Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:08:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248744 пъти)
 
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #390 -: септември 07, 2017, 21:39:23 »

Ние си взехме помпа и шишета на Medela. Много познати ги използваха и ни ги препоръчаха. Извън България също много ги използват и всички ги препоръчват. Струват си парите, определено.  Харесва ми, че шишенцата могат да се "монтират" директно към помпата. Много е нежна помпата и внимателно изпомпва без дискомфорт. good
« Последна редакция: септември 07, 2017, 21:44:58 от Ameerah » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: септември 08, 2017, 00:32:46 »

Тони, аз не искам да ти развалям ентусиазма. За мен помпата е уред за мъчения, за който как да дадеш толкова пари (моята ми я даде феята кръстница (три пъти телефонът го поправя на мръсница lol lol ). За мен всики майки, който са се цедили са героини. Аз не знам дали бих издържала.
Тук всеки дава съвет на база личен опит, аз също smile

На мен за кърмене ми помогна най-много това, че седмица преди да родя попадах на лекция на Хедра и след това прочетох всичко в блога.  Единствено там имаше съвети за кърмене с големи гърди, а моите станаха огромни (пу, пу сега всичко си е като преди да забременея).
Майка ми не е кърмила нито мен, нито сестра ми, на нея не рязчитах за това. А аз и до днес не мога да повярвам, че всичко ми се получи толкова лесно и по мой план. Явно с бебето имахме еднакъв план.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: септември 08, 2017, 07:43:55 »

Отплеснахме се накъм кърменето, да се върнем на темата за покупките.
Като переш първите дрешки, ще ти трябва прах и евентуално ако решиш бебешки омекотител. Аз лично съм доволна от тео бебе алое и омекотител  Алвина. Другите също могат да се включат с предложения от друг клас. smile

Едно приспособленийце, което много ползвах в креватчето, викам му фалшивата майка biggrin
В Щерев ги слагат на една страна, така го свикнаха и до 2 месеца спеше така.
https://www.baby.bg/deltababy-vazglavnitsa-protiv-obrashtane.html

ако купуваш протектори за матрака на легълцето, изрично гледай да пише че са Нешумящи, че после кат земат да се въртят става ад.... звуците сааааа  diablo

ако купуваш играчка за над леглото, при възможност си вземи с проектор, посл много се заглеждат и се кефят повечето:
https://www.patilanci.bg/public/upload/product/26090/original/muzikalna-vyrtelejka-za-leglo-s-mecheta-peperudi-fisher-price-22754.jpg
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #393 -: септември 08, 2017, 07:55:31 »

Аз омекотител не съм ползвала, само персил сенсистив, протекторите за матрак са ни чисто нови,в началото ги сложих и махнах веднага, никога не му е пропускал памперс, сигурно като махнем и нощния ще ги сложим пак
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: септември 08, 2017, 07:58:37 »

Аз омекотител не съм ползвала, само персил сенсистив, протекторите за матрак са ни чисто нови,в началото ги сложих и махнах веднага, никога не му е пропускал памперс, сигурно като махнем и нощния ще ги сложим пак

моят много връщаше мляко, затуй ги зех.
За персил сензитив и Менианте ми го препоръчваше. good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: септември 08, 2017, 07:59:00 »

Аз като черна станция, някой напише нещо и аз да го изкоментирам, но ще ме прощавате, мозъкът ми толкова функционира в момента, нямам си мои идеи.
Тео бебе не препоръчвам, много е миризлив, иначе като съставки е ок.
Виж в ДМ какво предлагат. Мога да ти препоръчам марка, но мисля в България я няма.... иначе е страхотен препарат, напълно отговарящ като съставки и немиризлив.

За възглавницата не препоръчвам, тук точно тази я препоръчват за контрол при деформация на главата,т.е слагаш главата на бебето там и контролираш позицията. Иначе разбирам идеята на Еми, но е по-добре гнездо да се вземе вместо това.


За проектора съм съгласна, имахме точно такава играчка, Сами много я харесваше ,върши хубава работа вечер.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: септември 08, 2017, 08:14:40 »

Мари, то главата не му стои там, явно при вас наистина за друго го ползват. smile

Мен миризмата на Тео бебе пък е едно от нещата дет ме кефят smile, омръзна ми от немиризливи бебешки препарати, няма се баптише от един аромат детето я biggrin

п.с грешен  линк съм дала за възглавницата против обръщане. моята е ей такава:
https://www.baby.store.bg/prdfile/fls/170258/264709/vyzglavnica-ogranichitel-ogranichitel.jpg
https://www.baby.store.bg/p170258/vyzglavnica-ogranichitel.html
« Последна редакция: септември 08, 2017, 08:24:15 от emmmmmy » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: септември 08, 2017, 08:28:07 »

Благодаря, че все пак се насочихме към темата с покупките и кой от какво е доволен, а не кой какво е ползвал основно, защото както стана ясно.. 5 жени.. 5 бебета.. 5 различни нужди и възможности.. Не мисля, че е ентусиазъм, просто искам да имам повече неща, ако ми влязат в употреба ок, ако не продавам и забравям.. Ако нямам нещо, няма как да знам дали ми е от полза, защото сигурно ще го заменя с друго.. Въпросът е, че имам възможност и не виждам проблем в това да се вземе.. като има - има.. като няма - нама  pardon


Ние вкъщи перем само с Персил, ще взема детския със сигурност, омекотител по-скоро не... Нека си мирише на бебенце  heart  Протектор ще купим, пък дали ще използваме, ще видим. Добро уточнение, ще гледам да е от нешумящите  good

В на Булчето списъка имаше някаква възглавничка, но хич не съм стигнала до там.. blush
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #398 -: септември 08, 2017, 08:32:00 »

Точно тази възглавниза която говори Еми е , за обръщане, и аз я ползвах в началото, от полза ми беше.

Други неща за които се сетих са :

Одеялце за повиване на Summer Swaddle me, страшно много време го ползвах, детето спеше непробудно в него, много успокоява по време на колики и в пика на рефлекса на Моро ( разперване на ръцете)



Костилки от череши от ДМ за коликите, могат да се загряват в микровълнова или във фурна, много ги ползвах и тях, слагах на коремчето

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: септември 08, 2017, 08:37:13 »

ето ги направо на възглавка, черешовите костилки  blum
https://comsed.net/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B8-babyfehn-%D0%B1%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BB
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #400 -: септември 08, 2017, 08:47:50 »


ее скъпа е тази, в ДМ е около 12 лева  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: септември 08, 2017, 08:49:42 »

Прах за пране аз препоръчвам Сано Максима. Омекотител не съм ползвала, защо


Аз играчките над леглото не ги харесвам. В началото не се препоръчват, а след третия месец е възможно да я стигат и дърпат. Достатъчно е някоя малка червена играчка отстрани на главата. Или такава, която аз ползвах в количката. Много и се радваше и си стоеше кротко в количката. Още си играе с нея в къщи.

https://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/bebeshki-igrachki/playgro-obikolnik-knizhka

Пелената за повиване, която Булче е пуснала е много добра. Но същата работа върши и обикновена бархетна (без да е стегната на крачетата). Моето спа така докато не стана жега. Те се стряскат от ръцете си и това им помага да спят непробудно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: септември 08, 2017, 08:58:01 »

Аз не успявам да видя линка за играчката проектор?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: септември 08, 2017, 09:01:59 »

ще ти го пусна пак , ето и проектор без въртящи се играчки.
https://www.igra4kite.com/index.php?cPath=1216_744_745_854_2183_858

https://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=25319


ето и с  въртящи се
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=7524

моето дете чак към 6 тия месец вече можеше да ги стига да ги събаря, защото не беше свалено нивото на креватчето. свалиш ли го , няма как да ги докопва. така че няма проблем. а му ги сложихме на 3 тия месец.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: септември 08, 2017, 09:14:57 »

Сано Максима също е ок като химия и отново е миризлив.Моят е ето този


Всеки сам си решава, аз съм против миризмите за толкова малко бебе.

Вие я подготвяте с тежката артилерия, тази пелена е ок, обаче бебето въобще може да няма нужда от нея. Например Елиза изобщо не имала такава потребност.
Да не забравяме, че чака момиче все пак, а аз виждам разликите в момента...

Черешовите костилки пък са тема, по която трябва сериозно да се помисли. Не е нещо, което се купува по подразбиране, да не говорим, че въобще може да не е нужно.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines