Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:22:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248751 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 21, 2015, 15:47:48 »

Ааа, и аз съм така Инче. Чисто нова помпа на Чико ми седи и не знам дали с второто ще успея да я ползвам. Кърмих успешно 1 г., доки ми беше казал да не се прекалява с цеденето, а само докато се облекчи твърдостта, защото колкото повече цедиш толкова повече кърма се образувало! Имах 1 шише на Авент, биберона и аз го варях, но сега се чудя за стерилизатора, ще видя дали накоя позната няма да ми продаде...  crazy
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: март 22, 2015, 23:22:26 »

Аз ползвах ел.помпа спектра и бях много доволна. Бях я дала на една позната, която имше електрическа медела и каза, че меделата нищо не вършила. Тя също беше много доволна от спектрата.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #137 -: март 22, 2015, 23:45:04 »

тази Спектра и на нас много ни я препоръчаха,  може би нея ще вземем. Спрели сме се на електрическа при всички случаи, не съм толкова мощна в ръцете и мисля че електрическата ще е добър вариант за мен.

За шишетатта - мисля да купя две за начало, ако има нужда по-натам ще купим още. Колко накрайника трябв ада имат две шишета?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 23, 2015, 09:02:47 »

На крайниците имат размери. примерно на авент малките шишета са с 1 номер а големите с 2. Като начало ще ти трябва най малкото. Но по добре вземи едно малко и едно голямо. А ако се налага ще купиш още малки. Голямото след 2.3 месеца ще го ползваш , но и доста подълго време.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: март 23, 2015, 10:00:15 »

Ние ползвахме шишета и стерилизатор на Томи Типи и бяхме много доволни.Препоръчвам ги с две ръце.За помпи не мога да помогна-аз нямах какво да изцеждам и не постигнах ефект с ръчната на Авент.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #140 -: март 23, 2015, 12:05:52 »

аз лично не бих купувала електрическа помпа преди раждане, и преди да знам дали реално ще имам нужда от нея. Скъпа инвестиция е за нещо което не знаеш дали ще ти влезне в употреба. По добре си вземи някоя по евтина за родилното, нещо такова, колкото за облекчаване на гърдите или стимулация, отколкото да дадеш 300 лева за помпа.

http://www.pakostnik.com/bg/pompa-za-izcezhdane-na-k-rma-bertoni
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #141 -: март 23, 2015, 12:17:05 »

Помпа взех на Медела икономичния вариант за пътуване - Миниелектрик и в родилното я ползвах да събера коластра за замразяване и сега я ползвам да цедя да слагам в пюрето като захранвам иначе преди това почти не съм я пипвала, защото кърмата ми се орегулира сравнително бързо и в такъв случай няма нужда от цедене, та дори е противопоказно smile Доволна съм от помпата и като приключа със смесването с кърма ще я продам вероятно.

Шишета сглупих и взех, не съм ги ползвала почти изобщо. Пробвахме да ѝ даваме кърма от шише като ме нямаше веднъж за малко над 3 часа и не се получи и се отказах. Иначе бях взела шишета на Чико с каучукови биберони. Залъгалки Ария така и не хареса и не ползваме и до ден днешен. Стерилизаторът го прибрах доста бързо, че само ми събираше прах smile Сега вече е голяма и лъжичките за захранването ги мия само с гореща вода и препарат за бебешки съдове и това е. Иначе стерилизаторът също е на Чико на пара. Взех и нагревател на нук за пюрета и шишета, той върши работа, че е малък и компактен и ще го взимам при пътувания най-вероятно, освен ако не я свикна бързо да яде парчета храна вместо пюрета smile






Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: март 23, 2015, 17:31:40 »

Някой може ли да ми препоръча кенгуру. Какво трябва да се гледа при избора на кенгуру?  Не искам СЛинг. 
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #143 -: март 23, 2015, 17:40:54 »

Руми, по скоро се ориентирай към ерго раница. Кенгурото е вредно за бебето. Деница и Маги могат да ти препоръчат. В зависимост колко ти дават парички. Оригиналните ерго ранички са малко по скъпи, китайските са по евтини.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #144 -: март 23, 2015, 18:12:02 »

Абсолютно сьм сьгласна с Мариолка  good
За сьжаление не мога да ти препорьчам марки.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 23, 2015, 19:40:06 »

Аз също знам, че не е хубаво  кенгуру, по скоро има противоречеви мнения и затова и сега не съм взела и не съм ползвала за Ники. Мисля си обаче че сега като са две ще ми е удобно да ползвам примерно като водя и взимам Ники от градина. Тоест за 10 минути максимално.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #146 -: март 23, 2015, 19:43:45 »

Вземи си ерго де. Така и така ще взимаш нещо, вземи поне това, което е по-добре. То е сьщото, само позицията на бебето в него е по-друга. Пьк ще можеш да си го носиш и по-дьлго вьтре. Едва ли има сьществена разлика в цената. Поне тук кенгуру или ерго, цената зависи от марката, не от модела.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #147 -: март 23, 2015, 19:47:11 »

еми вземи си една китайска ерго раница Wink по евтини са.Доколкото знам минусите са че децата бързо ги израстват. Смисъл че може да и отеснее към 8я-9я месец.Има и приставки за новородени. На същите цени като кенгуруто са. Ето в OLX  новички има, няма нужда от Китай да поръчваш. Те са на същия принцип като слинга относно положение на краката. Недей да рискуваш за дисплазия особено при момиче. Това е голямата вреда от кенгурутата.

http://olx.bg/ads/q-%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/

Аз чакам да ми подарят на Боба smile ако не стане и аз ще си поръчам китайска.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: март 24, 2015, 07:25:48 »

Аз също не исках слинг, много сложно ми изглежда. Взрх си китайско ерго т.е. реплика. Доволна съм дори сега мога да сложа за бързо 11 килограмовата Моника и да отида някъде на близко.Не вреди на бебето, на ставите, също така е много добре за теб защото не натоварва рамената и кръста.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 24, 2015, 08:04:10 »

Руми яз от опит мога да кажа, че кенгурото е супер неудобно. Бебчо не може да стой добре, защото е малък и се клатуши, което е времно за врътлето първите месеци. Отделно кръвотечението към крачетата се нарушава, независимо от позата.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines