Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 10:01:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213417 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« -: септември 05, 2014, 16:56:27 »

Виждам, че вече има много бъдещи мамчета за такава тема, а тема няма.

Терминът ми е 25.01.2015 smile
Това ми е трета бременност, имам си едно 4-годишно момченце и една неуспешна бременност, приключила в 9 г.с. Макар да не ми е за първи път, притесненията си ги има, особено предвид факта, че този път не съм в България,въпреки че досега това ми е било по-скоро от полза. Като чета за всички проблеми по назначавания на изследвания, как трябва да си търсиш правата за всяко нещо, честно казано радвам се, че този път ще пропусна тези екстри.
Резултатите досега са + 2кг от началото на бременноста, не са много, но нямам нито един панталон, който да ми става още от 6 г.с, нещо много бързо се промени фигурата в тази област. Всички изследвания са ми в норма, хемоглобинът ми дори е на горна граница, нещо което много ме радва.
Още не знам пола на бебето, но това не е важно, каквото и да е, ще си го обичам smile

Имах малко притеснения с доста висок риск от БХС теста, наложи се допълнителен доста специален кръвен тест и след две седмици трепети, разбрахме, че все пак това бебе е здраво, независимо от вероятността 1:70 да има генетични малформации.
Абсолютно нищо не съм купувала, първо ще подредим една хубава, детска стая за баткото и това ще редим и пренареждаме бебешките неща. Поне до годината смятам бебето да е в спалнята при нас, така процедирах с баткото и не съжалявам, а и все пак първите месеци ще са доста безсънни, ще ограничим това до мен и бебето, а таткото(ако се наложи) и баткото ще имат възможност повече да си почиват през нощта.
Пожелавам на всички лека бременност и на финала да гушкаме едни здрави бебчете! give_rose

Хайде сега бързо да напълним темата!
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 07, 2014, 07:11:47 »

Ураа, темичкааа, темичкаа  danceg Благодаря ти, Марри!

Ами, записвам се и аз, дай Боже всичко да е наред до финала и да гушкаме живи и здрави бебчета!
Моят термин е 6.03.2015г. Това ми е четвърта бременност, имам момченце на 4г и две неуспешни бременности, които приключваха в ранни седмици. Откриха ми ИР и се лекувах почти две години.
Аз за сега съм почти +2кг, ама един кг ми варира постоянно, явно са задържани течности. И аз доста бързо започнах да не си влизам в панталоните и даже онзи ден вече се обзаведох с малко дрешки за бременни, че захладня и ми беше студено с роклички и клинчета. Раста основно на коремче на този етап.
В началото имах доста неразположения покрай гадене и повръщане, сега остана само гаденето. Прави ми впечатление, че е доста по-тежко от първата бременност, тогава от раз спрях и двете, щом влязох в 14г.с. Сега имам и страхотна непоносимост към миризми - почти всичко ми обръща стомаха sad
Обаче, това са бели кахъри. Дай Боже всичко да е наред с бебчето, търпи се и си струва smile
Аз тепърва утре ще ходя за изследвания, до сега съм правила БХС и фетална ( в центъра на д-р Марков, при д-р Павлова), АГ-то ми пусна микробиология и ми остава да отида за кръв и урина.
За покупките - аз имам доста дрешки от Митко, но пък той беше лятно бебе, така че полека лека купуваме неща за по-студено време. Не виждам причина да се затрупваме с тонове дрешки, но ако видя нещо изгодно, което ми харесва, купувам. То основно гащеризончета и бодита с дълъг ръкав ми трябват, защото за Митко беше твърде топло и не съм купувала. Бебока ще си е при нас в спалнята, живот и здраве, имаме от баткото и кошара, и количка, изобщо - по-едрите неща.
Сега изчезвам да правя закуска, усмихнат ден и чакам с нетърпение да се запишат и другите бъдещи мамчета smile give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 07, 2014, 11:36:20 »

Здравей, Гери и добре дошла в темичката! welcome-2
С нетърпение чаках да се запишеш и ти smile
За покупките и ние бяхме с лятно бебе първият път, но има какво да се ползва поне от първите дрешки, за другите месеци вече ще имаме сериозни разминавания.
Да, наистина и при мен тази бременност е по-тежка от първата и като цяло много различна. Преди все се смеех като кажеше някоя позната, която е бременна как й се прияло нещо, как не може да устои и т.н, е сега аз съм същата, да не говорим, че ми се хапват все някакви от странни, по-странни неща. Станала съм абсолютен фен на лютото, чак не мога да се позная, в началото стомахът ми се бунтуваше, но вече свикна, също и на киселото, но това и първия път беше така. Сладко почти не ми се дояжда, с малки изключения.
С първата бременност бях +15кг(7кг оставих в болницата), но не съм се хранила много различно от преди бременността, сега съм на приливи и отливи, една седмица с невероятен апетит, една седмица съм гладна, а нищо не ми се яде. Като цяло имам едно на ум за кг и не съм привърженик много на схващането, после ще му мисля. Вярвам, че ако бъдещата майка се храни правилно, може да роди здраво, износено и развито дете, без да качва много кг. Въпросът с кг не е само до храненето, а и до движението и начина на живот като цяло.
Сега имам доста натоварен график и доста се движа, понеже имам много ангажименти с момчето ми. Малко ми е притеснено на моменти, да не си навлека някоя беля, но понякога нямам избор, внимавам, доколкото е възможно.
Към "екстрите" този път ще добавя един номер по-големи обувки и ако тенденцията се запази, може да станат и два, както и изключителна изнервеност на моменти, направо имам чувството, че ще експлоадирам, доста неприятно. Всъщност това е и което най-много ме тревожи на този етап, тъй като от него се чувствам най-некомфортно и физически и психически, а и момчето ми е в такава възраст, че човек трябва да бъде безкрайно търпелив и спокоен, а точно това сега ми липсва най-много.
Та такива неща. Общо взето съвсем различна е бременността с второ дете, трябва да се съобразяваш с първото, което понякога е трудно, но пък от друга страна са направо безценни моментите, когато по-голямото дете се интересува от бебето в коремчето на мама или прави някакви планове свързани с него heart
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 07, 2014, 13:53:04 »

Ех че е хубавооо...две хубави  мами  heart ..записвам се при вас в темичката да ви следя и ви пожелавам леко и прекрасно бременеене и вълнуващо начало на новата 2015година с най-прекрасния подарък.

 give_rose  give_rose give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 07, 2014, 15:04:05 »

Благодаря,  BeRa, за хубавите думи и пожелания! Силно стискане на палци, ако не в тази, то в някоя от следващите бебешки темички за 2015, да се запишеш и ти с най-хубавата новина! give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 07, 2014, 16:24:42 »

Благодаря ти много  Марри, и моето време ще дойде  Wink
Гледам сега че с Гери и първите ви деца са с по малко от три месеца разлика и сега и вторите са така  Girl_hide ...следите се вие по темите май и действате заедно  blum  много готино  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 07, 2014, 19:39:47 »

Всъщност,BeRa, и на двете с Гери не ни се получи, както си го мислехме. Гери искаше децата да с малка разлика, но се появиха проблеми, аз също исках по-малка разлика, но се наложи да се преместим в чужбина и 3г беше немислимо да планираме второ дете, после пък се оказа,че не всичко може да стане, както на нас ни се иска и ...така. Здраве да е, така е трябвало да стане.
Обаче наистина има съвпадение, ето съвсем случайно.
Съвпадение имаме и с една друга съфорумка Scarlett, първите ни деца са момченца, родени на 12.07.10, а нейното второ момченце е родено януари, тази година, има голяма вероятност отново да има съвпадение, но с разлика една година. smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 08, 2014, 10:40:20 »

Марри, да ги бяхме гласили, нямаше да успеем да се напаснем Wink Живи и здрави да сме само, Господ си знае на кого какво, колко и кога...
Бера, ти си знаеш, злато  give_rose Ще се радваме да пишеш в темичката ни, пък дай Боже да се разпишеш и като бъдеща мама  heart
Аз сега се връщам от изследвания. С моите скапани вени, има една единствена на ръката, от която що годе може да се взима кръв и днес ми я набоцкаха отново. Миналата седмица за скрининга...сега за тези изследвания. Само дето днес ме боли чак до китката, много е неприятно sad Поне микробиологията ми е излязла и е ок, няма нищо за сега. Честно казано с Митко не съм имала там проблеми, но аз попринцип си ползвам интимен сапун и редувам Лактацид и Вагизан гел, сега през бременността се мия с Вагизана и се надявам и този път да нямам проблеми до последно.
Аз с първата бременност качих 8кг, надявам се и тази да мине леко от към кг. То и без това трябва да внимавам заради ИР. Но и не бих казала, че нещо чак толкова ми се дояжда в момента, по-скоро търся студени плодове, от колкото нещо друго.
Хайдее, да се пълни темичката Wink
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #8 -: септември 08, 2014, 12:12:31 »

Здравейте и от мен  smile Не съм от най-активните пишещи, но всеки ден чета форума и си водя записки, особено с напредналите бъдещи мамчета от Октомври, Ноември и Декември. Там са ми много полезни нещата, които пишат и вече миналите по този път майки. На мен това ми е първа бременност и сравнително много чакана. Определени сме за 11.01.2015 г. Момиченце ще е моята мишка   yahoo До сега всичко мина страхотно. Не мога да се оплача от нищо. Повръщах много активно до влизането ми в четвърти месец. После продължи да ми се гади още две седмици. Но след това станах като нов човек. С кг-то съм по-напред  badgirl +5 кг, като и на мен единият ми килограм варира много. Но всичко е от начина ми на живот. Храня се доста здравословно. Преди да ми се случи това чудо бях много активна спортистка и то в различни спортове, но в мига в който видях двете чертички си стоя по цял ден в нас. Прекратих всякакви физически натоварвания, освен разходки когато времето позволи и разбира се това ми се отрази smile Знам, че не е много правилно, но само така съм спокойна, че няма да навредя на малката. Относно покупките още нищо не съм взела. Обикалям с майка по магазините и само гледаме, но не знам от къде да започна. Има толкова много неща, а като не знам кое ще е най-необходимо се спирам всеки път щом посегна към нещо. Много се радвам, че вече я има тази темичка и че има с кой да споделям вълнението си и да се възползвам от опита ви smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 08, 2014, 17:07:42 »

Охоооо,  welcome-2 на новото попълнение smile

За покупките аз действах с Митко така : най-напред избрахме крупните покупки - легло, количка, големите неща. Количка купихме още февруари при термин юни - просто имаше изгодна промоция и си струваше.
После понакупихме полека лека дрешки. Гледах да имам от размер 3-6м, и само по две-три от 0-3м. На мен най-удобни ми бяха гащеризончетата, така че ползвах основно тях и бодита с дълго или късо ръкавче; също ританки и боди. Сега очакваме зимно-пролетно бебче, така че имам да купя именно по-топли дрешки. Не те съветвам да се затрупваш - всеки подарява дрешки, като ти идва на бебе, може някоя приятелка да ти предложи, ако има...А и според големината на бебчето винаги можеш да си купиш още, ако са ти необходими.
Последно купувахме чаршафи и завивки, те и в последния момент могат да се вземат.
Сега с тази бременност вече съм купила няколко неща, защото ми харесваха, а ги намирах на прилични цени. Имам и доста неща от Митака, та гледам да не прекалявам, макар че страшно ми се пазарува, хихи...
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 08, 2014, 18:36:39 »

 welcome-2 добре дошла и от мен!

За покупките всеки в началото се чуди от къде да заюпчне, но можеш да си направиш на този етап списък ,по който да се ръководиш. в итрернет има примерни списъци, много полезни. можеш да го разделиш на задължителни покупки, не задължителни, глезотийки. После можеш да разучиш за нещата от списъка кои са най удобни като примерно марка, материал и прочия, за да може като тръгнеш да пазариш да си на ясно с това, на какво да се спреш. В другите теми, напредналите мамчета са коментирали много неща и както четеш при тях, можеш да събереш много изфо.

преди да вземеш да купуваш се увери какво може да вземеш от роднини и приятелки. Със сигурност ще има такива, които да ти услужат с някои неща. Колкото повече можеш да си спестиш от купуване по добре. И без това разходите са големи.
За дрешките и аз мога да те посъветвам като бебчето на мечо да не вземаш за най мъничките много. Много бързо ги износват, а и ако се роди по голямо, може въобще да не ги облечеш. Моята приятелка купуваше много за новородено - 52 См и малкия като се роди 54 см не можа да му ги сложи нито веднъж и само си и останаха като похарчени пари. гледай за 62см по скоро...дори и да са му големки в началото ,ще ги израсте бързо, а ако се роди 49-50 см ,винаги можеш да си набавиш бързо нужните. Ако си нетърпелива да купиш нещо бебешко , но не искаш да е излишно, купи си някоя играчка - те никога не са излишни. Музикалните са много удачни и освен това можеш да я пускаш на бебче докато е в корема, за да свиква да я слуша и като се роди да си я разпознае.  girl_wink

Успех с най вълнуващото пазарене и хубави бебешки покупки на всички  heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 09, 2014, 07:37:34 »

Аз влизам да поздравя и трите бъдещи мами за очакваните бебоци.Бебчето и Мари след толкова дългоочаквани бременности ,сигурно ще ви е не по малко вълнуващо от първата ви.
Бера ,най-мъдрият и умен пост ,който съм срещала свързан с пазаруването.Стискам палци и ти да ни зарадваш с новина тази година.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 09, 2014, 10:12:52 »

Здравейте и от мен.

Малко нахлувам във вашата тема, ама да си кажа и аз за пазаруването smile

Лично аз (защото бебчо е толкова чакан, че след 2те чертички още на следващия ден исках да изкупя целия свят хахахах) си изтеглих всички възможни списъци от интернет за пазаруване. Направих си документ в Google, като го разделих на - покупки преди раждането, покупки след раждането, неща за болницата и покупки-подаръци от приятели. Първоначално сложих всички неща от списъците в интернет в първия документ - покупки преди раждането. И малко по малко, всеки ден, си местех някакви неща из другите документи. Много ми помага и мнението на минали по този път мами, които споделят какво им е нужно и какво е било излишно. Така стигнах до списъка, който реално ми трябва преди раждането. Доста неща преместих в списъка след раждането - примерно хубава помпа (една позната ми даде нейната, не е кой знае какво, но първоначално ще ми свърши работа, ако имам нужда), повече шишета ако няма кърма, разни стойки към ваничката за къпане и така нататък... Просто при раждането на бебето много неща стават ясни дали са нужни и дали не. Няма смисъл да се купят от самото начало и после да не ни трябват. Дали ще го къпем в специален анатомичен шезлонг, поставен във ваничката - ами незнам, като се роди ще стане ясно колко ми е удобно да го къпя във ваничката и дали наистина имам нужда от тази "подробност". В списъка за подаръци от приятели сложих неща като - шезлонг, музикалнa играчкa за над кошарата, активна гимнастика, термометър за въздух и влагомер и разни такива. Така съм готова с отговор на въпроса: какво да купим, зададен от някоя приятелка, леля, чичо и т.н. smile
За дрехите - е, там лично аз направих "мамешката грешка" - накупих доста дрешки за новородено. Наистина като се замисли човек - гащеризонче 50 см. може и да не ни трябва никога или само 10 дни, ама...кой да го помисли това от самото начало. Добре, че не се затрупах с такива дрехи (но пък ако бебчо се роди по-малък, имам...). Така че наистина - по-добрият вариант е да се вземат 0-3 месеца (над 56см) и то не много бройки. Като се роди бебето живот и здраве тогава вече (като го видим колко см. е, колко е голямо) може да се накупят допълнително ако има нужда. Пък и точно тогава ще завалят подаръците от роднини, които в повечето случаи са дрехи, дрехи, дрехи smile. Аз лично взех по 3 бройки от всяко нещо - боди къс ръкав, боди дълъг ръкав, гащеризон 56 см, жилетка, ританки, блузка, камизолка. Не мисля да взимам други дрехи засега, а и да са ми живи и здрави приятелките - дадоха ми бая неща smile.

За другия текстил - одеалца, чаршафи, хавлийки, пелени - лично аз имам много, които са ми запазени от мен като бебе. Купила съм само 2 чифта чаршафи и то след като харесахме легълцето, за да знам размера и едно ново одеалце зимно. Друго няма да купувам на този етап.

Какво още е полезно (според мен) за бебето като текстил: зимно спално чувалче 72 см (е, ако терминът ви е март месец, може и да няма нужда вече); порт-бебе (тип одеалце) - може да се изпозлва и при изписването; хавлия бебе 20x20 (малки хавлийки, стават за много неща - при измиване на лицето, при измиване на дупето, при лиги и т.н.); непромокаема подложка за преповиване (аз си взех една преносима и за в количката); протектор за матрак; чорапки; терлички; държач за чорапки; шапки; ръкавички срещу драскане и зимен космонавт smile

И така, аз ще ви навестявам от време на време, дано не досаждам smile
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #13 -: септември 09, 2014, 10:46:27 »

Благодаря ви много момичета. Не знам защо толкова ме плаши това пазаруване  pardon . И ние изминахме не малко път до достигането на бременност и очаквах, че като видя двете черти ще искам да изкупя всичко, преди така се чувствах покрай племениците. Но уви стана обратното, като индианец пред компютър съм като вляза в детски магазин smile Иначе за съжаление за сега нямам близка която да ме зарадва с малко бебешки неща. Повечето казват че си пазят нещата за второ бебче или от сантиментална стойност. Но може би наистина трябва да започна с дрешките. А това за размерите ще ми е от полза, никога не съм се замисляла колко големи трябва да са дрехите и колко бързо им стават малки smile Когато се престраша и взема нещо ще се похваля smile
Днес съм на училище за родители, което се провежда веднъж в месеца безплатно в родилното на града. Нямам търпение да си задам въпросите за кърменето, че и там изникнаха доста неща smile Когато се върна ако не са ми отговорили ще се възползвам от вас smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 09, 2014, 13:03:39 »

welcome-2,run_girl!(два дни не мога да се разпиша)
Започва да ни се пълни темичката Bravo
За покупките аз спазих последователността на Гери, с тази разлика, че тогава по-крупните неща ги взехме от роднини, реално купувахме по-дребни неща, дрехи, матрак, кошче за кола от този род.
За размера и преди и сега ще заложа на 3м да ми бъде най-малък размер, много бързо израства всичко, а и моето първо бебе се роди 3900гр, очаквам подобни размери и сега Wink.
Ние този път ще купуваме всичко отначало, ще използвам само някои дрешки, така че ми предстоят покупки, които преди ми бяха спестени, но.... така се подредиха нещата, само легло и матрак си имаме.
Специално за дрешките смятам да се огранича до минимум и да набавям в движение, което е нужно. По-скоро предпочитам с другите неща да съм готова, понеже времето за реакция след раждането ще бъде около седмица и като знам как предишният път пазарувахме след като се прибрахме от болницата в продължение на 10 дни всеки ден, а уж се бях подготвила.....
 StAsSi, добре дошла и на теб в темичката, ти си близо до януарските мамчета, така че ще има за какво да си говорим. Извинявай, че използвам дадените от теб примери, за да коментирам, нямам намерение да опонирам, просто ще споделя моето мнение и опит. Хавлийка за лице и дупе на мен не ми е трябвала, използвах тензух или някакъв вид памучна пелена. Между другото тензух слагах и върху хавлийката за къпане, попива много добре и съхне бързо. Чувалче за спане за първите месеци не мисля, че е необходимо, бебето не е толкова шавливо, реално на мен ми трябваше за след 6 месеца, но зависи и какви са условията в къщата, например при нас целогодишно е 21-24 градуса, така че не мисля да се притеснявам за това. Може би чувалчето е практично да кажем, ако се взима бебето от леглото, за да си е пак на топличко и сигурно е по-удобно, отколкото да го завиваш в нещо, нямам опит със зимно бебе, не знам. Портбебето тип одеало е добра покупка, практично е, държачите за чорапи ще трябват отново в по-късни месеци, поне при нас беше така. Протекторът за матрак е просто задължителен, нашият матрак е напълно запазен, ако баткото не го съсипе от скачане върху него (тези дни му идват тези идеи), докато му пристигне новото легло, ще мога да го използвам без притеснения и за бебето. Ръкавичките са просто задължителни, ако има как вземете си и за болницата, моят син беше като след война в лицето при изписването, понеже не можех да ползвам, докато не ни изписаха. За зимния космонавт съм с особено мнение, зависи каква е количката, моята стара количка имаше порт-бебе, но такова към количката, супер практично нещо. Обличах не много дебели връхни дрехи, загъвах в одеало и слагах в това порт-бебе, закопчавах, така излизахме с порт-бебето до коридора, където беше количката или навън и слагах порт-бебето в количката. Трябва да уточня, че става въпрос за 5-6 месечно бебе, не за новородено, но все пак, ако има такава екстра количката или е достатъчно затворена....
Това ме подсеща за количката, вероятно ще се спрем на Хаук, колкото и да не ги харесвам, все едно бебе ще избутат, абсолютно не мисля да давам звездни суми, за количка, ако нещо не излезе на промоция, това ще е.
Така изказах си моите размисли, отново Стаси нищо против твоя избор, само споделям give_rose
« Последна редакция: септември 09, 2014, 13:06:29 от Marri » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines