Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:18:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - септември 2014 г.  (Прочетена 87595 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #15 -: септември 01, 2014, 15:40:59 »

А после говорите на Еми, че гледа докторите tease
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 01, 2014, 16:06:58 »

майкоууу   look look look look

Еми не само гледа, Еми би и пипнала. Xixixi

Мариолке, бива ли са така да ме разстройваш в 5 следобяд... blum blum blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #17 -: септември 01, 2014, 17:35:47 »

хахах Еми няма как трябва да скачаш smile

Ей изплакнахте очи  yahoo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 01, 2014, 18:02:16 »

хахах Еми няма как трябва да скачаш smile

Ей изплакнахте очи  yahoo
аре утре тогава и аз ще ви пускам снимки, да се черпим виртуално blum blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #19 -: септември 01, 2014, 20:38:34 »

Еми, нали няма да са мотористи, на тях само очите им се виждат smile.....
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 01, 2014, 22:02:46 »

Добър вечер smile

scilla, работя в книжарница в мола biggrin И почиваме през седмицата, че уж събота и неделя мн работа. Да ама не, то в тоз мол попринцип няма хора biggrin Сега се надявам като ме преместят да е по-добре.
nadelina88, успех на държавния smile Стискам палци скоро да се похвалиш и с две чертички smile

Охх, нямам търпение да мине и утре и вече да почивам, че тази седмица ми се събраха повечко работни дни, заради малката ни екскурзийка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: септември 02, 2014, 08:26:00 »

Ох, намяркала съм си неща, за които да питам...Ама преди това, да не забравя:
Два национални празника имаме през септември blush, все значими събития......Панди, защо не ни напомни, за бой сме.
Аз точно тази част от историята  изобщо не съм я учила в училище. Някак се подминаваше....Миналата година гледах по БНТ документален филм, много добре направен. Някак като на шега, къде с пиянски истории, къде с хитри задкулисни разговори Пловдив е включен като основно място за Съединението на България. Имаме и много исторически паметници, не нещо не си ги знаем. Децата учиха по смотани и скучни учебници по история, та и покрай тях с нищо не съм се образовала допълнително. Ще ми се да намеря увлекателно написан текст и за двете дати за да го дам на приятелки в чужбина. Помагайте, ако ви е минало такова нещо през ръцете.
Сега с въпросите.
Панди, как е пътят до Гложенския манастир? Много ми се иска да отидем да го видим. До водопада я стигна, я - не, че не съм много добре с колената. Вървя по равно и наклонено, но не мога да се изкачвам по стъпала. Пък няма да ставам по- млада и по-здрава, сега му е времето.
Miele , какво е това под аватара ти, ако не е много лично, разбира се.
Alichka, да не ровя из темата ти, че нямам време точно сега, как се казваше вашият ортопед? Нещо съседката с бебето са ги загряли на последната консултация и жената търси все пак сигурно място. Уж при момченцата по-рядко се среща, ама тя да взима мерки докато е време.
Пиклата Лия я изписват утре. Станала 2600, хапва си добре. Майката нещо се е депресирала и ревяла денонощно, та докторите са подхванали нея да лекуват. То край няма, все нещо да има....
Хайде, успешен ден. Аз ще хвърлям по едно око, че Еми асистираше при снимането на един мускулест мъж и показваше умопомрачителни снимки във ФБ, та се надявам и тук да има нещо вдъхновяващо Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #22 -: септември 02, 2014, 09:09:55 »

Ехе, как по женски ни почна не само седмицата, ама и месецът! Само гледайте някоя от нас да не лъсне по мъжките форуми Xixixi
Свекърва, радвам се за Лия. Нормално е майката да е ошашавена след всичко. Дано близките да й дават подкрепа и да се напаснат с бебка бързо.
За историята - ние наистина учехме по много смотани учебници, та добре, че татко е историк по образование. Трябва да се разровя из неговите книги и да видя нещо интересно. По принцип най- се доверяваме на големите томове на История на България http://biblio.bg/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%A2%D0%BE%D0%BC-7/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80/452555657-10200?type=2 Там обаче да се изгубиш от факти - всичко е много подробно girl_impossible
По докторския въпрос - ние първо ходихме при др Рами Хазбун (до Военна болница му е кабинетът). Той обаче гледа само на ехограф и не прави рентгенови снимки. Прегледът му беше 30 лв, не работи със здравна каса. Ето една негова статия http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=3&id=4943
В последствие ходихме в ДКЦ-то до Събота пазара при др Петър Панчев, а др Лесов е рентгенологът, който снима Мария. Там лошото е, че е Кербала - кой е за комисии, кой с бебе, кой с други дертове... Лудницата е пълна, ама поне докторът приема първо бебетата, после децата и накрая бабите blum Нещо обаче дочух, че Панчев май ще се пенсионира, та може да са се променили нещата pardon Превенцията е най-добрата защита, независимо дали момче или момиче good
Хайде, Еми, ти си на ход със снимките smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: септември 02, 2014, 09:33:39 »

Alichka, благодаря ти, ще кажа на съседката.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #24 -: септември 02, 2014, 09:40:24 »

scilla мерси за темичката, наистина ми става много мило че ще раждаш скоро, а и съм сигурна че няма да ни посещаваш често след това тук, та това си ни е последна дружба  give_rose

Ами дано успявам да ви посещавам и да не е "последна дружба", че много носталгично ми стана  Girl_hide
А ти с тая снимка разбуни тука духовете  girl_impossible Сега да видим и Еми как ще ги разбуни  pardon

Панди, много хубава разходка сте си направили, аз мярнах и някаква снимка у фб - сигурно е оттам пак - много свежа ми изглеждаш като за на толкова много лекарства!  Bravo А пък Григор продължава и днес и съм много развълнувана за успехите на този младеж, така да ни кара да се гордеем!  Bravo

А като споменахте учебници по история - точно вчера гледах не помня дали по новини или сутрешен блок беше за учебниците по история в последните им издания и разликата със старите и как можело в учебник за 5-ти клас арестът на Апостола да се описва като нещо рутинно се възмущаваха някои, други път твърдяха, че това е учебник за 5-ти клас и трябва да бъде по-достъпен за децата на тази възраст и да им изгради отношение към историята... на първите проблемът им беше, че са заменили думата "заптиета" с нещо по-обикновено... абе луда работа  pardon Аз в училище не си падах особено по историята, да не кажа никак, не знам дали беше заради скучно написаните учебници, заради преподавателите или какво, но просто не беше моят предмет.

Miele, интересно ли е да работиш в книжарница? Аз съм много запален книжен фен, но напоследък вече почти изцяло минах на електронни версии на книгите и сякаш ми допада доста, въпреки че понякога ми липсва миризмата на прясно отпечатано мастило върху качествена хартия!

Красив ден от мен! Уж го даваха днес да е дъждовоно, но поне засега тук е все още слънчево и приятно! smile



Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 02, 2014, 10:00:36 »

Здравейте и от мен!
Най-накрая се добрах до темичката и аз, Сила благодарности, че я направи!
Неделина, ще стискам палци за държавния! Браво, че се бориш да откажеш цигарите и съм сигурна, че ще успееш, а и имаш силна мотивация  Wink
Моята братовчедка си отиде вчера и сега ми е криво, че съм сама и я няма, сещам се за толкова неща, които можехме да направим заедно двете, ама от "айде утре" и така си остана.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: септември 02, 2014, 10:05:50 »

... на първите проблемът им беше, че са заменили думата "заптиета" с нещо по-обикновено... абе луда работа  pardon
...с полиция го заменили Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 02, 2014, 10:17:03 »









Първият пич е от фотосесията, която правихме в Атама за списанието. Страхотен сладур, много усмихнат и ведър.

Вторият е мой приятел и инструктор,  Xixixi Xixixi :xixixi:с който тренирам

Аличка,  да ни просват където искат снимки, най - много да спечеля малко пари, тип парите на Парис Хилтън и Ким Кардашиан  koko6ka koko6ka koko6ka Me

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #28 -: септември 02, 2014, 10:27:53 »

Здравейте!

Възмутително е това за учебниците и "достъпността" на учебното съдържание. Съжалявам много, ама има огромна разлика между достъпност и промяна. Несъмнено учебното съдържание трябва да бъде така написано, че да има най-голям ефект при заучаването и усвояването му и не трябва да има разминаване между потребностите на учениците - това, което ги вълнува и заангажира тяхното внимание, и това, което ги натискаме да научат, ама такива промени за мен са абсолютно недопустими.
Четох наскоро една статия по повод 20 год. от световното 1994г. и едва не се разплаках. Не знам кой беше автора, ама с такъв хъс беше написана, онемях от кеф! Ето това според мен в случая е синоним на достъпност.
Освен Васил Левски и цар Симеон няма с какво толкова да впечатли. Дори петокласниците няма нужда да знаят, че го наричаме Симеон ВЕЛИКИ!

Трети ден без цигари.

П.П. И аз ли утре да снимам директора и да го поствам тук?  funnytooth
« Последна редакция: септември 02, 2014, 10:29:24 от nadelina88 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 02, 2014, 10:33:42 »

Ето ме и мен smile

svekarva, аз бях забравила, че мъжът ми има рожден ден в понеделник, пък за националните празници съм изключила  crazy На тези двата специално, в университета много ни обръщаха внимание, именно защото дълго време са пренебрегвани. Особено за 22 септември - казвали са ни, че реално това би трябвало да е най-големия ни национален празник. Най-интересното, което съм чела за тях са лекциите ми от едни много ентусиазиран доцент. Четох и този учебник, ама не помня дали беше интересно написан http://www.book.store.bg/p22966/istoria-na-nova-bylgaria-1879-1944-g-tom-iii-stojcho-gryncharov-elena-statelova.html
А някой знае ли на кое издателство е този обсъждан учебник за 5 клас, че ми е интересно кои са авторите?

scilla, благодаря ти мила  give_rose и аз се чувствам много по-свежа в сравнение с последните 6 месеца smile довечера ще съм пред телевизора и ще викам за Гришо. Очаквам хубав мач да направят с Монфис.

mariola85, жива и здрава да си ни и все хубави снимки да ни постваш  blum забравих да се похваля, че най-после гледах филма за Мариола и много ми хареса. Сега го препоръчвам да всички  good

И да ви поздравя със сватбената рокля на Анджелина (нали сме сватбен форум все пак  LAUGHTER ) Много ми харесва идеята за воала с бродирани рисунки на децата ѝ



Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

О, Еми и ти да ни жива и здрава  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines