Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 15:02:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213706 пъти)
 
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #270 -: октомври 23, 2014, 09:48:51 »

hulcy благодаря ти smile надявам се наистина да се справя, ако не ще търся варианти с отлагане на тази година. Но наистина ми се иска да не се налага отлагане, че после покрай дундата сигурно няма да ми се иска пак да почвам smile Но и твойта не е лесна с този държавен изпит. Как въобще да се средоточи човек да учи, а и после самият изпит, аз каквато съм шаш и паника... Ще ти стискам палци да се справиш и то с лекота  Wink
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 26, 2014, 11:18:37 »

Едно бързичко Привет от мен  give_rose
Първо - приемете една виртуална почерпка от мен, защото и малък Митко, и дядо му - моят баща, днес празнуват!
Второ - не съм писала скоро, ама имахме проблеми с лаптопа, а и покрай мен имаше малко неприятни емоции, че го закъсах с хемоглобина...Пратиха ме на хематолог, отидох в Александровска болница и там като ме подкараха - изследвания, дивотии... В крайна сметка се оказва, че явно имам анемия, но не е желязодефицитна, защото показателите за желязото са нормални за този срок на бремеността. А хемоглобина ми се води критичен, паднал почти на 100. Сега ме пращат на някакво специално изследване - електрофореза на хелоглобина, което се прави в Ракова болница, в отделението по Патологични хемоглобини. Аз щях да припадна на стола като ми казаха къде трябва да отида, ама уж ме успокоиха, че било само заради изследването, щото се правело само там. Та малко не знам на кой свят съм тия дни....Че и някакъв вирус ни тръшка с Митака, и съвсем допълни картинката.
Но, днес - положително! Една приятелка ми се обади, че ми е приготвила две торби неща за бебчо - помпа за кърма, овлажнител за въздуха, ама някакъв дето не е парен, бил по-хубав, слингове - зимен и летен, и още сума неща. Че и дрешки два чувала, ама да видим пола първо.  danceg Та я чакам днес по някое време да мине през нас, много се зарадвах! А вчера купихме уникални кожени пантофки за бебчето, размер 0, ама са едни мънинки и сладкиии.....Та така. Стискайте ми палци, всичко да е наред, че ми се беше поизправила косата. Целувки на всички!
« Последна редакция: октомври 26, 2014, 11:22:36 от beb4eto_na_me4o » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: октомври 26, 2014, 12:59:33 »

Гери, да са ти живи и здрави именниците! Хубави, български имена носят! give_rose
Изплашили са те, то при тези изследвания няма как да си спокойна. Опитай се все пак да не се поддаваш на притеснението, поне докато не мине и това изследване Самото ходене там ще ти е натоварващо, но ....когото трябва, трябва....
Как мислиш да се подготвяш за по-зимно бебе? Аз тези дни разрових дрешките на баткото и освен бодитата с дълък ръкав, пелените и някои одеалца, май друго няма да мога да ползвам. Имам страхотни и много запазени гащеризончета и комплектчета, но за съжаление все тънки, много голямо разминаване в сезоните имаме.
Мисля да купя повечко плътни гащеризончета, шапчици, задължително някакво термо одеало тип портбебе или такова чувалче с ръкави и качулка, вижда ми се по-удачен вариант за новородено от ескимоси. За вкъщи се колебая за спално чувалче, вероятно няма да купувам поне на първо време.
След седмица-две мисля да взема и останалите неща, помпа за кърма, стерилизатори, шишенца, изобщо повечето неща за купуване. Този път смятам да се спра на стъклени шишета и електрически стерилизатор. Това ще ми е малко проблем, тъй като помпата държа да е на Авент, първата ми беше такава и съм сигурна, че ми върши работа, не искам да рискувам с друга, при това ще я купувам електрическа. По-скъп вариант, но съдейки по опита си от преди, помпа ще ми трябва, а с две деца, няма кой да ме чака с ръчна да се занимавам.
Сега малко отчет от прегледа в петък. Този път по-набързо мина прегледа, бебето го видяха съвсем набързо, всичко е наред, същите темпове на развитие, върви си една седмица напред. Аз съм +2 кг, както видях, според тях +1кг, или общо +7кг или +6кг от началото. Това е супер засега, надявам се да се запазят тези темпове и да приключим до +15кг, както и предишния път, максимум разбира се, надявам се на по-малко.
Резултатите от натоварването с глюкоза са добри, нямам притеснения там.
Имам обаче контракции, поради което си "спечелих" обстоен преглед за някаква родилна дейност, разкритие, скъсяване на шийката на матката, всички екстри. Засега няма нищо притеснително, продължавам си с магнезия. Казаха ми при 8 и повече контракции за час задължително да отида на преглед.
Това беше от прегледа като цяло. Иначе си имам постоянно подуване на ръцете и ходилата, венците ми кървят ужасно, особено сутрин, внезапни пристъпи на световъртеж(доста неприятно явление).
Все повече оценявам екстрите с лятното бебе, едно потниче, едно панталонче и едни чехлички и готово.
Сега е .., честно не знам как и колко време ще ми е необходимо за обуване и най-вече събуване на ботуши, това си е чудо отсега.
Нещо ново е, че някои от движенията на бебето ми причиняват моментна болка, не е нещо кой знае какво, но не ми се е случвало досега.
Като цяло, идва по-тежката част от бременността, направо второто тримесечие е песен, но пък наближава и най-хубавия момент heart
Като си чета последните коментари изглежда, че много се оплаквам, но всъщност всички тези "екстри" са съвсем търпими, не ги считам за проблем, просто споделям за статистиката. smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 26, 2014, 14:03:28 »

Здравейте сладурки  give_rose
Гери, да са ти живи и здрави имениците  heart
И моя татко е именик днес  Girl_hide и със сигурност ще има още много именици  smile
Гери, не се шашкай, че те пращат в тази болница за изследвания. Наистина си има изследвания, които се правят на специални места. Майка ми на времето я бяха приели в онкологично отделение и си беше изкарала акъла, защо там я приемат, а се оказа, че само по този начин ,могат да и пуснат някакви изследвания, за нещо, което няма нищо общо с ракови заболявания. Има си пътечки явно.
Ще стискам палци да разберете какво се случва с тоя хемоглобин и да го вкарвате в релси  good

Мари, определено втория триместър го дават , като най лек...вече не ти е лошо, както в първия и не ти тежи така коремчето, както в третия, но пък със започването на третия и се приближава срещата с малкото човече  Girl_hide  Аз чувалче за сън нямам намерение да купувам първите месеци, понеже те не се въртят още и не се откриват и ми се вижда излишно. Купих си чувалче за излизане със свалящи ръкави, мекичко и топличко такова, което ще ползваме до края на зимата, която при нас не мога дори да кажа ,че е зима, ама бебка ще е малка и трябва да и е топличко.
Как разбрахте че си с контракции? ти ли се усещаш или на преглед ти ги установиха? Аз нали нямам идея какво представляват контракциите и на моменти се шашкам, понеже като походя малко и от двата края на корема почва едно като стягане с много лека болка, напълно търпима , малко под нивото на пъпа. там бием главно в последно време и инджекциите и не знам дали не ми е натъртено от тях и за това да ме наболява или са някви контракции   crazy

Тия дни бебка нещо ме притеснява  huhhuh.gif така се кротна изведнъж, че почва да ме плаши. Като казвам кротна, нямам в предяид че не шава. Шава си от време на време, ама няма нищо общо с това, което беше до преди няколко дни. Имам чувството, че просто се понамести и до там, няма такива ритници като преди, няма такова подмятане, активност...не...шава за малко и то скромно. Дори баща и като си сложи ръката го отразява много по леко. Уж расте и заяква и дето да става все по активна или най малкото да шава като преди, то тя се кротва. Ясно ми е напълно, че не може да шава нон стоп, но си имаше преди часове в които като шава си шава и рита силно. Сега няма такъв час. Вече три дни е така. уручасахме я май  cray
Дали има от какво да се притеснявам. нюНа еходрафия съм чак другия вторник.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: октомври 26, 2014, 14:16:56 »

BeRa, мисля че за активността на бебето се тревожиш напълно излишно, особено след като все пак я усещаш. Бебето вероятно си е сменило позицията, също така си периоди на по-силно и по-слаба активност. Усещаш ли активност, нямай грижи.
По въпроса за контракциите, аз ги усещам. Като раждала вече съм наясно, но то и преди да бях раждала миналия път към 30-седмица беше чудо направо. Да, контракциите са по-слабо или по-силно стягане на корема, понякога бебето се очертава доста добре. Разбира се в този период болката е много притеснителен фактор. При мен ги усещам без болка, но има едно такова неприятно усещане за напрежение, няма начин да не им обърна внимание.
По принцип към 26-27-ма седмица е нормално да започнат подготвителни контракции и все пак всяка бременна трябва да е особено внимателна.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #275 -: октомври 26, 2014, 17:49:41 »

Мари, ако мога да се включа с препоръка за помпата - аз имам електрическа на Медела, много добра работа върши, но зависи за какво ти трябва. Защото за пълно изцеждане пак си висиш 20-40 минути закачена за помпата и не можеш нищо друго да правиш. Доколкото знам ти си ни тука "съседка", в болниците дават електрически на Медела, там ще можеш да видиш как работи. Тази за домашната употреба се различава единствено в размера, по същия начин помпа. А и освен това не бързай да купуваш, защото ако ти се наложи, в аптеките дават под наем професионалната, при нас е по евро на ден. Аз купих моята, защото се наложи много дълго постоянно ползване, и ми излизаше кажи-речи същата цената. В това отношение ръчната е по-мобилна, ама пък ръцете заминават. Ако ти трябва само за стимулация и все още имаш Авента, по-добре си ползвай нея.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 26, 2014, 18:27:00 »

Благодаря ти,Alleksia за включването.
Работата е там, че старата ръчна помпа на Авент не мога да използвам, твърде стара е вече и три бебета е изкарала. Миналият път й смених гумения накрайник и работеше, но силикона старее, аз я разсипах за 9 месеца непрекъснато използване и стерилизация(от самото начало ми е пръв приятел, а последните 3 месеца от общо 9 изцяло съм се цедила без да иска да суче детето и не съжалявам за усилията).
Та остава въпроса за купуването. При нас няма опция за под наем, не знам заради стандарта или нещо друго, но факт. Имам избор между това да купя нова и втора употреба, електрическа или ръчна. Нямам опит с електрическите, но имам богат опит с ръчната и все си мисля, че за същото време, 20-30 минути, електрическата ще свърши по-добра работа, а и да си призная болките в ръцете още си ги спомням.
За болницата наистина не съм се замисляла, че може да ми предоставят помпа за ползване. Особеното при мен е, че нашият тати е много зает и ако нещо се наложи да се купува, това ще става със седмица закъснение, а за кърменето това време е твърде много и затова не ми се рискува. Идея нямам дали ще ми трябва само за стимулация, ако съдя от предишния си опит, едва ли. Силно се надявам този път да сме изключително и само на кърма и по възможност без цедене, но ..... искам да се подготвя.
Та си мисля, че трябва да съм решила нещата помпа, шишета, стерилизатор предварително.
Да, знам, че ако искам да кърмя не трябва да се подготвям така, но миналият път имах стерилизатор, който нямах идея как се ползва, запечатано в шкафа шише и едно изключително гладно бебе, 5 минути след като се прибрахме от болницата, а аз нямах капка коластра не само в този момент, ами и два дни по-късно. Така че този път ще се подготвя, пък дано сценария да е различен.
Зная, че нещата не са евтини, но ще рискувам в името на спокойствието. Какво да се прави, природа, обичам да съм подготвена blush
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #277 -: октомври 26, 2014, 18:44:24 »

За помпите под наем - дават се, но не във всяка аптека. Най-вероятно като родиш в болницата ще ти дадат списък с аптеките, които го правят, най-малкото защото те дават под наем модела, който ползват в болницата, който струва над 1000 евро, надали много хора си го купуват за домашна употреба.
Освен това, в повечето страни веднага щом родиш, а може би и преди това те питат дали искаш да кърмиш и правят всичко възможно да ти помогнат, включително викат консултанти и т.н., оказват голяма подкрепа ( в моя случай ми причиниха известен стрес  blum)
Иначе да, електрическата помпа за домашна употреба върши по-добра работа от ръчната, не болят ръце Wink, но си отнема време, около 40 минути за пълно изцеждане.

Иначе те разбирам за подготовката и аз съм така. Купи си шишета и стерилизатор, и без това ще ти трябват по-нататък, но аз лично бих купила ръчна помпа и последствие ако дотрябва, Амазон доставят експресно Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 26, 2014, 19:47:47 »


Иначе те разбирам за подготовката и аз съм така. Купи си шишета и стерилизатор, и без това ще ти трябват по-нататък, но аз лично бих купила ръчна помпа и последствие ако дотрябва, Амазон доставят експресно Wink
Още една добра идея, отново ти благодаря.
А за помощта, тук още от гинекологичния кабинет ми дадоха списък с жени, които посещават родилката 3 последователни дни, след прибирането вкъщи, за обща консултация, относно бебето, кърмене, грижи, както  се грижат и възстановяването на родилката. От този списък към 33-та седмица трябва да се свържа с някой от консултантите и да се уговорим за термина, както се казва да си имат идея, че са ангажирани.
Има чувството, че и на мен ще ми дойде в повече това посещение. При теб в какво се изразяваше стреса?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #279 -: октомври 26, 2014, 20:18:04 »

Мари, писах ти ЛС, да не ви разводнявам излишно темата smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #280 -: октомври 27, 2014, 16:28:30 »

BeRa, мила моя, и при нас е същото  cray И при нас шаването драстично намаля, е иначе събота-неделя като не съм на работа тя почти не шава, защото ми е цял ден лежерно , мързеливо и тя мързелува явно с мен. Но днес я поусетих малко , но не е това, което беше..пфф..и мъжа ми ми се кара, че не може това бебе нон стоп да рита - така бях свикнала на нилните ритници и сега ми е едно..дано всичко е наред. Макар да я усещам лекичко, пак нещо изпадам във филми. Аз таман щях да ти пиша онзи ден на лични, че и при нас бебка най - много отразява таткото - най - много отвръща на неговия глас и галене , но сега ... и него не го отразява  pardon аз съм на 4Д на 6-ти ноември чак, но ако е кротка така още няколко дена отивам на ехограф и това е, да ми е спокойна главата.

По-късно след работа ще се включа пак smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #281 -: октомври 27, 2014, 16:36:03 »

hulcy,BeRa хапнете по един шоколад, и чакайте резултат  good, ох като знам че аз ще съм същия шаш, то и сега съм, лекинко само го усещам и нетърпеливо очаквам силни ритнии.

Аз записах час за втора ФМ на 17ти, оф ... толкова далече ми се струва  angry shok
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 27, 2014, 17:06:50 »

На мен странното ми е ,че не е така силна, както до скоро. Мърда си от време навреме, но за малко и драстично по леко.
Аз днес бях на изследването с натоварване с глюкоза. В крайна сметка ходих в наща клиника, понеже разпитах и тук те боцкат първо от пръста, а после час след изпиване на течността още веднъж венозно и това е. В болницата, която е на 35км в съседен град, освен пътуването, те бодат 3 пъти венозно или ти слагат абокат и чакаш много повече време.
Странно, че при не яденето си на сладко захарта ми беше 100  Oh my ... Видя ми се супер висока, а сладко не съм близвала.
Е...вчера се почерпих за Димитровден с няколко бонбона  blush ама едва ли от тях ще да ми са тия стойности.
Течността я изпих без проблем ,макар че е супер сладка, после ми стана лошо от нея, разтреперих се цялата, премаля ми...беба пък както тия дни е скромна в шаването, милата пощуря. То не беше ритане, ами имам чувството че се мяташе в корема. Чак жално ми стана. Добре че поне само веднъж се прави това натоварване, че хич не ми допадна.
Вече след 2 седмици ще видя резултата, като ида на консултация.
Та така при нас.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #283 -: октомври 28, 2014, 08:52:09 »

Мариолка, разбирам тее - то на мен 6-ти ми се струва далече, а какво остава за 17-ти. Но ще видиш, пак бързо ще си мине, ако не го мислим много много. Аз като пийна мляко с нескуик тогава нашата мома почва, шоколад хич не ми се близва. Но сега положението е добре - "оправи се" smile Рита си от вчера, макар да не е някакво сууупер силно, доста се усеща. Сменила е позата 100%, защото пак я усещам ниско, а по принцип когато е около пъпа ритниците ми се струват много по - силни, защото и мога да ги видя. Ама като е ниско - малко се виджа  blush Аз се вкарах във филми и заради инжекциите, нали ги спряхме - от 4-5 дена не правим. И си викам леле какво става... Но съм спокойна като усещам малката  heart

Bera, милата - това с натоварването как си го разказала, горкото мъниче вътре.. Макар, че знам ли , може би да не е било от глюкозата това мятане в коремчето. Важното е ,че рита  girl_wink Интересно как и на двете в един момент се случват едни и същи неща - момите спират да ритат, после ни успокояват и пак почват smile А за захарта да те питам - какъв този показател 100? При мен , на изследванията за захарта май мерят глюкоза, която трябва да е с горна граница 6, а долна около 1-2 май, че. За това като видях 100 ми стана интересно.

Marri, браво за килограмите! Много добре си вървиш Wink Аз този месец май качих 1.5 кг, което за мен май е добре , тъй като миналия месец бях около 4. Нещо сладките неща взеха много да ме влечат последни дни...което не е добре. Кексчета, кроасанчета, бисквитки...  NO
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #284 -: октомври 28, 2014, 09:31:52 »

Момичета, като ви чета все едно аз пиша:) и аз подлудявам като не я усещам беба поне няколко пъти през деня:) хаха
Вчера бях на преглед и точно когато ме гледаше лекарката нашата си риткаше здраво. Аз като не я усещам, лягам по гръб и започвам да и говоря и да си милвам корема:) и тя все едно ме разбира и удря по някой шут:) не съм казвала на моя мъж, че се филмирам защото ще си каже, че съм луда:) а аз съм си де, хихи
На последните кръвни (преди седмица) не са ми гледали кръвната захар и се чудя дали да не ходя пак, много е важен този показател според мен.
Вчера ми изписаха и желязо, защото хемоглобина ми е спаднал от 126 на 111 за точно 2 месеца.
А изглежда съм хванала и някаква бактерия, защото имам един непоносим сърбеж и вчера вземахме влагалищен секрет за пореден път:( Вече в началото пих антибиотик, излекувахме ги, после бях чиста няколко месеца и сега изглежда пак съм лепнала нещо:( Честно казано даже не знам от къде, лекарката ме уверява, че имунитета е слаб и изобщо не се учудва, че пак имам нещо.
За капак бях и болна с някакъв вирус 3-4 дни, абе супер.
Няма да се оплаквам повече!:) Още не сме купили нищооооо, снощи пак бяхме в Хиполенд и гледахме колички и викам на моя мъж, че вече трябва да купим нещо, а той все ми вика никакви розови дрехи:) Ще взема да се разходя аз до Jumbo в обедната почивка и да си купя аз поне една шапчица и някое сладко боди:) хихи
Успешен ден на всички!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines