Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 03:21:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето- част 19  (Прочетена 249210 пъти)
 
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 16, 2015, 10:50:27 »

На нас повечето ни неща са на Next и съм супер доволна. Не се свиват при пране и сушене в сушилня (само така суша). Материите са плътни и качествени.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 16, 2015, 11:59:05 »

Аз си ги купувам на живо от Англия. Хода поне веднъж годишно, а мъжът ми често.  Даже от Primark където са уникално евтини и са много качествени. Много съм доволна. Сега ме е яд че не купих за бъдещото бебе, защото бях много в началото 8 седмица и ми се стори прекалено рано да купувам. Ако някой може да ти вземе на място е най добрЕ. Предпочитам да видя на живо. Ама в Primark направо е уникално евтино , блузки за по Паунд и половин. дънки 5 паунда. И са много качествени
кди
 
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #122 -: март 16, 2015, 22:43:47 »

Руми, дребната е 12,7 кг. Има си бебешко коремче, обаче си има още доста сочни бедърца blum Не е от децата, които се изпъват като ластик само. Например, една приятелка ми даде дрешки от дъщеря си. Ами те са ни големи на дължина, обаче на ширина не стават. pardon Както се казва - трябва с обувалка да ги обличам.

Добре дошла в моя клуб - Бубет е почти 17кг - определено се източи, но все си е пухкава....Миналото лято едва и намерих къси панталонки. В яслата все ми мрънкат, че и били тесни клиновете и пижамките, но аз упорито отказвам да я облека в анцуг. Аз обикновено пазарувам онлайн, предимно от mothercare и next, много рядко имам несполучливи покупки.

Много благодаря за споделения опит за потничета, непременно ще ги пробвам лидълските smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #123 -: март 19, 2015, 09:33:32 »

Ще помоля за малко помощ (пак pardon ). Имаме приятели, които живеят в Англия. Сега са си тук и трябва да подарим нещичко на бебенцето им (на 6 месеца е). Кажете някакви идеи. Нещо, което например там няма или по-трудно се намира.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #124 -: март 19, 2015, 10:32:32 »

Да се престраша и аз за тази темичка...

Нищичко не разбирам от марки... Онзи ден бяхме във Вис Виталис и ни препотъчаха шишета на Тими Тапи (май така беше blush)... Някой има ли наблюдения ? има ли някаква кардинална разлика с другите марки? Кои са най - подходящи за бебо?

Също така кои матраци бихте препоръчали? Малко са ни нестандартни размерите  - 60/110. Искаме си да е по плътен и удобен, но на малко марки намирамм в нета с тези размери, а на Вис Виталис не ни хареса матрака - тънък е и дунапренен...

Извинете ме ако бъркам темата - нова съм по бебешорските теми и идея нямам къде за какво да питам blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: март 19, 2015, 10:44:38 »

Миленката имай предвид че бебетата си имат предпочитания за самия накрайник и първоначално можеш да пробваш примерно два различни вида. Моите съвети са силиконов накрайник И такъв който наподобява гърДа. Добре е да вземеш марка която е по масова за да ти е по лесно после да купуваш накрайници с повече дупки.
на мен Томи Тип и не ми допадат .по широко е самото шише и е неудобно да го държиш.а в началото ще държиш бая време. Аз бях взела на авент и на нук. Нук течаха и формата не беше удачна и минах само на авент. Но пък залагалките ползвахме нук.
Сега се чуда дали да взема Авент или Мам. Защото от залагалките биберони на Мам съм най доволна.
за матрак определено по дебел е по добре. Но бебетата са леки и в общи линии не усещат разликата. Ние сме с Магнифлекс и сме доволни.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #126 -: март 19, 2015, 10:57:45 »

Магнифлекса са супер но са ни малко над бюджета за съжаление smile Мерси за съвета за шишетата...

А за помпа за кърма се чудим между Спектра и Медела - разликата е в цената само според консултантката в магазина....
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: март 19, 2015, 11:08:31 »

Миленка и ние ползваме шишета на Авент. Виж какви шишета ще си вземеш и вземи и такава помпа. При нас примерно след цедене, само завъртам на бутилката биберончето и давам. Няма да пресипвам, няма да мия хиляда неща. Не знам каква е цената на помпите, които гледате, но аз съм доволна от Авент.
Ние ползваме матрак на бертони или лорели, с кокос и пяна. Аз съм доволна от него и не е много скъп, но не знам дъли имат размера, който ви трябва. Проверете и в Хиполенд.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #128 -: март 19, 2015, 11:13:48 »

Хаха Тими Тапи;)

Ние взехме целия комплект на Томи Типи  closer to nature. В амазон беше на далавера. Помпа за кърма взехме на Филипс, и си има и колектори и биберони, беше на жестока промоция.

Матрачето е на Икеа.

Миленка, не се връзвай много на препоръки от продавач консултанти. Прави си списък и си избирай според твоите предпочитания, бюджет и вкус. Няма правило, марките хубавите са няколко.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #129 -: март 19, 2015, 11:37:33 »

Ясно разбрах - благодаря smilesmilesmilesmile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 19, 2015, 14:06:56 »

Ползвала съм ръчна помпа на авент , голяма хамалогия.иначе като комфорт е ок. Медена също ползвах електрическа и е много по добре. При всички случаи ако помпата и шишета та са една марка е по лесно
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #131 -: март 20, 2015, 21:49:13 »

Определено ако имаш възможност взимай електрическа помпа.
Аз все още от време на време цедя с ръчна- ами то докато тръгне струята, че да облекча гърдата и без ръце оставам, и няма кой да ме чака.
Матрак взехме от Рая Тойс  с кокосова вложка, много съм доволна. Първоначално към кошарата имаше дунапренен и Ния хлътваше, затова го сменихме. Не е мръднал, около 80 лв. е и има различни размери - нашата кошара е 130/70 см.
Томи Типи и аз не ги харесах, уж шишето против колики и с формата на гърда биберона, ама не се получи.
И при нас на Нук течеше, но като цяло много рядко ми се е налагало да ползвам шише.
Бибероните само  на Нук - каучук.
Стерилизатор например почти не съм ползвала, добре че ми дадоха, но Ния е изключително кърмена и съм стерилизирала най-вече залъгалки.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #132 -: март 21, 2015, 10:36:20 »

Alichka аз ще се опитам да ти дам предложение за подарък. Понеже живеем във Великобритания ще ти споделя единственото нещо, което съм искала да ми изпратят - обувчици за прохождане на К-К http://www.k-k.bg/klasik . Може би и тук има нещо подобно, но не съм намерила все още.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #133 -: март 21, 2015, 15:02:25 »

Аууу! Супер идея! Хем други наши приятели обясняваха, че купуват за подаръци и носят в Англия точно това, хем не се сетих. Много благодаря! give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #134 -: март 21, 2015, 15:11:17 »

Само аз ли не успях да се изцедя в тоя форум?

Бяха ми дали помпа на Авент-Филипс рьчна. И една капка не можах да изкарам с нея. Верно то беше когато ми се бяха супер надули и задрьстили гьрдите, а аз не знаех на кой свят сьм, но нищо не успях да направя и помпа не сьм ползвала изобщо.
Моя приятелка беше много доволна от електрическата на Медела.

Шишета не сьм имала.

Зальгалката я стерилизирах с вряла вода, че за една зальгалка не си струваше да купувам стерилизатор.

Буйките са супер идея и на мен са ми пращали от бг.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines