Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:31:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213644 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: октомври 16, 2014, 12:23:04 »

Мариолка общо взето и магнерота и магнерича са могнезии. Евентуално може да има разлика в количеството,  но като цяло активното вещество е едно и също.
Дано не ти се налага да пиеш желязо. Няма катъв ужас. На мен само ми се повръщаше от него. Но ако ти се наложи има едни ампули, не се сещам дали феро фалгама се казваха. На мен те ми понасяха сранително добре. Може да питаш за тях.
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #226 -: октомври 16, 2014, 13:00:24 »

Благодаря момичета! Наистина е по-различно като знаеш пола:)

И ние разглеждаме усилено колички. И аз съм решила да вземем нещо втора употреба.
На мен много ми допада Zippy също, харесвам и Adbor ( в БГ ги има, полски са), но са много големички и няма да ми паснат на багажника и асансьора:(
Гледахме ABC Design Mamba, допадна ми колко лесно се сгъва, като цяло ми хареса, нямат кой знае какви цветове а и нови са по 850-900 лв. 2-в-1.
Трудно е това с количките, но Marri ми даде много добра идея, да оставям рамата в багажника и да си нося горе (на 8-мия етаж в малкия асансьор) само коша. Трябва да се помисли и по този вариант.

А магнезия за какво го пиете? За контракции ли? Една колежка е бременна и е 6 седмици преди мен и на нея са и предписали магнезий, схващат и се краката. Аз трябва да питам лекарката.
Иначе утре ще давам кръв и урина, да го видим хемоглобина дали е в норма.

Аз пия само витамини Пренатал и то когато се сетя, много съм разсеяна напоследък, ужас.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #227 -: октомври 16, 2014, 13:08:55 »

BeRa, честито за количката и аз си бях заплюла точно този модел (любим ми е), но в други цветове, в крайна сметка обаче взех друга с амортисьори и големи гуми.

mariag, аз точно така процедирам, нося горе само коша от количката, а шасито си стои в колата, защото си тежи това на моята количка и няма смисъл да се разнася излишно, та който има възможност да оставя в кола/гараж - това е по-добрият вариант.

мариолка, честито за юначето!  danceg Относно магнерота и магнерича - мисля, че punk_girl123 вероятно е правя относно количеството магнезий, аз лично съм пила само Диаспорал и магнезий натурал и не мога да отговоря.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #228 -: октомври 16, 2014, 16:41:23 »

Честити розови гащички mariag Bravo Браво на момата, не се крие като нашата (хех ние си я наричаме "мома", но може да е и "момък", ако се покаже ще видим smile ) Иначе много сте ми сладки с тези истории покрай сините и розовите гащи  blum

Сега чета, че сте писали за магнерота - на мен ми го изписаха преди месец, за да спре контракциите покрай скъсената маточна шийка. Утре точно за това ще ме гледат пак да видим какво става. Но и аз мога да кажа , че откакто пия магнерота съм по-добре. На мен дозата ми е 3х2, но пия и желязо и трябва да има 5 часа между магнерота и желязото, така че имам стриктна схмеа за приема и алармата на телефона ми е главен помощник smile И за другото съм споменавала сигурно - аспирин и цефасел, фракси 0.3 smile За желязото - добре, че си го понасям преспокойно без гадене и други истории (2 хапчета феро-фолгама на ден). Мен даже магнерота ме дразни повече, защото са големи хапчетата и трябва да ги разчупя на парчета иначе ми засядат в гърлото  pardon

За количките - и ние разглеждахме модел Zippy, наистина изглеждаше много маневрена и цената беше много добра, като се има в предвид , че включва всичко. Но на мен ми се стори много голяма - поне в сравнение с другите в магазина изглеждаше най - едра. И май това ни отказа. Толкова е относително това с количката - всеки си има свои приоритети , което е съвсем нормално и да речем една количка много допада на един, докато на друг - въобще  pardon

Ох нямам търпение този ден да свърши, че ме дразнят тук някои глупави истории покрай едни колеги на работата...Последни 22 минути  blum

Лека вечер от мен  give_rose
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #229 -: октомври 17, 2014, 20:56:23 »

Гледам, че последно съм писала аз пак , но няма нищо - сега да се отчета след прегледа smile

Вече нашата мома stork-gurl реши да се покаже и докторът ни каза, че може да почваме да боядисваме розово, той носи отговорност blum  Иначе всичо си е нормално ,пу пу, вече е 480 гр. Спираме инжекциите след 1 седмица и ще видим след още 2 седмици на прегледа какво става. Ще ходим на 4Д, но при друг доки - моят доктор предпочита да ме праща при друг , за да се види всичко и през друго око. Аз дори се чудех дали ще има нужда от втората фетална + 4Д, защото всеки преглед ни е доста подробен, почти като първата фетална. Но ,за да сме по - спокойни е хубаво да си направим и втората фетална.

И малко за притесняващите новини - имам още скъсяване на шийката. Преди месец е била 35 мм, сега е 29 мм. Което мен доста ме стресна да ви кажа. Докторът каза, че за сега ще увеличим още магнерота, ще го пия и през нощта в 3ч. + изписа ми едно друго лекарство 3х1 Салбутамол 2мг. От това последното ми каза, че може да имам сърцебиене около половин час, което е било нормално явление. Изписа ми и глобули , защото имам и малко бактерийки (усещах последно време малко дискомфорт), но те са най - малкия проблем в момента. И така на следващия преглед, след 4Д-то ще се видя с моя лекар да ме гледа само гинекологично пак и , ако има пак скъсяване ще ми направят една процедура, не знам как се казва точно, но с по - прости думи - зашиване. Ако се наложи ще се направи - важното е бебка да е добре.

И така мили мамита, това е от нас за сега. Хубава вечер на всички  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: октомври 17, 2014, 22:52:54 »

hulcy честити розови гащи  Bravo еее показа се най после това мишленце  heart
а защо са ти изписали салбутамол. Той е за отваряне на блите дробове по принцип, освен ако не е и за нещо друго, което не знам.
Дано не стигнете до зашиване, макар че много жени така си износват бебенцата. Пази се много и не прави излишно натоварване. Инджекциите като ги спрете трябва да те следят много тънко за да видите как вървят нещата без тях.

mariola85 честити сини гащи  Bravo Аз също съм с много често главоболие, ама за миг не бях се замислила, че може да е от бременността  crazy мислех че проблема е в моята глава  pardon и с един парацетамол и малко сън ми минава. Скоро не ме е боляла.

mariag честити розови гащи и на теб  Bravo клуба на дамите расте  blum

Marri и аз другата седмица съм на това смотано изследване. Хич не ми се нрави и на мен  angry ама нямало как да не го направим. Само ако ми била захарта над 140. Мен ми е смотано че слагат абокат тука и часове на ред висиш в тая болница, освен, че така хубаво те пренасищат излишно с глюкоза, ама ...какво да се прави...Пиши как е минало при теб по време на изследването.

Noir нещо си чела по грешно мила, ама ме разсмя и мен  tease тя е писала ,че всичко му е на ред на бебето и че мърда шава  blum а не че всичко му мърда  Girl_hide

scilla и аз си бях харесала друг цвят, ама така за седмица се изкупиха количките и рискувахме да останем без тоя модел, понеже вече от таз годишните не се произвеждат и не могат да се поъчат ,а модлите за 2015 излизат късно за нас и се задоволих с тази, ама колкото повече я гледам, по ми харесва  Bravo

Аз бях на хематолог миналия ден и каза, че вс е на ред...продължаваме с инджекциите по план ,без да сменяме доза и нищо. Още ми е нисък хемоглобина , а уж пия желязо  angry ще видим другата седмица като пусна изследванията за втория триместър какво ще покаже.
Във вторник съм на ехография и се моля всичко да е на ред.

Поръчах си и сенник за количката и съм супер доволна. Двулицев и би трябвало да се върже идеално на целия пейзаж  danceg

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #231 -: октомври 18, 2014, 07:12:22 »

Момичета, гледам за желязо говорите, не че нещо, но моя хемоглобин падна от 114 на 90 за бременността, а пих желязо през цялото време, а за храната понеже работех, и нямах време да обръщам внимание на диетата си. Като спрях работа и видях, че ми е паднал в 35 седмица на 90 спрях всички хапчета (отразяваха ми се ужасно на метаболозма) и започнах здраво да наблягам на храна богата на желязо. Влязох в болница с хемоглобин 104. Мисълта ми е, ако имате проблем с хемоглобина, яжте много месо, панджар, тахан, царевица, спанак и други богати на желязо храни, хапчетата се усвояват по-бавно и трудно от организма.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 18, 2014, 08:43:18 »

За желязото приемано под формата на хапчета аз съм класически случай за липса на резултат. Месец и половина пих едни големи дози, при това не бях бременна, резултат никакъв, дори беше допълнително паднал хемоглобина. Лекарката ми обясни, че при някои жени се получава този ефект, желязото не се усвоява от организма, а се изхвърля. Доста по-ефективно е вливането на банки, при мен точно това подейства.
Затова момичета, съм по-склонна да вярвам на храните, отколкото на хапчетата, а ако наистина има проблем най-ефикасния метод е вливането, макар на никой да не му е приятно.
А за натоварването с глюкоза, в инструкцията, която са ми дали пише 3 дни преди изследването да приемат много въглехидрати, минимум 150 гр на ден, което аз естествено не смятам да правя, не ми се яде сладко и това е, и разбира се 12ч преди изследването никакво ядене и пиене, т.е от 20.30 в неделя съм на диета.
« Последна редакция: октомври 18, 2014, 09:25:59 от Marri » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: октомври 18, 2014, 11:10:21 »

Мен пък нищо не ми казаха за преди изследването  huhhuh.gif
Оф много смотан лекар ми се падна да ме следи.   angry
Във вторник дано не забравя да питам на ехографа моя си, ако е той разбира се, че тука консултациите и проследяването се прави от един, а ехографиите са в отделен ден от друг гинеколог и там може да ти е всеки път различен  angry много смотана система, ама кво да направя. поне до тук на ехографиите ми се пада мой близък познат да ме гледа и му имам пълно доверие, та съм спокойна, че някой все пак му пука за нас наистина. Иначе са си пълен майтап тук.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: октомври 18, 2014, 12:35:32 »

BeRa, със сигурност 12 часа преди изследването не трябва да приемаш храни и напитки, естествено и  без кафе, чай и алкохол. Затова обикновено и часовете за тези изследвания са сутрин, моето е в 8.30.
При нас не е до лекарите, ами до системата, има правила за всяко нещо и се спазват от всички. Направо се чудя кой и кога успя да измисли толкова много правила и да ги синхронизира, но определено работи и това е само от полза за пациентите.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #235 -: октомври 18, 2014, 12:56:52 »

 hulcy честити официални розови гащи  give_rose въпреки, че нашият татко все казва, че нищо не се знае до края smile Много кофти за шийката ти, почивай повече ако можеш. Ще стискам палци да спре да се скъсява.

BeRa честито за сенникът, наистина е страхотен, много ми харесва и на мен  heart
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #236 -: октомври 18, 2014, 13:20:43 »

hulcy   честити розови гащиии!  Bravo сигурно много ти олекна. Защо ще спирате инжекациите? Аз знам че при тромбофилия най-рискови са 6-7 месец, но това го знам от форумите де, да не те стряскам сега  Wink Относно скъсяването, най-добре е да спреш да ходиш на работа и да си почиваш.

BeRa мен са ми правили миналата година това изследване, пие се глюкоза на гладно и се взима 3 пъти кръв, като е хубаво да не се яде след 20 часа на предишния ден.

За желязото на мен отново ми се размина, от 118 хемоглобина е на 116, док каза можеби от следващия път. Трябва да го подобра с храни богати на желязо, а знаете че спанака има по-малко желязо и е заради децимална  грешка написана преди 100 години  shok
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #237 -: октомври 18, 2014, 13:48:17 »

Така е, то и вчушките има повече витамин ц отколкото в лимоните, ама като сме болни ядем лимони, не чушки. smile все пак в спанака си има доста желязо, не колкото в месото, но все пак има.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #238 -: октомври 18, 2014, 14:14:19 »

Благодаря ви момичета smile На Салбутамола като прочетох листовката и аз малко се учудих, защото пише ,че е за бронхиални проблеми, но също и ,че отпуска мускулите. После за прием при бременните пише, че може да се приема и се използва за предотвратяване на контракции. Явно в момента наблягаме на това да съм отпусната максимално. Мен ме е яд и на себе си - не че се натоварвам, но например си вървя с доста забързано темпо както по принцип, вкъщи съм пак така припкава..и майка ми се караше дори. От тук нататък ще съм много по - внимателна. За работата - докторът мик аза, че е не проблем дас и работя, тъй като съм седнала. И аз се замислих за миг какво да  правя, но щом за момента не е наложително мисля да поработя още. Зман какво е да си вкъщи сама, а на мен психически не ми действа никак добре. Ще видим времето какво ще покаже. За инжекциите - моят лекар е убеден от самото начало, че нямам нужда от инжекции , че моята тромбофилия е в нормата си и аспиринът ми е достатъчен. И стъпка по стъпка вървим към отказване на инжекциите smile развитието на бебка е нормално , въпреки ,че се боцкаме през ден. 2 седмици без инжекции ще покажат със сигурност дали имаме нужда от тях или не. Така мисли моя доктор smile

За желязото не знам дали споменах, но на мен доктора ми каза ,че трябва да хапвам месо и дробчета. За последното аз четях все различни неща, но той потвърди, че трябва да се хапват, стига да не са полусурови smile но според мен със 118 хемоглобин би трябвало да се започне да се пие желязо, защото започва да спада доста бързо (аз бях с 114 като ми изписаха желязото).


А да ви попитам, защо се налага да се прави това натоварване с глюкоза? Доколкотоз нам, то не е от задължителните изследвания? И се правило когато се наложи, при определени обстоятелства - това каза моя доктор. Но друго не ми каза. Та при вас какви са обстоятелствата? Зависи ли от стойностите на глюкозата при нормалните кръвни?
Знам,че всички лекари твърдят ,че е безвредно изследване, но...аз съм против това нещо sad не знам как би се отразила тази глюкоза на бебето на гладно и жадно...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: октомври 18, 2014, 14:51:45 »

Обстоятелствата са, че не сме по българската система.
При мен се прави като задължително изследване в 26-27 седмица, предполагам и при BeRa това е причината.
hulcy, за активността не се обвинявай, то си е до човека. И аз съм така, но като не мога по друг начин....Не всяка жена, която е активна има проблеми и не всяка, която е отпусната, няма, така че...
Почивай си все пак, но не се обвинявай за нищо.
« Последна редакция: октомври 18, 2014, 15:04:10 от Marri » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines