Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:09:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248651 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 10, 2017, 17:42:11 »

Здравейте, момичета  give_rose

Имам въпрос, извинявам се, ако е  Offtopic

Бихте ли препоръчали подарък за чиста молитва на 8 месесечно детенце?

Благодаря предварително  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #271 -: януари 10, 2017, 18:50:23 »

На тази възраст, 8месеца, а не 40дни, по- скоро е като въвеждане в църквата, предполагам. Подаръкът би трябвало да е по традиция метална паричка за здраве, яйце за имане и плодородие, сол и захар, че да вкуси от всичко в живота. За да остане за спомен, добре е да се наблегне на опаковката на даровете Wink. Примерно красива и гравирана с датата на събитието чашка за яйце /или даже сервиз/, интересна солница, може сребърна лъжица, някаква висулка или гривничка, детска книжка с библейско съдържание /ако родителите са вярващи/, икона /пак зависи от средата, в която расте детето/, сребърна чаша, метална кутия за аксесоари. Ако пък се набляга на светската страна на ритуала, може да е всичко, включително дрехи и играчки.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #272 -: януари 23, 2017, 17:33:48 »

Момичета, можете ли да ми препоръчате лесен за слагане слинг. И какво трябва да гледам при покупката, има ли нещо специфично? Не съм ползвала с първото ми детенце, ползвах ерго баг, след 3 тия месец. Сега ми се иска да се подсигуря със слинг Wink мисля , че ще ми е от помощ.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #273 -: януари 23, 2017, 18:53:54 »

За новородено най- добре е еластичен слинг.
Най-лесно се слага и се затяга.Иначе аз съм ползвала съвсем обикновен на Зилана, мисля че от тези на Боба са много доволни.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #274 -: януари 31, 2017, 12:01:57 »

Мили, щом имате Ерго и си му свикнала, защо не вземете подложката за новородени? Аз също имам Ерго, която ми беше много удобна и мисля да взема само подложката за новородено.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #275 -: януари 31, 2017, 16:20:52 »

Алексия, и аз си мислих само за подложка, но сякаш плата на раницата е по-груб и затова се замислям за слинг. Ама нещо по-лесно за слагане, че някои ми се струват мн сложни  sad

edit: Така и така съм се разписала днес, да попитам, има ли някоя мама, която е ползвала тази козметика за бебчета?
http://www.boots.com/burts-bees-baby-bee-sweet-memories-gift-set-with-keepsake-photo-box-10155720
« Последна редакция: януари 31, 2017, 16:53:36 от Millie » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 31, 2017, 17:59:36 »

Аз имах пашкула за новородено на Ерго и го върнах в амазон, след като го пробвах с бебе. Някакси бебето "седеше" и мен това ме притесни.
Имам и този слинг (Maya wrap) и не ми беше удобна халката - главата на бебето беше все до халката


marta_kalpazanka, А какви са тези еластични слингове? Може ли да покажеш?

Burt Bees са много популярна марка козметика тук. Аз лично не съм я използвала и не мога да споделя мнение.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #277 -: януари 31, 2017, 18:33:26 »

Ani, http://roshavo.com/oc/boba-%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%BE

https://www.google.bg/search?q=%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD+%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3+%D0%B1%D0%BE%D0%B1%D0%B0+%D1%81+%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE&espv=2&biw=1366&bih=662&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiOjoSc5uzRAhWDPRQKHTC8DvQQ_AUIBigB#tbm=isch&q=%D0%92%D1%80%D1%8A%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0++%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE++%D1%81+%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD+%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3&imgrc=NyAfTYIfQpPp4M%3A


Това е на Боба, аз ползвах обикновен на Зилана за 35 лева.Идеята е , че платът е по-мек и по-лесно се връзва и затяга, ако не си ползвал досега слинг. Иначе има и тъкан слинг , те са с по- голяма плътност и можа в началото да ти е по-трудно да го сложиш правилно в смисъл, да е достатъчно стегнат, за да си заеме правилната позиция бебето.

Въпреки, че на повечето раници пише, че може от новородени и си имат подложка, най-добре е до 6-я месец да е в слинг защото там се получава най-правилната извивка на гръбчето.

MIllie, козметиката не съм я ползвала.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #278 -: януари 31, 2017, 18:34:27 »

Аничка аз си мислих за нещо такова
http://www.jojomamanbebe.co.uk/baby-ktan-carrier-d3582.html?gclid=Cj0KEQiAiMHEBRC034nx2ImB1J0BEiQA-r7cthsmr3r6eZLCnsAaWbQDIYi__oRyHzc2g9Ue5mAxMh4aAiCh8P8HAQ

Но честно казано нямам представа дали ще е удобно
 Едит: аз май искам нещо максимално лесно за слагане, като за индианец Wink
« Последна редакция: януари 31, 2017, 18:40:06 от Millie » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #279 -: януари 31, 2017, 18:42:30 »

Millie, това не мога да преценя, дали е добре.
Малко хлабаво ми се вижда.

Връзването на еластичния не е сложно, само така изглежда.Като изгледаш едно клипче в интернет и пробваш ще видиш.

Иначе си има едни специфични неща там, коленцата на бебето да са по-високо от дупето.И двата панела трябва да минават от коляно до коляно на бебето за да се постигне правилна позиция.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: февруари 08, 2017, 22:03:25 »

Благодаря, marta_kalpazanka. Нещо ми е сложен този шал. Зная, че трябва да си уверен, но...

Аз си мислех, че "еластичен" слинг е нещо подобно на това:


Но сега като гледам и този има халки. Предполагам, че ще си остана с това, което имам.

Имам въпрос към Marri: "Популярни ли са тези бебешки гнезда?" Четох, че били на почит във вашите географски ширини.
Някой друг да има опит?


Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: февруари 08, 2017, 22:58:45 »

Ани, този слинг не е удобен,  пробвала съм,  лично аз бях все в напрежение дали е достатъчно сигурен за бебето и изобщо не мисля,  че на него му беше удобен.

Тук специално не са популярни гнездата. Като че ли повече във Финландия,  Норвегия, Швеция (мисля в Швеция бях виждала и кутии/кашони, които се ползват като гнезда и ги подаряват от болниците), но само съм чела,  нямам преки наблюдения.

Ти в твоето ежедневие как мислиш да го ползваш?

Например за Сами щеше да ми бъде напълно неприложимо. За него един слинг и да е 24 часа залепен за мен,  най-добре щеше (и продължава) да е .
Но зависи и от детето. Симеон пък беше съвсем друг и имаше нужда да е така близо обграден,  без непременно аз да съм до него.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: февруари 08, 2017, 23:28:58 »

Благодаря, Marri за бързия отговор и споделеното мнение за слинга и гнездото give_rose
Да, и аз съм чела за кутиите от болниците, но до тук.

За слинга - за сега докторката ми е напълно забранила да слагам бебето в слинг, за да не го нараня, ако припадна и го нося. За това погледнах/поинтересувах се, но да си призная не планувам да купувам нов слинг.

За гнездото - мисля си да пробвам и да купя едно гнездо. "Планът ми", ако бебето изобщо го позволи, е да имам дървено легло, което е залепено за спалнята, а гнездото е на детското дървено легло.
Леа например не обичаше да е повита, но пък обичаше да е свита до някой/нещо. Така няма да имам 1000 одеалца, които са опасни.
Мисля да пробвам. Дано да имам късмет. Като цяло дължината лесно се израства и ми е ясно, че бързо ще излезе от употреба.

По принцип изпълнението на това гнездо е много лесно, но аз нямам шевна машина при мен и ще купя готово от etsy.com (харесах си с цип).

Ето така изглежда "съблечено":

След това му слагат калъф с ципове.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #283 -: февруари 09, 2017, 08:36:26 »

Marri, ето така би трябвало да е ринг-а.

https://www.google.bg/search?q=слинг+с+халки+новородено&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-uvvyrYLSAhXkL8AKHRyAC4QQ_AUIBygB&biw=412&bih=652&dpr=2.63#imgrc=7_YUr8N9YdZY8M:

От другото лично мен ще ме е страх, да не падне бебето с този ластик отгоре.
В повечето случаи продават раници и слингове, които уж лесно се слагат и са удобни, но всъщност не са точно такива и не се постига правилна позиция на бебето.
Мари, ако мислиш да пробваш виж дали в близост до вас няма  библиотека  за слингове/раници, за да си вземеш под наем и да пробвате, ако бебока иска.  smile

Аничка, това изглежда много удобно  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: февруари 09, 2017, 09:35:31 »

Едно от основните предимства на гнездото е, че можеш спокойно да сложиш бебето да спи на леглото до себе си, без да се притесняваш, че някой таткото или ти самият можеш да го притиснеш. Не лош вариант е, освен това можеш да го разнасяш и оставяш на различни места в къщата, така че да е до теб и да си е на чисто и сигурно.

Марта, няма такива екстри, по изложения или в магазина може да се пробва и това е. Но сега, вече с корема, няма как да стане тази работа. Но аз съм решила да взема един шал(предпочитам да е без халки и да си го връзвам, както ми е най-удобно) на заем и да пробвам като се появи манекенът, пък после ще видим какво ще излезе.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines