Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:50:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 249442 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: октомври 29, 2015, 14:22:42 »

Мами дайте предложения за гърне за момче. Малкия още не може да сяда, но ако не е на гърне, не може да се изака. Проблема е, че пишлето му стърчи и пишка навън докато ака.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #211 -: октомври 29, 2015, 15:08:40 »

Пънки, на Chicco са по-широки.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: октомври 29, 2015, 15:18:49 »

Рокси, дай снимка, ако можеш.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #213 -: октомври 29, 2015, 15:23:08 »

Племенникът ползваше такова


* 064501_02.jpg (50.14 KB, 600x600 - видяно 251 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: ноември 19, 2015, 19:08:33 »

Момичета, сондирам мнения за проходилки тип буталка. Какви сте ползвали? От кога? Колко време и т.н? А бънджи-гащи? Имат ли смисъл и приложение? Майка ми е вече  Oh my ... как така няма да ползаме "паяк"? Ми то горкото нямало да проходи!... Тц тц, колко съм зла?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: ноември 23, 2015, 23:07:38 »


Моят син ползваше този локър от 7 месечна възраст. Буташе го успешно по килимаи паркета. С него се научи да пада на колене и да пази равновесие,  което много ми помогна при прохождането му. Смело мога да кажа, че проходи без да вървя плътно зад него, защото той знаеше как да падне без да се нарани. Проходилка не сме ползвали, има 2в1- бънжи и проходилка, но отказа да седи в нея. Той беше активно бебе и от 6 месеца е на пода.
Моят съвет е да слушаш себе си, мъжа си и детето. И аз чух как вече е късно и е крайно време детето на 10 месеца да бъде водено за ръце. Ами не го водих и проходи. И колани не купих.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: ноември 24, 2015, 07:24:05 »

Благодаря ти! Поръчах го същия със свито сърце, все мислех, че е за по-големи дечица, но се успокоих като прочетох поста ти. Днес трябва да пристигне.  Yes
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 13, 2016, 00:08:15 »

Момичета, разбрахме се с нашите приятели ние да купим за бебето бейбифона. Моля за съвети, за сега съм се спряла на два варианта - ама на посоки. Не разбирам особено. Апартамента им е малък и не им трябва нещо сууупер, защото така или иначе се чува от стая в стая.
Това
http://www.ebay.co.uk/itm/Safety-Baby-Phone-Motorola-5-LED-Lights-Digital-Audio-High-Sound-Clarity-/181903153509?hash=item2a5a45d965%3Ag%3AaH4AAOSw~bFWHs-W

или това
http://www.ebay.co.uk/itm/LORELLI-MOBILE-BABY-PHONE-PINK-wireless-kid-audio-cry-child-detector-portable-/221694876501?hash=item339e0b5b55%3Ag%3AbcEAAOSwpDdU5Tsq

И се чудят дали им трябва стерилизатор. Може ли малко съвети и за това?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: май 13, 2016, 06:33:47 »

Може да не ви е в бюджета, но аз съм с две ръце за видеобебефон. Определено е много по- удобен, понеже някой пък бебето просто се размрънква на сън и няма нужда да търчиш да видиш какво става. Пък и все пак постоянно го виждаш. Ако имате възможност вземете такъв. Другото е, че като марка аз съм доволна от моторола. Но има и по-евтини добри варианти.
А за стерилизатора, аз още си го ползвам понякога, нищо че децата пораснаха. Предполагам, че и те може да имат нужда от такъв.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 13, 2016, 07:30:19 »

Моето мнение е, че бейбифон не им е нужен, ако апартаментът е малък и всичко се чува. Единствено, ако както казва Пънк, има видео има някакъв смисъл. С първото дете държах да имам, но го отложих за след раждането. Такова ни е разположението, че наистина между спалнята и дневната, всичко се чува. Така че в последствие се отказах, защото за бейбифон с видео, нямахме финансова възможност.

За стерилизатора много зависи какви са самите хора и техните разбирания, както и от това как ще им се развият нещата кърмене/дохранване.
С първото дете бях с шишета от началото и ползвах стерилизатор всеки ден, докато стана на 1г и 6м.
С второто бяхме само на кърма и стерилизатора ми влезе в употреба след 6-тия месец, като започнахме захранването и го изведох от употреба, когато детето стана 1 година.
Но си зависи от хората, някои ползват до 6м, след това са против.

Ако не е голяма инвестиция, например от тези за микровълнова, е добра идея да има под ръка един.
« Последна редакция: май 13, 2016, 07:40:10 от Marri » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #220 -: май 13, 2016, 09:36:14 »

И аз мисля, че ако им е малък апартаментът не е необходим smile Даже за нас мисля да не взимам, въпреки, че сме на два етажа...но ще го помисля, има време Wink

Сутринта вършах в лудия петък на Хиполенд, да ви кажа струваше си изгубения 1 час, понеже отстъпката ми беше около 300 лв с това намаление smile Взех 2 кошарки (една за нашите), количка, помпа за кърма, подплънки за кърма (остава само да мога да кърмя хаха), 2 шишета (+едно в комплекта с помпата), ваничка, стойка за вана, стойка за балдахин. Ще показвам като пристигнат и съм доволна от покупките Wink Всичко ми излезе около 800 с отстъпките. Шишетата и всичко за кърмене са на Авент, ваничката и стойката - Чиполино, количката - Baby Merc. Ако ви е интересно ще ви дам и линкове Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 13, 2016, 10:31:28 »

И на нас сестрата на Влади иска да ни взима бейбифон, ама на тях им дай ей такива джиджафки да купуват. Аз не съм сигурна дали искам и дали ще ми трябва. Предлагаха ни някакъв с видео наблюдение, т.е.  и Влади от работа да може да си гледа какви ги вършим с Беб. По принцип за сега не знам дали ще се съгласим на тази покупка, защото ще имаме нужда от по-важни,  поне според мен неща.

За стерилизатор вчера такива размисли му ударих. Чудех се дали е задължително/ препоръчително да имаме, ще го използвам ли и т.н.

Браво Фери, много добър пазар.  good Аз искам да видя какво сте взели, ама ако искаш направо във фейса пускай линкове.  smile

И аз като Фери направих няколко покупки от черния петък в Хиполенд. Взехме си:

- кошарка - сутринта умрях от яд, защото тази, която бях сложила в количката вече не беше налична.  Намерих същата, но с тази разлика, че беше по-скъпа и със сенник за играчки.
- дългомисленият стерилизатор - електрически е, не за микровълнова
- органайзер за дървеното креватче

За ваничка със стойка също много го мислим. По принцип предполагам, че така ще ни е по-удобно. Вчера отрих, че има универсални стойки за вани, което е по-добрия вариант. Виках си обаче, дали когато Беб порасне и почне да се върти, няма да е страшно с тези стойки и изобщо колко дълго ще е приложението им.  blush
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 13, 2016, 10:45:55 »

Миме, най-реално бейбифона ще ти свърши работа, ако бебето спи в някоя стая и ти използваш времето, за да свършиш нещо друго, което е шумно и затваряш врати, за да не го събудиш.
Единствено в този случай е голяма мъка, да правиш нещо и постоянно да се ослушваш дали не се е събудил.
Обаче ето сега аз, както съм със Сами, това нещо почти няма да ми свърши работа, освен може би вечер, защото на дневното му спане, ако искам да спи поне час, трябва да съм до него и задължително да пазя абсолютна тишина.

Така че съветът ми е да не го купувате предварително, а да се ориентирате в ситуацията според нуждите си, когато се роди. Това включва и от финансова гледна точка, защото както с всичко си се подготвил, така има и доста неща, които особено с първо дете, купуваш екстремно след раждането.

За ваничката.... може би до 1 година може да се ползва със стойка, но пак много зависи от бебето.
Но този разход за мен е оправдан, макар да се ползва максимум година, защото особено в началото си е голяма мъка навеждането над нещо, а и е хубаво родилката да си облекчава кръста, доколкото е възможно.
Отделно, че ако мислите други варианти(изключвам някой да е преведен на две на пода или ваничката да е сложена в голямата вана, защото това си е тормоз за мен), те ще изискват повече време за подготовка на самото къпане, пък и това за мен е от значение.

Честити покупки и на двете и умната! Започва голямо изкушение!:P
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 13, 2016, 11:06:02 »

Записвам се и аз  smile
Това са първите ни покупки за бебето, с изключение на една блузка и ританки, които имаме като дрешки.
Поръчах електрически стерилизатор 2 в 1 от Хиполенд с идеята, че може да се приготвят и задушени зеленчуци в него и ще има по-голямо приложение. Също взех и един стартов комплект от 4  шишета- 2 малки и две големи, който живот и здраве дано не ми трябва много, а да си се кърмим, но все пак да съм си подсигурена. Всъщност самите шишета ми излезнаха безплатно от отстъпката.  smile
За бейбифон ние не сме мислили, но реално разстоянието между стаите ни е доста малко и вероятно за сега няма да взимаме.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 13, 2016, 11:09:40 »

Мари, за бейбифона и аз мисля съм на същото мнение. За момента не мисля, че това е най-голямата ни необходимост и най-добре ще е да почакаме. Въпросът е само желаещите да го купят, да се съобразят с нас и да не бързат.
За ваничката пак мисля като теб. Аз бях тази, която иска вана със стойка, защото много добре знам колко ме боли кръста сега, пък и по принцип от време на време. Изглежда ми по-удобно и щадящо, най-вече за мен самата. Единственото, което ме притесняваше беше самата височина, макар че ние ще сме винаги около бебето и няма да го оставяме само. Благодаря за съветите.  give_rose

Сиску, честото и на теб за покупките.  smile

Определено изкушението е огромно, няма да лъжа.  blush Опитвам се да мисля разумно, то и затова мисля и премислям нещата по 3 пъти.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines