Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:26:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248665 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #450 -: ноември 13, 2017, 16:29:21 »

Аз доста често съм го бутала в кошницата за кола, защото издивяваше в коша за новородено, не понасяше че е напълно легнал и не може да си разглежда, в столчето и заспиваше веднага. В повечето случаи сами ще си разберете какво иска вашето дете и се напасанете към него
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #451 -: ноември 13, 2017, 16:45:14 »

 Мдам, въпросът с количките е сложен. Столче за новородено не знам дали ще купим на Муци. По-скоро ще вземем от кумовете назаем, защото ние не пътуваме често с колата. Лятото ще е много малко бебето и едва ли ще се навием да идем някъде, след това зимата вече сигурно ще е голямо и трябва друго да се купи. Не се виждам и да го слагам на шасито, пък ако се наложи да измъкваме кошчето от колата, то ще е за да го пренесем донякъде на кратко разстояние. Ние имаме проблем с мястото и едва ли ше държим столчето у нас, ще седи в колата покрита с нещо и затова не съм мислила много по въпроса за поставянето му върху количката. Ако се наложи ще го мислим Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #452 -: ноември 13, 2017, 17:53:40 »

Само да кажа че е задължително бебето да бъде в кошница/столче съообразено за възраста му от изписването. Ние много го ползвахме кошчето, като започнеш от до педиатъра, стоиш отвън и по-добре да го буташ в количката до отскачане до икеа за бръз пазар, много по-лесно е да го метнеш на столчето за кола върху шасито. Другото е ако пътуваш с такси
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: ноември 13, 2017, 19:14:23 »

Рони, не е задължително да е кошче на Мутси, макар да ги намерих за 220лева нови в Англия на промо сега. Ние щяхме да вземаме назаем, т.е подаряваха ни Baby comfort, примирих се, че няма да става на шасито на количката (трудно!, защото за мен е голямо удобство), но викам хайде.. Едно нещо мога да взема от някой, няма да се правя на интересна и днес отидох да го взема най-после, че с човека все се разминавахме... иии изпаднах в ужас, защото първо не е това, което си мислех и второ е използвано преди него и от друг човек.. Всички неща, които има са нови, без столчето за кола, а на мен ми е важно и не го считам за излишен лукс.. въпреки че не знам, каква точно зима ще е и колко ще пътуваме извън града, за в града точно ме е страх..

Та, сега чакам Илиян да се прибере и ще поръчам, или Cybex Aton 5 (благодарение на Scilla и проучването, че са много добри.. ), а го намерих за 100 паунда в амазон, или Maxi Cosi Pebble, което е една идея по-скъпо, но пък може би предвид, колко са популярни в България, после ще мога да продам по-лесно... huhhuh.gif

Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #454 -: ноември 13, 2017, 22:47:56 »

Моята госпожица е родена началото на юни и за нищо на света не бих я возила без "зимен" кош. Те са толкова мънички и ужасно уязвими в летните кошове, затвореният ги пази от вятър, от слънце, търкалят се вътре безопасно без колани, лесно се повиват вътре, абе страшно е удобно. Зимен и летен условно ги пиша, това са си кош за новородено и за пораснало детенце.

Кошниците за кола категорично не стават за дълги разходки в парка, по-скоро за инцидентна бързо разходка.

Между другото, Тонче, понеже терминът ти е декември и не е ясно каква зима ще стегне, аз лично бих те посъветвала да инвестираш в хубав слинг/ерго раница. Зависи от зимата, но ако е като миналата, никаква количка не е проходима. И друг път си писала, че те е шубе да не се подхлъзнеш, но социалната изолация ще те побърка ако 2 месеца не смееш да мръднеш от вкъщи. Хубави столчета си избрала, браво, и двете с страхотни.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: ноември 13, 2017, 23:55:35 »

Едната ми позната, която роди декември и е с Мутси Ево, беше постоянно навън.. не съм била с нея да гледам от къде минава, но все някак се е придвижвала, не е летяла smile Братовчедка ми пък излиза броени пъти, която ми даде коша за новородено.. Защото я било страх, та даже и педиатърката си водели вкъщи, а не на консултации те при нея..  Ще видим..

Иначе слинг ще си закупя, просто е нелогично да го взема преди да се роди бебето, според по-запознати от мен.. Тук съм абсолютно склонна да повярвам, защото бих взела под наем, за да видя това въобще "моето нещо ли е".. Иначе имам няколко набелязани.. Раницата е за бая напред.. не мисля да стоим само в нас до тогава, както си мислеше ММ в началото.. щели сме да излезем през април най-рано  Girl_hide

« Последна редакция: ноември 13, 2017, 23:58:52 от alexandrova_90 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #456 -: ноември 14, 2017, 07:19:37 »

Тони Дрийм има предвид можеби като падне един хубав дебел сняг и не можеш и до магазина да идеш защото всичко е отрупано, като се отъпка е друго, ама като стане киша пък е мега зле, моя танк минаваше едвам по кишата, за Муцито не знам. Истината е че си заклещен, аз даже до магазина в блока слизах с раницата, нямаше как. Ако имаш кола е ок, но едни кратки разходки с ряниця/слинг помагат.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #457 -: ноември 14, 2017, 09:45:48 »

Да, да, това имах предвид, миналата зима имаше половин метър сняг, който нито се утъпка, нито се стопи със седмици, не можех да мръдна ако не беше раницата, а е хубаво да диша чист въздух тва дете, а и ти да си свършиш нещо. Със слинг се приспива още първите седмици, когато бебето има колики и по цял ден/нощ реве, направо си е безценно да го омотаеш да спи, докато си свършиш нещо из къщи, хапнеш ит.н.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: ноември 14, 2017, 09:52:08 »

Да и аз мога да повтарям до откат колко хубаво нещо е слинга-раницата.Моника се роди в много мека зима, сняг нямаше, но беше бахър.Излизахме почти всеки ден след като стана на 20-тина дни.Майка и е луда не може да седи на едно място.Но като ревнеше в къщи като змей слагахме раницата и така я разнасяхме.Просто бяхме останали без ръце и двамата.А тя ревеше.И навън ревеше ако не се движи количката и спеше само като се движи количката, а я спреш и до 5 минути ревваше.Онзи ден с моя мъж си спомняхме тези мили моменти, как поръчвахме кафе в пластмасови чашки, плащахме и очаквахме до 5 минути да се изнесем  blum Аз инвестирах в хубава количка, но втора ръка.И моята е Мутци, но стар модел закупен от Англия.Доволна съм много от нея.За второ дете, ще трябва евентуално ново кошче за кола да вземем, че това вече не си знае годините и ме е страх.За второ пак бих взела хубав слинг и по-хубава раница.Просто като поръчвах моята нямах време да чета, тя ревеше нон стоп, а аз исках да млъкне  blush
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #459 -: ноември 14, 2017, 09:53:09 »

Аз слинг не съм купувала, направо в раницата я сложих. Не казвам, че е излишен, просто може и без него да се мине с някоя по-хубава ерго раничка с подложка за новородено. Иначе миналата зима и моят танк не можеше да мине по снега, особено в наше село, където само главната улица пред нас е разчистена и само ММ чисти нашият тротоар, та и ние се бяхме зазимили. Проветрявах по-често и я изкарвах само на двора за малко да подиша въздух и толкова...никаква количка не може да те спаси, ако ще 10 000 лв да струва в такова време. С две ръце съм за отделни кошове и аз, особено т. нар. зимен, много удобен и закътан, пази и от слънце и от студ според сезона  pardon Кошницата сме я ползвали само за ходене до ДКК и Икеа/Лидл, не бих я ползвала за разходки.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: ноември 14, 2017, 16:37:45 »

И аз само да спомена, че Алекс така и не пожела да се носим. Пробвала съм го в различни периоди, ама не та не. Имали сме 2-3 успешни опита, но дотам. Така, че и това не е изключено. Със слинг не съм се пробвала, но то това моето диване мирно не седи никъде. Та затова мисля и раницата да продавам.
Кошът за новородени за нищо на смета не си го заменям. Точно заради него и количката си харесах. Не е от 2000лв, но на мен ми е много удобна и маневрена. С един пръст мога да си я бутам. Кошницата сме я използвали само за колата. Много ми е неудобна. Точно веднъж отидохме на консултация и повече не повторихме. Ужасно тежка, а и с бебе вътре... Мисля си, че достатъчно сме излизали и зимата, защото държа да се излиза.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: ноември 14, 2017, 17:55:13 »

и аз не бих се отказала от зимния кош, да не говорим че по едно време му щукна през деня да спи само в него... в коридора...  у нас...  angry
И аз като Мимето - само че на мен лично не ми беше удобно и ми тежеше да го нося детето- само количка ползваме и сме ползвали.
Кошчето за кола наистина тежи, а с бебе вътре е ад за една ръка.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #462 -: ноември 14, 2017, 19:03:48 »

детето може да го изкарвате и на терасата на въздух
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #463 -: ноември 14, 2017, 23:28:01 »

Аз слинг не съм купувала, направо в раницата я сложих. Не казвам, че е излишен, просто може и без него да се мине с някоя по-хубава ерго раничка с подложка за новородено.

Абе и аз така направих, ма май не било ок за гръбчето, та затова се коригирам в съветите, хаха :-)

А за терасата, нали и мама има нужда от чист въздух, а и друго си е да идеш до парка примерно :-) раницата я ползвах до съвсем скоро, приспивах вътре след годинката, че друг начин нямаше, изобщо голямо спасение беше.

Рядко бебетата не харесват да бъдат носени, може би ако се пробва за пръв път като са по-големи, знам ли...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #464 -: ноември 15, 2017, 07:30:27 »

На терасата да, ама ако останеш без хляб и памперси а навън е 2 метра сняг и мъжа ти е в командировка както ми се е случвало на мен, трябва да имаш опции да излезнеш до магазина поне. Хубава опция е да си я имаш, аз имах късмет и колежка ми даде на заем раница та си я ползвах при нужда
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines