Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 22:40:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 250534 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: август 30, 2017, 13:41:16 »

Препоръчайте ми хубава чанта за бебешки принадлежности (за количка и тн).
Искам нещо красиво, функционално и качествено, но да не е някаква космическа цена като чантите, които вървят с количката (С Mutzy Evo сме).

Мерси smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #346 -: август 30, 2017, 14:02:54 »

Последната чанта за количка, която купих беше ето тази. Взех я да отива с Graco-то ми, лятното. Страшно добра чанта с много полезни аксесоари, но я бях взела на промоция за 65-70 лв (по спомен). Знам, че тези същите имат имитации, една приятелка си взе от имитацията им и пак беше доволна.

Това в предната част е "повивалник" за навън. Може и да се сваля и да не се носи.

Относно леглото, ще ходя до Икеа да меря и да видя. Някой ми каза, че ползват най-бейсик модела без предната решетка, но пък друга позната ми каза, че така нямало да седи стабилно, защото липсвала някаква си свързваща летва отпред. Засега клоня май към модела GULLIVER.

А относно бебефона и ние бяхме с такъв на Angelcare, който Виви е линкнала и този монитор за дишането така и не го ползвах обаче  blum
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #347 -: август 30, 2017, 23:44:30 »

Миленка, с първото ми детенце имах такава чанта, същата, която Scilla е показала. Ние също сме с Муци Ево. На мен не ми беше удобна, прекалено е обемна. С коша за новородено идваше много назад и ми пречеше, със седалката обърната към мен, по - късно, пречеше на детето. До годинката близо съм я носила главно отдолу в багажника.  Иначе събира много неща и всичко съм й ползвала. Новите на тази марка са по- компактни сякаш.
Утре от лаптопа, ако искаш мога да ти изпратя снимка как изглежда, че сега с телефона не ми се получава качването на снимка.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: август 31, 2017, 07:47:53 »

Scilla, едното от икейските легла не може да стои без преградатa.

това http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Cots/sundvik-4629/00248567/ си има тази "допълнителна летва", която ако се махне преградата се слага и си е съвсем стабилно  good Да, другото ми харесва повече, защото си в комплект с гардероб, скрин/повивалник, но разликата не е много голяма smile

Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #349 -: август 31, 2017, 13:59:11 »

+1 за такава чанта, макар че моята е друг модел.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: август 31, 2017, 14:03:37 »

Момичета няма как леглото да се измести толкова лесно, че да има луфт, между него и вашето.Моника от почти 6 месечна спи така залепена до нас.Нейното легло имаше и колелца, който махнах като стана по-шавлива.Леглото и, за да го избутам си трябва сила.Нейното е малко по-ниско от нашата спалня, но това никога не е било проблем, тя е близко до мен, но е отделена.Взимала съм да я кърмя и тя после сама се изтъркулваше обратно в нейното легло.Мисля, че щеше да ми е проблем, ако беше по-високо нейното легло.Така има и естествена преграда да не се върти и да идва при вас постоянно, защото това малко ръбче като са по-малки им пречи.Не ни е Икейско леглото, друго е и пак е дървено.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: август 31, 2017, 14:11:40 »

Мерси за препоръките. Ще я разгледам smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #352 -: август 31, 2017, 14:58:24 »

Маги, ти ли беше споменавала за допълнителните сенници? От къде мога да видя хубави цветове? Сега поръчах един черен от ебей, защото ми е спешен, но искам нещо в сиво да се върже с количката.
Аз с бебе номер 2 съм с такава чанта и съм много по- доволна
https://www.google.co.uk/search?q=disney+diaper+bags&client=safari&channel=iphone_bm&dcr=0&tbm=isch&prmd=sinv&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwi0wODewoHWAhVGCMAKHYCaB8kQ_AUIDigC#imgrc=-dmZADA1wBeR-M:
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: август 31, 2017, 16:23:28 »

Аз съм поръчвала от тук от наличните.Може да изработи и по поръчка по-скъп е.Красиви са, здрави са, вършат страхотна работа.https://www.facebook.com/SennikZaKolicka/?fref=ts

За чанта за количката една чанта ми дадоха с няколко вътрешни разделения, голяма, черна с дълга дръжка.Не е специална за бебета.Бях си наредила всичко вътре, а като порасна Моника можех да я премятам на рамо и да нося каквото ми трябва в момента.Мразя детските ранички и до сега не съм взимала такава с външен вид на животно, не събираща нищо.
« Последна редакция: август 31, 2017, 16:31:17 от магито » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: август 31, 2017, 16:27:36 »

За чанта за количка съм най-доволна от една моя стара чанта с която ходех в университета.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #355 -: август 31, 2017, 19:58:00 »

Благодаря Маги give_rose много са красиви, тук нищо хубаво не намира и поръчах мн грозен черен за £7, че се налага да ползвам вече коша за след 6м, Марти е на 4.5 месеца (72см- някъде) а вече почти го е изпълнил зимния кош.
Я кажете другите мами с Мутси Ево, имате ли моя проблем с количката. Като сложите седалката в най- легнало положение, сенника не се задържа отворен до края, а се прибира. Само моята ли е дефектна или е при всички?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: септември 06, 2017, 08:19:18 »

Понеже продължавам да подготвям списъка с нещата и искам да знам, кое колко струва горе долу, за да знам кое да си купуваме сами и кое да прехвърля към приятелите ни.. Съм на дневен ред със стерилизатора.

Знам, че искам да е електрически, а не за микровълнова.. Пак мисля да е от амазон, отново са доста по евтини от България, поне на пръв поглед.. Какви марки сте използвали и колко пари си заслужава да се отдели за тази покупка?

Другото е помпа за кърма.. Ръчна или електрическа? марка? Какво мислете за идеята да не си купувам в началото, да отида в болницата и там да изпробвам, коя би ми била най-удобна. Наталия ми каза, че в Щерев имат различни и бих имала тази възможност?  huhhuh.gif
« Последна редакция: септември 06, 2017, 08:21:22 от alexandrova_90 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #357 -: септември 06, 2017, 08:25:47 »

Тони ние взехме от Амазон цял комплект на Томи Типи, с електрически и малък за микровълнова, нагревател и много шишета, взехме го по време на черен петък, много изгодно беше, около 100 лева. Тъй като аз не кърмих, това ми беше много от полза още от самото начало, бебето яде по 7-9 пъти на ден и имах достатъчно бутилки и стерилизирах един път на ден, а нагревателя ми беше от страшна полза, 2 мин и млякото е готово, после и за пюретата го ползвах.

Знам че повечето ще те посъветват да изчакаш за тази покупка, тъй като може да се окаже ненужна ако кърмиш, което е и самата истина, но ти си преценяваш. Запомни само че БИБА не се стерилизра в стерилизатор

Ето това е нашия комплект, ползвахме го година и половина https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01MU1HZA9/ref=mp_s_a_1_2_a_it?ie=UTF8&qid=1504679101&sr=8-2&keywords=tommee+tippee+starter

Помпата ще ти трябва в началото, аз имах на ръчна на Авент, не бях доволна, виж дадох я на Пандата и тя си я ползваше дълго, една ръчна помпа ще ти е достатъчна, не бих разчитала на Щерев за помпа, чака се да я получиш, но в крайна сметка в аптеката на Щерев има всичко, винаги можеш да си вземеш каквото то трябва
« Последна редакция: септември 06, 2017, 08:28:45 от bulche91 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: септември 06, 2017, 08:41:36 »

Стерилизатор на мен ми дадоха. Беше от по-непретенциозните марки, май CAM.  Ползвах го малко за помпата за кърма и за бибите, защото не знаех, че не се слагат. Нищо им нямаше.

Шише имах от едно Томи Типи подарък от изложеното и едно стъклено Нук, подарък от някой. Почти не ги познавах. Само малко Нук, защото не му минаваше жълтеницата и по малко вода със захар.

За помпа препоръчвам ръчната на Авент. Много хора са доволни и от Медела . Електрическа ще ти трябва ако мислиш да се цедиш и да даваш от шише. Аз съм ползвала моята за около месец за по 10-20мн, защото не можех на ръка. След това успявах на ръка и с второ бебе може и въобще да не ми трябва.

Според мен тези неща е достатъчно да си ги набележиш и ако в болницата видиш, че са ти необходими да пратиш мъжа ти да ги купи.

А биберони много често даваха като подарък от училищата и също не съм купувала в началото.

А защо се занимаваш и затормозяваш да мислиш подаръци от рози и онзи. Кажи да ти дават пари ти да си купуваш нещата. Не се оставяй да ви затрупват от сега. И не разчитай, че ако си пратила линк точно това ще получите. Булче да ти разкаже за един уокър, който се превърна в паяк
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: септември 06, 2017, 08:52:21 »

Ясно е, ама тия неща шезлонг; активна гимнастика; стерилизатор+ нагревател и шишета; помпа за кърма; ваничка и стойка за къпане; играчка за над леглото; са ми от нещата, които ще разпределя на приятели да купуват, защото просто всеки ме пита постоянно, а аз не съм набелязала нищо. Ние винаги процедираме така, когато се ражда бебе в приятелския кръг, родителите харесват даден продукт и го дават на някой да го купи.. Да, ама как да оставя всичко за след като се роди, въобще няма да ми се занимава да им казвам, ти това, ти онова и да търся.. + това аз съм в 6-ти месец, а те ме питат от 3-ти.. Нашето бебе го чакаме не само ние, а и всичките ни приятели, независимо имат или нямат деца  Girl_hide lol
 пък и са неща, които са около и над 100 лева и не искам да ги оставям за последния момент, въпреки че едва ли някой ще ми каже нещо  pardon

Предпочитам всеки да купи подарък, а не да вземам пари честно казано.. Това сигурно ще е единственият случай, в който ще процедираме така, но..

ЕДИТ: До сега не е случвало някой да се оплаче, че не е купен подаръка, който е искал.. Случвало се е нещо да не е налично, както при мен една играчка за над леглото, но се консултирах с майката и я сменихме за друга  pardon Говорим за близки приятели, не за филанкишията  funnytooth lol
« Последна редакция: септември 06, 2017, 08:58:23 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines