Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:20:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 248664 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: септември 07, 2017, 16:02:44 »

За пресипването не е проблем разбира се. И съвсем не е задължително като ти е помпата Медела и другите шишета да са good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: септември 07, 2017, 16:07:56 »

Киви, мерси, ще погледна ваничките  good

Наталия (форумската nansita) ме посъветва да извикам консултант вкъщи, когато с бебето се окопитим и да изпробвам, какво е възможно и да видя кое ми е удобно. Препоръча тъканен слинг, каза че противно на писаниците еластичния е не по-малко труден, дори повече не добре вързани бебета е виждала с него.. Така като гледам това е мнението и на други консултанти по бебеносене в сектата, както й викат момичетата тук, във фейсбук за бебеносенето. Ще купя, но така силно се надявам да го продам без да го използвам.. (сигурно точно обратното ще се случи де)  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: септември 07, 2017, 17:37:02 »

Тони, аз пак ще ти препоръчам ръчна помпа. Доколкото си спомням в началото въобще не се препоръчва електрическа. Ти в момента нямаш представа за тези усещания.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: септември 07, 2017, 18:11:13 »

Тони, аз си взех електрическа помпа и не съжалявам. супер удобна, даже ако мога да се върна назад, ще си взема такава и за двете гърди едновременно.
легло си земи с опция да се люля. И поискай да ти подарят и електрическа люлка. При много деца работи, особено по-нервните. Но от опит глава не боли. При мен така се научи да прескача сам нощно хранене и да спи по 4-5 часа без да става . , на 90 % съм сигурна че ше ми благодариш точно за този съвет някой ден. biggrin

Стерилизатор все тая - все върши работа. Биби на ръка сме мили.

ако обича да се къпе детето- все тая и за ваничката ква е. Но ако е като нашето и не обича, има едни мекички нещица за вана дет се слагат :
https://www.pakostnik.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/0/0003955_multifunkcionalna-podloka-za-vana.jpeg

Слинговете няма да ги коментирам, казах си мнението в друга тема.

Тензухени пелени задълже си навземи, в началото са мн нужни.

Аз без бебефон не мога- смятам че прави личния живот много по-лесен хаха, така че бих ти препоръчала да си вземеш видеобебефон.

активната гимнастика не при всички бачка като идея, но ако има кой да ти я подари- защо не.

Шезлонгът е дублаж с ел люлката, донякъде, при моя  не свърши никва работа. Не препоръчам особено.

И да, поздравления че мислиш отсега, последните месеци грам нямах сили и нерви за всички тия неща.
И им кажи на приятелите да не те затрупват с 1 0000 дрешки размер 56, излишно е, може да не ги сложи ни един път. smile

Всичо изказано е субективно лично мнение, ако някой му се спори,  предупреждавам че няма защо smile.

Шишета не зимай от ся, тр да видиш от гърда ли ше храниш, от шише ли, ако е от шише, по-удобно е да си земеш повечко шишета, по -мързеливо и лесно е.

И да, в Щерев дават помпи, но ги ръчкай да ти дадат и от двата вида да пробваш.  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: септември 07, 2017, 18:11:58 »

Панде, как да избера ръчна.. Всички, до които се допитах ми казват, че са сменили ръчна с електрическа или ръчна с друга марка ръчна... Имам няколко познати с купени ел. помпи на медела, които не са сменяли и правили нищо, само нея са си използвали, което ме води на мисълта, че по-добре в началото да дам повече пари и да не се занимавам с чудене колко ръчни да си купя, ако не уцеля от първи път  huhhuh.gif

ЕДИТ: Еми, благодаря за изчерпателния отговор. Ел. люлка? това ли е? (първото на което попаднах)
https://www.pakostnik.com/bg/elektricheska-ljulka-shezlong-paradajz-chipolino-23893
« Последна редакция: септември 07, 2017, 18:15:04 от alexandrova_90 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #380 -: септември 07, 2017, 18:35:03 »

Малее колко майки толкова по различен опит ххаха
Тонче в магазините нищо няма да свърши, споко ще направиш луд Илиян помежду Щерев и ОК първите дни  Good luck
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: септември 07, 2017, 18:49:30 »

Да, около Коледа е супер период да се набиваш по магазини/молове и тн  good 

Добре, че Илиян е печелившият  pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #382 -: септември 07, 2017, 18:52:24 »

Ако ще си говорим за кърмене, най-добре си купи хубава книга за кърменето, още сега, в интернет има колкото вярна, толкова и объркваща информация. Жени, гърди и бебета разни, това което е добро за теб, е кофти за някой друг. Може да имаш много мляко, може да имаш нужда допълнителна стимулация, тесни канали, широки канали, склонност към запушвания, заспало бебе, пристрастено кърмаче, проблеми със езичето, плоски зърна, дали бебето яде, колко често да яде.... роман стана smile
Запознай се с процеса детайлно, как да подготвиш тялото си. Кърменето, ако си чувствително добиче от моята порода е сложен психофизичен процес. Аз ако не съм на кеф, мляко не давам, пък Ко ще да замина за кайма и кюфтета... също така помпи не харесвам, но в крайна нужда съм ползвала. Електрическа.
Първото нещо, което трябва да знаеш е как да поставиш бебето правилно. Кои са основните признаци на грешно засукване, как да си помогнеш сама, ако няма на кого да разчиташ. Ако си на ясно какво би могло да те сполети, щом де видите с бебето по-добра помпа от него няма. В моята болница казват първите 10 дни без шишета, води, биберони. Тогава се изгражда навикът за сукане и всичко им допада, после вече изразяват предпочитания, към което е най-удобно. От опит ти казвам, 2 пъти ги виждам едни и същи филми.

И на помпата да се върнем, ако се справиш с подговката, помпата ще я ползваш само при нужда. По-лесно ( след като се сработите) от кърменето няма. Взимам го в леглото, 32 даже и в движение вече успява да се прикачи, аз спя той яде. Мога и книга да чета, във форума да вися, даже плетох smile... каквото искам.
« Последна редакция: септември 07, 2017, 18:55:32 от Kiwi » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: септември 07, 2017, 18:55:13 »

O, сред задължителните ми лекции са тези на Ла лече лига за кърменето.. далеч не съм наясно, далеч много са въпросителните.. но разбрах, че никой не може да каже тази ръчна помпа 100% става.. никой не казва тази електрическа.. никой гаранция не дава, че изобщо ще успеем да се кърмим.. така че, за да нямам драма със себе си.. купувам най-доброто, а после се опитвам да кърмя.. и каквото сабя покаже  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #384 -: септември 07, 2017, 18:57:35 »

Имам аз страхотна консултантака която ще те съпортне в моменти на нужда, така че ще те уредим  heart
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #385 -: септември 07, 2017, 19:04:08 »

Тони, ако си късметлийка и бебето знае какво да прави, ще ти свърши една лекция работа. Ако не си, и слушаш предимно педиатъра, който ти обяснява в общия случай да кърмиш на всеки три часа, а коремчето трябва да почива нощем, още на първата консултация ще те посъветва да дохранваш и от там пътя е ясен. Не ме разбирайте грешно, няма нищо лошо в адаптираното мляко, и кърмене до втори клас не те прави нито повече, нито по-малко добра майка. За справка тоз чешит 31 е отгледан с АМ, пък и майка му също, прекрасни хора излязоха Wink.
Просто, ако си много, много мотивирана да кърмиш, е хубаво да се подготвиш на спокойствие. Като тренировката на военните, пращат те в битката трениран. Няма кога да си четеш инструкциите за сглобяване на автомата, ако някой вече стреля по теб Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: септември 07, 2017, 19:54:10 »

Аз вместо книга ще ти препоръчам да изръчкаш ей този блог
https://xedra.wordpress.com

Киви е права за войната. Като дойде моментът ти е много трепетно, всичко те тревожи и лесно се залита.
Подготовката е половин свършена работа.
Консултант също е важен,но ти трябва да имаш вътрешна нагласа и представа.
« Последна редакция: септември 07, 2017, 19:57:32 от Marri » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: септември 07, 2017, 20:07:54 »

Благодаря ви момичета, надявам се до декември да успея да натрупва необходимата информация и да успеем с кърмене. Блогът на Хедра го знам от преди, когато сте си писали, запаметен ми е и след лекцията, ще започна да го чета.. Струва ми се логично и някакви последователно точно така  pardon
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #388 -: септември 07, 2017, 20:28:10 »

Аз да кажа само, че помпата на Медела е супер, ама лишета според мен не стават. Уж са проетирани двте все едно суче, обаче са със супер странен биберон и повечето бебета, които познавам и са ги пробвали, не са ги харесали, моето първо в това число.

Стерилизатор според мен има смисъл да се набележи или някой да ти даде. Не се знае дали ще дотрябва, ако кърмиш, а пък за едни биберони да включваш стерилизатор не си е работа... На първото ги стерлизирах заедно със шишетата, на второто мия само с гореща вода и сапун.

Помпа спорен мен също е по-добре да се набележи само. Като жена,  минала през изцеждане и даване в шише и кърмещя в момента бих препоръчала Меделата електрическата, но само за същото упражнение -изцеждане и даване в шише(но силно не препоръчвам, изцежда буквално и преносно). За цедене отвреме на време по-добре ръчна, няма смисъл да се инвестира в електрическа.

За кърменето според мен пък колкото и да четеш, бебето е най-добрата практика. С първото бях така добре подготвена, дисертация можех да напиша, не пожела да засуче, каквито и хватки да му прилагаха всякакви консултантки, даже на остеопат го водих, беше на смесено хранене. След три години живот във вина влязох да раждам примирена, че вероятно няма да стане и втория път и се роди едно упорито човече, което въпреки физиологична особеност сучеше много трудно, обаче се оказа много упорито и си се научи. Сега се нахранва за 5 минути lol

Слингове и раници според мен няма смисъл да се купуват предварително, по-скоро като се поосаферяте малко и прецените как ще ви се завърти ежедневието.

Много важна покупка и често подценявана е удобен повивалник. За мен това е едно от най-полезните неща. Нашият е икейски, четвърто бебе гледа вече, но е супер удобен. Държа 90% от нещата на бебето в него и кръстът ми е здрав Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: септември 07, 2017, 20:37:03 »

Кърменето на първо и второ дете нямат нищо общо. И аз имах провалена първо кърмене и второ успешно без да съм се подготвяла повече, но вече имах опит като майка и бях по-уверена в себе си. Ако бях така и първият път, също щях да имам успех.

За повивалника съм съгласна, при мен е всичко на едно място и е супер удобно.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines