Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:55:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248694 пъти)
 
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 24, 2015, 08:48:28 »

Руми, Ерго и Мандука са най-често спряганите и препоръчвани марки около мен. Ергото съм го ползвала до 3 годишна възраст. Пъхаш бебето вътре, завързваш супер лесно и забравяш за него. Още по-добре - даваш на таткото да го носи - много ги обичат тези неща smile

Като е малко си има възглавничка за да го придържа, като неудобството е , че е е дебела, трябва добре да разсъблечеш бебето ако е лятно, но пък изглежда доста удобна. Доколкото съм чувала от познати приставката на Мандуката не е толкова удообна за малки бебета. Тя си е като джоб.
Мандуката обхваща обаче по-добре бебето  и ми се струва малко по-добре за гърба, защото се кръстосват презрамките.

Предполагам, че този вид неща лесно се препродават - доста са издържливи.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 24, 2015, 09:57:06 »

аз лично не бих купувала електрическа помпа преди раждане, и преди да знам дали реално ще имам нужда от нея. Скъпа инвестиция е за нещо което не знаеш дали ще ти влезне в употреба. По добре си вземи някоя по евтина за родилното, нещо такова, колкото за облекчаване на гърдите или стимулация, отколкото да дадеш 300 лева за помпа.

http://www.pakostnik.com/bg/pompa-za-izcezhdane-na-k-rma-bertoni


Абсолютно съм съгласна. Ел. помпа е необходима само ако това ще е основен начин на хранене - изцеждане и хранене от шише с изцедена кърма. Иначе една съвсем обикновена помпа е достатъчна да облекчи леко положението. Аз си взех на Томи Тими от Olx за 20лв., която изобщо не е използвана. Ще взема и едно шише на същата марка за началото. Първия път когато дохранвах понякога имах на НУК шишета, но изобщо не бях доволна, от самия биберон, купихме на Томи и се родих. Много бях доволна.


Кнегуро имахме на Чико, слагала съм го точно един път в нас и нещо не се сработихме. Изобщо не ми беше удобно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 24, 2015, 10:03:12 »

Благодаря ви.  Ще видя в olx какви ерго бейби има и ще взема.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #153 -: март 24, 2015, 10:09:29 »

Руми, Деничка беше дала много подробно описание за ерго-то. Имаше и снимки... Сега се мъча да се сетя дали беше в тема на вече родени бебета или на очаквани такива. Някой, ако се сеща, може да даде линк.

П.П. Намерих го http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35996.405.html
« Последна редакция: март 24, 2015, 10:13:00 от Alichka » Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #154 -: март 24, 2015, 17:33:12 »

Мами я аз да питам относно матрака с кокос, има две различни страни, как се ползва, коя страна да сложа нагоре, от сезона ли зависи или от възрастта на детето?
И да ви кажа, че пак проблеми с моите чаршафчета, първия комплект закъсня и ми върнаха парите за доставката. А днес втория дойде и се оказа съвсем друг, няма нищо общо с тоя който поръчах и да видим колко ще върнат. Това от различни доставчици, ама какво да се прави, рисковете на интернет пазаруването. Пак ми допадат и тия, ама поне да върнат някой лев. хехехе
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #155 -: март 31, 2015, 16:20:17 »

Момичета, препоръчайте ми столче за кола за бебе на 8 месеца, което да може да се ползва дълго (до 4 г.  pardon )
Всичко, което харесам е от 200-300 пауна, а ми се струва прекалено  crazy
След 1 месец плануваме голямо пътешествие до Лондон (около 8 часа път с кола) и не искам да тормозя детото в столчето - кошница, което има (maxi cosi cabriofix). Тя си е едричка -  около 9.5 кг.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: март 31, 2015, 16:56:25 »

Millie, ако имаш време в aliexpress има много по-евтини. Не мога да пусна линк, че пиша от телефона. Единствения проблем при тях е, че пристигат след месец-два. Няма ли около вас някъде carboot или  charity shop. Намирала съм какви ли не запазени бебешки стоки от такива места вкл. и нови с етикета. Успех!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 31, 2015, 18:29:43 »

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B009SS6180/ref=mp_s_a_1_1?qid=1427819242&sr=8-1&pi=AC_SY200_QL40&keywords=recaro&dpPl=1&dpID=4165mDHxGKL&ref=plSrch
Аз поръчах ето това столче от амазон и съм много доволна. В амазон има и доста по евтини други марки. Разгледай.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #158 -: март 31, 2015, 19:46:03 »

За постоянно ли ви трябва? Няма ли опция под наем да го вземете? Разтърси се по сайтове където предлагат бебешки стоки под наем#..
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #159 -: март 31, 2015, 21:13:30 »

Да Мариола, за постоянно ще ни трябва. Хем искам да й купя най-доброто, хем не ми се дават прекалено много пари.
Фанимира, има карбути и чарити шопове, но не си падам по неща втора употреба, особено за детенцето ми. Предпочитам да купя по-неизвестна марка, но да си е новичко  pardon Ще разгледам в Алиекспрес, поне за идеи, нямаме толкова време, за поръчка от там  give_rose
Благодаря Румяна, ще разгледам smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #160 -: март 31, 2015, 21:21:34 »

Аз не бих се доверила на алиекспрес за такава покупка. За мен столчето за кола е застраховката-живот на детето и не бих направила компромис с него. Трябва да е сигурно, комфортно, но и да е подходящо за съответната кола. И друг път съм споменавала, но първоначално харесаното от нас столче се оказа невъзможно за монтаж в нашата кола, а се бяхме засили да го поръчваме от Англия. Затова съветвам всички да молят и изискват за демонстрация и проба на седалката в колата, за която е предназначена.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #161 -: март 31, 2015, 21:38:01 »

Snow_White, много си права  smile Тук по закон не можеш да си купиш седалка за кола докато служител от магазина  не постави столчето в колата ти и се увери, че пасва.
Аз май си набелязах едно столче. http://www.amazon.co.uk/Britax-Evolva-Group-Combination-Thunder/dp/B00AE2OO0Q/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1427830578&sr=8-5&keywords=car+seats+9+months+to+11+years
Някой има ли впечатление?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 31, 2015, 22:02:51 »

Това си го бях харесала и аз.Разкошно е според мен.За съжаление ми дойде скъпо, а и ние не пътуваме много.Да ви кажа че за два месеца се е качила 2 пъти в колата.Та аз съм за Еволвата.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #163 -: март 31, 2015, 22:08:59 »

 Millie, какво означава някой да има впечатления от столчето? То най-важната му цел е да пази при удар (да пази Господ). Аз потърсих всички резултати от правени тестове при нас и взех най-доброто, за късмет беше и на промоция. Потърси най-сигурното столче за бюджета ви и това е. За по-дълъг път има и такива с легнала позиция.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 01, 2015, 07:16:45 »

Millie, на Ели столчето е Бритакс, така че твърдо съм с две ръце за него. Оставих избора на столче на мъжа ми, да чете, да се информира, краш тестове, прочие...Това остана като вариант. На мнението на Snow white съм - столчето е като застраховка живот, да пази Господ! Дали пътувате много или малко не е от такова значение, всичко се случва, дори и в града може да се случи. Пак казвам, да ни пази Господ всичките от такива премеждия!...
Ако финансите не те ограничават, не се замисляй и изберете най-доброто.

Относно напълно легналото положение на столчетата - не се препоръчва, тогава стабилността намалява и рисковете се увеличават. Достатъчно е да има едно по-полегато положение.

Успех!

Я, като сме на тази тема, мамите на по-големи дечица да си дадат мнението от кога се ползват онези повдигащи седалки за кола. Още малко ще сме с Бритакса, половин-една година макс. Тя е слаба, но височка и ще го сменяме не след дълго. Всякакви препоръки в тази насока ще са ми от полза, благодаря give_rose
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines