Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 20:09:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213658 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #480 -: декември 29, 2014, 16:52:48 »

hulcy, аз също си ползвам педиатърката от близката поликлиника (вече не ми е много близка). Малката е при Рашкова в Тракия. Не виждам чак такъв смисъл да се втурнеш при най-големите имена в тази област. Ако се налага, винаги може да отидеш на частно и да направиш консултация. Но при нормални обстоятелства - не виждам смисъл. pardon Пък и който работи по ЗК, ще е наясно с нещата - кога какви прегледи е добре да се направи, кога какво ти се полага и тн.
BeRa, преди месец първата братовчедка на татко роди на близо 40 години. Тя качи 2-3 килограма за цялата бременност. Почти не можеше да се види корем при нея. Бебчето си е здраво и явно това, че постоянно сваляше килограми, че се повлия на малкото човече. Зорлем да се тъпчеш, само апетит да изгубиш най-много Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #481 -: декември 29, 2014, 17:00:44 »

Hulcy, ти не им се коси на килограмите. 16 може да ти изглеждат много, но за нула време ще ги свалиш. Десет сигурно още пьрвите две седмици. Особено ако кьрмиш, няма да усетиш как се стопяват  good

Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: декември 29, 2014, 21:49:56 »

Хю,  при вас значи е динамично покрай местенето. Ето как ще ти мине януари в подреждане и приготовления  danceg
За яденето ми овиличиха дозата с въглехидрати  angry а уж трябва да се внимава с тях заради захарта  crazy дозата ми на ядене е 100гр някъде, но на мен това ми идеа адски много имайки в предвид, че трябва към нея да имам и зеленчуци и месо примерно. Аз ако изям 100гр ориз и салата, месото вече ми идва в повече. Ако имам ден без въглехидрати ми се карат  huhhuh.gif ми то всеки ден яде ли ти се въглехидрат...Направих си пекани тиквички с кисело мляки и с какво да ги комбинирам?!? Ориз?!?! Ми с нищо не ми вървят. Та сега спрях да им се връзвам на акъла и ям по колкото мога да поема. вчера изкарах без въглехидрати и нищо не ми стана  pardon

Аличка определено най важно е бебето да е добре, пък както каза моя гинеколог...щом се храним правилно няма от куде да качим килограми  pardon а аз преди никога не съм се хранила по този начин и явно си оказа влояние въпреки бременността. Майка ми също не е качила нищо по време на бременността, не е можела да яде много , карала е главно на ябълки и пак съм се родила жива и здрава.  pardon

Аз днес пуснах първата бебешка пералня  heart толкова е готино да ги подмяташ тия малки дрешкииии  Girl_hide ММ ми купи прах за нейните дрехи и нямах търпение да го пробвам, та наизвадих малко дрешки.
В петък ще ходим да поръчваме скрина и гардероба за малката и да купуваме боя за спалнята, та като сложим мебелите и почвам с пералните и гладенето, за да може направо да прибирам по местата всичко.  danceg

Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: декември 30, 2014, 12:24:44 »

Добро утрооо  give_rose
Никой ли няма днес  huhhuh.gif

Абе Рънчето ми се губи нещо...да не би да има новина при нея вече  Girl_hide

Мариаг пък тотално изчезна от хоризонта  beating я бързо тук на отчет... blum

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: декември 30, 2014, 13:03:03 »

Добро утро!
Тук сме си, но домакинстваме и чакаме новата година Wink
Аз от няколко дни се чувствам по-различно, но знам ли може и да си внушавам. Предишният път бях с предизвикано раждане, така че нямам представа как се случат нещата в другия случай.
На 05.01 съм на преглед,евентуално...., след това на 11.01, последен шанс за бебето да се обърне. Според мен сме си все в същата позиция.
Аз съм се отдала на подготовка за новата година, кулинарствам си и така минава времето по-бързо. При нас е чудна зима, сняг и студ скова всичко. Толкова не ми се вярваше, че ще дойде такава зима, че си бях оставила цветята на терасата и естествено повечето загинаха.
Много ми е хубаво навън в това време, едно ми е коледно, новогодишно, празнично, но голям страх да не падна, като някой охлюв пристъпвам.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #485 -: декември 30, 2014, 13:26:46 »

Аз само набързо се включвам, в болница съм вече 5ти ден, шийката внезапно ми се скъси на 19мм, т.е отвори се конуса отгоре от контракции. Засега овладяхме положението, вчера беше се възтановила почти напълно, на системи съм, кормагнезий и гинапрал, утре се надявам да ни изпишат. От тук нататък се надяввам следващите два   месеца живот и здраве само до тоалетната да ставам.Риска е много голям.

Хю ще ми кажеш ли само по каква схема пи магнезий и през ноща и по колко салбутамол пи и какви на хапчета ли? Да съм информирана преди да ме изпишат.

Стискайте ни много палци!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #486 -: декември 30, 2014, 13:30:16 »

Ох, Боже милата !!!!

Прегрьщам те много силно !!! От сьрце се надявам всичко да е наред и да се стабилизира сьстоянието  Friend 

Ще мисля за теб и ще стискам силно!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: декември 30, 2014, 13:52:09 »

mariola85, много положителна енергия от мен и силно стискане на палци!
Въоръжи се с цялото търпение, за да изпълняваш точно съветите на лекарите и следващите месеци, да правиш това което се налага, въпреки всичко.
Вярвам, че ще се справиш и оставайки вярна на себе си, ще направиш всичко, което е по силите ти!
Много късмет през новата година!
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #488 -: декември 30, 2014, 14:20:22 »

Ооо, М, много неприятно! Стискам палци, с Ния ви изпращаме много положителна енергия, знам че всичко ще е наред!  give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #489 -: декември 30, 2014, 14:30:40 »

Мариолка, стискам  палци  всичко да  мине  и да сте добре  с бебчо kiss пращаме ти и ние с Вики много положителна енергия и стиснати палци  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: декември 30, 2014, 17:18:48 »

Мариолка,  стиснати палчета и от мен миличка. Хубаво е че сте овладяли положението и от тук до края много голямо пазене  give_rose

Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #491 -: декември 30, 2014, 20:02:03 »

mariola85 много положителна енергия и от мен и ще стискам палци всичко да се оправи give_rose  Жалко за ада през който си минала, дано новата година ти донесе повече късмет и накрая да си гушкаш едно сладко здраво бебче.

Покрай мен няма новини, чакаме си бебка, но тя е толкова спокойна, че май ще изтикаме до термин. Не че и аз и давам зор нека си стои детето докато му е хубаво, а и на мен си ми е хубаво да съм бременна  heart . Ходя си на записи, матката е спокойна, детето се чувства добре, дори още не съм усетила контракции, било то и подготвителни.  Не се появявах във форума защото да си призная мъжът ми почива покрай празниците, а той винаги е зает и го няма и за първи път се отдадох на спокойствие с него, дори не си пусках компютъра smile Беше магическо време само за нас отдадени на релакс smile

Мамчета пожелавам на всички весело посрещане на новата година. Дано тя бъде по-успешна, по-хубава и изпълнена с повече положителни емоции от старата. Пожелавам ви да гушнете най-сладките и здрави бебоци на финала на бременността ви.  give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #492 -: декември 30, 2014, 23:55:59 »

Мариолка, мисли позитивно мила и всичко ще се нареди! Бебко ще си стои там докато не му дойде истинското време за "излизане".
При мен магнерота си го пиех от 20-21 седмица май май, после след 2 седмици около 22-23 седмица ми увеличиха дозата + добавиха салбутамол на хапчета. И шийката от 29 мм беше се "възстановила" на 38 мм през 26 та седмица.
Схемата при мен от вече 22-23 г.с. насам е следната : 4 пъти по 2 магнерот и заедно с магнерота и 4 пъти по 1 салбутамол хапчета 2 мг. (7ч.сутрин, 12ч.на обед, 22ч.вечерта и 3ч.през нощта). Паузата от 12ч.до 22ч. е заради желязото ,което го.пия в 17ч. Но мисля ,че все пак това е макс дозата на магнерота и салбутамола. Поне аз имах периоди на кнтракции и болки въпреки тези дози и доки беше ми казал,че повече от това не мога да ориемам и ми изписваше волтарен 50 мг свещички - 1 на момента и още една след 10-12 часа. Силно се надявам и съм сигурна ,че ще се оправиш! Само лежане и само почивка и позитивно мислене! Изпращам ти много прегръдки и целувки  heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #493 -: декември 31, 2014, 08:33:41 »

Хю много ти благодаря!

Изписват ме, шийката е затворена напълно и възтановена е дължината! Нямам търпение, ще пазя леглото 2 месеца
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #494 -: декември 31, 2014, 16:30:34 »

Супер, много се радвам! Ще си починеш едно хубаво преди малкия човек да си дойде, после щем не щем ще "наваксаме" всички smile весело изкарване на новата година Мариолка и много да се пазиш!

Весела Нова Година на всички мамита и обратното броене продължава smile 2015 ще бъде нашата година с малките ни бебчета живот и здраве  heart
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines