Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:14:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248656 пъти)
 
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #465 -: ноември 15, 2017, 08:04:18 »

Можеш да заредиш памперси предварително за по - студените дни за да не ти е притеснено.

Дават зимата не като предишната, студена и суха, нормална за периода. Дано!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #466 -: ноември 15, 2017, 09:14:11 »

Ми Дрийм за мен не би било ОК за гръбчето ако основно така го носиш детето, а аз не съм от тия...ползвах я само при нужда, иначе в количката. Мойта също все още понякога я слагам в раницата, я за приспиване или ако сме излезли без количката...не мисля да набивам пари за тодлър, бях видяла скоро едно доста голямо дете в същата като нашата Боба, само е с друга шарка и питах майката, каза че не е тодлър и си му е удобна (на 3-4 год беше)...та така, някои неща ги премислям по 100 пъти за да не се заривам с излишни  smile
С памперси винаги съм запасена един пакет напред, магазин маме близо, ма няма памперси там, та затова  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #467 -: ноември 15, 2017, 09:18:05 »

Можеш да заредиш памперси предварително за по - студените дни за да не ти е притеснено.

Дават зимата не като предишната, студена и суха, нормална за периода. Дано!

хайде сега , от 10 кладенеца вода ще донесеш. Каква суха зима миналата година???Затрупа ни сняг 2 метра по едно време. Човек трябва да има опции, не е нужно да рачиташ на времето навън, трима магьосника и две жаби за само и само да не приемеш че една раница/слинг би те облекчила в трудни моменти.А и все пак от опит говорим не си измисляме shok shok shok
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: ноември 15, 2017, 09:33:41 »

Никога не може да се предвиди всичко.Оставала съм с малката сама, без мъж, баби и дядовци на разположение посред зима.И точно раницата ми е била спасението за магазин, пазар, аптека.И все пак и аз съм човек, имам нужда да изляза на вън.А като завали хубав сняг в Плевенско дето не се топи сумата му и време никой танк не може да избута баирчето до магазина.Та акъл аз не давам, всеки действа според ситуацията.Щото по тая логика може да почнем и да си месим, само да имаме брашно и мая в къщи.  huhhuh.gif

За слинг за втори казах че бих взела хубав, защото вече имам едно голямо, което ще има нужда от мен и не мога както преди да дам същото време на номер 2(някой ден).Та за да не реве нон стоп(като Моника) и да е спокойно, в слинга до мама.Със слинга също ще е лесно носенето до градината при взимане на по-голямото и т.н.Много майки около мен действат така.Иначе и аз рано я сложих в раничка, но тогава нямах и сили да чета и да се интересувам, само знаех, че трябва да е раници не кенгуро.
« Последна редакция: ноември 15, 2017, 09:35:30 от магито » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: ноември 15, 2017, 09:41:32 »

С памперси мога да се заредят и хляб да си омеся, ама ако ми свърши шоколадът, трябва да се излезе.
То не пречи и да излезеш с бебето на ръце, но с някаква носилка е много по удобно. Хората от векове са го установили.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: ноември 15, 2017, 10:11:16 »

Не е ок да се носи в раница малко бебе, ама това са си лични разбирания от всичко прочетено.. Да, знам че пише на някои 0+ има подложки и тн.. но не ми е ок. За да не се случи като с Мимето и Алекс, които не са искали да се носят.. Ще пробвам първо и ще взема под наем.. Харесала съм си библиотека, на моя позната е.. Има огромен избор smile Но съм за тъканен слинг.. Ако успеем с него.. после ще купя и раница евентуално smile

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: ноември 15, 2017, 10:24:35 »

Ааа Мимето е искала, ама Алекс, не.  pardon
Като се сетя с какво желание и нетърпение си взех раницата. Колко се интересувах, четох, събирах мнения, влязох в няколко бебеносещи групи. Даже и в няколко дипа участвах. Ама ...Нищо де, и така ни е добре.  heart Просто моето дете не обича да седи на едно място. Обича пространството. Като се замисля, на този етап не съжалявам кой знае колко за провалените опити. И не знам един ден, ако имаме и друго дете дали пак бих правила тези опити.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: ноември 15, 2017, 10:40:28 »

Да, не се изказах правилно.. Ако прилича на мен бебка, не би искала изобщо да се носим хаха smile Но нищо не пречи да опитам smile
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #473 -: ноември 16, 2017, 10:38:05 »

Always, ти колко голям го пробва за пръв път в раницата/слинг? Отрано трябва да свикнат.

Тонче, тъкан по-трудно се слага, а и еластичен е по-удобен за новородено, защото по-лесно се пристяга уж.

Иначе аз бях всеки ден сама с бебе без баби и мъж в снега, та това не ми се струва нещо необичайно. Колата ми не можеше да излезе от паркинга поне месец заради хубавия ни квартал (и кола, де), та нямах много варианти за излизане.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: ноември 16, 2017, 10:40:20 »

Аз вече опитах да връзвам бебе в тъканен.. Съседката има малко бебенце и като беше на 1м ми даде да опитам.. първите 2 пъти тя придържаше бебето, после се справих сама веднъж.. Добре, че си имам нормално дебел корем, та не ми пречеше и се справих.. Вярно, че нейния е втора ръка и е по-мекичък, а не скован или как да кажа.. но ще видим. Еластичен няма да купя със сигурност..  nea
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: ноември 16, 2017, 11:19:21 »

в Комсед ще има хепи уикенд с 30 % намаление при регистрация в сайта.
https://comsed.net/
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #476 -: ноември 16, 2017, 14:10:44 »

Аз може би се повтарям, но имам вече два тъкани слинга - един шал и един с халки (ring sling), защото с халките се слага много по-бързо, но при по-продължително носене разпределя по-неравномерно тежестта, обаче за новородено ще ми е идеален за бързи слагания за кърмене или разнасяне като е неспокойно и вкъщи дори, не само за навън! Еластичен и аз няма да купувам, с дъщеря ми имах и са хубави, да, но от тъкания няма по-хубаво - много по-добре разпределя тежестта и изобщо повече ми приляга цялостно  girl_wink Зимата предимно ще нося бебето в слинг, защото така се чувства като в утробата, в безопасност и близо до миризмата на мама както си е свикнало  heart Ако бебето се противи първите 2-3 пъти не се отказвайте, защото просто обикновено му е тегаво самото поставяне, тъй като не е свикнало, обаче после спят като къпани и е супер кеф да си със свободни ръце и да не буташ нищо.

Разбира се, количката си има своите си предимства и съм си взела и количка (както писах и по-рано) Mutsy Evo. Спрях се на нея и защото става за кошницата, която съм си набелязала, за която пък Тони спомена вече. Изчаквам само дали ще има оферти за нея тея дни, ако няма си я взимам със сегашните оферти  smile Аз също като Тони на студ издържам доста по-дълго, затова и лятото ще ползвам предимно количката, не мога да търпя да ми е горещо, а още по-малко да имам постоянно долепено до себе си бебе  Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: ноември 16, 2017, 14:41:30 »

Always, ти колко голям го пробва за пръв път в раницата/слинг? Отрано трябва да свикнат

 На 3-4 месеца беше и започнах да го пробвам. Не е като да не съм правила опити. И аз сама съм си го гледала. ММ беше на работа, бабите заети. Беше си ревливо бебе, искаше си внимание и да се гушкаме. Не казвам, че ми е било лесно, но да сме живи и здрави. За нищо не съжалявам. Имам си едно ужасно много гушкано и целувано бебе, вече момченце. На мама момченцето!  heart

И на вън сме си излизали достатъчно. В крайна сметка не всеки има слинг или раница. Да не кажа, че от моите приятелки никоя няма. Кенгуруто не го броя.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #478 -: ноември 16, 2017, 19:00:57 »

О, говори ми, моята лигла спа върху мен до...всъщност още спи върху мен следобедния сън в някаква степен. Лепка и половина, добре, че беше раницата да мога да свърша нещо, да се разходя или нещо друго, че да съм се метнала отнякъде досега иначе :-D

Но да, има някои деца, които не обичат.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #479 -: ноември 16, 2017, 22:01:24 »

Йо оферта е да вземеш утре Муцито от Хиполенд или на Бебеманията
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines