Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:35:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213725 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: януари 01, 2015, 13:53:24 »

Честита Нова 2015та година, мили мамчета  give_rose



Дойде най-дългоочакваната година за нас  yahoo Обратното броене наистина сякаш започва и е време една по една да започнем да получаваме най-желания подарък  danceg

Пожелавам ви една прекрасна, изпълнена с много позитивни емоции и запомняща се година. Нека бъде най-хубавата година в живота ни до тук и да даде началото на истинското щастие.

Нека всяка от нас гушне своето сладко бебенце, нека се родят живи и здрави и направят живота ни още по цветен  Girl_hide



Мариолка, много се радвам ,че вече си вкъщи и всичко е както трябва. Пази се...не остана smile два месеца ще се изтърколят като два дни smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: януари 01, 2015, 15:03:49 »

Честита Нова година, момичета!
Аз искам да пожелая на всички вас и на себе си здраве, сила, душевна и физическа, самообладание,търпение и много положителни емоции, за да можем по подобаващ начин да посрещнем и да се грижим за нашите малки съкровища! smile
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #497 -: януари 02, 2015, 09:53:35 »

Мамииии! Честита Нова година! На всички пожелавам само радостни мигове през 2015, много положителни емоции и усмивки! Както си казахме с моя мъж, това за нас ще е една от най-щастливите години в съвместния ни живот!

Мариолка, браво, че нещата са се подобрили и са те изписали! Доста стрес си преживяла, дано не се повтаря.

При мен нищо ново, беба расте, рита, вече ми е застанала високо под бюста и ми притиска леко всичко нагоре. Вечер много често имам киселини като легна и все по-често опирам до дивана:)
Вечер имам страшни стягания на корема, пия Магне Б6 по принцип, но не знам дали ми помага.

Аз съм част от една група на мами Февруарки на ФБ и там има 2 мами, които родиха вече преди няколко дни! Направо се ошашках отвсякъде! И викам на моя мъж, малеее, ние не сме готови, а и започва да ме хваща шубето, как ще разбера какво става, кога да отиваме в болницата, т.н.
Аз даже още не съм обсъдила с докторката дали ще е естествено или секцио.
На 5-ти съм на очен лекар, да видим там какво ще кажат.
Аз сега привърших с работата на 30-ти декември, и отсега нататък мисля да ходя на Ден на отворените врати на болницата, където ще раждам, записала съм се на училище за родители в Щерев, да глася нещата за болницата, абе сума ти задачки:)

Вие спокойни ли сте? Готови ли сте с нещата за бебчовците? Не че не може да се купуват неща след като се роди бебчето, но мисля, че ще е по-спокойно да сме готови с повечето неща.
И тук в София с тоя сняг и лед и студ, чак не ми се излиза никъде да действам.

Ох стана доста дълго, извинявам се.
Пожелавам ви спокойни оставащи седмици и още веднъж една страхотна 2015!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: януари 03, 2015, 03:16:51 »

Мариаг, коя е тази група във фейса или е скрита?
Да си седят наще бебоци още месец поне, че още много рано да излизат  Yes

Ние сме в разгара на подготовката. Нашия тати направи един голям гардероб за терасата и почнахме да вадим багаж от спалнята да освобождаваме място. Идния петък ще ни донесат скрина и гардероба на малката, миналия ден взехме количката, утре трябва спалнята да е изпразнена и облепена за да може в неделя ММ да боядиса. Пуснах първите две перални и чакам като сложим поне скрина, да почвам да гладя и да прибирам. В това време ММ да боядиса и кошарата, аз да продължавам с прането и нареждането на багаж ииии.....тъй....около нас е динамично и предпразнично  Girl_hide
На 06.02 влизам в 9тия и искам всичко да е готово до тогава исамо да чакаме, че много бавно се движа , всичко правя на много паузи и почивки, не мога да си седя на краката много време, но малко по малко ще свършим всичко  danceg
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: януари 03, 2015, 09:09:37 »

BeRa, браво за подготовката, по план се движите! Wink
И аз така исках и двата пъти, до началото на 9-тия да съм готова. Е, първият път това ми направи лоша услуга, понеже преносих и направо последните седмици.... бяха нетърпими, стоях си вкъщи и чаках, нямаше нищо за довършване, да минава времето по-бързо. Този път пък се притесних и подготвих всичко буквално за две седмици, че едни прогнози бяха дали.... Та така. Аз мисля, че съм готова с всичко, което предварително бях набелязала. Една четка за миене на шишета и биберони ми бяга, все я забравям и мислим да купуваме кошарка, голяма, за игра с много нива на матрачето, в която бебето да прекарва времето си през деня в дневната, но има време. Първоначално ще е само в спалнята, а и докато майка е вкъщи няма да е толкова наложително бебето да е в дневната,когато остана сама, вече ще видим как е.
Ние си риткаме, доста сме активни, радвам се на тези последни дни на бушуващо коремче heart. Още ми показва разни крайници, все си е на същото място, но то си знае по-добре.
За задъхването.... позната история. И преди имах такива проблеми, но сега по-често ми се случва. Ставам, свършвам нещо, след половин час пак трябва да съм седнала, а ако се налага просто права да стоя, без да върша нещо, направо на 5-тата минута вече ми се сяда. На 1-ви цял ден си почивах, какво беше това чудо, нямах сила за нищо, две крачки да направя, едно задъхване, все едно км съм минала и то спринт. Явно на 31-ви прекалих с домакинската работа и готвенето. В понеделник съм на преглед, някакъв междинен, наблюдаващата ме лекарка е запазила час в болницата за ехография. Не ми е ясна тази работа, но получих писмо от болницата, че имам запазен час и ще ходя, въпреки че на последния преглед там, на 23-ти ми казаха, че до 11.01 няма нужда да правим междинен преглед, понеже имало много малко време. Попълних си и документите за секцио и сега само стискам палци да изчакаме до петък, когато идват майка и сестра ми. Оказа се, че при нас не е уреден нормативно въпроса с отпуска на баща за раждане на дете и всичко е по споразумение с работодателя, така че още не е ясно ще си бъде ли нашия татко вкъщи първите дни.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: януари 03, 2015, 19:35:01 »

Мила ми Мариола, чк сега видях покрай месечната тема, че не си била добре. Много съжалявам и дано от сега нататък всичко вече е наред. <3 <3 <3
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #501 -: януари 05, 2015, 13:10:30 »

Честита Нова Година мамчета! Ние сме си още 2 в 1 smile И както върви май ще преносим smile Утре съм на доктор и ще видим какво ще каже той. Чакам си търпеливо дундата и се възползвам да работя докато още не се е появила, защото иначе издивявам от скука. Всичко е нагласено купено и сглобено дори. Само матрачето още не пристига, ще ползвам временно това, което е в комплекта на леглото, ако малката го изпревари. Чувствам се чудесно, нито имам задъхвания нито ми тежи нещо. Дори днес станах в 7 и 30 и изчистих основно целият апартамент, че ако се запътя към родилното моето момче едва ли ще свърши това задължение. Вие как сте как се чувствате?

BeRa и Marri и аз имах малък период в 8-мият месец когато се задъхвах, но от както съм в 9-ти се преродих, май защото и бебка се смъкна леко надолу. Преди едва хапвах, а сега ме гони вълчи апетит. Будя се от глад и хапвам доста през деня и то големи порции smile Но да е жива и здрава малката, спрях да качвам кг дори и с този апетит  smile Лека и успешна седмица на всички  give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: януари 05, 2015, 15:58:31 »

Мариолка е вие как го хванахте това съксяване? Извинявай, че така любопитствам, но винаги ми е било интересно боли ли, или просто има контракции?
Важното е, че вечи си ок и всичко е наред е може и да не са 2 месеца. То в последния месец вече всеки момент може да тръгне smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #503 -: януари 05, 2015, 16:31:01 »

Пънки контракциите скъсяват шийката, само скъсяване не се усеща а контракциите. Аз на 3 ти март влизам в 9 я и са си баш 2 месеца лежане.

Рънче мързелива твоята мома,а и навън такъв студ що да излиза ;-)
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: януари 05, 2015, 16:52:37 »

Мариолка, стискам ти палци, миличка. Не се тревожи, важното е, че сте хванали и задържали положението, и на мен ми остава месец и отгоре лежане, но си струва. Аз съм вече ветеран, с Митко лежах от 5тия месец - като се роди бебето, всичко се забравя.  give_rose Пази и си почивай.
Аз да се оплача, че се тръшнах със страхотна хрема, имам чувството, че от нищо не минава sad Ако някой може да ми препоръча капки или някакъв илач за бързо отпушване, ще бъда много благодарна, защото не мога нито да ям, нито да спя, изобщо не дишам през носа.
Аз съм на консултация тази седмица и нямам търпение да видя дали бебока вече си е заел правилната поза, пораснал ли е, как е....Иначе вече сме подготвили повечето неща, даже дрешките съхнат, част от тях са изгладени и подредени. Днес поръчах шезлонг, в едно страхотно слънчево оранжево, нямам търпение да дойде  tease
Ще се отчета след прегледа по-късно тази седмица, до тогава на всички - целувки!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #505 -: януари 05, 2015, 17:17:29 »

marioka85,стискам палци повече да не се повтаря лежането и много бързо да ни минат и на двете двата месеца *THUMBS*Ти почна ли с подготовката?Аз нямах избор взех дрешките от близките,ама ми е рабо като че ли за пране и подреждане.Днес направих нещо като списък какво ще ни трябва и като гледам не са много нещата.Те като ни улесниха с дрешките и шезлонга,а ние си имаме останалата мебел добре е.
beb4eto_na _me4o,колко мило ми става като чета за изпрани дрешки,поръчки.И аз чакам седмиците с 3 отпред. *INLOVE*За носа аз като усетя нещо и капвам директно едни бебешки капки клерва тинктура,с едно бебе отпред на опаковката.Действа антибактериално.А за отпушване съм си взела от онези малките като червило което се пъха в носа и се вдишва.Донсега ме съм ползвала,надявам се не се налага.Иначе за хрема ударно Инфлуцид и Осцилококцинум.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #506 -: януари 05, 2015, 17:25:27 »

Беб4e  ти си май същи случай като мен, ти си ударила тройката вече друго си е. За носа вземи на хималая много помага

Рубин нищо не съм приготвила, да мине малко още време и ще поръчвам по сайтове дрешки ванички и такива неща. Обзавеждането е избрано количката също, другите неща са дребни, ММ и свекито ще ги пращам в походи да пазаруват със списъци :-)
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #507 -: януари 06, 2015, 10:55:50 »

Мариолка,а тинимаш ли болки в кръста?Нали сме заедно с теб и да те питам.Вярно се поизморих тия два-три дни с багажи и оправяне след връщането в нас,ама кръста ме боли адски много.Последния път преди Комеда ме боля лъм 3-4 дни постоянно и то все едно ще се счупи на две!И ей така една сутрин спря и си помислих ,че може бебчо да е натиснал нещо и затова така,а и с моята сколиоза :\Сега от деа дни пак почна.Дори сутрин като се събудя ме боли повече от вечерта.Не знам как ще съм след месец.
Сега и с тежеста е кошмар.Ще взема да питам на консултацията,ако може да пия б-комплекс.Тъпото е,че много се шашкам и много ме е страх да не се окажа и в болница.Не ми е до лежането там,все едно ми е,ама ще ми е много напрегнато и ще се тревожа за детето. sad
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #508 -: януари 06, 2015, 11:02:21 »

Рубин аз в таза имах имах болки, при опашката. В кръста не съм имала. Питах един колега ортопед и каза че си трябва йога за раздвижване. Питай все пак док.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: януари 06, 2015, 17:19:43 »

Здравейте, момичета!
 Да дам един отчет набързо, въпреки че реално няма нищо ново. Вчера бях на ехография при някакъв старши лекар в болницата, където ще раждам. Каза, че бебето не е точно седалищно, всъщност в момента няма вариант за естествено раждане в тази поза. Иначе беше изключително учуден от състоянието на плацентата, абсолютно никакви симптоми на стареене, може да изкара още дълго време и да храни добре, както и явно прави, понеже според сметките за 2 седмици сме + 560гр, което е супер. Та можем да си откараме така до термин, обаче няма, защото датата за секцио стремглаво напредва.
В тази връзка ме е треснал пак хормона и ако на някои дата за планово секцио им помага да се настроят психически, на мен ми помага да се психирам. Пак се върна ревливия период. Направо емоциите бушуват ли бушуват. Малко ме изплашиха с информацията, че поради позата имало завишен риск от луксации на тазобедрените стави, дори и да няма естествено раждане, та трябвало до две седмици след раждането да се направи консултация по този въпрос, само това остава сега....
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines