Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 19:24:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 250282 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 06, 2015, 14:55:31 »

Искам да попитам дали някоя от вас , особено мамите с две деца с по -малка разлика е купувала борд или бъги борд за количка.Да поясна това е специална част , която се слага на количката , за да се вози по голямото дете .Чуда се дали е практично и има ли смисъл да купувам. Ники е на 2 г. И почти не ползваме количка, само като отиваме до поликлиниката тогава.Изцяло сме пеша, но не знам дали като се роди бебето няма да поиска да се вози и той. количката ни е Stokke и се продава такъв борд, към 200 лв. струва. Не знам дали на практика е удобен и има ли смисъл да купувам? Ако някой има , моля за мнение.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #76 -: февруари 06, 2015, 22:14:28 »

Лично не сьм имала, но тук супер много семейства имат, защото повечето са многодетни с близки по вьзраст деца. Едни от децата, които гледах бяха на такава количка. За голямото дете е удобно, но за майката не, защото, за да има място за детето тя заема една особена позиция: малко е отдалечена от количката и е малко изгьрбена. Всичко зависи от това доколко искаш да се жертваш.

Няма ли кьде да пробваш за малко?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 06, 2015, 23:06:08 »

Ами  Инче досега не съм видяла на живо. Както знаеш няма много семейства с деца с близка разлика. В магазина , от който взехме количката преди това имаше в наличност, а сега няма.Вероятно ще трябва да поръчам , а ми се иска или да пробвам или да знам. Щом за детето е удобно е добре. То едва ли ще хода на далечни разстояния, защото живея до градината и до главната, все удобни места за разходка.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 07, 2015, 23:46:57 »

голямата беше на 1 и 7 месеца, когато бебето се роди. возих я първите 2 месеца, после сложих бебето в количката. много я тренирам да върви пеш и към днешна дата( на 2 и 7 м) не съм съжалявала че нямам двойна количка или бъги борд.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 08, 2015, 13:51:04 »

Ние вече половин година сме без количка.Той не иска , а и е доста издръжлив и ходи много. Но си мисля че като види бебето в неговата количка и може да поиска да се вози. Мисля че с този борд ще е някак по близо с нас, а и изглежда готино. Това което искам да разбера е дали е удобен и дали се радват децата да се возят. Инка отговори донякъде. Дано има и някоя мама с личен опит.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 09, 2015, 23:54:32 »

Здравей Румяна, при нас разликата не е малка, но все пак взехме борд. доволна съм. Изабел обожава да се вози и да гушка бебо. Използвам го когато трябва да отидем някъде на по-отдалечени и по- оживени места ( живеем в Лондон) и не може да движи със скутера си. Или да напазаруваме. Иначе количката става малко по-тежка и една идея по- неудобна за тикане. Не знам обаче дали бих дала 200 лв за него. Нашия е втора употреба за 20 паунда.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #81 -: февруари 17, 2015, 13:48:31 »

Какво ще кажете за рози комплект?Заслужава ли си?
http://prikachi.com/images.php?images/484/7928484M.jpg
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #82 -: февруари 17, 2015, 13:51:50 »

Не знам.
Красив е, но често нещата които вьрвят в комплект не са от най-добро качество. Бих си купила всичко отделно, избирайки старателно всяко от тях (така и правя де).

А и лично не сьм привьрженик на пластмасов гребен и четка. Използвам дьрвени.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #83 -: февруари 17, 2015, 13:57:33 »

Не виждам цена, но съм на 100% съгласна с мнението на inaxastra за качеството на нещата в комплект. По принцип си избери кое ще ти е по-удобно нокторезачка или ножица и купи само нея. Не виждам смисъл от двете неща. Пилите ги забрави за бебетата - не е хич полезно за техните нокти, защото са с друга структура от нашата. За аспиратор за нос е по-удобно да е със сламка, а не с помпа (мое си мнение). Гребен и четка съм купила на Чико с естествен косъм на четката. Несесерче винаги можеш да си осигуриш и да събереш вътре нещата. Аз не робувам на марки - имам бебешки неща на Авент, Чико, Канпол...

П.П. Сега видях цената. 55 лв ми се струва прекалено, дори и за Авент nea
« Последна редакция: февруари 17, 2015, 14:00:16 от Alichka » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #84 -: февруари 17, 2015, 14:11:42 »

А в тази връзка какъв термометър ползвате или ще ползвате?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 17, 2015, 14:13:31 »

Термометър - на Braun Thermoscan, за ушенце. Перфектен е.

Аспиратор - BabyVac. За мен най-доброто, а съм ползвала 2-3 различни вида преди това...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #86 -: февруари 17, 2015, 14:13:46 »

Електронен на Браун.
Тази тема е вече многократно обсьждана надьлго и нашироко, но не си спомням точно кьде. Сигурно вьв всичко за бебето и детето, сьвсем наскоро го нищихме. Хвьрли един поглед там.

Ти нямаш ли термометьр от пьрвото?

ПП. Точно за сьщия термометьр говорех и аз  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #87 -: февруари 17, 2015, 14:19:01 »

Благодаря ви за препоръките! give_rose
А от каката термометър ползвах електронен на Чико,ноо тя му разказа играта!И затова сега се чудя дали тези за чело или за ушенце са ефективни и дали има смисъл,но щом казвате че сте доволни ще взема.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #88 -: февруари 17, 2015, 14:24:12 »

Сега правя поръчки от един онлайн магазин и се чудя и за подложките за преповиване.Тъй като сме със скрин този път се чудя дали да взимам мека или твърда?Замислям се от гледана точка на това едно новородено как ще се чувства на твърдата?Иначе е ясно че се късат бързо. crazy
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #89 -: февруари 17, 2015, 14:30:35 »

Нашият повивалник беше твърд, под мушамичката си има мек слой (мисля че дунапренче) и аз слагах винаги пелена отгоре и беше ок.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines