Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:20:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на arnavonit - 20.09 2014  (Прочетена 27760 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #45 -: септември 15, 2014, 12:28:19 »

Честита темичка arnavonit!  give_rose Идеите ти много ми допадат, прекрасно се справяш с организацията smile

Между другото ако все още искаш оранжеви обувки ,  в момента в Paolo Botichelli има всякакви оранжеви - ниски, високи, средно високи, много високи, от кожа от плат, ярко оранжеви , матово оранжеви - всякакви smile Ако решиш пробвай се, ако не е много късно.

А какъв мислиш да е букета?
« Последна редакция: септември 15, 2014, 12:31:03 от milenkata » Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #46 -: септември 23, 2014, 11:01:52 »

Привет на всички! Мнлко се позагубих преди сватбата, но имах само три дни да свърша ужасно много неща, гости имахме и къщата беше пълна нон стоп.

В сряда си посрещнах гостите- нашите и семейството на сестра ми. Бяхм им приготвила задачки да режат етикети, тейбълки и т.н. Майка направи чудеса с бутилката шампанско и с кошничката за пликове. Просто уникални. Ще показвам снимки.
В четвъртък ходих на фризьор и маникюр, разливахме алкохола по бутилки, украсявахме букетите за хвърляне (имах два).
В петък рано, рано в 9:45 се бракосъчетахме официално в ритуалната зала. Бяхме само най-близките и кумовете. После пихме кафе и доуговаряхме как ще протекат останалите събития. В 14ч отидохме да украсим ресторанта. Много добре се получи- слжохме панделите, тишлайферите, наредихме вазите, баща ми горкия вися на една стълба да закача едни завеси, които бяха украсата зад булчинската маса. Там имаше малко инфарктна ситуация, защото в един момент се появи управителката и каза, че не й харесвало, та се чудихме как да пооправим нещата, но в крайна сметка се получи.

В събота всичко тръгна по план, но аз закъснях за фризьор, после с грима се забавихме и се получи едно закъснение от 40-50мин. Тръгнахме бързо за фото сесия и въпреки, че имахме доста време пак не успяхме навсякъде да се снимаме. В 16:15ч бяхме в хотела, а уелкъма беше от 17ч- започнаха да пристигат хора- с този да се видим, с онзи да си кажем 2 думи и в крайна сметка се оказа, че нямаме снимки с родителите си. Сина ни беше вече пощурял- той лека полека от предните дни беше започнал да се изнервя да плаче нон стоп, да иска все да е на ръце при нас и на сватбата вече беше апогея.

До тук всичко беше добре. Качиха се всички в ресторанта, качихме се и ние и започна изнесения ритуал- много красив и богат на думи и сълзи. Аз почти нищо не помня, но знам, че беше много хубаво.
От там нататък се започна купона. В началото се притеснявах защо на танцуват хората, но явно просто не бяха се отпуснали достатъчно. От към веселба и танци всичко беше супер. Но за обслужването не мога да кажа същото. Тотално разочарование, просто хотел Вентура е една лъскава опаковка с никакво съдържание от към обслужване.

Разбрахме, че сервитьорките имали пререкания с управителката и бяха мега нацупени. Никаква емоция по лицата, никакво съдействие за каквото и да е. Освен първоначалното зареждане на масите после ние ходихме да отсервиранме и да слагаме алкохол. Храната се вдигаше много бързо, а на някои от закъснелите гости дори не им е била сервирана вечеря. Всичко беше направо насила- все едно изискваме кой знае какво, а се имаме а непретенциозни хора.
Като поискахме да си вземем остатъка от мезета и храна ни казаха, че са ги изхвърлили, а минути след това ги видяхме заделени в едно помещение и много ясно си личеше кое е за хвърляне и кое за "вкъщи".

Най-фрапантното беше, че са ни изхвърлили украсата на тортата и то не панделки, цветенца и други завъртулки, а най-горната фигурка- НАШАТА фигурка. Е, това направо ме съсипа. За свободната консумация не ми се коментира- при 75човека гости 50бири са си сериозна бройка при цена 3,50, но айде там не можем да го хванем и докажем. Просто ни остава огромното разочарование. И щяхме по-лесно да приемем недостатъците (ясно е, че навсякъде ги има тези неща), ако не беше станало ясно, че всички гости са усетили негативизма.

Съответно написах един обстоен мейл на управителката, но не очаквам нито отговор, нито компенсация, защото въпреки приятното отношение по време на организацията г-жа Ботушарова рязко промени поведението си, след като вече получи парите (предварително разибра се). Нищо от това, което се бяхме уговорили не се спази, само ни хокаше за това и онова как кутията за дарения щяла да й изцапа покривката, как щяла да изапа пода. Детския кът щяхме да го ограхим със толове- изведнъж се оказа проблем, защото децата щели да бутат столовете и да й надраскат паркета. Абе какво да кажа- РАЗОЧАРОВАНИЕ.

Иначе гостите ни, за пореден път се убедихме, че са прекрасни хора- всички бяха толкова красиви, елегантни, дадоха ни много парички- чак неудобно ми стана като отваряхме пликовете. Събрахме страшно много неща за кампанията ни. Просто уникални хора и затова толкова ме боли, че обслужващия персонал провали всичко, защото тези хора заслужават много повече!



Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #47 -: септември 23, 2014, 11:13:14 »

И за да е по-систематизираное ще изброя хората, чиито услуги ползвахме.

Рокля и воал
- ушити от Ваня от ателие Innovation. Страхотна дама, която заедно с мен измисляше модела, даваше идеи. Всичко стана в движение и много добре се получи.

Прическа- Вили от салон "Двете кифли". Добре се справи, въпреки че воала ми беше доста тежък и поразвали прическата, но той просто беше огромен и всяко полъхване на вятъра го опъваше и дършаше.

Грим- Искра (Makeup by Iskra). Стрхотна млада дама. Много внимателна, много премерена, много талантлива. Просто прекрасна!

DJ
- Деси Кермедчиева. Много приятна, много спокойствие ми вдъхваше през цялото време. Направи прекрасен ритуал, много точно улучваше каква музика да пуска. Изобщо нямам забележки.

Ресторант- Вентура кв. Аспарухово. Както казах и по-напред, много лошо обслужване.

Фото и видео- наши приятели и колеги



Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #48 -: септември 23, 2014, 12:10:44 »

Йеее arnavonit Честито!  give_rose give_rose give_rose
Пожелавам ви много да бъдете здрави всички, любов, щастие и разбирателство!

Благодаря, че разказа за твоя сватбен ден и как е минало всичко! Много жалко наистина за всичките неразбирателства и проблеми с ресторанта, добре, че си го разказала, за да знаят повече хора.

Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #49 -: септември 24, 2014, 03:32:09 »

arnavonit, честито! Надявам се, въпреки негативните моменти и лошото обслужване, да си успяла да се насладиш на своя сватбен ден! И ви желая много щастие и обич за в бъдеще.
Съжалявам, че така са протекли нещата в ресторанта. И, можеш да си сигурна, че със своя обстоен разказ ще помогнеш на много бъдещи булки да си спестят такива ядове.  good
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 01, 2014, 18:48:39 »

arnavonit, честито и от мен, макар и със закъснение! Наистина много жалко за разочарованието ви от ресторанта... Пожелавам ви от тук нататък само положителни емоции, щастие и много обич да присъстват в съвместния ви живот! give_rose
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #51 -: октомври 02, 2014, 08:41:02 »

И от мен честито! Приеми проблемите с ресторанта като първата спънка, за преодоляване в семейния ви живот, след която сте още по-силни и единни give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines