Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:19:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213651 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: декември 13, 2014, 13:53:02 »

Ех, че хубаво се пораздвижи темичката...каквото бяхте се изпокрили ми залипсвахте много  heart

Ние вчера бяхме на доки.  Такава одисея с тия мойте килограми   Girl_hide Взех да свалям и да свалям и се бях шашнала много в един момент, да не би беба да не наддава нещо, макар че от друга страна шаването и ритниците стават все по силни и щом рита по силно, би трябвало да си расте детето, ама ха де...не видена работа можеш ли да си сигурен. Вчета на консултацията ме изтеглиха 62,400 а преди месец бях 63,800. Помолих доки да види бебка дали наддава, поне за нея да съм спокойна. Качва си детето и е 1,274 кг.  danceg Оказва се че от режима на който ме сложиха покрай захарта, съм започнала да свалям килограми и доки много ме похвали. То толкова здравословно и под час в живота си не съм се хранила. Моя мъж, понеже и той солидарен с мен и се храни по същия начин за 3 седмици без никакви усилия само с храна свали 6 кила. Та сме супер доволни и двамата.
Бебка пак беше кротка на прегледа, ама иначе е много активна и почти цял ден не се спира. Помолих да ми видят шийката на матката. Била идеална.  Беба се е обърнала главично за разлика от последния преглед когато беше седалищна и дано си остане така
Ходя всяка седмица да ми мерят захарта и д ами следят диетата и за сега и захарта върви в норми. Още си чакам иначе часа за ендокринолога.  angry дано да ми се обадят преди да родя  pardon

От седмица взеха да ме болят кокалите ниско долу около триъгълника. Едва ставам от леглото и едва ходя на моменти, ама ми казаха, че всичко се намества в момента и е нормално да боли. Някои ритници също взеха да наболяват, ама нека да си рита детето  danceg

Хю  супер сте с покупките и подготовката значи  Bravo и аз нямам търпение да започна да пера дрешките, ама още имам време. Вече януари месец смятам да я започна тази работа. За киселини не ми говори, че хранопровода вече ме боли като преглъщам  angry мен ме хващат вечер, ама толкова силни, че се налага да спа седнала. Пия газирана вода, облекчава за момента и после пак почват. Личния лекар ми изписа ранитидин, вчера гинеколога ми потвърди че мога да пия едно на ден, ама аз ще ги пия за сега през ден два, че не ми се иска да прекалявам.
За ваксини нямам идея дали се правят, но аз не бих позволила да ми правят.

Мариолка много ви е хубава количката   Bravo ,кошарата и аз не я виждам. Купувай си малко по малко без да се притесняваш, ти си доста на пред вече със седмиците. Аз в 24 седмица вече бях приключила с покупките на бодита, че бях набарала една оферта в Зара кидс и им изкупих всички оставащи бодита  pardon  И на мен седмиците с 2 от пред ми излетяха супер бързо и ей го на другата седмица почвам тройката  danceg лети си времето.

Рънче и нашата сладурана хълца много...по три пъти на ден минимум е задължителната ни бройка. Толкова ми е сладка милата като се разхълца. По повод това ти пускам клипче да я чуеш  Girl_hide Миналия ден за пръв път я чухме на доплера като хълца, ама интересното е като е на прицел сърчицето. Цялото прескача  tease но вчера от бързане да я запиша на клипче, та нямах време да търся сърце. Като я нацеля пак ще ви пусна да видите колко е интересно  smile


https://www.youtube.com/watch?v=-osYcIIF8Go&feature=youtu.be

Бебче, почивай си мила и се пази. Всичко ще се оправи, ама пазене иска. И на мен ми ограничиха движенията и излизанията, ама поне не ме заковаха към леглото, че като се движа и получавам контракции и ми става лошо.

Рубинче   до колкото знам по болки в кръста е усетила контракциите, тя ще обясни по подробно. И аз много се шашках да не би да имам контракции и да не ги усещам. Оказа се че наистина получавам, ама били нормално подготвителни. Ако не са болезнени нямало прблем и въпроса е след полежаване да отминат, ако не минават след почивка, тогава да отивам на лекар веднага.

Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #406 -: декември 13, 2014, 16:43:07 »

BeRa малко хубави новини  give_rose много се радвам за теб и че бебка си върви добре. Да ти кажа благородно ти завиждам за килограмите smile аз все качвам и много почна да ми тежи. Даже ако се налага да си обувам обувките след вечеря, без асистенция не мога smile Новият ми пракор с който се обръщат семейството ми е "големият кораб". Добре че не ми пука много, важното е мишленцето ми да е добре smile Поздравления и за захарта, знаех си че ще се справиш с овладяването й  Bravo  Благодаря и за споделеното видео, наистина е вълнуващо да се чуе как хълцат бебоците  heart. Вече започнах да съжалявам, че не си купих и аз домашен доплер smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #407 -: декември 13, 2014, 17:53:20 »

BeRa,мног е сладки да чуваш сърчицето й когато поискаш.А каката бях готова ехограф да си взема Oh my ....Не че сега не искам да го виждам и чувам малкото,ама като че ли съм по търпелива.
Я дай тази диета :girl_wink:Аз вече имам качени 7 кг,не знам накрая как ще съм.Ама забременях на 51кг.
Аз не съм купула нищи освен една шапчица ,че нали е хубаво първата покупка да е тази.Смятам тези дни да извадим всичко бебешко що имаме и да отделя какво би ми свършило работа ,а другите ще ги дам на моя близка роднина с новородено.
Да ви питам по напредналите,а и не само,нормално ли е да рита бебето много!От вчера усещам малкото много.На мен ми е супер,ама дали е добре за беб?
Надявам се да не са контракции,а просто бебето се "надупва".И не знам защо ама си мисля че пак си е седнало на дупето blum,седалищно.Това въртене и движенията са по различни.
А за болките нискондолуне костта,моя приятелка в моите седмици се оплака ,че едва върви.Явно при първата бееменност става това разширяване.Аз да си кажа честно не си спомням.Така се забравя blush
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: декември 13, 2014, 20:16:06 »

Гери, пази се, почивай си възможно най-много! Няма да ти е леко до края, така за всяко нещо да внимаваш, имаш още доста седмици, бебчо трябва да постои в коремчето. Дано да има кой да ти помага с Митко, че ми е ясна картинката бременност+дете, преди съм си почивала направо......
Пиши по-честичко как си give_rose
BeRa, браво при теб само добри новини, все така да е пу-пу Wink. Ти ще си от малкото щастливки, които покрай бременността ще влязат във форма, супер си е това направо. И аз бих помолила да споделиш по-подробно за режима, часове на хранене и видове храна, когато ти е удобно разбира се...
Много хубаво, че се е обърнало детето, една грижа по-малко give_rose
Рубин, не се стресирай толкова с тези контракции, в тези седмици ми се струва по-вероятно да си мислиш, че имаш контракции, а всъщност това да не са такива, отколкото да имаш контракции и да не ги разпознаеш. Най-добре ще се успокоиш след прегледа разбира се и аз съм така, все го чакам с нетърпение този преглед. А за ритниците, вероятно усещаш бебето по-активно, защото е по-голямо и по-силно и раздава по-качествени ритници, след 3-4 седмици ще се кротне.
За хълцането и ние си хълцаме почти всеки ден, че и по-няколко пъти. И баткото беше така, но сега вероятно поради по-различната поза го усещам по-особено. А иначе с хълцавицата продължихме месеци наред след раждането, голямо чудо беше, сигурно и сега ще е така.
Аз мисля, че сме готови с почти всички неща, които съм набелязала като необходими на първо време. Едно кошче за памперси ми се губи по трасето, направих една по-голяма поръчка в един сайт и пристигна всичко без кошчето, като уж после стана ясно, че и то пътува и ще бъде доставено, но вече повече от седмица от първата доставка, още го няма. Но не е фатално, пак ще поръчам ако се наложи.
 Получих колет от майка ми и сестра ми, купили са с много желание страхотни дрешки, всичко е изпрано, но чака ред за гладене, че тази работа все изостава, а тези дребни неща все не свършват, гладя и гладя, а все има още какво .... Но пък е много приятно, дава ми малко време да си помисля за предстоящите събития.
Още не съм си приготвяла багаж за болницата, но не смятам да вземам много неща, имам тук един препоръчителен списък с 3-4 неща за майката, била съм вече в местна болница, имам представа какво ще ми трябва общо взето. Имат страхотна практика тук, наблюдаващият лекар изпраща досието ми в болницата, където ще раждам, а оттам ми изпращат по пощата набор с документи и информационни материали, информация за необходимите документи при постъпване в болницата, необходими документи за издаване на акта за раждане и това което най-много ме впечатли формуляра за постъпване в болницата. Попълваш и изпращаш предварително, като дойде времето да не те занимават с такива подробности.
При мен облаците се пораздигнаха, не съм толкова в черната гама, по-скоро съм добро настроение и кондиция през повечето време. От време на време ми става странно притеснено, но като цяло в сравнение с преди съм направо в супер форма.
От две седмици не ходя почти никъде пеша, колата стана моят най-добър приятел и честно казано се чувствам, по-добре, явно ме е изтощавало това ходене, но не съм го усещала. Лошото е, че няма кой да изморява 4-годишния ми син и горкия не знае какво да прави с цялата тази енергия, която има.
Общо взето това при мен, в петък съм на преглед, живот и здраве ще сме минали пустите 3 седмици, които трябваше да издържим(дано, стискам си палци), пък после каквото дойде.
 По всяка вероятност, съдейки по движенията на бебето, как го усещам, още сме си седнали на дупето или там както се е заклещил, но здраве да е, не мисля да правя, каквото и да е по този въпрос, нека природата си свърши работата, а ако не, значи така е трябвало да бъде.
Изпращам много положителна енергия на всички мамчета, изгонете лошите мисли и страховете, те само вредят beddybye
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #409 -: декември 14, 2014, 08:46:15 »

Marri,колко хубаво ,че се чувстваш по спокойна.А как ти завиждам само,че си минала вече дългия път и сега си в най-приятната част подготовката.Аз днес ще трябва да извадя всичко що имаме,за да подбера роклета и бонбонести дрешири за моя близка и толкова съм щастлива *YAHOO*Ще си спомня този миниатюрен размер,който едва намираш начин да изгладиш. heart
Оф,може инконтракции да са,ама дано само не носят последствия,че не знам и аз как ще се оправям сама с гледането на голямото дете.Пък нали уж пия Магнерот,явно не ми действа.А и да си призная понякога се захласвам по задачките и неусетно се преуморявам.Чак след това катоблегна и усещам колко съм измаляла. beating
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: декември 14, 2014, 08:58:49 »

Рубин, и аз пия магнезий два пъти на ден, и три пъти едно успокоително на Веледа, което вземам най-вече за отпускане на матката, но въпреки това имам контракции всеки ден по няколко пъти, понякога и през нощта. Така че... Само се надявам да са подготвителни и от време на време засичам колко са на час, понеже лекарката ми каза да не са повече от 10 в противен случай да отида на преглед.
Преди седмица бях излязла до магазина и съвсем близо до вкъщи получих някакви силни спазми ниско в корема, толкова силни, че не можех да помръдна, само се свих и чаках да отминат. Като попреминаха се прибрах бавно, бавно, след това ходих до тоалетната и всичко премина. За всеки случай обаче се обадих на един дежурен телефон, понеже беше извънработно време, че моята лекарка все ми се кара, че си мълча, та говорихме си към 9 минути с една лекарка, предположихме, че е било нещо, което не е свързано с бебето, щом не се повтаря и след ходенето до тоалетна има подобрение и решихме да не ходя, само ако има някаква промяна, тогава. Общо взето се поизплаших, но за моя радост всичко отшумя.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #411 -: декември 14, 2014, 14:01:21 »

Много ме успокояваш!Така знам ,че не съм единствената която е раждала и въпреки това има моменти когато не мога да определя кое какво е.Вярно за някои неща сме по уверени, но мисля че щом се късае до детенцето и се тревожим винаги.
Аз също съм имала спазми но в горната част на корема и точно мястотоним ме накара да се успокоя че най-вероятно е от някоя храна.А бе нямам думи,прости самия факт,че за Коледа плануваме пътуване към родния край интова като че ли ме кара да се тревожа дали ще е всичко наред и дори си мисля най-лошото,че може да минзабранят да пътувам.Да,ама и за мен ще е най-добре ако съм там две седмици.Няма да готвя,няма да чистя,ще съм напълно отдадена на почивка. Girl_hide
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: декември 14, 2014, 16:01:17 »

Рънче те с "големия кораб" , "баба меца" и какви ли не други такива определения много обичат да ни наричат роднините, ама с много любов  tease

Рубинче, за шаването на бебето и аз се чудих дали е нормално толкова ритане и мятане. При мен беше и в доста по ранни седмици. В 20та седмица вече не се спираше почти по цял ден и като питах доки на ехографа, каза че няма проблем, даже колкото повече шава по -добре. Аз си мислех ,че аз нещо го будя и го притеснявам, ама съм се бъркала. Иначе издуват я дупе я нещо друго на пред и често изглежда че втвърдяват корема като за контракции.

Мари, много се радвам ,че си по-спокойна  Bravo за ходенето ме изумяваше направо с тия километри ,които минаваше на ден...може би защото аз не на половината ми и една четвърт не бих могла да измина от как съм бременна. Пази се сега, а като дойде бебче, ще наваксваш с ходенето  smile

За диетата ще си кажа разбира се...с риск пак да ми стане дълъг поста  angry хич не мога да съм кратка  pardon
Първо да отбележа, че ние никога сме нямали режим за хранене. Никога не сме закусвали а вечерята ни беше по сряд нощите след 1 часа, понеже ММ работи до късно и като се прибере, хапнем и лягаме.
Първото нещо, което направихме е да махнем нощното ядене и да ставаме по рано за да закусваме.

Идеята на тази диета е да се яде балансирано и здравословно и между ядене и ядене да не са минали по малко от 3 часа и повече от 5. Аз се движа между 3 и 4 часа между хранения. След като веднъж си приключил с яденето не може и една бисквита да хапнеш преди да са минали 3те часа. На ден трябва да имам поне 5 хранения и не по малко, като за едно хранене се смята и един изяден плод между обяда и вечерята примерно, както и сутрешното кафе с мляко и бисквитка примерно, макар че аз бисквити не ям никакви в момента и кафе не пия.

В хладилника ни всичко е с 0% захар и 0% мазнини. Киселото мляко , на което толкова наблягах преди се оказа ,че също съдържа захар и за това сега купувам без. Прясното мляко и сиренето са обезмаслени. Купуваме си за закуска една пуешка шунка, която е позволена по време на бременност с ниско съдържание на сол и мазнини и никакви други салами и колбаси. Кашкавала жълтия сме го изхвърлили от менюто и ядем само едно Бургос , не знам дали в бг го има, но и то е с 0% мазнини. Сладко, пържено, мазно, солено, тестено, снаксове, чипсове и всякакви такива пакетирани "завагалки" са вън от палатката.
В обядя и вечерята задължително трябва да се съдържа протеин (месо, риба, или яйце) , въглехидрат (картофи, ориз, паста) и зеленчуци, които могат да са или салата или готвени или пък и двете. Въглехидрата може да се смени с леща, фасул, нахут или грах и никога смесено. Хляба е позволен само ако нямаме въглехидратите и бобовите.

Една картофена манджа с пиле примерно съдържа и трите компонента...имаме си месото и картофите и като сложим морков и лук или някакъв друг зеленчук, ей ти и зеленчуците. Можем да добавим и една салатка към яденето и изключваме хляба. Мед. сестрата ми каза ,че това е едно идеално комбинирано плато. С въглехидратите не бива да се прекалява на ядене. Ако си готвим макарони, дозата е 100гр макарони. Ако е ориз можем да си сложим малко за гарнитура, а не да си напълним чинията с пиле с ориз, да речем. Обясниха ми ,че вземам един черпак (ама не от най големите) загребвам ориз и ей ми я дозата на ядене. Аз се движа по около 60гр на ядене (мерен в сурово състояние). Ако ядем картофи то можем да си сложим 4-5 картофчета само или средно по един картоф на ядене.
« Последна редакция: декември 14, 2014, 16:02:58 от BeRa » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: декември 14, 2014, 16:02:10 »

Та сутрин в зависимост в колко часа ставаме (ние не сме от ранобудните, дето стават в 7ч. а най рано в 9) та закусваме веднъж. Ако ставаме по рано, са две закуски.
Примерно в 7ч кафе с мляко и някаква бисквитка...след минимум 3 часа идва закуската, от която ние започваме.
На закуска винаги имаме припекана 1 или максимум 2 филии пълнозърнест хляб със семки и фибри, с малко масалце, колкото да не е без хич, от пуешката шунка, за която споменах по горе, малко сиренце, 4-5 маслинки, резенче краставичка. От всичко по малко. Разпределям си в чиниията под бройка и се изяжда само това, което е в нея.

След 3-4 часа (зависи колко съм огладняла след закуската) идва обяда.
Там обясних какво е менюто. Днес примерно ММ ми е направил спаначена супа по руски, в която има телещко месо, картофки, спанак, лук, сварено яйце нарязано на едро. Без застройка. Вместо нея слагаме една лъжица кисело мляко в купичката. Това е също идеална комбинация, която не се нуждае нито от хляб или нещо друго.

След 3 часа е следобедната закуска.
Там по принцип ям или две малки кисели млекца ( тук са по 125гр едното)


или едно млекце и един плод ( това ,когато нямам киселини) или ако съм гладна и преценя че няма да издържа с това до вечерята, ям една препекана филийка с шунка и моментално в случая хляба за вечеря ми отпада.

ето една примерна следобедна закуска, за която ми се скараха ,че съм прекалила в началото, ама аз бях много гладна и предпочетох да наблегна на млеката и на една такава оризова питка, вместо на нещо друго и се оказа, че съм можела да си хапна едно мляко и две оризови питки вместо толкова млека и питката. БИло прекалено!  pardon

тогава още не знаех ,че мога за следобедна закуска да си хапна препекана филия с шунка или сирене примерно, ама и за това всяка седмица ходя да ме контролират и напътстват.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: декември 14, 2014, 16:02:25 »


та след следобедната закуска 3-4 часа иде вечерята...нищо по различно от обяда. Спазва се същата закономерност.

и след още 3 часа може да се изяде един плод, едно кисело млекце (125гр) или една чаша прясно мляко. Аз по принцип ям едно кисело млекце.

Та това е горе долу режима. Яйца ми казаха максимум 3 на седмица, че ние за закуска си варяхме по едно и се оказа прекалено.
Бях пробвала една рецепта за фасул и нахут със зеленчуци и се оказа че не мога да меся бобовите. Или само нахут или само фасул. От време на време си позволявам обяда или вечерята да съчетавам с айрян и ме гледат малко странно, ама не виждам защо пък да има ограничение за млякото.
Позволявам си най много веднъж седмично да си хапна дюнер, но без сосовете, които слагат. Тук картофки в дюнера така и така не слагат и става пак едно комбинирано ядене на хляб, месо и зеленчуци и гледам да си го поръчвам в питка от която изяждам половината само. За пицата съм забравила. Палачинки си бях правила веднъж, само от обезмаслено мляко яйце и брашно, но заради брашното ми казаха, че на две седмици веднъж мога да си хапна една ,максимум две палачинки. Сега ММ ми прави едни от овесени ядки, вода и яйце. Не е същото , ама за закуска са перфектни.
Тиквени семки си бях взела веднъж и ги ядох след като си изядох следобедната закуска и то хапнах малко от тях. Естествено и тях не мога да ям час примерно или два след ядене, за това ги ядох веднага след закуската. Ако обичате сушени плодове или ядни, трябва да са в следобедната закуска, а не по между другото. Аз така и така не ям. Могат да се сложат примерно в киселото мляко на следобедната закуска и така вместо две млекца да се изяде едно.

Това е което са ми обяснили на мен. Както казах, ходя всяка седмица при медицинската сестра и ми коригира менюто за седмицата. Това ,което съм описала е което на мен са ми обяснили и коригирали и е горе долу режима ,който спазвам. Не гладувам, както си мислех в началото ,че ще се получи. Ако прекалено много ми се яде нещо, било то тестено или пържено, естествено няма да си бърша лигите, а ще си позволя в месеца веднъж примерно да си хапна съвсем малко, колкото да се окуся, но съм нямала такъв проблем до сега. За рожденния ми ден примерно си изпросих едно парче торта и ми беше разрешено, като следобедна закуска, 3 часа след обяда, мъничко и без да повтарям повече. Личния ми лекар каза, че ако ми се преяде нещо сладко и не мога да устоя мога на колкото веднъж да си хапна едно парченце шоколад, но да не става честа практика. До сега да ми се е случило веднъж да не мога да устоя. Мисля си колко е важно за бебка това мое ограничение и ми минава желанието за всичко тестено, което толкова обичам и сладко и вредно.

отплеснах се много пак...съжалявам наистина за дългия пост..., но това с две три думи няма как да го обясня.
Ако някой му е интересно да пробва режима и го интересува нещо друго или има въпроси относно съчетаване на храните, може да ми пише на лични.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #415 -: декември 16, 2014, 10:23:30 »

BeRa диетата ти е добра, един съвет само избягвай храните 0% мазнина и 0% захар, понеже имат много добавени изкуствени подсладители които не са полезни. По добре е да хапнеш нещо с малко захар отколкото с апсратам примерно.

Рубин много се стряскаш за контракции, тежеста която описваш и аз я имам но не са контракции според мен а просто газове и неудобствоп от разместване на органите и положение на бебето.

Гери Почивай много мила  give_rose

Ето това е леглото smile ще ходим края на месеца да видим дали ще го поръчваме

http://www.arbor-bg.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0%BB%D1%8E%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%84/

Вчера бяхме на преглед. Бебо е добре, станали сме 760 гр. Главично е расположен. Док каза че може и да не остане така. Аз не съм доволна от качените ми кг, въпреки че не изглеждам визуално надебеляла мисля че трябва да се сложа в ред, та от вчера малко намалих хлебните изделия и картофи че бях се отпуснала доста. От последния преглед съм качила 2кг. Следващия ни преглед е на 12.01 ще започнем да мерим тонове, увеличиха ми магнерота и днес чакам обаждане за резултатите от кръвните изследвания да видим кр. захар и хемоглобина. Най-вероятно ще се пие желязо, стискайте палци захарта да е добре  give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #416 -: декември 16, 2014, 15:07:43 »

BeRa,то си е катобразделното хранене.Това е хубавата страна на ограниченията ,че ще поддържаш форма.
Аз да си кажа честно,ако не се наложи ,няма да мога да се подложа.За да я спазвам трябва да приготвям двойно храна.Аз и сега си готвя понякога по едно ястие на детето ,друго на нас,пък не ми се мисли аконще има и трето.
mariola85,браво колко е голямо бебчето!Надявам се и ние да сме в тези числа.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #417 -: декември 17, 2014, 09:14:11 »

Всяка сутрин се каня да пиша и все не става и не става pardon Тооолкова много се е изписало - браво на тези мамита! Аз съм на работа още до края на седмицата + понеделник и от там нататък няколко дни отпуска, празници и официално болничния ми започва на 5-ти Януари. Термина е на 15.02. , но при докито от ЗК е записан на 19.02 и за това така ще си остане по документи. Не мога да повярвам как мина това време heart

Накратко - при нас всичко си изглежда ок, на преглед съм в петък и тогава ще споделя по-подробно за размери и други детали. Иначе чат пат бебка ме плаши, има дни в които рита много леко, даже не ги усещам , ако не си сложа ръката на корема. А по принцип редовният номер е да се "изпъва" и моя корем е или на едната или на другата страна изпъкнал като яйце. Много често и хълца smile

Мариолка, много ми харесаха и количката, и леглото Bravo И ние си ги купихме - леглото чакаме от Турция, количката от София. За леглото искам да кача снимка, но не знам как - нали тук се качват много малки снимки по размер, амоите от телефона са все около 3 мб. Количката - както споменах и преди, на бебеконфорт - модел елеа smile Ето я тук: http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&category=12&pc=2&prodid=312&pn=%CA%EE%EB%E8%F7%EA%E0%20Elea%20-%20Confetti

Дрешки няма да купуваме повече, защото се оказа, че имаме страшно много за първите 1-2 месеца - повечето неща са ни мини размер , точно за новородено  pardon Много се изкушавам за мини роклички, но за тях ще изчакаме бебка да дойде, да видим с какви размери ще се роди smile Иначе биберони, козметика, легенче, и още доста дреболийки са закупени и не ни остават много грижи - чакаме само бебка heart

BeRa, диетата звучи много добре - както и другите са казали, като разделно хранене си е. А на мен това ми действа най-много-първия месец от бременността бях на разделно, за да сваля излишни кг без да знам, че съм бременна и свалих около 4 кг за 1 месец  smile

Гледам, че сте говорили и за контрацкии - аз се притеснявах и аз, че ако имам и ако не ги усетя да не стане някоя беля, но щом и опитните мамчета са така, явно не съм само аз. Да се надяваме ,че контракции няма да им никоя от нас докато не им дойде истинското време heart

Стискам палци Мариолка за изследванията и бебчо - както и на всички други мамчета всичко да им е наред  good При мен последно хемоглобина беше 112, захарта 4.2. Док каза, че всичко е ок, искаше да ми увелизи желязото ама няма как с този магнерот 4х2, даже желязото пия двете хапчета наведнъж, а то било по - добре по отделни приеми. На мен никак не ми действа зле това желязо - и добре, че е така. Верно - мирише доста тежко, но запушвам носа и толкова smile

От следващата седмица ще съм по активна в темичката , обещавам smile Сега е време за работааа smilesmile Хубав ден  give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #418 -: декември 17, 2014, 09:26:52 »

Ихаа Хю завиждам ти вече излиаш по майчинство, аз чак на 18ти февруари vivasvat, но сега пък съм 2 седмици в отпуска мисля да се размажа и аз . Честита ви количка много е хубава. 2в1 ли е или 3в1?

Качи снимката в prikachi.com и копирай линка тук в отговора

Изследванията са ми супер и кр. захар е супер, аз се бях притеснила че бебока е малко напред, че съм като гламава да чета колко са средните стойности за 24-та седмица и пишеше 600 гр, а ние сме 760, но вече няма да си права този номер, и ММ ми се скара, че не слушам Док когато казва че всичко е наред. Хемоглобина не е мръднал при мен 115 е без хапчета си седи толкова вече 4 месеца и Док каза че щом не пада е ок, ще го следим да си хапвам храни богати на желязо.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #419 -: декември 17, 2014, 12:46:43 »

Връщаме се от преглед и изследвания.Хемоглобина ми е супер,единствено ми казаха да пия повече вода,била много концентрирана урината .Съмнява ме ,че урината я дадох два часа след като я взех.Заблуждавала съм се,че трябва да е първа.Сега в петък пак трябва да давам.
Споменах на лекарката коятонсе падаше в консултацията за това,че усещам. Натиск на моменти и не мога да преценя дали са контракции и тя минпредложи да направим преглед за да съм спокойна.Но сега се претесних да не би да навреди това "вагинално туше" girl_impossible
На вас правили ли са ви такава проверка за разкритие?Възможно ли е то са причини разкритие,защото си беше доста неприятно.
Иначе и ние сме 750 грама,което мен ме радва,че качва детенцето.Преди 3 седмици беше 407 грама.
Сега остава да изчакам и резултатите от секрета и да направим доплер.Аз съм качила 2 кг и така.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines