Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:12:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213750 пъти)
 
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #315 -: ноември 07, 2014, 23:09:51 »

Здравейте, съжалявам, че така нахлувам в темчката ви, но Bera неможах да се сдържа да не дам мнение по твоя въпрос. Аз също бях дигностицирана с гестационен диабет и мойта докторката искаше да минем да някаква минимална доза инсулин, но нито един ендокринолог не даде разрешение, защото нивата на захарта все пак не бяха супер високи. Както ида е регулирах го единствено и само с диета. Но последните три-четири седмици ядях кисело мляко с изцеден лимон. Да си призная яд ме е, че толкова късно го започнах това, защото се оказа, че наистина много сваля захарта и накрая, в деня на секциото ми, захарта ми беше 4 mmol/L. Та ако искаш пробвай и това освен диетата, но наистина трябва да се вземат мерки за този проблем, защото може да има сериозни здравословни последствия освен големината на бебето. Аз слава Богу успях да го регулирам до такава степен, че освен, че родих бебе 5 кила, никой доктор не вярва, че съм имала гестационен диабет, защото бебето няма нищо характерно за такъв тип бебчета. Желая успех и всичко ще бъде наред на финала smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: ноември 07, 2014, 23:40:43 »

tweety_pks много съм ти благодарна за мнението и съвета.
Ще ми обясниш ли по подробно за вида диета. Много ме заинтригува с киселото мляко и лимона. Кисело мляко много ми се яде на последък и без това и си похапвам доста. Само на кисело мляко и лимон ли кара ти? А лимона на сок нали, не в млякото предполагам. Аз от цитрусите имам киселини, ама по добре киселини ,дето ще оправям с повече газирана вода, от колкото висока захар.
Приемам всякакви съвети за сваляне на захарта. Може и на лични.  give_rose
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #317 -: ноември 08, 2014, 01:23:18 »

Не не бях само на кисело мляко smile Киселото мляко си го хапвай вечер преди лягане, но бях чела, че може и по 2 пъти на ден. В общи линии една кофичка мляко я ядях на 2 пъти. Т.е.в около 200 гр. Косело мляко изцеждах половин лимон, ако е много сочн или пък цял. Знам, че звучи гадно, но пък сега толкова му свикнах, че само кисело мляко ми е много безвкусно smile Иначе диетата беше, никакъв шоколад, никакъв бял хляб (само типов или грахмен), никакви картофи, никакъв ориз, никакви сокове, нищо газирано,без фрешове, плодове единствено ябълка и то от по-зелените киселите макс по 2 на ден и най-много един грейпфрут, зъбеше чужди може в неограничено количество, месо (не мазно) и риба. Може също боб, леща, грах и ядки без да се прекалява (около 150гр на ден). Като цяло гладна не останах, но и доста строго я спазвах, но мен ме хванаха последните 2 месеца. Но пак
 казвам мисля си, че най- ми помогна киселото мляко с лимон. Чувала съм и че канелата също сваля (може ябълки с канела или кисело мляко с канела), но пък четох и че не е препоръчителна през бременността.

Между другото а също имах доста киселини, но на мен ябълката доста ми помагаше за тях или пък пиех вода. Въобще слюнчоотделянето ми по помагаше за киселините.
« Последна редакция: ноември 08, 2014, 01:27:20 от tweety_pks » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: ноември 08, 2014, 01:42:22 »

Тук имаме мляко от по килограм и го изяждам зя два, максимум три дни. Ще пробвам с лимон да видим дали ще помогне и на мен. Иначе от към яденето, хляб и без това не ям. Мноооого рядко си позволявам да хапна. Ориз много обичах, ама след като забременях да съм яла два -три пъти. Сладко изобщо не ям, а макароните и спагетите ще ми липсват определено, макар че си правех веднъж на седмица, две.
Няма да ми е трудно да спазвам диетата определено. Дано се размина само с нея, че много от рано ми се вижда че се вдигна тая захар.

А дали няма вариант лимона да го изпивам от делно преди млякото или няма да е също действието?  crazy
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #319 -: ноември 08, 2014, 03:29:04 »

Между другото макорени и спагети пак можеш да ядеш, но трябва да са отпълнозърнестите и да не се прекалява с тях. А дали може лимона преди мляко да си призная незнам...на мен само ми го спомена майка ми, че нейна колежка така си е свалила захарта, ама нали не вярвах, доста време се опъвх са го пробвам или по-скоро смятах, че няма смисъл. Та после само проверих в интернет как точно се приема.
А относно това, че рано ти се е вдигнала, всъщност си точно в тези седи седмици, защото геатационния диабет се развива между 24 и 26 ли 28 г.с. Моя го хванахме в 29-та и добре, че доки забеляза, че за един месец бебо е избързал със 2-3 седмици в развитието и ме накара за всеки случай да си пусна глюкоза, защото тука това изследване не е задължително о се разчита на това лекаря да забележи, че има проблем, което за съжаление не винаги става.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #320 -: ноември 08, 2014, 11:43:11 »

BeRa, не се притеснявай , всичко ще бъде наред! Дано наистина не се наложат инсулинови инжекции, така и така си имаш други инжекции. Ние ги спряхме фракситата, вече 4 седмици почти съм без и живот и здраве очертава се да не се връщаме на тях, но въпреки това имам 2 подутини в корема от тях, чак ме болят като гледат бебка на ехограф при малко повече натиск. Много е неприятно, но няма как. Ние последните ги правехме на ръцете, но и краката са ок. А за захарта - според мен, ако има нещо, диета ще ти е достатъчна, защото ти така и така не ядеш от "опасните" храни Wink благодарности на tweety_pks за съветите, на всички ще са ни от полза. Аз все сънувам някакви неща с тази кръвна захар, не знам някакво кошмарно се получава понякога. За сега сме в норма със захарта, но тези дни си хапвам сладичко и май подсъзнателно не съм спокойна и сънувам кошмари.

Аз сега се радвам ,че серклажа ми се размина , вчера на гинекологичния преглед се потвърди ,че скъсяването е под контрол  Bravo между другото , отдавна ми се губи run_girl - хей къде се изгубии това мами smile
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #321 -: ноември 08, 2014, 12:52:17 »

Hulcy, не го мисли чак толкова, особено след като нещата са в норма. Никой не е казал, че ако се яде сладко ще се развие гестационен диабет. Аз даже през бремеността ядях доста по-малко от колкото по принцип. Пък и въглехидрати има е повечето храни smile Освен това никой не знае от какво точно се развива. Има различни теории. Едни казват, че майката е предразположена, ако в рода има диабетици... На друго място четох, че има връзка между геатационния диабет и поликистозените яйчници, но пак не е много ясно. Така, че колкото по-малко го мислите и колкото по-малко се притеснявате, толкова вероятността всичко да е наред в по-голяма smile
« Последна редакция: ноември 08, 2014, 12:59:29 от tweety_pks » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: ноември 08, 2014, 14:03:28 »

И аз понахлувам малко, но да доуточня нещо - канелата Е позволена и даже препоръчителна по време на бременност при проблем високо кръвно. Функцията й е сваляща кръвното - пие се сутрин чаша топло прясно мляко с канела. Wink
Също - при високо кръвно, както и при висока кръвна захар не се пие газирано никакво..При киселини пробвайте с чаша прясно мляко пак. На мен лично ми помага вода с изцеден лимон, обаче при вас не знам как ще е..
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #323 -: ноември 10, 2014, 22:37:10 »

Ехооо, много сте тихи, от 2 дена никой нищо smile

Аз влизам да се оплача - днес ревнах на работата за пръв път, една некадърница от Бирмингам (колежка от английския офис) така ме разстрои...И взех да се чудя дали е зеради хормоните, но досега и все още не съм усетила дискомфорт от екстремни чувства. А най - тъпото е, че и тази колежка е бременна, няколко седмици напред от мен. Уж трябва да се разбираме по - добре. А тя все излиза с извинението ,че е бременна. Дори някои мениджъри днес ми викат "She is very pregnant, don't take it personally." Пардон, но тя ли е само прегнант?! Пффф...най ме е яд на себе си, защото в този кулминационен момент бебка така силно ме риташе, и това доста продължи, едвам се успокои и то горкото sad Утре ще поговоря с шефката и, ако не се направи нещо по въпроса пускам си болничния и това е, да се оправят. Въпреки ,че си обичам работата предпочитам да си стоя вкъщи сама вместо да навредя на бебка.
 
Не знам при вас как е било, но аз от началото на бременността не съм имала проблеми с хормоните, и съм такава каквато бях преди да забременея. И са много странни жени, които изпадат в истерии...  pardon
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: ноември 11, 2014, 10:45:49 »

Хормоните започват да влияят, няма как..Затова ще се разстройваш по-често или ще имаш смяна на настроенията..А кажи им на шефовете, че и ти си вери прегнант, че и ти можеш да се тръшнеш така hysteric

Мен много ме дразнеха моите бременни колежки, които злоупотребяваха с положението си и постоянно прехвърляха работата си на друг, излизаха нон-стоп болнични, отпуски, а когато бяха на работа, седяха по 2-3 часа и си тръгваха...Те по-бременни бяха, ок, ама аз ли бях само идиотката, която седеше на работа до последно преди 45 дневния, бях в съда на дела 2 дена преди да изляза 45-дневен и не си позволих нито един болничен или нещо да злоупотребя...

 Friend Ама..успокой се и както се казва "Убий тъпото с мълчание" до колкото можеш give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #325 -: ноември 11, 2014, 10:51:07 »

hulcy спокойно миличка  give_rose аз съм същата, снощи не спах от мислене за работа, по едно време си викам абе ти луда ли си, я след няколко месеца вече няма да се занимаваш с тези неща. Но вчера избухнах яко, решиха че трябва да седа сред екипа и да нямам личен офис повече понеже това било политиката на клиента, аз пък им казах абсолутли НЕ. Точно когато върлуват вируси и всеки втори е грипосан и седи в офиса с температура, не казват че им е зле, казах им няма да се поставям в такъв риск и да си гледат работата. Ама още съм ядосана за това... diablo
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: ноември 11, 2014, 20:43:45 »

Ох, много мразя превземки, дето като са бременн и си мислят, че са хванали всички останали за балъци и злоупотребяват с положението си.  angry

Мен също не са ме вихрили хормони, ама много често ми се случва да се стряскам жестоко, точно в момента в който се унеса да заспа  crazy чак после ме хваща шубе да заспа на ново. През вечер взе да ми се случва почти. Снощи примерно се стреснах понеже нещо гръмна  Oh my ... , майчице мила, бойлера ли изгърмя, колата от вън ли избухна...така ми изкънтя в ушите, че цялата подскочих. Мъжлето си седеше най спокойно и си гледаше филм, без да е чул нищо, а на мен още ми кънтеше в ушите и се услушвах. Не знам на какво се дължат такъв тип сънища ли да ги нарека, не знам какво...то е за секунди и то още преди да съм заспала дъбоко. Или ще се спъвам и ще падам, или нещо друго, ама само такива стряскащи.

Капака беше миналата седмица сутринта...изкарах на мъжа си акъла...избухнала съм в рев с глас и човека в чудо се събужда и не знае какво се случва. Докато да разбере, че сънувам и да ме раздруса чак за да се събудя. Реално на сън плачех и си спомням колко гаден сън сънувах, че сме загубили бебка  cray и никой нищо не правел за да ми помогне да я задържим. Беше толкова реално, че не е истина. Цял час след като се събудих не можех да спра още да рева и да се успокоя, а да не говорим че целия ден ми беше криво.

Мисля си, че всичко това ми избива, понеже съм външно много спокойна и позитивна, но вътрешно явно ме гризе дали всичко с бебка ще е на ред и дали няма да има някакъв проблем в следствие на тази транслокация.
За това и само си повтарям, Бог да ми я пази, да е жива и здрава, пък всичко останало е маловажно.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #327 -: ноември 12, 2014, 08:59:36 »

adi4ko, и аз никога не съм предявявала претенции заради това ,че съм бременна. Наложи ми се месец и половина да отсъствам в началото и то заради заплашващия аборт. Нито съм се сопвала тук на колегите, нито съм искала да излизам по - рано, нито да си взимам болничен ей така...даже обратното - старая се още повече ,за да не си помислят хората , че злоупотребявам. Поне така ми е чиста съвестта. А онази колежка, която е вери прегнант, вчера се държеше така мило, чак изкуствено crazy Питаше ме в чата хиляда неща за бременността, нали съм имала проблеми в началото та как съм сега - уж много загрижена angry Явно някой нещо й е казал, или явно наистина хормоните й са много зле  pardon Но все пак, аз си поговорих с шефката де, хубаво е ,че тя е на моя страна smile Тааа, Мариолка, ако наистина имаш опция за отделна стая, мнооого много по - добре. Ние сме екип от 15-16 човека, другия екип са в другия край на офиса - около 10 човека. Добре, че офисът е огромен и все пак си имаме кислород. Но и при нас все някой хремав, киха, и т.н. До сега не успяха да ме зараят, надявам се и от тук нататък, месец - месец и половина да е така.

Бях при моя доки ,който ми е от здравната каса, и той много ми се чуди ,че работя още. И така искаше да ми дава болничен милия. Мисля следващия месец да се възползвам, май май няма да чакам 45-дневния , който ми се пада към 4-5 януари.

И сега BeRa, миличка недей да се тормозиш така - хайде съня няма как да го избегнеш, и аз имах един кошмар, в който изкарах акъла на мъжа ми, цялата хълцах от рев (аз сънувах , че нещо се беше случило с моето семейство в Англия). Наистина, кофтият сън те "държи" цял ден. Нооо за другото - за черните мисли, транслокация и т.н. НЕ МИСЛИ, НЕДЕЙ! Виж, как хубаво си напредваме всички, вече си "имаме" цели бебчета в коремчетата, които трябва още мънинко да пораснат smile

Бъди все така позитивна , както до сега, това най - много ми харесва в теб  heart
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #328 -: ноември 12, 2014, 09:05:50 »

И забравих да споделя, че имам страхотни колежки на работата, които правят всичко възможно да ме мотивират (особено след онази неприятна случка) heart heart heart
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 12, 2014, 10:24:07 »

Тази жена сигурно има вери прегнант мозък crazy biggrin
Аз видях писмото, което ти бяха написали колежките, много мило heart

Бера, милата kiss Аз също много сънувах кошмари, почти всяка вечер, от месец насам спряха..Много е гадно, но док каза, че вероятно се дължи на хормоните. Пий чаша топло мляко преди лягане, отпуска много преди сън, може да помогне give_rose
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines