Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:25:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248661 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #435 -: ноември 13, 2017, 10:03:51 »

Кика бу си е ОК марка за мен smile Не си я чувала, щото не се тръби толкова за нея, но иначе аз много им харесвам нещата  good Нямам преки наблюдения върху количките на Кика (само на дизайн ми харесват) и за сайта не знам, ама според мен е излишно да се пръскат много пари за количка. Винаги бих посъветвала да се вземе количка с големи, маневрени, по възможност помпащи гуми и амортисьори. Другото някак се нагласяш към него, ма ако не е проходима по нашите улици ще си скъсаш нервите...
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #436 -: ноември 13, 2017, 10:21:48 »

Ние си взехме Кикабу. Ето тази е нашата количка https://www.hippoland.net/kikka-boo-kombinirana-kolichka-2v1-divaina-grey-melange-110121. Предпочетохме я пред Бали-то, защото има твърд кош за новородено, а този на Бали се трансформира и все пак не е толкова твърд. Разбрах че не е проблем по принцип, но и наш близък приятел, който работи за марката имат същата ( Дивайн) и като изпитано возило взехме тази. Марката е БГ, но се произвеждат в завода на Хаук (дано не греша).  Ние лично решихме да не инвестираме излишни пари за количка и да си платим  за името на някаква марка. Мисля като спрем да я ползваме да я продам и да не отглеждаме децата на фамилията с нея, така че докогато изкара.  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: ноември 13, 2017, 10:24:39 »

Mutsy си е идеален избор.. НЕ съм чула някой да се оплаква, а в повечето са отгледани поне 2 деца, да не кажа и повече smile

Имам позната, която купи Кика бу, но не мога да дам отзиви, че бебето предстои да се роди smile Наистина няма много коментари за нея, но поне на визия го докарва  pardon

Парите за количка на мен ми бяха единствения разход, за който не се циганих, както казва Илиян..  Girl_hide Макар да исках да я купим втора ръка от чужбина де.. но за мен е важна, пък ако е като на Рат наследникът и не иска да седи в нея, винаги можеш да я продадеш.. Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #438 -: ноември 13, 2017, 10:32:48 »

Кикабу наскоро ги забелязах като марка за детски стоки. Нямам впечатления за тях от първа ръка, но много от стоките им са сходни на дизайн с утвърдени марки. Разгледах количките им от чисто любопитство. Много ми харесват на дизайн. Аз харесвам изчистени и стилни колички без пантифлюшки към тях. Изглеждат по-добри от Чиполиното например, а и са по-леки.
За кошовете - препоръчвам ти за която и да е количка да са отделни кошове, а не един трансформиращ. Предимствата са много, макар да даваш малко повече пари по този начин.
И за мен количката ми беше важна. Факт, че при налична вкъщи количка от каката си купих по-новата версия на същата количка за малкия.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #439 -: ноември 13, 2017, 10:35:50 »

Момичета, скоро ще си продавам пег перегото, някой ако има интерес. Не го пиша с цел реклама или нещо такова, надявам се да не се изтълкува погрешно. give_rose
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #440 -: ноември 13, 2017, 10:59:45 »

Кикабу сега имат нов модел Бали, който си е с кош и седалка, бяха изложени и двете.Дори жената в Хиполенд каза, че вчера са ги доставили. Аз точно се чудех защо в сайта им има две Бали-та на различни цени, явно било заради коша. Това ме и спира да го купя и да си направя експеримент. Иначе идеята е точно за резервен план, за да не сме се лепнали само за едно като коне с капаци на маркетинг стратегии.  Wink

 Иначе ММ искаше да е по-бюджетна.Да не говорим, че по улиците първоначално харесахме Egg. Така и не го видяхме на живо в магазин да бутнем да видим какво е чувството, но близо 3000 за мен вече си е лудост. После като бутахме по-евтините ми бяха по-тежки, по-трудни за управление.  Материята е съвсем друга на допир колкото и да се опитвах да се убедя, че е само заради марката и си внушавам. Според мен е Муцито е златната среда и не е толкова скъпа за качеството си, но все пак ще видим. Имало е явно някаква оферта, защото и в сайта, и в единия от магазините стоеше още до 31.10 около 1200 за 2в1. Планът е да чакаме петъци, бебемании и всичко, което може да изпадне като промоция и да я купим възможно по-изгодно. Ако не успеем остава Кикабуто или Великденското намаление в Хиполенд, та варианти имаме доста. Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #441 -: ноември 13, 2017, 11:18:19 »

О, материите на количките са много различни good Моите приятелки залагаха на евтини колички тип Чиполино и Кенгуру. Количките им се лекьосаха бързо, избеляха, трудно съхнеха ("Днес прах количката и няма да излизаме") и конците в един момент започнаха да стърчат отвсякъде shok Направо като прегорели. За мен Хаук са някакъв среден клас за нашите стандарти. (Колички от по 3000 лв ги изключвам от класациите за ширините ни) Ами аз не съм имала гореспоменатите проблеми pardon Количката ми беше тъмнокафяво със зелено. Перях я с душа в банята и водата отичаше сякаш от чадър. След два часа пак бяхме навън pardon Със сигурност на по-скъпи марки материите са още по-хубави. Не е въпрос на внушение. Обърни внимание по улиците - по-нисък клас колички са с гума или дунапрен по дръжката, а не с кожа. При напън да качиш количката на бордюр, почват да скърцат сглобките, сгъване, разгъване, изтегляне на дръжка, ако не стане с едно движение -  nea В тази връзка например количките на Кам за мен са с неоправдано висока цена. nea
Говорили сме с майка ми - тя обясняваше, че и на времето при дотация на детските стоки количките са си били скъпи. По нейни думи - около една заплата.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: ноември 13, 2017, 11:54:48 »


Retrus-a беше с кожена дръжка, а Graco-то е с дунапрен и ми е по удобно така. Та не знам то колко е критерий.

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #443 -: ноември 13, 2017, 13:03:45 »

И нашата лятна е с дунапрен, нито се  еобелил, нито го намирам за по-неудобно.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #444 -: ноември 13, 2017, 13:43:21 »

Огромно значение имат материите, по-ниския клас се захабяват лесно и запарват много на детето. Другите уж се проветряват, по-лесно се почистват. Дръжката е от екокожа и е много приятна на допир.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #445 -: ноември 13, 2017, 15:34:50 »

Адиктед, моя приятелка миналата година взеха Муцито от Бебемания на много добра цена, даже само го капарираха и си го взеха преди раждането за да не му тече гаранцията, защото и това го има  Wink

Иначе сериозно бих се замислила за Пегперегото на dreamcometrue88, това ми е другата любима марка след Муцито.

За кошовете, не мога да се съглася с Аличка, за второ дете ако изобщо взимам количка ще е с трансформиращ кош, за 2-3 месеца се ползва само и е доста излишна покупка в моите очи, моето дете едвам 2.5 месеца издържа в него. Другото важно за мен е да не е над 10кг с коша количката. Ей родих се с лятното ми Грако, 7кг е само smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: ноември 13, 2017, 15:42:33 »

Аз за пролетно/лятно бебе бих използвала само кошницата за кола.. Знам, че пише, че не е ок да седи в нея повече от 2 часа, но все ще го извадиш за пауза..  При мен ми се струва пък абсолютно задължителен.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: ноември 13, 2017, 15:52:44 »

Тони, при теб ми се струва по-излишен 0-6 кошът. Лятото стоиш по 2-3 часа навън, а зимата едва ли повече от 20 минути.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #448 -: ноември 13, 2017, 16:03:01 »

Кофтито на повечето трансформиращи се кошове е че за да пуснеш детето от седнало в легнало положение има няколко чупещи се рамена на рамката на коша. При ежедневно дърпане и бутане може да се стигне до разхлабване или дори до блокиране на даден механизъм. Трудно ми е така да го обясня, но когато човек го види на живо, по- може да се ориентира за какво говоря. Аз от раз не се сещам за висок клас количка, която да е тип комбинирана, а не с отделни кошове.
За кожата се предполага, че е по-издръжлива като материал. Комфортът е спорен, да. good В тази връзка едва ли е много комфортно да сложиш детето си в кожено столче за кола лятото в жегата или зимата в кучия студ, но това не означава, че няма такива столчета.
Панде, зависи от лудостта на майката Wink Зимата обикалях по около 4 часа навън. Е, не беше зима като миналата, но все пак.
Не съм съгласна за кошницата. Кошницата обгръща бебето плътно. Лятото вадех малкия вир-вода дори и на кратки разстояния да сме били. Виж, ако си беше в коша 0-6 месеца, си се ширеше без да се допира до стените. Возех го без покривалото, а само носех чаршафче, ако се наложи да метна на крачетата, докато спи.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: ноември 13, 2017, 16:14:36 »

Да, стоиш по 30-40мин (зависи, аз на студ търпя повече от на жега..), но кошницата е отворена отвсякъде, а кошът си е закрит и прави завет.. Пак стигаме до различните гледни точки, ама с Пандето нямаме общо хахаха по всички параграфи наобратно мисля  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines