Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:07:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213649 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: октомври 28, 2014, 13:20:30 »

Момичетаа, спокойни бъдете give_rose Значи, изяжте по 1 шоколад, направете си кафе, после гледайте шоуто biggrin Винаги действат тези де неща..Третият ви вариант е да легнете по гръб за дълго време - не им е удобно на бебета и се разшавват след известно време така (освен ако не ви е предна плацентата..). Ако нито едно от трите не помогне, тогава идете на ехограф за ваше спокойствие. И все пак, не се притеснявайте, има го и варианта бебето да се е обърнало с лице към гръбнака ви и гръб към корема ви и да си шава, но просто няма да го усещате така girl_wink

Като започнат да ви ритат в ребрата, ще ви питам тогава  lol Боли си..biggrin
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #286 -: октомври 28, 2014, 13:36:53 »

mariag, желязото при мен беше паднало от 124-125 на 114 за един месец, на следващия беше 113, въпреки феро-фолгамата и напъните ми да ям месо  pardon явно ще си пада и това е. И аз имах някакво възпаление, изписаха ми Макмирор-глобули. Днес ми е последната доза. Но мисля, че съм ок вече - няма сърбежи и гадости. Ииии трябва да се пазим много с този студ ,който настъпи sik За ритниците май всички сме шаш и паника  Girl_hide

Ох adi4ko, така ми се иска да дойде това времее, нека да ме боли ама да рита и да й се радвамеее heart на теб малко ти остава като гледам, пу пу , още няколко седмици и после...хопп бонбончето ще се появи  heart

Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: октомври 28, 2014, 23:31:09 »

Абе мойта беба май е по правилото всички на обратно аз на терсене  pardon
Като легна на страна и почва да протестира. Не знам дали я притискам нещо, ама врътна се по гръб и се кротва. По принцип все лягам по гръб именно за да рита и явно така свикнахме и тя и аз и сега докато не реши да си шава, колкото и да лежа по гръб все си тая. Свия ли се нещо, да седна да ям примерно и да се наведа на пред или като легна на страни да свия леко краката и протестираме здраво. Маймуната май усети, че ако не и обърна внимание и почва да рита към пикочния мехур и някъде там ниско, дето или ми се припишква или ме наболява и няма как да не сменя позата  pardon
Повечето бебета като е мамата в движение те спат, наща мома имам чувството ,че като изляза на разходка и тя с мен се активира. Шегувам се все, че застава на пъпа, като баба на шпионката на вратата и гледа от там на вънка и пърха ли пърха  funnytooth chee

Иначе от глюкозата явно си беше протестирането, понеже както си беше кротка, след няколко глътки взе да шава и докато изпия цялото шишенце вече бяхме чудо. Към вечерта се кротна и днес пак е кротичка.

Аз не искам да прибягвам към шоколад или други методи  за да шава, понеже преди без нищо такова си риташе силно. сега просто е по обрана в ритането, не че не шава. Ама може да си е на моменти.

Аз една питанка имам. Одеве бях на гости на мойта съседка. Италианка ,а мъжа и е мароканец. Поканиха ме на марокански чай, правен по специален техен начин. Каза, че е зелен чай и няма нищо опасно за бебето, ама ми се стори мнооого силен, слагат съвсем по малко в чашки и като пийнах два три пъти и беба пак зарита яко. Може да е съвпадение, ама на мен ми стана страшно да го допия.
Разрешен ли е зеления чай по време на бременност? Ама и ударно силен беше. Не го изпих, ама поне да знам за друг път.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #288 -: октомври 29, 2014, 00:24:04 »

BeRa, аз май споменах тук - бях питала моя доктор за вредни и полезни чайове. Каза ми да избягвам черния и зеления главно. Все пак ти си знаеш, но аз бих се лишила по време на бременността от точно тези два вида Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: октомври 29, 2014, 07:56:00 »

Те не препоръчват черния и зеления заради кофеина. Но вместо кафе или нещо такова няма проблем. Иначе ако седнеш да четеш доста видове чай не се препоръчват. Аз с първата бременност по ги спазвах, но сега съм решила, че няма да се ограничавам. Ако ми се пиива или хапва нещо, ако ще млко да е, но ще опитам.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #290 -: октомври 29, 2014, 09:31:44 »

Зеления чай не се препоръчва да, даже пречи и на усвояването на ФК, но не се притеснявай, все пак не си изпила 2 литра а две глътки

Аз да не се урочасам но започнах все по редовно да усещам бебо, когато лежа по гръб и не мърдам smile
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #291 -: октомври 29, 2014, 09:32:04 »

И аз четох, че не се препоръчва черния и зеления чай, единия май заради кофеина, а другия защото мисля, че има понижаващ кръвното ефект, но не съм сигурна. Аз съм на билкови отвари, в смисъл в България викаме чай на всичко, но реално не е:) Също четох, че определени билки не са полезни, така че и с тях трябва да се внимава, примерно знам със сигурност че мащерка не е ок.

Аз да се похваля, най-накрая купих нещо:) хаха една малка шапчица и ръкавички, нали уж имало поверие, че първото нещо трябва да е шапчица. Аз по принцип не вярвам, ама викам така или иначе вече искам да купя нещо да е това точно:)

Лек ден на всички и много ритничета! smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: октомври 29, 2014, 11:11:33 »

Привет, сладурки!
Аз да дам малко отчет, докато Митака ми е отпуснал време, че се разболя и се гледаме вкъщи.
Вчера ми мина изследването в онази страшна болница, оказа се, че всъщност лабораторията не е в тази сграда, а в сградата на Националната болница по хематология и нещо си...Направих консултация и с техен хематолог, който ме успокои, че ако се докаже, че е Таласемия, то предвид изследванията ми, вероятно е в лека форма. До седмица ще ми излязат резултатите и ще видим какво, но като цяло ме успокоиха. Обаче - до тук всички лекари, през които минах, ми обръщат внимание на нещо важно, което виждам, че вече коментирате - НИСКИЯ ХЕМОГЛОБИН НЕ ЗНАЧИ НЕПРЕМЕННО НИСКО ЖЕЛЯЗО! Извинете главните букви, но наистина искам да наблегна на това. На мен винаги са ми изписвали желязо, а никой всъщност не ми е пускал с изследванията серумно желязо - а това се оказва изключително важно. Ето, при мен сега се оказва, че анемията със сигурност НЕ Е желязодефицитна, но допълнителният прием на желязо може даже да е вреден. Не искам да шашкам и плаша никой, напротив - просто искам да помогна, защото аз лично нямах идея за тези неща.
Вчера ми мина и ФМ при доц.Димитрова във Фемина. И, ако трябва да съм обективна, прегледа мога да го разкажа от емоционална и от практична гледна точка.
Емоционално - тази може и да е наистина страхотен специалист, обаче отношението й е толкова сухарско, сопнато и на моменти заядливо, че ми се ревеше през голяма част от прегледа. Не ми даде диск, щото не съм си била поискала с влизането и тя не сложила за запис, пък после отказа да гледа наново всичко, за да го запише. Освен това според нея бебето не било застанало в поза, която да е удобна за снимки и не ми пусна и 4Д режима, щото "нямало смисъл". Накрая се чудех за чии ги дадох тия 100лв, щото тя си направи в обикновен режим общо взето цялата фетална.
От практична гледна точка - от всичко, което изчетох за нея, наистина е голям специалист. Ако трябва да съм честна, толкова подробен преглед не съм имала дори с първата бременност, нито до сега с тази. Нямаше сянка, чупка, орган, структура, която тя да не огледа от поне 2 различни ъгъла, и по няколко пъти, за да е сигурна, че всичко с бебето е наред. Показа и ми разпечата на снимка всичко, което огледа, след това го описа подробно в протокол, който подпечата и подписа. Накрая на прегледа ми каза:" Виж, аз знам, че за всички появата на бебе е голяма емоция, но моята работа не е да съм емоционална, а да съм прецизна и когато правя преглед, искам да съм сигурна, че кажа ли, че бебето се развива добре, то съм заложила с чисто сърце името си и нося отговорност за всичко, което съм казала. Смятам, че все пак най-важното днес е, че това е преглед и то важен преглед". Така че, като се абстрахирах от отношението и пълната липса на "Виж, тук ти маха, дай да го огледаме в 4Д" и тн, всъщност платих за един наистина подробен, качествен преглед, какъвто до сега не бях имала.
Резултатите от прегледа - приблизително тегло на бебока - 418гр, растем (слава Богу) съвсем нормално, отговаря си точно на седмиците. Потвърждава термина. Пол - категорично мъж!  tease Както се смяхме снощи с една приятелка - видя му се и самолета...че и контролните кули  blum И като видях как хубаво се сука, въртя и побърка лекарката, докато успее да го огледа - напълни ми се душата! Нарита едно хубаво накрайника на ехографа, въртя се с гръб и си кри лицето с ръце - едни вид, от сега демонстрираме характер, моля ви се  danceg Все пак намазах две снимки в лице, на които, като ти кажат, че е лице - даже може да го видиш, хахаха.
И така. Вече полека лека понапредваме с покупките, нямам търпение да купим и подредим нещата, за януари съм си придвидила пране и гладене на дрешки и бельо, а до тогава мъдрим дали да сложим още един гардероб в стаята (има място) или да е само скрин. Май клоним към гардероба, честно казано, че е по-практично. Даже харесахме едни в Икеа, ама имаме време, ще го мъдрим.
Туй то от мен, за сега! Целувки!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 29, 2014, 11:35:32 »

Еха, още една двойно потвърдена мъжка майка! yahoo
Честито, Гери, продължаваме да се водим Wink
Как прие новината за пола? При второ детенце е малко по-различно, поне за мен.
Казахте ли на Митака, че ще си има братче? При нас много не го отрази, в смисъл зарадва се, понеже стъпка по стъпка неща му изглеждат по-реални, особено като започнахме и с покупките, но още е далеч от точната представа.
В понеделник ни пристигна комода с ваничката и го глобихме и сложихме в спалнята, а той живо протестира, защо не го слагаме в неговата стая, както и леглото на бебето, той щял да го пази и да прави всичко, каквото трябва. Аз му обяснявам, че бебето ще се храни през нощта, че често ще плаче, ще се налага да го преобувам, а той трябва да се наспива и почива, понеже сутрин трябва да става рано, а бебето ще спи и през деня, а той ми отговаря, че като се разплаче бебето той само щял да ме извика и после пак да си заспи и нямало да има проблеми. Питаме защо плачат бебета, аз му обяснявам, че не могат да говорят, да кажат какво не е наред или какво искат, а той ми отговаря, че може да не могат да казват, но показват и той ще гледа какво показва бебето и ще ни казва  smile
Изобщо голяма забава, вълнува се толкова много при всяко ново нещо за бебето, количка, скрин и т.н, че направо не мога да си представя като дойде то самото какви емоции ще бъдат.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: октомври 29, 2014, 11:47:51 »

Аз освен вода нищо друго не пия...не просто сега, а от преди. Чайове не обичам. Тях само като ме боли гърло прекарвам едва ,едва. Кафе никога не съм пила почти, че не ми действа добре, сокове , коли, газирани напитки не пия. Вчера беше извънредно, че от давна ме канят да опитам чая им, ама тактично отказах, че ми се стори верно зверски силен.

Хю, беше ме питала за съойностите на кръвната захар. Не знам вбкакви единици ги мерят, но от 140 на горе не рискуват да ти дадат да пиеш глюкозата, че е горната граница. Аз очаквах да ми е не повече от 40-50 нивото, но вече като ида при доки, ще каже как върви.

Бебче, честито потвърдени сини гащи  stork-boy  heart , време беше срамчо да се покаже  Girl_hide

Мариолка, наслаждавай се на това сладко мърдане  heart толкова е вълнуващо.

Мариаг, честита първа покупка  give_rose



Лек и ритлив ден на всички от нас!  danceg



Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Мари, много готини емоции се заформят у вас, а теорията на малкия за бебето е желязна  funnytooth много ще ми е интересно след първата вечер с бебето вкъщи дали ще продължава да еска да е в неговата стая   blum големи скици са децата. Определено ще ви е весело  danceg
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #295 -: октомври 29, 2014, 12:39:35 »

beb4eto_na_me4o бях сигурна че при теб ще е мома, ама нищо де и момчетата са сладки пък ще си двойна свекърва. За хемоглобина и аз се разчетох напоследък и наистина е интересно, дано изследванията са добре!. Всяка втора бременна е с нисък хемоглобин, понеже бебето го използва за кислород или нещо такова. За Димитрова, няколко момичета се оплакаха от същото в бг мама, явно си е такъв човек. Моята е много мила хем казва какво гледа подробности и е супер сладка като каже ето маха с ръчичка. Даваха я даже в На Кафе с  тези двойките дето са от Ин Витро, в крайна сметка ФМ не е да гледаме бебка на 4Д и да гледаме как маха, а да разберем как се развива бебка и дали всичко е наред  good

Marri ох че сладък баткотоо  heart

Мариаг ти  в коя седмица си? Че нямаш лентичка. Честита първа покупка. Ние все още нищо не сме купили и няма да е скоро, просто няма финансии за това сега, първо апартамента след НГ бебка smile

Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #296 -: октомври 29, 2014, 14:16:38 »

Вярно много готино звучи как се радва баткото и как иска бебето да е при него:)

Mariola, аз съм в 23-та седмица, термина ни с BeRa e на един и същи ден:) хихи, да видим коя мома ще изпревари. Аз с докторката още не съм обсъждала раждането как ще го правим, на мен ми се иска естествено и дано и тя да мисли така.

За покупките - като гледам и ние ще сме от тези, които пазаруват по- към края, надявам се все пак да е преди раждането:) хаха

За ФМ - ами аз бях при Марков преди 2 седмици и нямаше режим 4Д (в смисъл не е превключвал, не предложи, а аз забравих да питам:), огледа много неща, определено обясняваше, искаше да му задаваме въпроси. Нямам нито снимка, нито диск:) На мен ми отнемаше време да се ориентирам какво изобщо гледаме, а и първите му думи бяха, че е момиче и после нещата малко ми мъглеят:) хаха

На мен на последните кръвни не са ми пуснали кръвна захар, да ходя да си пусна аз ли? На вас пуснаха ли ви?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 29, 2014, 15:53:51 »

Mariola, писала си бебка,...розови гащи ли ще са при вас??  girl_wink smile kiss2
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #298 -: октомври 29, 2014, 16:01:24 »

Mariola, писала си бебка,...розови гащи ли ще са при вас??  girl_wink smile kiss2
ааа грешка грешка бебок си е отвспкъде синички са smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: октомври 29, 2014, 17:46:50 »

е, честито!!! Незнаех аз въобще пола smile. Супер.
Още един младеж да вилнее с Даниел.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines