Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 17:41:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 249502 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #360 -: септември 06, 2017, 09:02:21 »

Шезлонг, активна гимнастика и играчка за над леглото не ти трябват веднага, можеш за погачата ако  правиш да си ги поискаш, можебиии само шезлонга от по рано ще ти е нужен, но гледай ти да си ги избираш, примерно хубаво е на шезлонга да има цветни играчки, в червено особено, на играчката за над леглото също, ако са безцветни или бледи цветове бебето няма да ги отразява.

За комплекта и помпата ако не ги ползваш винаги можеш да ги продадеш, като са чисто нови ще ги купят веднага
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: септември 06, 2017, 09:15:43 »

Да, ясно е, че не ми трябват, ама или ми готвят изненада baby shower, понеже казах, че аз искам, а Илиян е против.. Или ще останат за подаръци за погача  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: септември 06, 2017, 13:18:54 »

На мен ми се струва много рано просто. А и ноември сигурно ще има бебемания и ще може да разгледаш много неща.
Но сигурно и аз съм била така нетърпелива smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: септември 06, 2017, 14:42:45 »

Аз не ги искам да ми стоят в нас и да ми се пречкат, защото те първа имаме да правим стая да изнасяме всичко от настоящата... Просто всички от всякъде ме питат "Ние какво ще купим".. как да им кажа, ако не съм наясно  pardon Аз ще искам да имам в нас декември само ваничката+стойка; помпа за кърма и стерилизатор.. Всичко друго е за бъдещето, когато и да се случи  lol
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: септември 06, 2017, 14:53:58 »

Тони, аз мисля че правиш добре като от сега гледаш. Добре е да знаеш, какво искаш. Купувай в 8 месец според мен.Стерилизатор на Чико електрически препоръчвам. Голям и хубав е и за добри пари. Беше 70 лв. Сега не  знам колко е.  За помпа бих изчакала.  Това единствено не бях купила. Сега тенденциите са че първите 20 дни не бива да се ползва помпа. Тъкмо време да се ориентираш дали щр ти трябва въобще. Ако ще ползваш повече , си вземи електрическа на медела. Ако ще ползваш по изключение си вземи ръчна на авент.
А защо не се стерилизират биберони? Винаги съм ги стерилизирала .
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #365 -: септември 06, 2017, 15:21:38 »

Разтопяват се в стерилизатора, при нас и в инструкциите го пишеше, в бебешката група на моето имаше много стопени биби, аз миех с Бочко
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #366 -: септември 06, 2017, 18:00:17 »

Аз като черна станция да се включа, че на някои биберони си пише, че годни за стерилизация, моите бяха от тези и не съм имала проблеми, пък редовно си ги стерилизирах. Ползвах Авент, МАМ (много съм доволна) и на ДМ.
По другите въпроси, стерилизаторът ми бее за микровълнова, още от братовчед ми, ма ММ го пусна на грил и замина. Иначе съм доволна, макар и да е на 10+ години. Шезлонг имаме на Чиполино (сега го дадох на други бебчета), също много доволна, на Фишър прайс също са хубави, просто с ММ се лепнахме на този като избирахме.
Според мен ноември 100% ще има черен петък и ще можеш да спестиш доста от бебешки покупки, а и всички, които чакате бебчета smile Аз си бях нацъкала всичко от предния ден в кошницата от Хиполенд и спестих 400+ лв. И според мен е рано да се затрупвате с бебешки неща, после няма да можете да се разминете  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #367 -: септември 07, 2017, 12:45:21 »

Тони, от това, което съм отсявала като информация във времето, аз съм останала с впечатление, че за помпа за кърма най-добри са на Авент и на Медела. Аз съм с ръчна Авент, като я ползвам не за да храня бебето от шише, а за да махам излишната кърма. Ако се налага да не кърмиш от гърда - електрическата е по-добър вариант, както Панди е казала.
Понеже ми бяха подарили помпата, казах на кумовете ни да ни вземат стерилизатор. Кумата ме пита точно какъв. В крайна сметка избрах на Авент за микровълнова. Много съм доволна good Исках двете неща да са си комплект. Аз харесвам тази марка и като форма, и като дизайн, и във времето като качество. Бибите също са ни техни - много са леки! Гаранция нямаш кое ще пасне на твоето бебе, та два броя на първо време са повече от достатъчни. Моите се стерилизират. Имам едно шише на Авент също. Имам шишета на МАМ и на Чико, но аз основно кърмех. На Томи Типи съм ползвала май само лъжичките със сензор за топлината и тези за следващия период.
Вани имаме 3 броя - две със стойка и едно обикновено голямо корито. Уж на едан марка, двете стойки са различни. Ползваме вкъщи тази, която е от два цели П-образни профила, защото на другата П-то е съставено от три отделни части и е някак по-паянтова. Корито с термометър е напълно излишно. Като миеш дупето една седмица на мивката и от термометър за вана няма да имаш нужда. Човек много бързо привиква коя е подходящата температура на водата.
За шезлонг и активна гимнастика - нямам много мнение. С Мария имахме една активна гимнастика, която изобщо тя не отрази. Сега нямам тези две екстри. Малкият е живак и скоро ще го пробвам с една активна възглавничка, която ни подариха - тя е като тези за път с накачени играчки, шумоляща част и тн.
Нагревател не съм ползвала никога. Сигурно би било удобно за пюретата, но може и без това да мина и този път.
Не се затрупвай с вещи предварително Wink И да - всеки ноември има луд петък в Хиполенд около 20-то число. Другият им луд петък е май месец (за да се подготви човек за първи юни). Ние спестихме тази година около 130 лв само от количката.
« Последна редакция: септември 07, 2017, 12:48:19 от Alichka » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: септември 07, 2017, 14:20:31 »

Нашия стерилизатор беше електрически. Без проблем слагахме и бибите вътре. Помпа не бях купила предварително, но още в болницата ми донесоха, за да стимулирам слизането на кърмата. Първо взех една ръчна обикновена, дори не помня марката, а в последствие на Медела. Дълго време я използвах, беше в помощ, когато Алекс ми стачкуваше и отказваше гърдата. Живот и здраве при следваща бременност ще съм подготвена и ще имам помпа още в болницата.
Шишетата ни са на Нук стъклени. Първо с каучукови биберони, сега е със силиконови. Бибите също са на Нук.

Шезлонг първия месец не сме използвали. Алекс дори ми изглеждаше неестествено в него. Спомням си, че на погачата вече седеше в него.

Ваната със стойка ни беше много удобна.  good

Ние към седмия месец започнахме да пазаруваме. И от черния петък в Хиполенд се възползвахме.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: септември 07, 2017, 14:26:05 »

Благодаря ви момичета. За стерилизатор и аз се насочих към ел. на Авент, прочетох положителни неща за него  good Помпата за кърма реших да е електрическа, ще ми е подарък от близка приятелка, която и без това ме предупреди да не я "залъгвам" с подаръци от сорта на играчка за легло и тн, защото за нейното бебе сме били купили скъп подарък, казах й, че държа да ми е от полза пък евтин/скъп ще видим. В Амазон меделата ел. е за 195лв.. Всяко нещо, което гледам там е с поне 30-40% по-евтино от България..
Всичките ни приятели пазаруват активно и са грамотни, ще им дам линк и да си преценяват кое и кога да закупят. Илиян е прав, че може би всички настояват от по-рано за нещата, защото след това предстоят и коледни празници и всеки иска да си направи бюджет за подаръците тогава.. не се и бях сетила за коледни подаръци.. още ми е септември  blush pardon

В България дори на черен петък не знам дали ще са толкова по-евтини нещата... Егати смотания пазар сме...

Иначе покупките от списъка на Булчето, който ми спаси живота.. защото не знаех какво и колко ми е нужно.. си ги отмятаме ние, но пак повечето неща ще са от Англия.. май с изключение на количката и козметиката..

Али, не те разбрах много за стойката... Една позната ми показа тяхната ваничка+стойка.. Аз хич не мога да се ориентирам добре ли или не.. Мислех да ги гледаме на живо, колко и дали са стабилни..  huhhuh.gif
https://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/produkti-za-banya-i-higiena/vani-i-stoyki/brevi-vana-s-otvor-i-kracheta-goccia-fuksija-547-066
https://www.hippoland.net/brevi-stojka-za-vana-goccia-561
« Последна редакция: септември 07, 2017, 14:37:21 от alexandrova_90 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #370 -: септември 07, 2017, 15:08:39 »

https://www.hippoland.net/bertoni-anatomichna-vana-s-otvor-i-stojka
Тони, нашите са такива. В единия случай е точно като на снимката - краката са направени от две цели метални тръби извити под П и кръстосани посредата. В другия случай обаче имат свръзки с болчета точно където рамката опира в коритото. В началото не е проблем, обаче във времето натежава бебето и става и шавливо. То и по теглото си личи коя рамка е стабилна.
Не знам дали Булче е ползвала пелени. Говоря за тензухени и най-вече за бархетените пелени. Тия "парцали"са нещо много удобно. Да, за къпане е хубаво да има хавлийка, обаче през деня като миеш една шепа дупе на чешмата, все с нещо трябва да се подсуши. Отделно с пелена завиваме столчето за кола, когато не го ползваме, за да не се праши, нагрява (нашето е тъмно) и избелява.
За някои неща и аз се опарих и изучих да купувам лично. Когато ползвахме коритото от ин-лоу, взеха, че ни се обадиха - обещали го за техни познати. Дръпнаха ни реч защо още сме ползвали корито, а те видиш ли отрано започнали право да си къпят детето. Ок, тяхно си е - дадохме си им го, а ние взехме друго (нали имаме три). После се получи нещо сходно с колелото за баланс - щяха да го изхвърлят, че вече детето им не го кара. ММ го боядиса в женски цвят и хоп - техни приятели го харесали на снимка и ин-лоу си го поискаха. Върнахме го в момент, в който най-много се харесваше и караше. После наши приятели подариха голямо колело с молба да НЕ им го връщаме. Колелото е супер сладурско! heart Обаче е тежко в сравнение с на някои други деца - явно е с желязна рамка, а не с алуминиева. И така - за неща, които ще са за дълго време - купи си ги и да ти е мирна главата! pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: септември 07, 2017, 15:25:16 »

Електрическият стерилизатор на Авент аз го ползвах, много е добър, препоръчвам, струва си парите.
Съобрази шишетата, които смяташ да вземеш с него, защото е добре да можеш да го пълниш оптимално. Виждам за помпа Медела говориш, те са си с шишета към помпите, не знам по отношение на този стерилизатор как са... Също помисли дали пластмасови или стъклени шишета ще ползваш....

Да допълня, че шезлонга(високият, който поръчахме) е много добър. Детето е във височина, не се притесняма от течения, а детето е в пряк контакт са нас, когато сме седнали на масата за хранене, също е на моето ниво, когато готвя, без да заема част от плота в кухнята и е супер доволна, с голям интерес ни разглежда.

Ние имаме скрин с вана, къпя я в спалнята. До 6 м, че и до 8 това ми е супер удобен вариант.


Само че нашето не е пластмасово. Капакът на скрина се вдига и ваничката се вкарва вътре и рамката се прибира, може да се ползва вътре в скрина, но е по-удобно така.
« Последна редакция: септември 07, 2017, 15:58:04 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #372 -: септември 07, 2017, 15:26:01 »

Ей тези кърпи до ден днешен ги ползвам, точно за дупе, глава са един път smile
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Baby-textiles/Towels-and-wash-cloths/krama-20498/40054538/

А тези пелени са подобни на тези за които Аличка говори и са много качествени, препоръчвам ти ги:

http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Baby-textiles/Towels-and-wash-cloths/himmelsk-60450/60319528/
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: септември 07, 2017, 15:49:40 »

Има ги в списъка на Булчето тензухените пелени, а и да ги нямаше, след онзи деншната лекция за къпане на бебето, щях да ги добавя. Аз помня, че и единствената ми приятелка, върху която имах почти ежедневен поглед когато се роди бебката й, ползваше много. С тази идея, че тя купи неща от един магазин, независимо евтини/скъпи/годни за употреба и сега не ми е много полезна в съветите, защото според нея например.. легълцето на Пали  е най-удачната покупка на земята и въпреки цените.. между 600-1000лева ме убеждава, че всичко друго не става  huhhuh.gif  nea

Както и да е.. Да искам помпата на медела, но нали се изцеждам и мога винаги да пресипя в шише Авент? Или не е добра идея  huhhuh.gif Пък и дооооста силно се надявам, че ще успеем да се кърмим директно, а ще доизцеждам с нея..  blush

Булче, мерси. Ще добавя линк към списъка за покупки от ИКЕА и ще ги погледна  good
 
Трябва да е по-тежка рамката за ваничката, за да по-стабилно така ли.. Мисля да оставя Илиян да дерзае там, че после да не каже, нестабилно е, не е здраво  Girl_hide
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #374 -: септември 07, 2017, 15:57:14 »

Група, аз ви търся за раздумка, а вие на пазар smile Идвам и аз значи...

Аз миналата година си напазарувах на черен петък и от Хиполенд и от Амазон. В Хиполенд Меделата беше с 25% отстъпка тогава, удобно е ел. уредите да са от тук заради гаранцията, но не винаги върши работа. Английският ми стерилизатор ( томитипи)  две бебета изгледа, докато два бебефона купувани от тук вече се предадоха.
Ваничката на Okbaby препоръчвам, тя пък вече ни е с трети собственик. Много е удобна, понякога ми се е налагали да къпя 32 сама илис 31 да "помага" и благодарение на анатомичната и форма не съм се чудила как да държа бебе, канче, хавлийка и всичко останало. Нашата баня е малка и няма място за стойка, слагаме ваната на пода, а за по удобно аз си сядам на стълбичката, която 31 ползва ( Икеа). След баня отвъртам тапата и водата се е източила докато се занимаваме с обличаници и екстри.

Можеш да пресипваш в каквото искаш шише, меделските шишета за разлика от помпите са ми недомислени. Аз и змейовете сме фенове на МАМ, вечене ги внасят, но в Амазон има всичко.

Задължителна вещ, защото  змейовете откриват спането в легло без мама, едва към 7-8 месец е раница/ слинг. Разгледай варианти и не поръчвай от Рошаво, много са станали криви напоследък.

Креватче за 1000 лв е готино, ако имаш излишни и нямаш по-добра идея как да ги похарчиш. Иначе и креватче от Икеа ще ти свърши работа.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines