родилното да ражда с кръвно 160 на 100...  shok Добре, че всичко е наред сега с нея и с бебка heart
Знам, че е човешко да се греши и никоя от нас не е застрахована от това , че най - довереният ни лекар ще ни "долови" всичките проблеми, но човек като чуе за такива случаи от най-близки хора, преживели това преди 2-3 месеца - естествено се стряска.
Та малко се отплеснах от темата за инжекциите, докато разкажа откъде до къде стигнах с моите двама лекари smile Ииии...да се върна - след доста разпитвания, размишления и четения реших за тези 2 седмици до 2-ри октомври да мина на фракси през ден - по препоръка на втория ми лекар. Той беше погледнал всички мои изследвания, вкл. и генетични и  първото нещо , което каза беше "Ах, при тези резултати как така е решено да си правиш инжекции всеки ден?!". Да, има мутации и при мен, отдолу на изследването си има коментари за всичко. И този лекар ми ги "разкодира", това означава това, онова означава това и т.н. и ме беше успокоил, че не бива да съм така притеснена. Той още преди месец и половина (когато тръгнах да ходя при него) беше убеден, че положението при мен не изисква фракси всеки ден. И вече за тези две седмици се решихме да пробваме (аз бях доста скептично настроена в началото и затова така се оплаквах тук все), но след всичките разговори, които имахме и с моя лекар съм спокойна за момента. На следващия преглед ще стане ясно със сигурност как ще продължим от тук нататък smile
А иначе, благодаря ти за съветите Мариолка, много си права! (искам само да се извиня на другите , ако съм им омръзнала с тази моя прословута тема за инжекциите smile )

run_girl, не се притеснявай за изследванията - дано всичко е наред! А за хапчетата - и на мен ми казаха да спирам фолиевата киселина след 13г.с. - 14 г.с., но аз си я пих доста след това. Спрях наскоро защото почнах да пия желязо - Феро - Фолгамма, което пък съдържа и фолиева киселина, и така. Фолиевата киселина няма как да ти навреди, организмът не може и да се пренасити на фк, той е много полезен не само за бременни , а за всички smile така , че 1 таблетка на ден би била само от полза Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #55 -: септември 24, 2014, 14:10:20 »

hulcy дам и аз сънувам тези инжекции, особено "обичам" най-много да се събуда посред нощ и да ме сърби корем до подлудяване. Иначе аз познавам едно момиче което мина с мутация само с Аспирин Протект, всичко си е до късмет, моето доки даже се чудеше в началото дали да ме слага на фракси, и ме видя че аз искам и вика хайде давай.

Са ги пробвам на различни места в краката и малко по-олеква  angry
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #56 -: септември 24, 2014, 20:53:52 »

Ох милата, този сърбеж е ужасно "сладък", и аз като почна не мога да се спра sad Иначе като се намажа със зехтин се успокоява - зехтина го ползвам евентуално за да предотвратя стриите, хах но не мисля, че ще ми се разминат  pardon blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 25, 2014, 07:22:07 »

Добре дошла,mariola85! Welcome
Пожелавам ти лека бременност, повече радости и по-малко тревоги(доколкото е възможно, страхът си остава, когато човек е минал по определен път....), на финала едно мило, здраво, прекрасно бебче!
И аз се радвам, че се записа в нашата тема.
Аз ви следя редовно, но не винаги имам настроение да пиша, нещо тези хормони ме побъркват напоследък, уж съм уравновесен човек, уж всичко ми е ясно, а ..... нещата се случват въпреки здравият ми разум. Лекарката ми предписа някакви лекарства, каза че обикновено ги предписвали при много активни бебета, когато това предизвиква контракции и застрашава бременността, но вършели работа и за майките. Засега няма да ги вземам, мъча се да се справя с проблема сама.
Иначе сме добре, последният преглед беше много обстоен, от главата до петите, всичко което може да се види с ехограф е ок, предупредиха ме, че генетични увреждания и някои видове заболявания не могат да са се видят, т.е застраховаха се.
Растем си, твърдо една седмица напред, според замерванията е 480гр. Аз съм +3 кг за този месец, общо +5 от началото на бременността и ако съдя по жестокия си апетит в последната седмица.... темповете на наддаване ще се засилят.
Ще съм двойно мъжка мама, видя се със сигурност, не очакваме изненади. Честно казано в последния месец бях убедена, че ще е момче. Имаме си малко проблеми с името в този случай за момиче се бяхме спрели на София, но сега.....Имаме варианти, но понеже не живеем в България ни се иска да не е прекалено небългарско име, в същото време и да звучи добре и извън България, макар в западната практика да е почти без значение първото ти име, фамилията е водеща .... и все пак....
Все още нищо не съм купувала. Бях харесала едни шапчици, но пък те всички бяха ангажиращи спрямо пола и като още бяхме в неведение се оказах. Изчаквам сестра ми да ми изпрати някои от дрешките на Симеон, да прегледам какво ще ми свърши работа и тогава ще пазарувам. И първият път се приготвях 7-мия, 8-мия месец с покупките, но този път подозирам, че ще е по-късно blush
Подредихме стаята на баткото и го преместихме, миналата седмица, всяка нощ бях дежурна, само да трепне нещо и скачах да видя всичко наред ли е. Сега вече всички сме по-спокойни.
Започвам магнезий тези дни. А от тази нощ имам супер странен проблем, като спя настрани и сякаш тазобедрените стави са силно притиснати и дори да сменя позицията продължава една странна болка. Дори сега, час след ставането една страна, явно която съм притискала повече време, продължава да си ме боли.
Общо взето това е при нас, свободните минутки свършиха.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 25, 2014, 08:58:09 »

Мари, включвам се с предложения за по-интернационални имена за момчета, дано ти свършат работа  pardon - Александър, Виктор, Филип, Самуел/Самуил/Самюел и др. производни, Даниел, Денис..май за тези се сещам give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #59 -: септември 25, 2014, 09:29:57 »

hulcy аз се мажа с олиото на Икаров и доста ме облекчава от сърбежа  good

Marri Благодаря за посрещането  give_rose. Честити ти втори сини гащи  Wink Като каза за София се сетих че на съседите детето се казва Софиян кръстен на баба си Цонка. ( пълен абсурд, но иди обясни на хората в Македония че не е задължително да се кръщава на баби и дядовци,  angry ) ще му намерите подходящо име, братовчед ми е роден в Германия и се казва Томас, може също Томи, то си е интернационално име.

Какво ти изписаха за нервите? Аз много избухвам напоследък, особено на ММ, преди съм ги премълчавала половината неща защото не си струва да се караш за дреболии ама сега съм фурия, а той пък не се усеща и отвръща че не е свикнал и става купон  nea

Я кажете с какво най-бързо да вдигна желязото? Винаги съм била на горната граница, сега съм с 118  shok, месо не ми се яде, ям цвекло, са даже съм взела фреш от морков/цвекло/ябълка , ядпх дробче ония ден.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines