Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:11:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248667 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #405 -: септември 08, 2017, 12:50:31 »

Моите бебета колики не са имали и възглавничка не съм купувала. Тя не е нещо скъпо и може да се набави при необходимост и от по-добре заредени аптеки/дрогерии.
Тони, вземи си помпа, каквато си харесаш, и едно шише. Ако видиш (още в болницата ще стане това), че няма да можеш да кърмиш от гърда - купи повече шишета. Няма иначе смисъл да се затрупваш. След време ще вземеш шишета не с биберон, а с мек, твърд накрайник и тн, та няма да ти влязат многото малки шишенца с биберон в употреба.
Ние ползваме от тези въртележки за над леглото. И, да, едва след 2,5 месеца започва голямото заглеждане.
Сетих се и друго нещо, което ми беше от полза за първо бебе - имаме от тези термостанции с часовник, външна, вътрешна температура и ниво на влажност на въздуха. Много лесно се ориентирах как да обличам бебето в такъв един преходен сезон.
Тони, спокойно на приятели можеш да кажеш каква козметика искаш. Не е евтин подарък, но е нещо от първа необходимост smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: септември 08, 2017, 13:09:34 »

Да, Али и аз така реших.. помпа си купувам, каквато съм решила.. 2 шишета едно малко едно голямо.. че са комплект и това е, после ако потрябват повече ще взема.
За първи път чувам за термостанцията  huhhuh.gif Доста интересно, но с нашите южни тераси, дали няма да има отклонение и да лъже?

За играчката, знам че в началото първия месец няма да я слагаме, но за после бих използва. Ще погледна и проекторите за по-напред в бъдещето, защото ми изглеждат супер интересни, ако не бебка, то поне ние ще се заглеждаме  Girl_hide

Козметиката мисля да започна с мостри на себамед, които имам и веледа. Моя приятелка работа в аптека и ме посъветва да изпробвам първо, да видя кожата на бебето и след това да купувам големи разфасовки. Даде ми и мостри на себамед, ще вземе и на Веледа при първа необходимост. Аз си мислех, че мострите са буквално за еднократно употреба, но не. Големички са и тя ми каза, че поне за 20тина дни стигат. То, ако има проблем и не са ок, ще си покаже и по-рано де.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #407 -: септември 08, 2017, 13:13:09 »

Възглавничката е от мен, имам събрани костилки от череши и вишни, правих сладко Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: септември 08, 2017, 13:23:26 »

Възглавничката е от мен, имам събрани костилки от череши и вишни, правих сладко Wink

Свекс, още не ме е открил подарък, който да ми проговори за теб.. заради предходните неща за племенницата.. В голям дълг ще съм вече, ти не казваш от какво имаш нужда, което да се купува или поръчва, че с моите две леви.. heart heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #409 -: септември 08, 2017, 13:25:30 »

Тони, за такова чудо ти говоря http://nemski-centar.com/Radio-chasovnik-s-budilnik-meteorologichna-stanciya-3v1-cheren-Tech-Line
Нашето не помня откъде беше, но върши хубава работа. Имат и една джаджа, която е външният датчик и може да се закрепи на прозорец. Нашият външен датчик е на северната тераса, но тя е остъклена, та пак маааалко по-висока температура дава. Ориентир си е. Иначе работят с батерии и издържат по много време.

Възглавничката е от мен, имам събрани костилки от череши и вишни, правих сладко Wink
Как беше рекламата - лично изплюти blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: септември 08, 2017, 13:41:43 »

Аз имах така възглавничка с костилки от череши, но ми миришеше гадно и я изхвърлих.

Термометър и влагомер са много полезни, добре се сети Али  good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #411 -: септември 08, 2017, 13:55:26 »

Термостанция имаме и ние, наистина е полезно нещо, защото знаеш как да обличаш детето за сън примерно. То и, защо да дава отклонение, то си мери температурата в стаята, ако е по-топло то и си се усеща по-топло. Примерно, както и друг път съм казвала, нашата сграда е черна и пре лятото като пече цял ден срещу спалнята, си показва повишение на температурата. Аз повече за зимата ползвам, за да се ориентирам дали да пускам парното, ако падне под 20 градуса, тогава пускам.

Нещо, което за зимно бебе бих препоръчала много, а и по принцип е овлажнител за въздух, защото зимата от парното много се изсушава въздуха. Малкото като се роди,  макар че беше април, беше много студено и пускахме парно през нощта и въответно овлажнителя, защото падаше под 30% влажността.

Също много важно - хубав и надежден термометър.

Лампта на Chicco с проектора я имаме, не е лоша, ама много силен й е звукът и рядко сме я пускали да пее.

Ако мога и аз да си позволя съвет. Не се заривай с неща предварително, знам, че при първо, пък и въобще при всяко бебе желанието за покупки е голямо, но бебетата акумулират ужасно много неща, повечето от които са обемни, а и често не се ползват. Ти сама ще видиш от какво има нужда детето, дали ще суче, дали ще има колики, дали ще има нужда от повиване. В движение ще видиш какво реално то трябва smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: септември 08, 2017, 14:02:33 »

Сетих се за две неща, които щях да се радвам някой да ми подари, но на мен малко хора искаха да ми подарят нещо, главно от форума (добре че го има)

Такава възглавница за кърмене. На едно училище много я харесах.
 www.minimod.bg/boppy/възглавници-за-кърмене

И престилка за кърмене навън

http://minene.bg/1202-шал-за-кърмене-6-десена.html

И трето нещо - ръкавици за количка

[url]http://www.ibebe.bg/navan/rukavici-za-kolichka/rukavici-za-kolichka-walkie.html]


И трето нещо - ръкавици за количка

http://www.ibebe.bg/navan/rukavici-za-kolichka/rukavici-za-kolichka-walkie.html


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: септември 08, 2017, 14:12:09 »

Престилката за кърмене не бих я носила.. бая е грозна.. не става ли и с шал? пък и навън в началото няма да се кърмим, че така или иначе разходките няма да са с дълга продължителност..

Тия възглавници мислех да питам за тях.. защото мога да си купя от сега, да си спя с нея.. има от 20 до 150лева.. каква ще да е разликата и заслужава ли си по-високата цена?

За термометъра имах предвид, че ще изкривява външната температура, а не вътрешната на стаята  good

Ние сме на газ и при нас влажността си е ок, защото аз с астма и синузит не мога да дишам нормално при ниска влажност през зимата  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: септември 08, 2017, 15:28:12 »

Възглавниците се различават по размер и пълнеж .

Престилката има един банел, и така можеш да наблюдаваш бебето.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #415 -: септември 08, 2017, 16:05:42 »

Възглавница си вземи на Лорели за 20 лв от Хиполенд, 5 съм подарила до тук, ползват се.

Цитат
Вие я подготвяте с тежката артилерия, тази пелена е ок, обаче бебето въобще може да няма нужда от нея. Например Елиза изобщо не имала такава потребност.
Да не забравяме, че чака момиче все пак, а аз виждам разликите в момента...

Черешовите костилки пък са тема, по която трябва сериозно да се помисли. Не е нещо, което се купува по подразбиране, да не говорим, че въобще може да не е нужно.

за никаква тежка артилерия не я подготвяме  lol просто си споделяме неща които сме ползвали, само и беглата представа да имаш че съществуват такива неща може да те спаси в един момент, пък ако е записано някъде както е тук можеш да се върнеш, да прочетеш и да се ориентираш бързо. За справка и възглавничката с костилки и одеялцето за повиване ги купих когато малкия беше на месец, преди това спеше като пън, обаче на 2 месеца Моро се засили и беше ад и това ме спаси страшно много  blum
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #416 -: септември 08, 2017, 16:36:21 »

Аз да питам Тони какъв е тоя прословут списък на Булче  blum

Аз направо се чудя дали да споделям своя опит, то пълно мазало от целия спектър продукти и кой какво ползвал или не lol Само ще кажа, че доста неща понаучих след първото и сега ще ми е една идея по-лесно да не купувам купища неща и да купя само най-нужните в началото.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #417 -: септември 08, 2017, 16:55:02 »

хахах какъв, в екселска таблица, оцеветен по категории, кое преди раждане, кое след раждане  lol

Аз честно нямам много сгрешени покупки, освен лош избор на количка от друго не мога да се оплача, всичко ми беше премерно и сега се ползва от други деца, вкъщи не сме затрупани с нищо  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: септември 08, 2017, 17:35:58 »

То и моята беше Лорели трета употреба. Ама Тони питаше за подаръци от приятели. Това са такива неща за мен
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: септември 08, 2017, 18:07:20 »

Възглавницата бих си я купила сега още, че и без това си вземам завивката на Илиян и я прекрачвам между краката си, за да не се обръщам по корем ..  funnytooth Скоро ще стане студено и ще започне да си я използва сигурно  blush
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines