Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:32:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248653 пъти)
 
rostislava221
Любопитен
*
Публикации: 43



« Отговор #255 -: август 21, 2016, 21:03:13 »

Аз си купих страхотен видео бебефон от http://www.baby.bg/bebefoni-i-videofoni.html . Върши ми страхотна работа и се чувствам спокойна, не е нужно да тичам постоянно до другата стая.
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #256 -: август 28, 2016, 22:55:04 »

Досега не съм виждала подобен бебефон, явно светът се развива много бързо и в това отношение. Страхотна идея.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 16, 2016, 16:29:24 »

Някой може ли да ми каже седалките за кола, които са само с долна част и ги дават над 15 кг. След каква възраст могат да се ползват. За първото дете бях взела 9 до 36 кг. И мога още много да го ползвам, но реших , че вместо да купувам за второто дете пак 9 до 36 по добре да купя ново столче само за по -голямото , а малкото да ползва старото. Та се чудя столче ли да взема или направо от тези седалки. Детето ще стане на 4 г. 17 кг е.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #258 -: ноември 16, 2016, 16:39:44 »

Руми, има значение и колко е високо детето, даж много голямо. Аз бих взела ново столче за малкото, вярно по-скъпо и обемно е,  но и по-сигурно. Ти седалка тип буустър сийт ли имаш предвид? Според мен лично е рано още на 4 години за такава седалка.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 16, 2016, 16:49:27 »

Малкото дете ще ползва старото столче, то над 9кг. И е много хубаво на Рикаро. Малкото дете е на година и половина и е висока 85см. Но сега искам да взема на голямото и се чудя дали да е пак столче или от тези, които нямат гръб и са само седалки. Не знам колко са безопасни или ако заспи дали е ок. Голямото дете е високо 108см.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #260 -: ноември 16, 2016, 17:03:59 »

Да, и аз това се чудя.Голямата ми е 110 см и столчето й е Рекаро до 36 кг, но тя много мрази да седи в него.Най редовно сяда в това на брат си , което е от 9-18 кг.

На мен не ми се виждат много надеждни и засега отлагам покупката.Иначе някой ми каза, че е хубаво тези седалки да си имат специално устройство за фиксиране на колана , като на тези двете.

http://babycity.bg/index.php?route=product/product&product_id=2564

http://www.igra359.bg/sedalka-za-kola-cam-pony-baby-za-deca-s-teglo-to-15-do-36-kg/912
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #261 -: ноември 16, 2016, 17:26:53 »

Руми, трябва да отидеш с колата и да мериш на място. При тези седалки вече зависи от ръста на детето и от височината на коланите на колата. Има два начина за захват на колана посредством онези уши на седалката. Това все пак са повдигащи седалки. Сигурността е като при нас- и ние да стоим на седалката на колата, коланът шава малко до момента, в който няма рязко спиране на колата, законтряне на колана, че даже и леко пристигане, има придърпване на тялото към гърба на седалката.
За сън винаги може да ползваш възглавничка за път. Моето дете е още в цяло столче, но ползвам такава, защото по завоите много мята глава.
Първата илюстрация е абсурдна! Няма кола, чийто колан на задната седалка да идва така от тавана. На предната - коланът може да се свали най-долу, освен ако колата не е руска на 30+ години.
Това приспособление не съм го виждала в действие и нямам мнение.
Важното на един колан - на столче или на автомобила, е да минава през правилното място. Не трябва да е ниско, за да няма счупване на ключицата, не трябва да е високо, за да не минава през шийните прешлени, които са най-слаби. За коланите на столчето е важно да не са хлабави, за да не измъква детето ръце и най-вече при удар да не му пререже коремни органи под плаващите ребра.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #262 -: ноември 22, 2016, 15:13:24 »

Здравейте, обмислям да купим за дъщеря ми 2.3 г балансиращо колело, нямам намерение да инвестирам мн пари в него, защото лятото ще вземем и нормално с педали. Та въпроса ми е какво е предимството на дървените балансиращи пред металните? На мен ли така ми се струва или дървените  не завиват? Наблюденията  са ми от снимки в нета  blush
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #263 -: ноември 22, 2016, 16:41:42 »

Ние имахме и дървено и метално.Дървеното си завиваше нормално.На двамата обаче им беше по-удобно металното.На дървеното седалката му се регулира само с две позиции( и двамата са по-дребни) и докато им стане удобно на височина,после много бързо го израснаха.Кормилото не се регулира.

Металното беше на Пуки, купихме го когато младежът беше на 2 год.веднага го подкара.Регулира се височината на кормилото и седалката.Има стъпенка като се засили да си вдигне крачетата.

Ива,която караше дървеното предпочиташе металното.Това разбира се , са си техните предпочитания.

И двете са здрави, така че каквото и да вземеш ще е добре.


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #264 -: ноември 22, 2016, 17:17:14 »

Моите наблюдения са, че дървените са по- тежки. Завиват иначе. Ние имаме метално, наследство е. Комшийчетата са с дървени - с по-големи колела са, това като плюс.
Колелото за баланс е страхотно! Аз лично не бързам да го замеляме с такова с педали.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: ноември 22, 2016, 17:43:16 »

Ние имаме метално. Регулират му се височината на кормилото и седалката. Има ръчна спирачка, което аз смятам за голям плюс, защото детето се научи да спира с нея, а не да влачи крака, защото това е лош навик за след това, когато дойдат педалите.
Иначе съм на мнение, че е много, много полезно, дори бих го нарекла задължително, в случай, че родителите имат амбиции детето да се научи да кара колело в ранна детска възраст good
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #266 -: ноември 22, 2016, 17:54:02 »

Благодаря! Значи ще е метално! Не се бях замисляла за  ръчна спирачка, сега ще погледна за такова.
Активен
vondito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #267 -: декември 08, 2016, 17:49:08 »

Здравейте, дано съм улучила правилната тема.  Предстои ми да купувам подаръци за няколко момиченца,  две двойки сестри. Нямам никакъв опит с подаръци за деца и моля за съвет : да купувам еднакви играчки, за да не се сърдят, или различна играчка за всяка. Под еднакви имам предвид да кажем две кукли, по една за всяка сестра, но с различни рокли. Разликите им не са големи,  интересуват ги почти същите неща. Или да купя два различни подаръка, примерно кукла и сервиз за чай. Колебая се, защото не искам да стане така,  че едната да хареса подаръка на другата повече, но пък две еднакви играчки за какво са им, нали така или иначе играят заедно и ще им се радват заедно. Вие как постъпвате в такива ситуации?  В краен случай ще попитам майките, но не искам да издавам, че съм решила да купя подаръци за децата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #268 -: декември 15, 2016, 14:17:56 »

Препоръчайте ми хубава кукла тип бебе. По възможност да не пишка, ака или цвили. Добре е да има аксесоари, дори и отделно, а не в комплект.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #269 -: декември 15, 2016, 15:55:03 »

Препоръчайте ми хубава кукла тип бебе. По възможност да не пишка, ака или цвили. Добре е да има аксесоари, дори и отделно, а не в комплект.

 lol lol lol

Доста невъзможно май .

Аз не ги харесвам повечето кукли бебета, не ми харесва как са направени, като му махнеш шапката и може да те уплаши.

Това:

http://www.igra359.bg/baby-born-moqta-parva-kukla-s-rozov-ga6terizon/16702

Тези, които ми хванаха окото са са егати безценните кукли.

Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines