Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

януари 20, 2018, 01:10:51

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2018 /първа част/  (Прочетена 610 пъти)

emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 4267

Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 16, 2018, 13:13:32 »

Адиктед, независимо от неонатологията им, аз не бих избрала никога МД.
Спомените остават завинаги, не го забравяй. Гледай да идеш при човеци, или поне при хора, на които се плаща да се държат като такива. НЕ само като лекари..
Активен
alexandrova_90
Публикации: 3613

I'm wearing the smile you gave me....

Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 16, 2018, 13:15:43 »

Майчин дом щях да избера евентуално, ако се беше наложило раждане преди 36г.с и то защото имам връзки в патологична бременност.. Шефът е познат на баща ми.. но пак не знам дали нямаше и Токуда да избера.. мизерията, отношението..

на мен в Щерев ми се стори зле (може и да не ми се е сторило само де..но видях после, че имат и по-хубави нови легла, просто съм изтеглила късата клечка хаха) ... пък там сигурно щях да се хвърля от 10-тия им етаж, какъвто ид а е той..  crazy
Активен
addicted_to_u
Сватбар
Публикации: 261

« Отговор #17 -: януари 16, 2018, 13:59:23 »

Благодаря за съветите и мненията, момичета. Аз съм свела до тези двете, защото там АГ-то има при кого да ме прати. Не ми се иска да ида просто при някого, колкото и да е добър, защото често дори и добрите се държат по-различно, когато са и познати. Препоръки, че някой лекар е добър от жени раждали при него също не мисля, че са толкова силни доводи, защото всяка жена гледа да ражда при познат, а това, че тя е била по-близка не значи, че за него аз няма да съм просто пациентка (тук не заявавам категорично, че съм права, такива са ми усещанията в момента). Тъй като с лекарката ми сме на еднакви години и някак се усетихме още веднага и винаги взема предвид моята личност и където ме е пратила досега и е говорила за мен преди това винаги съм оставала много по-доволна отколкото просто да ида някъде било то и при светило. Надявам се този уикенд да се видим с нея и тя да каже своето мнение, макар и още при първото обсъждане да клонеше повече към Токуда. Каза, че ще се обади да пита как са акушерките там. Благодарение на Фери смятам и да посетя самото родилно и май казусът ще се разреши.

За МД мнение чух от 2-3 близки майки. И при две от трите едно нещо ми направи впечатление. Питали ги кога смятат да раждат, че да им запазели легла във ВИП стаи, което ако си с планирано секцио ОК, ама ако се стремиш към естествено раждане... Етървата го описа, че лекарят я питал, тя казала не знам, но измрънкала някаква дата, запазили стая и той й насрочил преглед дни преди това, бръкнал я нещо и тя не знае какво и племенницата е родена на тази дата. За мен това не е ок също, ама може аз да съм не в ред, знам ли...

Мари, както и другите, които сте изказали мнението за следродилната подкрепа, сте напълно прави. Като психолог знам колко е важно и за майката, и за бебето, но за съжаление не чувам често примери за човешко отношение следродилно, а когато си оставен на грижите на някого, едва ли е толкова лесно да настояваш и да се бориш. Друг вариант е да се обръща внимание само на лошото и да не се благодари за доброто. Щом прочетох разказа на Тони какво се случва в частна болница, за която мислех, че нещата седят по съвсем друг начин, не мога да си дам отговор какво би могло да мотивира жени с подобна професия, щом не е да си в помощ на другите, не е и заплащане... но това са някакви лично-професионални размисли, по които се отплеснах.  Wink
Активен
emmmmmy
Публикации: 4267

Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 16, 2018, 14:04:28 »

Адиктед, мнението на Тони е едно, моето и на Машка е коренно различно за една и съща болница.
Затуй ти ще си усетиш нещата на място.Аз лично смятам че и тегавите акушерки малко или много се съобразяват, когато са на частно.
Активен
магито
Global Moderator
*
Публикации: 4782

яхнала метлата

Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 16, 2018, 14:16:10 »

Много е важно какво ти очакваш от болницата и до колко представите са ти реални.Аз бях решила също като повечето момичета ако тръгне преди 36-та седмица в държавното АГ, ако е след това в болницата в която раждах.

Първо много положително при мен, но това е шанс-жената която беше в една стая с мен.Раждаше за втори път, много ме успокои, много ме подкрепи и помогна.Тя ми даде много повече от някои акушерки.

Второ много важно, лекарят ми е перде, за мен това е идеалния вариант.Аз бях секцио по спешност, но дори и за момент не показа че се притеснява, че нещо не е наред или подобно.През цялата операция се бъзикаше с мен, с избора на име, с колежката си която му асистираше.

Трето много важно, питай и разпитвай.Много е важно да проявиш любопитство да видят, че имаш желание.След това те сами ще идват и ще показват и помагат.

Аз бях решила да изоставя всичките си чувства на деликатност, на това да не изляза глупава и т.н.Раждах за първи път, първо дете и 10-то да е забравя се.Сигурно 5 пъти ми показаха какво да правя с пъпчето.Не се правих на разбираща, защото ми беше ясно, че в къщи ще го правя сама и трябва да знам какво става.

Защо не избрах държавната:
1. При мен беше ясно, че ще е секцио и трябваше да е с пълна упойка, там не правят с местна.Аз не исках пълна.
2. Детето го дават на другия ден по някое време.За мен това беше неприемливо.В частната ми я дадоха веднага.Родих я и я сложиха в легълце до мен, докосвах и ръчичката.После като ме качиха в стаята
(там няма реанимация), веднага ми я сложиха на гърдите да суче.
3. Раздвижиха ме на 4-5 час след операцията, в държавната е на другия ден.
4. Бащата в държавната идва само в определени часове.Тук можеше да идва по-често и да седи при нас.
5. Персонала в държавната, макар да имах позната акушерка, не бях сигурна, че ще се държат добре ако не им се плати.В частната се държаха прекрасно.Тук вече много зависи какво очакваш.Втората жена в стая с мен се оплака, че не и помогнали да стане след операцията при раздвижването.А реално санитарките го правят умишлено това, за да се напънеш и сама да тръгнеш.Те са до теб, но не те повдигат те и да те държат само те.

Така че отиди, виж на място, помисли какви са ти очакванията и прецени.Така или иначе ще се плаща, гледай да се чувстваш добре.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Публикации: 1785

25.08.2013 is the Big day!

Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 16, 2018, 15:31:27 »

Адиктед, аз също имах много колебания за МД и Токуда, ако тръгне бебето преди 36 де. Така и не бях решила и слава богу не ми се наложи, но приятелка роди в 32г.с. в Токуда и по нейните разкази май там бих отишла.
Но аз съм лигла, не знам дали бих оживяла в държавна болница. А и това, че в МД ако не си във ВИП стая бебето ти го дават за малко на 3 часа за мен е абсолютно неприемливо. Също да няма баня в стаята, а да е една на етажа  nea . Но пак казвам, аз съм лигла.
Всичко зависи от твоите нагласи и желания, стига всичко с вас с бебето да е наред разбира се и да мине по план.
Това с раждането на етърва ти много гадно ми звучи, ама голяма част от лекарите май го правят, като те преглеждат за разкритие да "помогнат".
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: