Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:16:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248766 пъти)
 
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 24, 2014, 20:58:07 »

Бебето ми се роди на 28,01. Когато ни изписаха от болницата беше с чорапки, боди с дълъг ръкав, гащеризон, дебел и 2 одеала. В къщи- боди с дълъг ръкав, чорапи, гащеризон, увита в одеало. На 10 февруари излязохме на разходка, само че  в слинг, пак така облечена като вкъщи и върху слинга едно одеало + 2 шапки( памучна и плетена).
Има много хубави термочувалчета по 40пв. Сега съм взела такова. КАквото  и да облека отдолу, винаги е  топла като я прибера. Дори като спи и вдигна чувалчето да и пази завет и бузките и са топли. А днес беше 9 градуса.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 25, 2014, 07:08:42 »

Явор е роден на 05,11.Беше си студена зима .Вкъщи боди с дълъг ръкав ,гащеризон ,терлички .Ако не е с гащеризон боди с дълъг ръкав ,ританки ,елече,чорапки.Навън,примерно нула градуса - боди с дълъг ръкав ,гащеризон,терлички,космонавт и одеало тип порт бебе с копченца,т.е. има и под бебето топличко и над него.Моя мъж веднъж го беше извел  на около 3-4 градуса и забравил порт бебето smile.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 25, 2014, 08:33:39 »

Thea,angel4e, fiibi_bg, много ви благодаря за бързите и изчерпателни отговори. give_rose
На мен чуденката ми за навън е между ескимос и чувалче(от тези с ръкавчетата и качулките или тип потбебе), мисля че за новородено чувалчето е по-удачен вариант. За вкъщи не съм толкова притеснена, при нас и зимата и лятото е между 22 и 24 градуса, постоянна температура, но така или иначе обличане ще падне, видяло се е. С лятно бебе беше песен в това отношение.
Та в крайна сметка ще се запася с бодита с дълъг ръкав, чорапки и по-плътни гащеризончета(имам страхотни от баткото, но за съжаление летни) за вътре, а за навън шапчици, термо-чувалче и одеалце.
Това по предварителната подготовка, а ще видим какво ще излезе в последствие.
При нас зимите не са студени, минимума е около 0 градуса, но рядко се случва, за сметка на това вали често и духа силен, студен вятър. Температурите се покачват чувствително едва към началото на юни, т.е живот и здраве ще имам вече 5-6 месечно бебе.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #33 -: октомври 25, 2014, 10:11:10 »

Благодаря ви за отзивите аз шезлонг, бънджи и столчета за хранене. До момента купихме шезлонг на Фишър-Прайс , a бънджи съм се спряла на това, което е ползвала gucci 

Относно матраците, ние взехме на magniflex baby bamboo и съм много доволна, беба спи много добре на него smile

А пък за обличането зимата и на мен ми е много любопитно, купих един космонавт за 3-6м, а ние вчера станахме на 1 м - вие казвате, че обличате боди с дълъг ръкав и гащеризон отгоре, ми така ръчичките са с два ката, а крачетата само с 1, ок ли е така? Все ме е страх да не я претопля или пък да ѝ е студено  Girl_hide И за носенето в слинг не знам как да я обличам... какво значи, че сте били с одеало върху слинга, как го задържате там, angel4e? Thea, кога е купувано това одеалце от ДМ, не си спомням да съм виждала такива там?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 25, 2014, 11:15:47 »

Ели е февруарско бебе. Вкъщи се поддържа 20-21-22 градуса. Зимата като бебе я обличах с боди и отгоре цяло гащеризонче. И с чорапчета отдолу. За мен е важно крачетата долу да са топли. Спеше с олекотена завивка първите 2-3 месеца, но не много дебела. После минахме на чувалчета, според сезона.
Излязохме на разходка в началото на март - боди, чорапчета, отгоре по-плътен или плюшен гащеризон. И космонавтче. Завивах я с едно рошавко одеялце, ето това: https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=166&pid=52359 Но пък тя беше и в коша за новородено с покривалото му отгоре, та си беше на завет.

Шапка задължително навън първите месеци.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 25, 2014, 12:50:36 »

Мони също е февруарско бебе.В къщи беше с боди с дълъг ръкав, гащеризонче и терлички или боди с къс ръкав, камизолка дебела и ританки.Аз честно ританките хич, ама хич не ги харесвам и минах на гащеризони изцяло в един момент.

На вън беше с боди с дълъг ръкав, цял гащеризон, такъв с ръкави - плюшен, дебел, не знам как се казва и шапка.В коша за новородено с одеалце и отгоре с покривалото.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #36 -: октомври 25, 2014, 16:39:55 »

scilla, на малкия все му бяха студени целите крачета, затова слагах и ританки под гащеризона. Чорапките са си задължителни. В болницата не им слагаха ританки под гащеризончетата, но пък по цял ден ги държаха в спални чувалчета.
Извинявам се за объркването с ДМ. Поста ми беше към Мари, да провери дали при тях също има дрехи в дм, защото мисля, че живеем в съседни държави.
Мари, виж при вас ако има Н&M за ТАКИВА космонафтчета. Виждат ми се много удобни, но за нас нямаше номерче.

Аз също взех бънджи, колкото и да не ми се искаше. Пожене нямам никакво място за тези като проходилка, взех от този вид за врата.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 25, 2014, 18:02:20 »


Мари, виж при вас ако има Н&M за ТАКИВА космонафтчета. Виждат ми се много удобни, но за нас нямаше номерче.
Да, чудесна идея ми даваш, там имат богато разнообразие от бебешки дрешки, ще проверя, но и да няма има достатъчно качествени и хубави чувалчета или подобни "екипировки" в специализираните бебешки магазини. Лошото е, че са скъпички, хубавото е, че е помислено за всичко. И да, живеем в съседни страни.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 25, 2014, 19:25:45 »

  Да, така облечено, има по-малко дрехи на краката отколкото на ръцете, ама си мисля че щом стъпалата са с чорапи е ок+ това винаги е увито в одеало, от което се показват ръцете но не и краката.
  Одеало върху слинга слагам като го подпъхна в ръкавите си и отдолу в парчето което ми е около кръста. Но най-често имам раница на гърба и в  нейните презрамки пъхам краищата. То в началото бебето е толкова малко, че почти не се вижда, даже все го проверявах дали няма нещо на носа, да диша, защото се оказваше добре опаковано и не знаех дали няма да си навре носа в блузата ми или в одеалото.
  А, одеалото е бебешко и малко, не за големи.
« Последна редакция: октомври 25, 2014, 19:27:16 от angel4e » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #39 -: октомври 26, 2014, 12:29:50 »

Активна гимнастика ползвахте ли, ако да - каква и от каква възраст и доволни ли сте?   smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 26, 2014, 13:58:24 »

Не. Моят син доста рано се обърна по корем и в периода 2-4мес когато й беше времето, той отказваше да лежи по гръб. Към момента е идеална за килимче за пълзене и от време на време лежи по гръб (6мес е). Не съм и фен обаче, защото 3-4 мес я прескачах  tease

Всичко зависи от детето. Моето смени два шезлонга и в нито един не се задържа повече от 10 мин за около 10 пъти. Но пък в столчето за хранене, откарва по половин - един час. Много е активен и предпочиташе да седи по корем или легнал с върнати крака, вместо да седи на едно място и да се люшка. Но от друга страна пък няма как да не му взема, защото ако не пробваме няма как да знам, допада ли му или не.
« Последна редакция: октомври 26, 2014, 14:00:21 от Mrs.™ » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 26, 2014, 14:36:02 »

Ние имахме две активни гимнастики .Една за по корем и една за всякакви позиции smile.Понеже Явко много мразеше да лежи по корем ,а това упражнение силно се препоръчва още след раждането ,със съветите на момичетата от форума купихме ето тази и сме много доволни



А тази ни я подариха

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #42 -: октомври 26, 2014, 18:51:22 »

Благодаря! Аз открих една, която ми се стори много практична (става както за новородени, така и за по-големи бебета, а после пианото се откача и се разнася като играчка), гледах и отзиви в youtube, amazon за нея и накрая я поръчах:


Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 26, 2014, 21:15:18 »

Много ми харесва. Нашата е и е подарък.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 27, 2014, 08:40:31 »


А пък за обличането зимата и на мен ми е много любопитно, купих един космонавт за 3-6м, а ние вчера станахме на 1 м - вие казвате, че обличате боди с дълъг ръкав и гащеризон отгоре, ми така ръчичките са с два ката, а крачетата само с 1, ок ли е така? Все ме е страх да не я претопля или пък да ѝ е студено  Girl_hide И за носенето в слинг не знам как да я обличам... какво значи, че сте били с одеало върху слинга, как го задържате там, angel4e? Thea, кога е купувано това одеалце от ДМ, не си спомням да съм виждала такива там?
Аз не обличам боди с дълъг ръкав.Аз бодито го възприемам като бельо повече.Зимата ние бяхме на 6 месеца вече.Но обличах с боди ,блузка ,чорпогащник и космонавт,шапка и зимен чувал на количката.
Ние много дълго време се радвахме на активната гимнастика/втората която е показала Фийби/.Беше ни дала да ползваме и двете/за което благодаря/ но ние определено си харесвахме втората.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines