Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:27:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 225643 пъти)
 
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #210 -: октомври 13, 2014, 13:20:58 »

Оф момичета толкова се страхотни, че чак нямам думи  give_rose
Няма да ви изброявам по именно но благодаря на всички за полезните съвети и информация. Толкова неща не знаех, а количката си е голяма инвестиция и не ми се иска да си купя нещо неудобно и да скубя после коси. Мислех си, че ми трябва само малко време и пари и да вляза в някой магазин и да взема една, която ми харесва blush . Колкото пъти сме обикаляли по магазините, нито една продавачка до сега не може да ми обясни нищо за количките, защо е една е по-добра от друга и такива подробности. Благодаря ви отново много за полезната информация smile сега ще преосмисля приоритетите и ще поразгледам на ново smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #211 -: октомври 13, 2014, 14:13:59 »

Мариолка, виж на какво попаднах (може и да си го видяла, извинявай, ако е така  blush)

http://olx.bg/zippy-3in1-v-strahotno-sstoyanie-i58728802
http://olx.bg/prodavam-detska-kolichka-zippy-sport-i53993294

тъкмо ги погледнах преди да пиша, едното е бяло а другото май е розово, ще дебна аз и който друг дебне да свири, имаме още време много ама то знае ли се  girl_wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: октомври 13, 2014, 19:08:01 »

Такааа...
Аз щото си мислей, че имаме много време за количката и че я поръчваме много рано, е оказа се че даже сме закаснели angry
Днес ми се обадиха от магазина и ми казаха, че вече залената, която сме си харесали е свършила и няма никакъв вариант да се поръча. Звънях по всички магазини тук и е същата история. Фабриката е спряла да произвежда таз годишните модели , а за 2015 чак ще може да се поръчват февруари месец. Тъй, че цвета се променя. Обадих се пак в магазина да резервирам една червено и черно, която имаха в наличност. Ми днес сутринта я били резервирали и утре ще ми каже дали ще я вземат или не, ако се откажат ще я капарираме направо и да се свършва с тая количка. Аз червен цвят за количка хич не харесвах, ама в крайна сметка да ми е живо и здраво детенцето, па цвета ще го преглътнем.

Както казах и в предния си пост, всеки разбира различно под думата удобство. На мен специално по отношение на количката, ничие мнение не ми е критерий, понеже всеки си има различни изисквания, ходи по различни терени и места и за това гледам лични наблюдения от към изпробване. Най малко пък мога да се доверя на продавачите в магазина, които гледат да си продадат нещата и за всяка количка, която питаш казват "Да тази също е много добра" .
 Рънче именно за това няма коя продавачка да ти каже каква количка да си вземеш, защото си е много индивидуално. Като те видят че се двуомиш, могат да ти предложат някоя, само и само да не си изпуснат продажбата. Тъй че пробвайте ако имате възможност от познати.

Бебче няма кой да ти се разсърди миличка, за това че си изказваш мнението  heart. Всеки споделен опит е полезен. На мен мисълта ми за по лека количка беше, че в един момент, масово се прибягва към летните варианти и както казах почти всичките ми познати са си сменили тежките колички с леки и са супер доволни. За това и писах, че е хубаво да се има в предвид дали ще пристъпваш към по лек вариант, защото купуването на много скъпа количка в случая ми се вижда излишно. Нямах в предвид да си купува скъпа количка и да я сменя след една година.

Вярно че повечето летни (не всички) са с малки гуми и не маневрени, но ако ти се налага всеки ден да я буташ по някакво нагорнище, няма да ти е все едно дали ще буташ количка с общо 30кила или с 9-10 кила по малко. Ако и леката кола я буташе по нагорнище вместо да натискаш педалите, нямаше да ти е все тая колко тежи и колко човека са вътре  blum
За това казвам , че е много индивидуално. И че всеки трябва да има в предвид своите условия в избора си на количка, а не това на кого е била удобна.
Спрямо летните колички, на мойта шефка малката и бяха купили втора употреба една най обикновена и проста количка, дето точно нямаше дори и легнало положение, обаче  и беше много по удобна от голямата количка ,която имаха и в много магазини не можеха да минават заради голямата и ширина. Малката сядаше в нея ,само като се умори, защото на две години вече не искаше да седи в количка а да ходи. на височина беше супер и не е имало проблем при ходенето и удряне в колелата.  pardon  Наще я гледат малката от 6 месечно бебе. Сега е на 4години и половина и с тази количка всеки ден обикаляха пътищата без да им е проблем.
А на това, защо си купуваме скъпа количка, като после ще я сменим с лятна. Ми то при нас най евтината, която мога да си купя е 350€. Нашата двете части ни излиза 412€ и не се води от скъпите колички, защото те вече надхвърлят 600-700€ и стигат до 1000€. Още повече, че не знам сама до кога ще изкараме с наща. Може и до последно да я бутам. Това вече ще се види с времето.  Girl_hide

Па за триколките да не говорим. Такава никога не бих си купила. На времето гледах едно бебенце и беше с такава триколка. На първата разходка още щях да го изсипя ,като се наложи да се качвам на тротоара. Супер не стабилни ми са и при най малко невнимание може да го изсипиш, а да не говорим, че много деца като станат по големи и почват да се накланят я на една страна, я на друга и допълнително да ти дадат наклон. И пак си е личен опит, понеже има много жени ,супер доволни от триколките.
« Последна редакция: октомври 13, 2014, 19:26:01 от BeRa » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: октомври 14, 2014, 16:20:51 »

Ураааа...успяхме да поръчаме количката днес  yahoo

Ето тази е в крайна сметка, но колкото по я гледам взема да ми харесва повече, нищо че е червена. Само като си представя беба вътре ииии.....  heart


Зимния кош ще е в кафеви тонове, понеже нали ще ми го даде мойта приятелка, но не е проблем.
Тъкмо се чудех какъв калъф да и купя, че е малко ограничаваща, ама случайно намерихме този и много ми хареса, та хич не му се зачудих, докато не е станало като количката  pardon


Та съм супер доволна  danceg

Утре съм на хематолог, да видим как ни се отразяват инджекциите и другата седмица на ехограф  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #214 -: октомври 14, 2014, 16:29:37 »

Честита Количка BeRa разкошна е  Girl_hide
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #215 -: октомври 15, 2014, 09:18:05 »

идавм само да се похваля, бяхме на лекар, моите съмнения за пол се потвърдиха Момче е   stork-boy всичко му е наред мърда шава, плацентата е задна и се е вдигнала.

От вчера имам ужасно главоболие пих парацетомол, кажете нещо друго което помага, не се издържа  cray
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #216 -: октомври 15, 2014, 11:49:00 »

Здравейте и аз се присъединявам към молбата за някакав лек против това ужасно главоболие. И на мен парацетамола не ми помогна.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #217 -: октомври 15, 2014, 13:28:51 »

Здравейте мамчета smile

Честито на BeRa за количката smile и аз много я харесвам, а с цветовете се свиква така, че  heart

mariola85 честито за сините гащи  give_rose  За главоболието не мога да ти помогна sad аз също страдам от адско главоболие от дете и сега през ден-два ме боли глава, но си го търпя. Пия си само нош-па в редки случай ми помага, но като цяло не пия друго от страх. Просто си го търпя.

Аз също бях днес на преглед, а по-рано през седмицата на последната ми фетална. Малката ми вече е главично и сме цели 1080 гр smile За сега всичко е наред и плацента и води. С кг-то съм +9 кг и доктора каза, че е отлично. В тези 9 влизат и загубите през първите месеци. Надявам се до края да кача още 6-7 най-много. Вчера на училището за родители ни казаха, че около последните 4 седмици спирало наддаването, но каквото стане smile

Да ви питам и едно въпростче някой запознат ли е с количката CAM Dinamico 3 в 1?
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #218 -: октомври 15, 2014, 14:36:09 »

Бързо включване и от мен smile Честити сини гащи Мариолка, браво на юнака, веднага се е показал. Честито и за количката BeRa, и червеният цвят си е много хубав, хич не му мисли, това да е кусур. Радвам се за теб и малкото съкровище също Рънче  heart

За главоболието - и аз имах главоболие до преди 2-3 седмици (значи до около 20-та седмица) и то си беше рутинно , всеки ден. А по принцип от главоболое никога не съм се оплаквала. Една вечер чак ревнах от болка, и очите , главата, и слепоочията, абе беше ужасно...и само тогава ми се наложи да пия миг-400, с разрешение на моя лекар, който ми каза, че това трябва да ми е за първи и последен път. Първото нещо, което ме пита беше кръвното - мерихме го, беше нормално. После ме пита за кафе , кола и такива неща дали съм пиела преди бременността и дали сега пия. Преди да забременея аз пиех по 2-3 кафета на ден, нес без захар. И като збаременях - спрях. Кола по принцип не пия. Шоколада също го спрях ,защото ми се гадеше от него, а преди си хапвах доста солидно... Та се оказа, че при мен причината за всекидневните ми главоболия е липсата на дозата кофеин, на която е свикнал организмът. Лекаря ми беше казал ,че едно кафе и една чаша кола на ден са ок. Но аз ги пропусках защото няма нищо ценно за бебето в тях... Нооо след кризата с ужасното главоболие, всеки ден си правя кафе с мнооого мляко, почти да не усещам мириса на кафе (в момента хич не ме съблазнява) и като си го изпия съм си ок. Меря си кръвното всяка сутрин и вечер... и така smile

Иначе много изчетох за главоболието по време на бременност и в доста статии се споменаваше за прееклампсия, а в други - че това е нормално, защото все пак хормоните бушуват. Четох и за историята с кафето, та при мен се оказа много елементарно решението.

Аз ще ви се отчета какво става с нашето шушулче в петъка - тогава съм на гинекологичен преглед пак, но ще искам и ехограф (ако доки е съгласен да продължим да се гледаме на всеки 2 седмици). Стискайте ни палци smile

Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #219 -: октомври 15, 2014, 16:18:47 »

hulcy Благодаря ти. Ще стискам много палци за петък и после ще чакам отчет как е минало  give_rose . Между другото все ще ти казвам, но забравям, снимчицата на профила ти ме разтапя  heart

Сега се сетих, че преди да забременея, с най-силните си кризи на главоболие, когато и МИГ 400 не помагаше, пиех чай от върбова кора. Сега като се зачетох, не се препоръчва за бременни така че пак съм безполезна. Но за кръвното и мен ми го измериха още при първото главоболие за да се отхвърли преекламсия.
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #220 -: октомври 15, 2014, 16:27:47 »

Здравейте момичета!
Bera, много хубава количка! Честито! На мен ми допада червеното!
Mariola, поздравления за сините гащи! Браво, че се е показал! Супер!
Аз имах предчувствие за момче, но днес на ФМ най-накрая я видяха, мома!
беше много смешно защото още в първата минута като легнах и доктора пита ще казваме ли пол, викам даааа, вече е време да видим, че нямахме и предположения даже до сега. И той вика, ами няма нищо между краката, така че мома. И таткото преглътна:) хаха
Аз съм супер happy! Естествено веднага изпях на майка ми и сестра ми, хаха.
И сега съм още развълнувана:)
Лека вечер на всички и дано се размине главоболието, че е много зле като не можеш да удариш едно нурофенче:)
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #221 -: октомври 15, 2014, 20:35:03 »

mariag поздравления за розовите гащи  Bravo И нашият татко зяпна като чу момиченце, но повече от ревност. От сега казва, че няма да може да мигне от щастие че ще има малко цветенце, но и от ревност от всички мъже в живота й. Все ми повтаря че освен бебешки неща трябва и пушка да купим smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: октомври 16, 2014, 08:43:38 »

mariola85, добре дошла в отбора на свекървите good
mariag, поздравления за хубавата розова новина.
Някак по-различно е като знаеш пола. Аз този път си бях намислила в началото, че няма да искам да зная пола, но после размислих, че и търпение нямах.
За главоболието, лоша работа,mariola85 опитай се да намериш причината. Естествено бременността като цяло си е добра причина, но ето при мен кофеина, по-точно липсата му ми се отразява и като си го знам, си пийвам по едно кафенце или малко кола и обикновено нещата си идват на мястото. Аз не страдам от главоболие по принцип и най-много два пъти годишно по половин парацетамол да изпия, ако чак толкова ми се наложи, но през бременността ми се случва по-често. Наблюдаващият лекар с първата ми бременност ми е казвал спокойно да си пия парацетамол, лекарката ми сега силно ми препоръча в пристъп на главоболие да пия повече течности, най-добре вода, да се поразходя на чист въздух, масаж на главата и чак тогава да прибягвам до парацетамола, като цяло е против да го взимам.
run_girl, искрено ме разсмя с коментара на съпруга ти, така са повечето мъже, някои просто не си го признават.
Гледам за колички си говорите и аз избирам тези дни, след първоначалния оглед по магазините клоня към някой модел на АBC Дизайн Turbo 6s или 4s, нещо такова. Ако някой има впечатления или наблюдения за тези модели, моля да сподели. Лично аз предпочитам варианта с портбебе, имала съм такава количка и го смятам за много практично, още повече, че при нас количката ще стои в багажника на колата и ще взимам портбебето или направо коша и ще се прибирам, съответно излизам, понеже нямаме асансьор, а живеем на 4 етаж. И при мен като при BeRa, не ми се дават за количка повече пари, отколкото струва колата ни, а и като я купувам за второ дете.... почти няма опция да я ползваме отново, че да си струва инвестицията. Ще го мисля още, но водещото е цената определено. За съжаления тук стандарта е много висок и количките, които масово се предлагат са около 1000 евро, което за мен е твърде висока цена.
В понеделник съм на изследване, това натоварване с глюкоза.... никак не ми се нрави, пък за условията преди това, съвсем, но какво да се прави. Следващият петък съм на консултация и нямам търпение да видя докъде сме стигнали и аз и бебето. Контракциите изчезнаха, предполагам от магнезия, понеже нищо по-различно не правя.
За малко да забравя да се похваля, припомням си шофьорските умения, че отскоро имаме кола, а от 5 г не съм сядала зад волана, а след като се роди бебето и с баткото страшно много ще ми трябва. Голям стрес, голямо вълнение, не съм очаквала. Малко се притесних за бебето, двата дни, в които ходих напред назад беше голямо затишие, и на втория ден вечерта като се разрита, цяла нощ съм се будила от ритници, мнооого силен е станал Wink
Вчера ходихме с баткото на ледена пързалка, голямо забавление беше, ако не бях бременна и аз щях да се хопна на един кънки, нищо че не умея да се пързалям.
Такива работи при нас.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #223 -: октомври 16, 2014, 09:06:00 »

mariag честити розови гащи! аз много си мечтаех за момиче, но сега много се радвам че е момче. ММ от вчера си мечтае как ще го води по мачове, и по цял ден ми пее на корема Само Левски  *YAHOO*и вече търси екипче да му купи на Левски  pardon

Marri, hulcy Благодаря за съветите, истината е че 2 дни не пих кафе заради изследванията сутрин, и главоболието беше факт, вчера отново пих парацетомол, помага ми, правих масажи с хималая около синусите и заспах спокойно, днес няма да хода на работа имам нужда да си почина, пийнах кафенце и се надявам да се оправа вече. От утре идва мама и ще има кой да ме глези няколко дни  blush

Някой знае ли разликата между магенрот и магнерич? Изписаха ми магнерот 2x2 превантивно понеже хода на работа, и док каза че ще ми е полезно, сега се надявам да не се налага и желязо да пия  bad че ми се върна апетита и се надявам да съм го вдигнала.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #224 -: октомври 16, 2014, 10:08:54 »

М, честити сини гащи, много се смях като четох, че всичко му се мърдало на бебока  tease
По-назад видях, че са ти дали линкове за количката Zippy. Нашата е такава, модела Sport в сиво и оранжево.
Изключително доволна съм, страшно стабилна и в същото време лека, с една ръка мога да я бутам и не се налага като качвам тротоари да си помагам с крак. Много е маневрена и гумите возят идеално, кошовете са широки и удобни за бебето. За цената, която е в сайта - супер е, ние я купихме нова за 800 лв.Ако се спреш на този модел няма да сбъркаш  good
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines