Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:55:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на arnavonit - 20.09 2014  (Прочетена 27765 пъти)
 
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« -: август 20, 2014, 13:45:21 »

Хайдеее,остана само месец и до сватбата на arnavonit . Честита темичкаа. Чакаме да ни разкажеш всичко около подготовката, вълненията ти през последния месец, красотите, които си сътворила и всичко,което би искала да ни споделиш.  Сватбаааа


* 624-400-svatba-bulka-buket.jpg (50.6 KB, 624x400 - видяно 854 пъти.)
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 20, 2014, 13:57:19 »

Честита темичка и от мен! Ще бъде много интересно да прочета за всичките ти вълнения около подготоквата на вашия ден... май почти нищичко не знам за вас... smile
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #2 -: август 20, 2014, 15:22:58 »

Ехее и аз си имам темичка!   danceg Много благодаря bride_varna  give_rose

Амии какво да кажа за нас. С мъжа ми сме заедно от 2008ма. Срещнахме се случайно и от първата среща си паснахме. Никой не търсеше нищо конкретно, не сме правили планове за нищо, но и след като се срещнахме вече не поглеждахме настрани.
Лека полека той се пренесе при мен и си заживяхме заедно. През зимата на 2010та на една много романтична Коледна ексукрзия в Будапеща и Виена получих годежния си пръстен. Много красив и с много точно взета мярка. После като ми каза как е успял щях да падна :-)
Интересното е, че в тази си връзка не помня дати, не броя годишнини. Дори датата на годежа не помнех дълго време. Просто сме си заедно и това е.

През 2011 се преместихме да живеем в неговото жилище, на което направихме ремонт. Бяхме си говорили за сватба, но все нещо друго имахме като финансов ангажимент. Мислехме и само подпис, но докато се наканим и през Ноември 2012 се роди сина ни. Той е прекрасен и ни сближава още повече.

В крайна сметка един ден през мес. Май тази година на майтап си казахме, че е време да се оженим. В началото ми се струваше невероятно и започвах да се хиля като зелка само при мисълта, че ще съм булка. Малко не съм доволна от факта, че съм така да се каже Plus Size Bride, ама не ми пука особено. Просто няма подходящ размер рокля, която да побере цялата ми прелест хихихи Има разбира се, но въпреки това реших да я ушия.

Приказлива съм и се отплесвам... извинявам се....

Датата- 19.09.14 граджански брак, 20.09.14- ресторант с изнесен ритуал. Датите са изяло съобразени с ресторанта. Ние нямахме претенции за фиксирана дата.

Темата- на ресоторанта му подхождат ярки цветове, защото е в черно, затова реших да го озаря с любимото ми оранжево. Така, че цветовата гама е оранж.

Мястото- харесвахме го още преди да решим да се женим. Хотел 'Вентура' точно пасва на стила ни. Бяхме си определили ориентировъчен бюджет. Отидохме на място питахме за цени, хареса ни офертата и капарирахме. Не знам на другите места какви куверти предлагат, може и да има нещо по-евтино, но за нас мястото и обслужването са важни. А управителката г-жа Ботушарова е страхотна. Веднага усеща клиентите и изобщо не се опитва да им натрапи нещо, което те не харесват, само и само да ис пордаде услугата. Добър психолог е.

Роклята- още се шие. Лека, семпла, елегантна, с дантела (любимия ми винтидж стил). Цвят много светло екрю.

ДЖ- Деси. Много приятна дама, само хубави неща чувам за нея, много е елегантна и се надявам да се получи купона. Тя ще ни води и изнесения ритуал.

Поканите аз сама ги правих- после ще качвам снимки, че са из телефона.

Халки- харесваме класическите изчистени халки и си поръчахме 5мм халки от жълто злато с гравирана дата отвътре. 

Костюм - ММ има от миналата година когато бяхме кумове. Не нни се дават пари за нов, при положение, че той ходи спортно облечен. Ще има нова риза и вратовръзка.

Костюм на детето- уникален малък господин със сив костюм- панталон риза, вратовръзка, елек и сако. Естествено няма да носи всичко накуп, но много се кефя на комплектчето.

Торта- днес се надявам да поръчаме от Ламор.

Алкохол
- ракия от татко, вино от някаква изба, която той е избрал- доверявам му се на вкуса. За марков алкохол ще ползваме доставчика на ресторанта.

Украсата
за ресторанта е почти готова- една част аз я правя.

И това е. Продължавам да търся обувки.

 


Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 20, 2014, 15:33:52 »

Честита тема!
Ще се движим заедно в треската около сватбата и на сватбата smile
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 21, 2014, 10:09:14 »

Честита тема!
От разказа ти ми става много мило,че сте едно щастливо семейство.
Не се тревожи според мен за това,че си plus size bride. Много жени не са с перфектното тяло,но това не би трябвало да ни пречи да сме щастливи.
Не е нужно да си вземем рокля от най-скъпия магазин,за да ме красиви.
smile
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #5 -: август 21, 2014, 10:41:34 »

Честита тема и от мен! Много се радвам за малкия господин и неговата подготовка е важна  girl_wink
За подаръчета какво измислихте? 
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #6 -: август 22, 2014, 14:45:52 »

Да, crazynelly, както казва шивачката ми- важно е излъчването. А с добре подходяща кройка и широка усмивка всеки изглежда добре.

Светла, Подаръчетата за гости са много готини стъклени подложки за чаши в сивкав нюанс, на които има различни надписи от типа All you need is Love, Home is where the heart is и т.н. Трябва да взема да кача снимките някак си... Та на всяка подложка отзад ще залепя благодарство, имената ни и датата на сватбата и ще ги опаковаме в прозрачен целофан с панделка в оранжево.

Главата ми е пълна с идеи за декорацията, за подредбата, на моменти усещам как се разпилявам в желанието си всичко да е изпипано. Постоянно се сещам, че мога да направа и това, и онова. Добре, че нямам достатъчно време хихих

Колкото повече наближава деня, толкова повече въпроси ми изникват в главата и малко се панирам. Трябва да взема да си направя списък, за да отмятам разни задчки, че все се появява нещо, което не знам кога трябва да го направя.

Много се вълнувам и от факта, че предприемаме благотворителна кауза, която силно се надявам да зарази и други хора. Помолила съм гостите да не ни носят цветя, а да донесат художнически материали, които да дарим на програмата ARTON, която работи с дечица в клиниките по онколкогия и хематология. Майка ми и сестра ми имаха рак- едната на яйцните, другата на гърдата- за сега и двете са добре, но само ние си знаем през какво премина семейството, затова и знаем колко е важно хората болни от рак да бъдат емоционално подкрепяни. Програмата Артон ежедневно дава възможност на дечицата и майките им да откъснат поне за малко мислите си, докато са в клиниката, и да творят заедно с различни творци и музиканти. Затова решихме, че 10лв за боички, моливи и цветни листи ще бъдат по-добре инвестирани от 10лв за букет.



« Последна редакция: август 22, 2014, 14:59:08 от arnavonit » Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #7 -: август 22, 2014, 17:27:55 »

Страхотна идея за благотворителност...браво. Цветята ще увяхнат толкова бързо, а така ще зарадвате дечицата...супер. Може и аз да ти открадна идеята  girl_wink.
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #8 -: август 22, 2014, 21:16:17 »

Ще се радвам да я "откраднеш". Хубаво е покрай празнествата хората да се сещат, че лесно могат да помогнат на нуждаещи се.

Имахме и идея играчки или памперси за детски дом да събираме, така че може и в тази насока да се помисли.
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #9 -: август 22, 2014, 22:35:36 »

Наистина идеата е добра,поздравления  good
А какво ти остана по организацията?
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #10 -: август 23, 2014, 07:45:16 »

Честита темичка и от мен give_rose Ние също помолихме  за учебни материали вместо цветя, поздравления, че сте избрали кауза и я предавате на гостите си smile


П.С. Домовете, поне в София нямат нужда  от играчки,  дрехи и тоалетни принадлежности, бих предлижила на всички имащи желание да се свържат първо с  директорите или фондации, защото могат да ви дадат много точна информация за нуждите на децата.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 23, 2014, 07:58:31 »

Честита тема! Покажи ни снимки на готовите неща smile
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #12 -: август 23, 2014, 19:29:50 »

Още една задачка е отметната- поръчахме тортата. Дано да се получи добре. Аз направо я нарисувах и я дадох на ателието, като им показах кой елемент то кои техни торти е.
На три етажа я искам, като първия и последния са бели, а средния в оранжево.
Вкуса- блатовете шоколад, а крема чийз крем с боровинки.
Дано да се получи. Моя приятелка ми е правила два пъти такава торта, но с маскарпоне- дано и този чийз крем да докара вкуса.

Тази вечер ще се заема да спретна един албум и да сложа снимки. То май само 2-3 неща има готови  blush

Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #13 -: август 24, 2014, 21:25:10 »

Най-сетне имам врем за снимки.

Ето ги поканите- сама ги правих.




Декорацията на масите ще са свещници, които за да разчупят малко оранжевото ще са със зелени камъчета. До тях ще има бели бутилки от матово стъкло, украсени също с дантела и панделка. Във всяко шише ще има по едно цвете.

Ето свещниците

А ето идея за бутилките, но моите ще са малко по-различни.


Ще видя как да ги съчетая по-добре.


Понеже много харесах това цвете :
Мисля и аз да си направя такова, което ще ми е вместо булчински букет. Направих проба с два пъти по-малък модел. Получи се що годе, но за съжаление креп хартия намерих само в един нюанс на оранжевото, който е твърде ярък. И не съм сигурна дали ще остана с него или в крайна сметка ще поръчам букет от живи цветя.
Ето го моя опит  
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #14 -: август 24, 2014, 21:37:52 »

Бравоо,страхотно е всичко, което си показала smile Текста на поканите вътре,който си избрала присъства и в моята сватба, само че като надпис вътре в книгата за пожелания  good
Цветето,на което си се спряла е супер,оригинално е,дано успееш да си го направиш в нюанса,който искаш  smile
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines