Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:52:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248698 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 09, 2014, 11:00:12 »

Има колан за безопасност.Нови са около 70 лв тези на Фишър Прайс.Има и вариант с борд с играчки и е около 90 лв.Почистват се изключително лесно-може да го вкарате и в банята и да го измиете изцяло,има си три вида таблички.Сгъва се много компактно и става до голяма възраст на детето ,като после може практично да се премести и да се използва масата за хранене и всички да сте на масата.Заема много малко място.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #16 -: октомври 09, 2014, 11:25:34 »

Нашите кумове ни подариха дървен стол, който "расте" с детето, с различни позиции, но без табла и се оказа доста неудобен, защото аз захранвах с водене по бебето и Ясен трябваше сам да си взима, пък без табла нямаше как да се получи, а и се свличаше от седалката. Затова доста търсех пластмасово, сгъваемо столче, с табла, която и да се сваля, с крачета, за да може да се регулира височината. Моето (Chicco Mode Mango) го купих втора употреба, внесено от Англия и съм супер доволна - цялата мушамена част се сваля и пере, отговаря на горните критерии, удобно е, леко е. Има коланчета за сигурност. Носим го навсякъде с нас. Това ми е може би най-добрата и използвана покупка досега.



Ето тук му се виждат и другите позиции.
http://www.babynet.com.ar/babynet-silla-comer-elevadora-chicco-modes-mango-chestnut-1904xJM
« Последна редакция: октомври 09, 2014, 11:27:35 от Деница Звездица » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 09, 2014, 12:07:39 »

Който може да си позволи е добре да има и двата вида столчета.Нашето е дървено ,растящо,с табличка еи два броя сменяеми калъфки.Последните отдавна не ги ползваме.Табличката се маха и господина вече често се храни с нас на масата.Факт е,че може да се използва дълги години.Тези преносимите столчета са перфектни за малки жилищни пространства и за пътуване.Така че съм ЗА двете придобивки.Аз държа на естествените материли ,освен това дървеното столче идеално се вписа в интериора на дневната ни ,така че сме много доволни.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #18 -: октомври 09, 2014, 13:18:49 »

Извън БГ са на по-достъпни цени, ако случайно се решиш за такова столче, мога да ти пратя сайт, който е с доставка и до България.

Thea, ще съм ти много благодарна да ми изпратиш въпросния сайт, че цял ден разглеждам в БГ и изборът е малко ограничен що се отнася до столчета за хранене сякаш...

gucci, също една моя приятелка е ползвала въпросното столче на Фишър Прайс за пътуване и ми го препоръча с две ръце smile

fiibi_bg, може ли да споделиш какво е вашето столче, моля! smile Аз съм съгласна, че е добре и двете да ги имаме и това преносимото и по-голямото... по възможност!

Деница Звездица, благодаря, допада ми това на Чико, аз гледах и други тяхни - имат нелоши модели и доста практични изглеждат smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 09, 2014, 14:51:41 »

scilla ,столчето сме го купили от Амазон , публикувала съм го ето тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,33890.165.html ,пост N 327 .Сега не успявам да го намеря в Амазон.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #20 -: октомври 09, 2014, 17:13:47 »

Точно такива дървени столчета гледах тия дни в Амазон и аз, подобни на този, който Фийби има са между 40 и 60 евро. Другия месец ще поръчваме и ние.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 17, 2014, 11:32:49 »

Записвам се и аз, че ми е супер полезна темата  Bravo

Ние в момента сме на чуденка какъв матрак да си купим за кошарата. Казаха ни , че виско еластико ( дано така да се казва и на български, ако не се казва така, ще търся да видя как ги водят в бг huhhuh.gif ) , За новородени не бил препоръчителен, ама обяснение не получихме защо. Препоръча ми една приятелка този с кокос, но техния е от двата края с кокос, а в средата с пружини.

Сега гледам, че много тук почзвате с кокос само от единия край. Ако някой има повече инфо или линк към статия по отношение на матрака и изискванията му за бебето в различните възрасти, ще съм ви много благодарна  heart
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #22 -: октомври 17, 2014, 13:44:47 »

До колкото знам до 6м. или до 1г. (не съм много сигурна) е хубаво бебчето да спи на по-твърдо, докато му се изгради костната структура. Предполагам и за това повечете се ориентираме  към матрак, който от едната страна е с кокос, за да може след този период да се ползва другата му страна.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 19, 2014, 13:51:04 »

А като си представя, че в един магазин, като питахме за матраци, ни показаха за новородено един супер мек мартак, в който бебето потъвало, било му супер мекичко и било като в облък  girl_impossible Как не са информирани тия хора не знам  crazy  Никъде, където питахме не ни обясниха това, че има значение възраста на бебето и мекостта на матрака. Изтъкваха ми какви ли не причини, защо този или онзи, че като вземели да скачат след време в кошарата и издържали повече, че много ги купували тези, щото го ползвли повече време, че били анти не знам си какво и що, ама най важния фактор за оформянто на бебето няма кой да го има в предвид.  angry


А тези виско еластик матраците, бях чувала от една приятелка че за бебета не са добри. Чували ли сте нещо такова. Може би са имали в предвид точно за новородени, понеже нали ги водят мемори матрак. Евентуално за по голямо бебче да са подходящи, защо иначе да не са препоръчителни.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 19, 2014, 22:37:10 »

Бънджи ползвахме на Фишър Прайс ето това и съм много доволна ,но на вас ви е доста рано.

И аз съм му хвърлила око и може би скоро ще му го взема.

Стола за храна е Chicco Polly 2 в 1. Скъп е, но няколко семейства около нас са с такъв и съм виждала 4г да го експлоатира на макс и той да продължава да е годен за употреба, затова още преди да се роди малкият, бяхме решили, че това ще е стола.

Шезлонг имаме на Cangaroo , която в момента продавам  blum Не, че не съм доволна от нея, но моят син смени два шезлонга и предпочита да обикаля леглото или да се носи, вместо да седи на едно място.

Матрака ни е Magniflex. Доволна съм, друг е въпроса, че предпочита нашият матрак blum

Сега му търся подходящ килим за игра. Вече пълзи и стане ли на 6мес, ще го слагам на земята. Мислех да ползвам и ще ползвам килима от активната гимнастика, но ми се вижда малък  sad В търсене съм и на подходящ чувал за количката, уж харесах един на Mamas and Papas, но нещо се чудя....
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 19, 2014, 23:24:20 »

Радостче, ние купихме леглото на Стокке с 3те опции от новародено  до към 6-7 м  миникуна, после става голяма кошара до към 3-4 г и накрая става легло.Всички приставки и матраци , както и това  което се слага под матрака.Нали говарихме с продавачката в Корт Инглес.Тези дюшечета или.матрачета както искаш ги наричай примерно са със система против задушаване.Нали бебенцата повръщат, да няма неприятни истории.Ние сме супердоволни, Мария отива сама и казва искам там да спя! В новата къща има детска с легло , ама тя си искала в нейната "клетка".Пожелавям ти успех с търсенето  и знам , че.ще изберете най- доброо!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 21, 2014, 03:20:36 »

Кари, на нас кошарата ни я подариха и за това търся само матрак да купя. ще караме с нея докато беба спи вътре, ама матрака и е за смяна.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 21, 2014, 19:30:41 »

Bera, аз разбрах няколко неща от проучвания - трябва да е средно твърд до 6 м., по-нататък може и малко по-мек (но все пак не е хубаво от най-меките). Също е хубаво да е хипоалергенен и анти-акарен. Това знам са най-важните фактори. На Магнифлекс са най-хубавите, за които съм чувала. Иначе, аз съм избрала с кокос и антиалергично покритие на Лорели/Бертони, защото просто малко по-евтин  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 24, 2014, 17:06:12 »

Моля мамчетата с опит със зимните бебета да споделят какво е практично да се купи като дрешки/завивки за вкъщи и най-вече за разходки с количка. Много голяма въпросителна ми е как трябва да "екипирам" новородено бебе за разходка февруари месец. Аз имам опит, но с лятно бебе, на зимните разходки вече имах 6 месечно бебе и изобщо не се притеснявах, но сега....
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #29 -: октомври 24, 2014, 18:03:58 »

Вкъщи го обличах с ританки, боди и отгоре гащеризонче с дълъг  ръкав. За разходка слагах космонафтче. А от одеалцата най-полезно ми беше едно от еко овча вълна, купено от дм. Него ползвах и за разходка и за вкъщи.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines